Детски ясли и градини - Варна - прием 2020/ 2021

  • 18 745
  • 230
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 017
А знаете ли какво разбрах, в нашата ясла дават бисквити и солети на децата да ги укротяват и който не иска да яде. Има ли подобна практика при вас, че и майките мъкнат периодично да дават в групите... На мен това ми изглежда против всякакви норми и правила.

# 46
  • Мнения: 635
За солети незнам, но детски бисквити им дават, даже ги има и в менюто им

# 47
  • Мнения: 10 679
И аз не знам да дават солети. Не съм и виждала някой да носи от родителите. Иначе бисквити имат в менюто, да.

# 48
  • Мнения: 25 673
Не. В нашата градина не позволиха за РД да занеса почерпка, камо ли да носи някой солети.
Бисквити имат в менюто, да.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 017
Знам за бисквитките в менюто, говоря за отделни такива,които се носят от родителите и се дават в групата. Аз разбрах наскоро за тази практика, може и при вас да се случва.

# 50
  • Мнения: 25 673
Ивка, в кое заведение е това?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 017
ДЯ Иглика.

# 52
  • Мнения: 25 673
Възможно е.
Чувала съм, че там в дни в които храната не е много добра, една лелка купува хляб на децата, за да не ги слагат гладни да спят.
Няма да се учудя, ако са поискали майките да носят солети. Не е много ОК, в условия на пандемия, но е по добре
от колкото децата да лягат гладни.

# 53
  • Мнения: 1 141
Ивка, в коя група е това? Моят син също е там, но не съм чувала за тази практика досега.

# 54
  • Мнения: 285
Здравейте ! Искам да ви попитам , ще кандидатствам за детска градина май месец , ноо не се водя по лична карта във Варна , съответно и детето , тук сме под наем на квартира , какъв ми е варианта да подам регистрация за временен адрес ли , къде , може ли таткото да кандидатства понеже той има уседналост няколко години на постоянен адрес във Варна ?

# 55
  • Мнения: X
Май месец ли - нали системата отваряше за регистрации април?

# 56
  • Мнения: 285
Май месец ли - нали системата отваряше за регистрации април?
[/quote
Да април отваря , а класирането е май месец

# 57
  • Мнения: 25 673
Здравейте ! Искам да ви попитам , ще кандидатствам за детска градина май месец , ноо не се водя по лична карта във Варна , съответно и детето , тук сме под наем на квартира , какъв ми е варианта да подам регистрация за временен адрес ли , къде , може ли таткото да кандидатства понеже той има уседналост няколко години на постоянен адрес във Варна ?
Адреса на детето се гледа. И за уседналост.

# 58
  • Мнения: 10 679
Информацията е от сайта на Общината за градините.

Дирекция „Образование и младежки дейности“ уведомява гражданите, че свободните за прием места в яслена и първа възрастови групи за учебната 2021г./2022г., както и графикът на дейностите по приема ще бъдат публикувани през март 2021г.

Електронният регистър за прием на заявления за яслена група/ деца, родени през 2019г. и 2020г./ и първа възрастова група / за деца, родени през 2018г./ ще бъде активен на 10.05.2021г.


Значи все пак системата ще отвори за 10.05. По-назад имаше чуденка.

По повод хората, които са на платена борса, една жена е направила запитване и са й отговорили следното:



Взех го от групата за яслите и градините във ФБ.

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 22:07 от Ели-Мели

# 59
  • Мнения: 54
Какво мислите за влизането в градина с връзки/подкуп? Колко ли не чух, че в еди коя си градина само с връзки се влиза... Възможно ли е според вас? Има ли надежда да се влезе по нормалния начин?

Общи условия

Активация на акаунт