Декемврийското детенце има мама с коремче!

  • 12 363
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 166
Здрасти, мамички!
Деси, честито ви образователно повишение! Не знам с какво се занимавате с мъжо, но ви пожелавам да е адекватно на вашите знания и умения! Peace
Янче, ще те чакаме с вестите от хомеото. Heart Eyes
Ние добре си се храним от кухнята, а от другата седмица вече дори няма да ни се налага май. newsm78
Дилята вчера ачка цели четири пъти, като последните два бяха доста редички. Sad Абселютно нищо не съм правила, освен че й дадох малко пюре от шипки. Защото иначе е добре - играе, весели се детето, само дето през нощта се буди над 20 пъти. И днес мама е поспалана. Tired Смятам, че утре ще ми стане ясно, ако нещо не е наред, тъй като точно вчера сутринта й взех пробичка от анусчето и чакам в сряда следобяд резултата.

# 271
  • Мнения: 224
Здравейте милички!

Деска, честито дипломиране!

 Марио вече свикна в яслата. Сестрите са много доволни от него - яде сам и всичко до край, а като се сетя какво ли не правех само и само да хапне една лъжичка супа, заспива бързо, играе си, е продължава да си плаче на раздяла сутрин  Cry. Единствено им създава проблем с това, че като се събуди скача веднага от леглото и започва да вършее, но той никога / и аз също откакто се е родил / не се излежавал.
Ама много яде, вече ще започна да го ограничавам  Wink
Значи в яслата си изяжда всичко, а понякога сутрин яде ябълка, после като го взема пак иска да хапне нещо, вечеря и най-накрая за капак яде мляко с мед около половин кофичка.
Този Имунобор дето му го давам такъв апетит му е отворил - "Пу лук да си има"

Много бърбори, но все още превключва и започва да си приказва на неразбираем за мен език. Когато нещо не знае какво е казва: - Това е ...  и аз трябва да довърша. Срам ме е да излизам вече с него на вънка, то е викане / по точно крещене /, въргаляне по земята, безпричинно започва да се тръшка.
Луд фен е на баща си, постоянно го преследва и търси. Ама и Данчо знае как да го подкупи - всеки ден му взима нова количка, казва че му прави колекция, но аз знам кой се радва повече на количките  Laughing.


 

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте!
Днес вече ще се осмеля да кажа, че Саня е по-добре. Малко, но и това е нещо. Сигурна съм, че вашата подкрепа и мили думи имат голям принос за това  Hug Решихме да я спрем от ясла и да наемем постоянна детегледачка - при положение, че в болницата плащах по 10лв на ден за не-ВИП-стая и отделно съм пръснала 200лв за лекарства и прегледи, това ще бъде по-икономичния вариант. А и спестените неприятни емоции и физически неудобства ще са значителни. Другото ми решение е при следващата заплата да направя интервю с друг хомеопат, защото такива сериозни неща не се оправят по телефона... мкп, благодаря за предложението, но аз наскоро си смених личната лекарка и от новата съм доволна - нищо не ми отказва. Просто явно пневмонията е била вирусна - разви се за броени дни.
Ох, дано не ми се налага скоро пак за болести да говоря!
Шоши, този четвъртък пътувам за Бон. Като изключа дните на сватбата и пътуванията, ще съм свободна на 6, 8, 9. окт. Само че програмата ми я прави сестричката, нищо по-конкретно не мога да кажа. Ако искаш пусни един телефон на лични, а аз се надявам да има възможност да се видим!!!
Люси - толкова крайно различни позиции заемаме по някои въпроси, а в същото време се изумявам от съвпадениета - утре и аз празнувам 12-годишнина! Дано са ни живи и здрави мъжовете и все така да ни слушат!
Криси, направо ми се свива душата като чета за проблемите ти! Зная, как човек в определени моменти затъва в неприятности и му се струва, че нещата само се объркват повече и повече... Зная също и че си много силна и от сърце ти желая да видиш скоро светлинка в тунела!!!
Виктория_Р - добре, че инцидентът се е разминал само с уплаха! А как се справихте със ситуацията? Струва ми се, че не зная как да реагирам при такава опасност.
Райче, толкова си хубава на снимката с момчетата! Не си гледай временните недостатъци под лупа!
Деси, аз малко по диагонал четох (седнах на компютъра уж да пиша контролни  Embarassed) - ти завърши, така ли? Честито!
Дано всички болни душички се оправят бързо! Другата седмица като се върна да не съм видяла да се пише за болести!
Поздрави на всички!

# 273
  • София
  • Мнения: 3 716
Здравейте и от нас

Деси честита магистратура и на двамата с мъж ти
Честити годишнини на Люси и Райка, хайде и аз да се присъединя към отбора с дълги връзки - вчера имахме годишнина от сватбата - цели 12 години. Както се казва откакто се помня все съм омъжена  hahaha

Виктор е добре, яде като за петима, тежи 11.500 и е 83 см. Вчера му сложихме и последната менингитна ваксина.

Янче, аз Хидрасек-а го разтварях в капачка на шише с няколко капки вода, като количество колкото чаена лъжичка, и изсипвам директно в гърлото.

# 274
  • на езерото
  • Мнения: 263
   Здравейте кокичета  bouquet

 Чета Ви редовно но нещо не ми се пише.Много ми е кофти и скапано нещо.Но стига чернилки стигат Ви вашите проблеми че и аз да Ви мрънкам на главата Embarassed
  Райka,радвам се че Саничка е по добре Heart Eyesжелая Ви бързо влизане във форма.
  Люси, честита годишнина,много любов и още 10 *12 години любов,разбирателство и щастие  bouquet
  Деси честито дипломиране  bouquetпожелавам ти добра професионална реализация.
  Криска само мога да кажа:преди зазоряване е най-тъмно,дано и за теб светлите мигове да са много много близо.
  Времето е разкошно и ние го използуваме за разходки и игри,пожелавам и на вас повечко усмивки тези дни.

# 275
  • Мнения: 4 195
искам само да ви кажа, че въпреки проблемите и негативите на всяка една от нас, обичам да влизам и просто да чета кой как е и какво прави. Не мисля че има друга такава отчертна, защото съм се зачитала по другите и знам.
Момичета един огромен букет от мен за всички.
Скоро трябва да се видим, що не ми дойдете пак на гости, имаме си модерно кафе с пясъчник и люлки под нас и със изкуствена трева да е безопасно за палавниците - а може и разходка за орехи да ви измисля - какво ще кажете, не успях ли да ви подкупя newsm78

# 276
  • Мнения: 166
Декемврийски мърморани бръщолевят си засмяни!

Утре, ако се наспя, може и да родя нещо по-разумно... newsm78

# 277
  • Мнения: 558
Привет и 4естито на вси4ки 12-годишно отлежали Simple Smile явно сте много, браво на вас!
Криска, стискаме палци - нещата като съвсем се объркат, по4ват да се оправят, според мърфологията, та ве4е ви е време май!

Марки също доста си похапва, уж го ограни4авам ама има такъв тумбак и така тежи...струва ми се 4е донякъде е и защото не сдъвква добре храната, постоянно го у4а но няма много ефект.
Забелязвам 4е в детски центрове като го водя слуша много каките, много подрежда и тн, вси4ки се скъсват да го хвалят, а вкъщи... като 4ета вашите отзиви за яслите, май и при другите деца е подобно.
Райка, и аз се сащисах в 1вия момент, опитах веднага да бръкна в устата ако е още някъде нагоре да го извадя но не беше, после викнах мъжа ми и той го хвана и запо4на да го тръска което на мен не ми се видя най-уда4но но в този момент по-добра идея не ми дойде, но той му стискаше корем4е под слън4евия сплит едновременно и мисля 4е това даде резултат (това е което трябва да се направи принципно, като се наведе детето напред, но без да се тръска всъщност). С тръскането едновременно не даде резултат веднага и като видях лицето на Марки ве4е побеляло и посиняло, тогава ве4е се тотално панирах и тръгнах да звъня тук там за по-ефикасни действия и съвет, добре 4е междувременно стана работата.
Май трябва да изкараме курс за бърза помощ поне аз явно имам нужда...Важното е 4е вси4ко сега е ОК.
Само дето аз сега реших 4е искам да съм си вкъщи и да си гледам детето вместо да ба4кам и да пътувам и да ме няма със седмици, но за съжаление, няма да стане тая:)
оо, 4естито и на Деси за дипломирането!

# 278
  • Мнения: 5 790
Здравейте, аз май повече чета, отколкото пиша, но нещо ме мързи напоследък.
Записах Виктория на кухнята, която каза МКП - Джуниър меню. Раздавателният им пункт е на 100 метра от нас. Засега хапва супите и десерта, а супи досега никога не е искала да яде. Притеснява ме, че готвят с прясно мляко, но засега, пу, пу, няма проблем. Вчера й беше втори ден ядене от кухнята, да видим как ще е днес. Иска сама да яде вече - с лъжицата слага в устата, правим се на маймуни, цапаме се, но щом иска детето - оставила съм я да яде сама. Опитва се и да проговори, но още не се справя добре. Има си няколко нови думички в речника - най-важната от които е НЯМА. Племенникът ми живее у нас - студен е 1-ви курс - по цял ден повтаря "Бади, бади" и ходи да го тормози и да го дърпа. А той има да учи и да пише, горкия не може 5 минути да седне без нея. Вчера решил да я забавлява и й набрал номера за информация на М-Тел. Дал й телефона да слуша записания глас на оператора, но явно след като 3 пъти го прослушаш, обаждането се пренасочва към оператора. И се обадила някаква какичка, на която Вики й поговорила - Мамо, мамо.... бади, бади, накрая се представила - Тити /щото Вики не може да каже/ -  докато племенника успял да й вземе телефона. После му се обадили от М-Тел, да го питат дали има проблем или нужда от помощ. Момчето много се притеснило, ама ние се посмяхме доста на негов гръб.

Виктория Р, изтръпнах като четох. Хубаво, че всичко е приключило добре.
Аса, честита ви годишнина! Да сте много щастливи!
Криске, няма да се предаваш, душа! Ти си прекрасен и силен човек. Вярвай, че всичко лошо ще мине бързо и ще го забравиш.
Райка, дано Саня се оправя бързо и повече да не ти се налага да се притесняваш!

# 279
  • Мнения: 4 195
от днес сме на кухняяяяяяяяяяяя, моята приятелка бачка във втора градска и ще ми я носи. Не мога да повярвам че се спира с готвенетоооооооооо. Две години аз готвя като луда бе хора, сега почвам да пускам маникюр- детето ми ще е нахранено, домашните ако искат д-то да ми ядът.
Отивам на интервю за работа - стиснете палците  bouquet  bouquet

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Стискам и на краката! Wink
Ние от 20-ти сме на ясла,а цяла седмица бяхме болни.
Честито на кой,каквото съм изпуснала!
Ще чакам отзиви от Янчето и май е крайно време и ние да посетим хомеопат.

# 281
  • София
  • Мнения: 938
Добро утро!

Честито на всички, изтърпели 12 години с един мъж. А бе вие явно сте супер-търпеливи. Направо ми се струва подвиг (на фона на моите 8 месеца брачен живот  Mr. Green .....и 5 години развод  Mr. Green Mr. Green).
Криска, айде, присъединявай се към работчий клас. Да ти кажа, чувството за вина не ме напуска откакто работя, ядосвам се много, измарям се, скъсвам си гъза от време на време, но при всички положения се чувствам малко повече човек. Явно тия неща като домакинстване, брачен живот, посвещаване на дом и семейство - при мен са закърнели още в зародиш. В тоя ред на мисли, Рали, разбирам те напълно, но я си спомни как беше като си стоеше у вас? Според мен и на децата им е по-добре да имат пълноценна, дори често отсъстваща майка, отколкото изнервен звяр постоянно стоящ вкъщи. Иначе искрено се възхищавам на тези, които могат и се чувстват добре у дома с децата. Това също си е талант.

По отношение на кухните - явно аз съм някакъв каприз, щото и тази на Джуниор Меню нещо не ми харесва  newsm78 
Що се отнася до бърборенето, Ванеса нещо от 1-2 седмици страшно се е разбърборила. Ей така, изведнъж. Даже вече ми разказва приказки - Въчо топа, пинца доди - Вълчо потропал (явно от Червената шапчица) и дошъл принца (това ще да е Пепеляшка или Палечка). Просто и сама не разбрах как се разприказва толкова това дете, повтаря като папагал и определено има афинитет към сложни думички като крокодил, кроасан, жираф   Laughing Днес сутринта ме титулова "лоша мама", явно покрай новия фум (филм) за Нанка (Снежанка)  Mr. GreenИ всичко е тази - тази мама, тази баба, тази манджа, тази дете  Laughing

# 282
  • Мнения: 558
Стискам палци и успех на Криси!

мкп, естествено 4е ще полудея ако си остана за дълго вкъщи, за радост или съжаление, не знам, не се 4увствам създадена да седя в къщи и да домакинствам. 4увствам се супер като пътувам макар и да се ядосвам да е адски стрес и тн. Та, понякога като ми дойде много се разме4тавам да си остана вкъщи но отли4но знам за колко време ще полудея тотално.
Просто след тази слу4ка сигурно ще ме гони голяма параноя какво става с Марк докато ме няма, ама ще трябва да се справям някак си.

Днеска можем да се присъединим някъде по тревните площи на София към някои от вас ако ще водите някъде хлапетата?

# 283
  • Мнения: 166
Здрасти, мами!
Бързам да драсна няколко реда, защото и днес офанзивата ще е голяма.
Криска, стискам палци и се надявам, че ще получиш работата! Praynig Хайде вече да започва да ти върви по мед и масло!
ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА НА АСЕТО! СИЛНА ЛЮБОВ И СТОТИЦИ ЩАСТЛИВИ МОМЕНТИ В СЛЕДВАЩИТЕ  112 ![/b][/i]
Видя ли, че и еднакви години ги търпим нашите Близнаковци!
Да ви се оплача и аз малко. Rolling Eyes Дилята пак е с невероятно гаден сън. Лошото е, че плаче, а не просто да не спи. Почвам да си въобразявам какво ли не. Логичното е да й никне зъбче, като се има предвид дрисока. Обаче ме смущава, че като че ли баба й нещо я обработва. Тъй като аз не я допускам много до нея, моментите им заедно са изпълнени с "мъката на художника" и онази както знае да говори.... Къде ли ни оцапва с татко й, как не я даваме, колко й е мъчно и т.н. Тя принципно й говори супер тъпотии, дето на детето не му дреме, обаче и то си е привързано към нея и ако слуша такива тъжни неща, 100% се товари! Бабата си беше решила, че ще има достъп, когато на нея й е удобно, затова си позволи своеволия на два пъти. Е, аз съм от кривите и още в събота й дадох да разбере, че ще вижда детето само когато аз реша, а не когато тя изяви желание. От нощта на този същия ден детето не е спало спокойно... Не знам. Тая вещица няма да ме остави намира! Извинявайте, че пак ви занимавам, обаче много ми тежи... Sad Sad Sad

# 284
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

На всички празнуващи годишнини всякакви  Mr. Green
Желая ви цялото щастие на земята.
И още много години съвместен живот изпълнен с много любов.
черпя ви с една


само да допълня, че връзка и брак са две коренно различни неща, Ася може да го търпи вече и 20г.- не е уточнила  Wink тя е старейшината тук - май по всички параграфи  newsm78 Wink Mr. Green  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт