Забременели след ин витро - тема 48

  • 51 457
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5 073
Кали, все едно, че аз съм го писала, с тази разлика, че аз съм на 41г.

# 751
  • Мнения: 164
Аз имам голяма дъщеря от първия брак, спонтанна бременност.
С втория ми съпруг много искахме да се захванат и двете ембриончета, даже си говорихме как ще си вземем по-голяма кола и т.н... Малко се натъжихме като се хвана само едното. Веднага обаче недделя радостта от положителния тест и всичко, което ни очакваше.
Сега вече си имаме едно чудно момченце на почти 7 месеца 💙.
Ние сме с мъжки фактор. Иска ми се още едно детенце, ако навия мъжа ми пак за инвитро. Имам чувството, че ако отново успеем, ще имаме близнаци - това заради моята алчност Grinning
Няма нищо по-свято от децата. Аз редукция не бих направила. Познавам 5 сестри, които са израснали трудно, но много сплотено. Сега си имат семейства и свои деца, събират се и се уважават.

# 752
  • Мнения: 1 259
В крайна сметка е важна нагласата и на двамата партньори, но със сигурност жените са много по-осъзнати, най -малко ние изнасяме всичко буквално и преносно Grinning  Като жена, която все още не е имала щастието да забременее, ако ми кажат две, ще скачам до тавана от радост. Разбира се трябва да се помисли и дали семейството би могло да осигури пълноценен живот и внимание на всички дечица, а не просто да ги роди. Мисля, че всяка майка има правилното вътрешно усещане и със сигурност с партньора, ще се стигне до консенсус, такаче да има щастие, разбирателство и спокойствие в семейството.

# 753
  • Мнения: 67
И аз да се включа в темата, тъй като аз  съм с двечки и се надявам до край всичко да е наред с бебките 💖💖 Чакахме това щастие 5 години. След много отрицателни тестове, два аборта, сълзи - направо си беше неутешим рев, отчаяние и момент, в който вече бях готова да се откажа...ето сега от утре съм в 19 седмица с принцесите. Гледам реалистично на нещата и знам, че ще е трудно - два пъти повече грижи и тревоги, ноооо....и два пъти по-голямо щастие. Тук идва и разликата - и двамата с ММ искаме всички бебета на света😜🙃
Даааа, ето сега се налага ремонт, ще има и много други непредвидени разходи, но за да имам две здрави деца бих продала и душата си....
Успех с решението! 🍀😊

# 754
  • Мнения: 15
Момичета, моят проблем с кървенето продължи. Въпреки трите дни непрестанно лежане, днес започнах доста обилно да кървя и след спешно посещение в болницата се оказа, че имам и отлепване и малък хематом Confused Според док той ще се изчисти и препоръча лежане за следващите 3-4 дни. Ще пия утрогестана, вместо да го слагам вагинално 3х2 и но шпа 3х2. Малко ми е притеснено, имайки предвид, че с лежане и същите хапчета проблемът се задълбочи... дали да не взема и витамин С - четохв старите теми, че на другите момичета им предписват. Странно ми е също, че след последното ЧХГ 1771 преди 10 дни, никакви изследвания не изискват да правя...

# 755
  • Мнения: 5 073
Момичета, моят проблем с кървенето продължи. Въпреки трите дни непрестанно лежане, днес започнах доста обилно да кървя и след спешно посещение в болницата се оказа, че имам и отлепване и малък хематом Confused Според док той ще се изчисти и препоръча лежане за следващите 3-4 дни. Ще пия утрогестана, вместо да го слагам вагинално 3х2 и но шпа 3х2. Малко ми е притеснено, имайки предвид, че с лежане и същите хапчета проблемът се задълбочи... дали да не взема и витамин С - четохв старите теми, че на другите момичета им предписват. Странно ми е също, че след последното ЧХГ 1771 преди 10 дни, никакви изследвания не изискват да правя...
Аз съм изненадана, че не са ти сложили дицинон инжекции или да ти го изпишат под формата на таблетки. Можеш и Рутаскорбин да приемаш, аз като бях с кървене го пиех 4х2 таблетки, а сега го взимам 3х1таблетка,отделно ми слагаха банки с 2 ампули витамин ц, което е 1000мг.

# 756
  • Мнения: 15
Благодаря iren, до утре ще изчакам и ако няма подобрение ще се обадя да попитам дали да започна Рутаскорбин. Витамин С реших да взема, не вярвам да навреди.

# 757
  • Мнения: 3 124
Според мен Рутаскорбин е слабо и бавно ще даде ефект в случая.Успех и стиснати палци!

# 758
  • Мнения: 5 073
Благодаря iren, до утре ще изчакам и ако няма подобрение ще се обадя да попитам дали да започна Рутаскорбин. Витамин С реших да взема, не вярвам да навреди.
Рутаскурбин се води хранителна добавка и в състава й също има витамин ц, пдпомага заздравяването на малките кръвоносни съдове , особено ако се приемат и НМХ. Аз изкарах 4 седмици в болницата заради хематом и кървене. Докато бях там приемах над 2гр витамин ц дневно.
Права си за рутаскурбина, Орионче , затова и се изненадах , че не й е изписан дицинон, особено щом е по-силно кървенето. А рутаскурбин в началото го взимах в ударна доза , както писах 4х2, а сега е поддържаща 3х1.
И другото е лежане, лежане и пак лежане, без резки движения. Аз съм по принцип припрянва и свикнала да съм в постоянно движение и това ми беше особено трудно за спазване.

# 759
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Някой желаещ да пусне нова тема?Ако ли не утре по някое време аз ще се заема.

# 760
  • Мнения: 69
Момичета, моят проблем с кървенето продължи. Въпреки трите дни непрестанно лежане, днес започнах доста обилно да кървя и след спешно посещение в болницата се оказа, че имам и отлепване и малък хематом Confused Според док той ще се изчисти и препоръча лежане за следващите 3-4 дни. Ще пия утрогестана, вместо да го слагам вагинално 3х2 и но шпа 3х2. Малко ми е притеснено, имайки предвид, че с лежане и същите хапчета проблемът се задълбочи... дали да не взема и витамин С - четохв старите теми, че на другите момичета им предписват. Странно ми е също, че след последното ЧХГ 1771 преди 10 дни, никакви изследвания не изискват да правя...

Здравей, а защо не те приеха в болница под наблюдение? В коя седмица си точно? Пиша ти малко, за да те успокоя. И аз бях с хематом /нищо, че не го видяха в болницата, в която ме приеха/ и леко отлепяне, но въпросното отлепяне в ранни седмици не е точно отлепяне, а е резултат от все още ненарасналия плоден сак и все още недостигането му до другата стена на матката. Незнам дали го обясних правилно. Аз бях на системи три дни бусколезин с папаверин - 2 банки през деня и една през ноща и на конски дози утрогестан - вдигнаха ми го на 3х3 и дуфастона ми вдигнаха на 3х3. При мен беше леко прокървяване, което спря с първата банка. Следващите дни само чистих "стара" кръв. Но ме бяха посъветвали да си остана в болницата, за да съм под наблюдение и най-вече, за да съм спокойна, защото и аз като теб не знаех къде се намирам. Не си прави експерименти с  витамини, особено ако си в ранни седмици. Не те ли прегледаха в спешното? Какво казаха за бебчето? Със стабилен пулс ли е? Аз след като бях изписана, лежах плътно 1 седмица със същите конски дози хормони и когато стигнах до репродуктивния /той е на 240 км./, на неговия ехограф се видя много добре хематома. Утрогестана ми каза да го спра след 2 седмици, но аз си го намалих постепенно и го спрях след една, защото вече не издържах на такива брутални дози хормони. И със спирането още на следващия ден се почувствах нов човек.
Единия док., който беше на визитация по време на болничния ми престой, ми обясни, че прокървяването в ранни седмици е често срещано, както и, че ако бебчето се е захванало и си отговаря на седмиците, както и, че ако има стабилен сърдечен пулс, най-често тази ситуация отминава без фатални последици. Така че, ако можеш се успокой и моя съвет е, след ден-два пак отиди да видят бебето.

# 761
  • Мнения: 15
Мили момичета, благодаря ви много за съветите!
Elvi16, много ме успокои Hug в 6 г.с. + 4 съм. Прегледаха ме и в понеделник и днес, сърдечният ритъм на бебето е стабилен. Аз дори не мога да разбера как се получило това хематомче, при положение, че само лежах 3 дни. Не са ми предлагали да влизам за наблюдение, отлепването било много мъничко и казаха, че би трябвало да се изчисти за няколко дни. На мен ми е първа (много желана и изстрадана, както на всички вас) бременност и затова всяко нещо буди тревога и се посъветвах как е при другите момичета относно лекарства и т.н. Чудех се и дали да не пусна някакви хормони. За последните 4 часа почти няма кървене, което ме успокоява. Ще чакам до утре и ще взема мерки, ако се наложи. Другата седмица отново ме вика да ме види.

# 762
  • Мнения: 957
Аз също съм прокървявала два пъти, и двата пъти ме оставиха в болницата. Първия път даже беше в деня на теста, абсолютно нищо не се виждаше на ехографа (естествено) , но доктора ми така прецени. Даже завеждащия на патологична бременност се чудеше защо изобщо са ме приели, при положение, че не се знаеше дали изобщо наистина съм бременна. Вливаха ми витамин Ц, но кървенето не се повлия. После ми включваха и нещо друго, но не помня какво. Заради пустото кървене ходих със страх до WC чак до края на бременността.

# 763
  • Мнения: 5 073
Хоуп, успокои ме с това за страха до края на бременността. Аз близо 2 седмици съм си вкъщи след 4-семичен престой, от който кървях немалко само първата седмица, после още една зацапвах в червено и после мина за още седмица на кафяво. От там нататък само някакви единични едва забележими зацапвания, ама и до сега с малко страх си ходя до тоалетна, а това е сигурно по 20 пъти на ден Simple Smile На мен освен инжекции дицинон и бусколизин, ми слагаха в банките и папаверин, а венозно и антибиотик имах, че беше завишено леко црп-то и да не се получи инфекция.

# 764
  • Мнения: 1 030
Аз също бях с кървене до 3 месец на бременността. Така и не се разбра от какво. В началото ходех на прегледи и всичко изглеждаше наред. Родих здрава дъщеричка в 39 г. С. През цялата бременност ходех със страх до тоалетната.

Общи условия

Активация на акаунт