Хормонални изследвания - 10

  • 46 100
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 229
Моля за мнение 😊 на 28 години съм изследванията са пуснати около овулация.

# 721
  • София
  • Мнения: 35 983
Моля за мнение 😊 на 28 години съм изследванията са пуснати около овулация.
Скрит текст:
ТСХ и Т4 показват, че си с Хипофункция на ЩЖ... при желание и опити за бебе, ТСХ трябва да се държи в границите 0,5-1,0.
Нямаш Хашимото.
В12 е нисък - трябва да е на горна граница  ( около 850)... добре е да провериш ФК, В6 и Хомоцистеин  и ако имаш дефицити да се попълнят... това ще намали риска при бременност.
Вит.Д е нисък - трябва да е около 60-70ng/ml ...... желателно е да провериш желязо ( Феритин, ЖСК, Трансферин, Хемоглобин - тълкуват се заедно) , цинк, мед, селен... защото е много вероятно и там да има някакви отклонения

# 722
  • Мнения: 1
Здравейте ! Нова съм във Форума и реших да помоля за мнение относно хормонални изследвания и HOMA index .Преди 6 години ме диагностицираха с поликитозни яйчници като само на пръв поглед ми бе казано че няма да мога да имам деца най вероятно и ми се пуснаха изследвания за туморни маркери всичко беше добре нямаше тумори пуснаха и хормони които си бях ок нямаше хормонален дисбаланс и така в продължение на 3 години всички хормони бяха добре но продължавах да поя лекарства за да не се образуват повече кисти да имам съответно овулации и редовен цикъл уви за нито едно от тези неща ме ми помогнаха медикаментите ходих предимно на частно и при различни лекари за да изкореним проблема та как да е не се случват нещата до сепември миналата година всички хпрмони си бяха добре после имаше кой е завишен кой пък е твърде нисък и продължихме лечение.Наскоро направих ХОМА индекс ще прикача снимки и други хормонални направени на 3-ти ден та въпроса ми е дали можете да кажете нещо по резултатите .


Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 09:58 от AnMary

# 723
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам направление за профилактичен преглед при АГ. Някой знае ли, дали той може да ми пусне изследване на TSH, FT4, TAT, MAT по каса (назначени от друг лекар, но на платен преглед), или да си ги направя отделно като заплатя за тях? Благодаря предварително!

# 724
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
LaRimana, гинеколога може да ти даде направление за ендокринолог и вече той да ти ги пусне.

# 725
  • Мнения: 116
Здравейте, ендокринолог ми каза да пусна прогестерон на 21 ден от цикъла, но понеже имам още време до прегледа бих искала да ги споделя, ако може някой да помогне с разчитането.
Искам само да добавя, че този месец приемах кломен и също инжекция овитрел за предизвикване на овулацията, не знам дали те могат да повлияят на резултата.
Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 13:46 от axxa

# 726
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравейте, ендокринолог ми каза да пусна прогестерон на 21 ден от цикъла, но понеже имам още време до
Скрит текст:
прегледа бих искала да ги споделя, ако може някой да помогне с разчитането.
Искам само да добавя, че този месец приемах кломен и също инжекция овитрел за предизвикване на овулацията, не знам дали те могат да повлияят на резултата.
Благодаря предварително.
Здравей!
Прогестеронът е доста висок - добре е да се повтори ( +Е2 ), възможно е да е лабор. грешка.
Друга причина - да приемаш някакъв прогестин... друга - да е имало няколко ДФ, които да са се спукали и в момента да функционират няколко ЖТ ... друга - някое ЖТ да се е превърнало в киста на ЖТ и т.н.
Двата медикамента, които посочваш не са причина за по-високи нива на Прогестерона... то, вярно че  ЧХГ влияе малко и на синтеза на Прогестерона, но не чак толкова.

Ще чакам да споделиш каква е причината.
Стискам палци да е станало Peace

Консултирай се с АГ. ... каква е причината  Ендокринолог да назначава тези изследвания (ДХЕА, Тестостерон) ... то на мен ми е ясно, но след като са назначени и медикаментите, които посочваш ( за стимулация на яйчниковата функция), нещо не ми се връзва, да се прави в този момент ( защото, ако има проблем там - няма време за реакция... ако има зачеване )?! каква е причината?!

# 727
  • Мнения: 116
Здравейте, ендокринолог ми каза да пусна прогестерон на 21 ден от цикъла, но понеже имам още време до
Скрит текст:
прегледа бих искала да ги споделя, ако може някой да помогне с разчитането.
Искам само да добавя, че този месец приемах кломен и също инжекция овитрел за предизвикване на овулацията, не знам дали те могат да повлияят на резултата.
Благодаря предварително.
Здравей!
Прогестеронът е доста висок - добре е да се повтори ( +Е2 ), възможно е да е лабор. грешка.
Друга причина - да приемаш някакъв прогестин... друга - да е имало няколко ДФ, които да са се спукали и в момента да функционират няколко ЖТ ... друга - някое ЖТ да се е превърнало в киста на ЖТ и т.н.
Двата медикамента, които посочваш не са причина за по-високи нива на Прогестерона... то, вярно че  ЧХГ влияе малко и на синтеза на Прогестерона, но не чак толкова.

Ще чакам да споделиш каква е причината.
Стискам палци да е станало Peace

Консултирай се с АГ. ... каква е причината  Ендокринолог да назначава тези изследвания (ДХЕА, Тестостерон) ... то на мен ми е ясно, но след като са назначени и медикаментите, които посочваш ( за стимулация на яйчниковата функция), нещо не ми се връзва, да се прави в този момент ( защото, ако има проблем там - няма време за реакция... ако има зачеване )?! каква е причината?!
Здравей, много благодаря за описателния отговор🤗 Ендокринолог посещавам заради високо ТСХ, и като ми видя и женските хормони попита дали съм пускала прогестерон, а аз не бях и каза да си пусна и него + още няколко хормона. Иначе за евентуален успех ще стане ясно след около 7/8 дни☺ Ако е “ - “ пак следва посещение при гинеколог и ще видим по-подробно какво ще каже и ще споделя. А само да попитам чувала съм, че такъв тип стимулации дават фалшиво положителни резултати, кога било най-добре да се направи тест?
Още веднъж благодаря за изчерпателния отговор🌸

# 728
  • София
  • Мнения: 35 983
Скрит текст:
Здравейте, ендокринолог ми каза да пусна прогестерон на 21 ден от цикъла, но понеже имам още време до
Скрит текст:
прегледа бих искала да ги споделя, ако може някой да помогне с разчитането.
Искам само да добавя, че този месец приемах кломен и също инжекция овитрел за предизвикване на овулацията, не знам дали те могат да повлияят на резултата.
Благодаря предварително.
Здравей!
Прогестеронът е доста висок - добре е да се повтори ( +Е2 ), възможно е да е лабор. грешка.
Друга причина - да приемаш някакъв прогестин... друга - да е имало няколко ДФ, които да са се спукали и в момента да функционират няколко ЖТ ... друга - някое ЖТ да се е превърнало в киста на ЖТ и т.н.
Двата медикамента, които посочваш не са причина за по-високи нива на Прогестерона... то, вярно че  ЧХГ влияе малко и на синтеза на Прогестерона, но не чак толкова.

Ще чакам да споделиш каква е причината.
Стискам палци да е станало Peace

Консултирай се с АГ. ... каква е причината  Ендокринолог да назначава тези изследвания (ДХЕА, Тестостерон) ... то на мен ми е ясно, но след като са назначени и медикаментите, които посочваш ( за стимулация на яйчниковата функция), нещо не ми се връзва, да се прави в този момент ( защото, ако има проблем там - няма време за реакция... ако има зачеване )?! каква е причината?!
Здравей, много благодаря за описателния отговор🤗 Ендокринолог посещавам заради високо ТСХ, и като ми видя и женските хормони попита дали съм пускала прогестерон, а аз не бях и каза да си пусна и него + още няколко хормона. Иначе за евентуален успех ще стане ясно след около 7/8 дни☺ Ако е “ - “ пак следва посещение при гинеколог и ще видим по-подробно какво ще каже и ще споделя.
А само да попитам чувала съм, че такъв тип стимулации дават фалшиво положителни резултати, кога било най-добре да се направи тест?
Още веднъж благодаря за изчерпателния отговор🌸
Тест за бременност, най-рано - след10-я ден, след Овитрел.



Nature Star2 Промоция!!!
Лаборатории Кандиларов
БЕЗПЛАТНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА: Общ холестерол, триглицериди и кръвна захар!
- купувате си ваучер за 0.00лв
- на място плащате само 3.00лв за пробовземането
- Материал: Кръв, сутрин на гладно

Валидност на ваучера: 26.10.2022 г. до 30.11.2022 г.
Важи за: София, Пловдив, Козлодуй, Кресна, Сандански, Гоце Делчев, Разлог

Последна редакция: чт, 27 окт 2022, 13:59 от denis.

# 729
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравейте, а може ли да се пуснат LH.FSH и Естрадиол без да ти е дошъл цикълът бях на генеколог защото ми закъснява вече 2 месеца и ми каза да ги пусна тези хормони на 3 ден като ми дойде но още не ми идва ще почна да пия Дуфастон за да го предизвикам но можи ли да се изследват без да ти е дошъл цикиъл
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат точно на 3 ден от МЦ.
След прием на Дуфастон... до 10 дни след прекратяване на приема - трябва да дойде М.
Ако няма М. - по-добре да те видят отново на УЗ... и тогава попитай лекаря, какво вижда на този УЗ? - има ли фоликули, киста, колко е дебелината на МЛ (маточна лигавица)- колко мм. е... това е показателно, донякъде, дали ще има скоро или не М.
Ако няма М. - може да пуснеш ЛХ, ФСХ, Прогестерон и Е2 - те, донякъде могат да покажат  какво се случва...т.е. комбинацията е малко аналог (50-60%)  на това, какво вижда лекаря на УЗ.
Ако няма М. - може да изследваш всички хормони, посочени на 1 стр. без тези, които се изследват точно на 3 ден от МЦ и без Прогестерон на 7-ми ден след О. ... мога да помогна да се направи поне някакво предположение , откъде може да идва този проблем с МЦ и М.

# 730
  • Мнения: 74
Здравейте, а може ли да се пуснат LH.FSH и Естрадиол без да ти е дошъл цикълът бях на генеколог защото ми закъснява вече 2 месеца и ми каза да ги пусна тези хормони на 3 ден като ми дойде но още не ми идва ще почна да пия Дуфастон за да го предизвикам но можи ли да се изследват без да ти е дошъл цикиъл
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат точно на 3 ден от МЦ.
След прием на Дуфастон... до 10 дни след прекратяване на приема - трябва да дойде М.
Ако няма М. - по-добре да те видят отново на УЗ... и тогава попитай лекаря, какво вижда на този УЗ? - има ли фоликули, киста, колко е дебелината на МЛ (маточна лигавица)- колко мм. е... това е показателно, донякъде, дали ще има скоро или не М.
Ако няма М. - може да пуснеш ЛХ, ФСХ, Прогестерон и Е2 - те, донякъде могат да покажат  какво се случва...т.е. комбинацията е малко аналог (50-60%)  на това, какво вижда лекаря на УЗ.
Ако няма М. - може да изследваш всички хормони, посочени на 1 стр. без тези, които се изследват точно на 3 ден от МЦ и без Прогестерон на 7-ми ден след О. ... мога да помогна да се направи поне някакво предположение , откъде може да идва този проблем с МЦ и М.

Здравейте лекарката като гледа на УЗ видя 2 фоликула и тънка лигавица и каза да изчакам да ми дойде но това беше на 24,09,2022 но до днес все още не е, искам да кажа че съм с изчернап яйчников резерв и симтоми   за менопауза 2 вече 3 месец без цикъл

# 731
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте! Имам направление за профилактичен преглед при АГ. Някой знае ли, дали той може да ми пусне изследване на TSH, FT4, TAT, MAT по каса (назначени от друг лекар, но на платен преглед), или да си ги направя отделно като заплатя за тях? Благодаря предварително!

По здравна каса направление може да се даде само за TSH от ендокринолог. Другите мисля, че се заплащат при всички положения.

# 732
  • Мнения: 240
Здравей, Денис!
Пиша с молба да погледнеш моите изследвания и да коментираш на какво се дължат високите стойности на пикочна киселина, холестерол и ГГТ. Искам и съвет как да си вдигна стойностите на Fe-то.
Иначе пусках фолиева киселина и хомоцистеин, понеже не бях сигурна дали усвоявам стандартната фолиева киселина, но мисля че стойностите там са ок.

# 733
  • Мнения: 1 120
Здравейте. Моля за мнение за изследванията [/img]. Ще правим инвитро догодина Simple Smile

# 734
  • Мнения: 758
Здравейте, за Фсх и Естрадиол нужно ли е да се пускат на гладно? Може ли да е малко по-късно в деня?

Общи условия

Активация на акаунт