До каква въэраст детето ви беше "недоносено"?

  • 10 657
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
Моята Теа все още си е "недоносена" и винаги ще си е такава, защото е родена недоносена, а относно това доколко е зряла и настигнала връстниците си- ами не е...дай Боже някой ден да се похваля, че е, ...но засега има неща породени от недоносеността й, които забавят физическото и развитие, но се борим и няма да се предаваме! Hug

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На 9 години е - все още не е наваксал в четене, диктовки. Продължаваме да се борим

# 17
  • София
  • Мнения: 1 044
До към 6-7 месец, но тя се роди сравнително голяма като за недоносено бебе - 2,480 кг. Проблемът при нея беше, че много боледуваше и от това много бавно наддаваше. В умствено и двигателно отношение нямаше разлика със сестра и, която е родена доносена. Пропълзя скоростно на 8 месеца, на 9,5 месеца проходи, а на 1 г. и 2 месеца се катереше наравно с кака си по най-високите пързалки помагайки си с ръце......

# 18
  • Мнения: 495
Моето Мони умствено е супер.Може да превежда думи от англииски.Като беше по-малка я затрупвах с информация.Но физически си е миниатюрна.1.09. ще направи 6г.,а тежи 15кг. и е около1,9-10см.по-малки от нея деца тежат повече.Често ни се случва да не вярват,че е на 5г.в неината група в град. има деца с по30кг.Не обича да се храни/но обича сладкото/.Няма врьзка при седмачетата и липсата на апетит.При нас си е наследственно.И да ви кажа,че често ми става неприятно,когато я мислят за 3-4 годишна.Ами то и личи,че не е като говори. Тя си е моята гордост-пьк била тя и минионче.

# 19
  • Мнения: 983
по принцип на 6мес.възраст се изравняват с другите деца.
е, не, искрено ме разсмя  Joy hahaha Joy

Между другото, ана мен също лекар ми е казал, че до 6 месеца се изравняват...Но явно всичко е индивидуално и зависи от първоначалното състояние на бебето...

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
по принцип на 6мес.възраст се изравняват с другите деца.
е, не, искрено ме разсмя  Joy hahaha Joy

Между другото, ана мен също лекар ми е казал, че до 6 месеца се изравняват...Но явно всичко е индивидуално и зависи от първоначалното състояние на бебето...


На мен пък са ми казвали, че се изравняват докъм година и половина, ама не е вярно. Сега например сме по-красиви, по-високи от връстниците си. От една година сме и по-дебели, което ме притеснява. (Е има по-дебели)

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 08:33 от dorothy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Всички недоносени са различни! Всички хора са различни! Просто няма начин да се даде универсална формула докога ще си наваксат недоносените ни деца. Моето детенце се роди 1400кг и 38см в 30г.с..При този старт доста трудно си наваксват първите 2 , 3 години. При нас изоставането беше двигателно: проходи на 1,5год(щото си лепяхме болните очи и трудно се научихме да ходим), обаче говорно беше по-добре от всички доносени деца, с които илизахме.Сега е на пет и по нищо не се отличава от другите деца, дори е по-добра в някои начинания (само дето много си боледуваме, пусти имунитет така и не можем да го изградим).Адски съм щастлива , че не се отличава от другите деца .Само Вие ще ме разберете , защото знаете какви невероятни усилия са нужни за отглеждането на едно недоносено дете.А какви усилия полагат децата ни да се справят с всичко , направо са си невероятни! Hug

# 22
  • Мнения: 1 475
Аз ще разкажа за моя брат, разликата ни е 9г- той се роди в средата на 7месец - 1600 или 1800 не си спомням точно и около 30 и няколко см, беше в ковоьоз около 2 или 3 месеца и да 2-та си година  спомням майка ми непрекъснато беше с него по болници!Спомням си още за 1ви път като го видях в ковьоза ми стана много гадно един малък, червено-черен и космат и тогава избягах от болницата, казах че това циганче не може да ми е брат!Но космите му опадаха до като навърши 9-ия месец в ковьоза! Беше много нервно дете, като малък,но рано проходи, рано проговори, и тръгна на училище от 6год .Сега е на 19г  и е висок 190см- млад ,прав ,изключително интелигентен и най-важното здрав мъж!

# 23
  • Мнения: 934
И аз да си кажа мнението. Всички деца са си различни дори и недоносените. Зависи си дори и от вътре утробното развитие. Доста неща съм изчела и навсякъде казват, че наваксването зависи от степента на недоносеност и от това дали има увреждания детето. Даже и от травмата на раждането също може да се повлияе наваксването. Но при недоносено под 2 кг която е втората степен дават година, година и половина за наваксване, а недоносено под 1,5 кг даже до 3-4 годишна възраст. Но всичко това е само чиста статистика.
Голямата ми дъщеря не съм я третирала като недоносена освен първите 1, 2 месеца в къщи. Малката до към 7-мия месец се съобразявах със съветите за недоносени бебета след това прецених и аз и педиатърката, че почва да наваксва и престанах да се тревожа за всичко. Крах си внимателно с нея, но престанах да обръщам внимание на другите деца дали правят разни неща а тя не ги прави.
Когато усетите, че дори и с забавяне детето ви почва да върши обикновените бебешки неща тогава вече то почва да наваксва. Пак ще дам пример с малката си дъщеря.
До 6-я месец, не се обръщаше ,нито от корем на гръб, нито от гръб по корен, не посягаше за играчки, после изведнъж почна много бързо - научи се да посяга, почна да се напъва да става и да седи седнала и правеше макар и безуспешни опити да се завърти от корем на гръб, тогава вече се отпуснах и престанах да се плаша, навакса за 3-4 месеца адски много и на годинка проходи, на 1г и 2м. вече сам се изправяше след като е паднала и да кажа честно едва тогава успя да се научи от корем на гръб да се превърта от раз или без да ме чака аз да и помагам.
Мале пак се отплеснах, моля извинете ме

# 24
  • Мнения: 2 070
Нека се вклю4а и аз.Родени сме 29 г.с. 1.300 и 38 см..Голям шок беше.Неонатолога ка за 4е до 2 години настигат връсниците си.Беше на 10 месеца когато се наложи да пие АБ казах на педито 4е енедоносен а той се засмя и каза 4е е била такава но ве4е не.Ваксини запо4нахме да слагаме като брояхме термина когато трябваше да се роди,първите зъбки поникнаха на6 м.,горе долу по същото време запо4на и да се смее на зака4ки.не беше от децата които непрекъснато гукат но проговори на 1 г. и 10 м. и към 2 г. и 6м. ве4е говорепе супер даже и трудната Р.всеобщо мнение е 4е е умна и много будна ли4ност-така се изрази госпожата от д. градина.сега е на 3г. и 6 м. 0т половин година ве4е кара колело .батко и се роди 4.100. а се нау4и 4ак на осем.до 4 не искаше да се обли4а и храни сам.и АДИ не се обли4 още но се храни сама от двегодишна.така 4е  мами горе главите и не отдавайте всяка несполука на вашето дете с факта 4е е родено недоносено.децата ни не са като другите те са уникални.пред неравния старт който имдава живота те не само 4е настигат другите ами ги изпреварват

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята Александра се роди 2190 гр., на 1-ия си рожден ден беше 7050 гр. Сега, на 6 г. и 4 м. е 16 кг., т. е. още е "недоносена". Иначе на ръст е ок.

# 26
  • Мнения: 2 070
не знам дали килограмите в след като ве4е не са бебета са критерий за недоносеност.АДИ се роди 1.300 сега на 3 г. и 6 м е 21кг. и 104 см..БАТКОТО е на 14 роди се 4.100 а сега на висо4ина 174 см е сама 53 кг.така 4е по важно е да сме здрави. Peace

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моята Александра се роди 2190 гр., на 1-ия си рожден ден беше 7050 гр. Сега, на 6 г. и 4 м. е 16 кг., т. е. още е "недоносена". Иначе на ръст е ок.

Аз си имам племеница, която родена в 9 месец, до ден днешен е като незахранена слабо слабо, а е вече над 20 год. И тя на 1 год беше 7 кг. Всички гледаха сестра ми със съжаление. А сега е готина слаба.

# 28
  • Мнения: 888
ммм...определено и аз смятам, че килограмите не са критерий за недоносеността на вече порастналите ни бебета, ама и моята Теа си е буболечка- родена 1.400 кг, на 1 годинка беше 7.370 кг ., а на 2 годинки- 10.400 кг., но наистина най- важно е да са здравички!  Praynig

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят син нали се явава батко на вашите - та до 7 год възраст беше многоооооооооо слаб, а сега направо си е дебел на 9. От наше време подържам връзка и с други дечица и те много са надебеляли

Общи условия

Активация на акаунт