ЮНЧЕТО все ще намери върху нещо да се покатери - Тема 11

  • 19 263
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 352
Аз ще правя морковена торта за рождения ден. Преди няколко дни направих за проба и стана много сполучлива. Има захар, но на мен не ми е проблем. Миналата година исках да поръчам, за да не се занимавам. Обаче ме отказаха с тези цени. За 16 парчета ми искаха 150лв...

# 751
  • Мнения: 887
Нашия РД е в понеделник и ще го правим на двора вкъщи. Аз понеже се занимавам с деца, а и в скоро време ще отварям детски парти център за празнуване на РД та всичко си правя самичка. Направих украсата, рокличка й уших, тортата също ще си правя и на мен като Силвър ми е като хоби и ми е много приятно. Само се моля да не вали за да може децата да играят на двора и да се забавляват. Ще бъдем 10тина възрастни и 10тина деца. Подаръци не знам гледах латалога на Пепко от 20.05 ще има камион за сядане и бутане с крака, който пуска балончета и обмислям да й го взема, че нашата е по превозните средства. Голям кеф е на акумулаторните кола и мотор. Имаме и батут,но на него само баткото ще скача вече понеже малката не се е научила да скача и 2 пъти си изкълчва крачето, първия път много ме уплаши и ходихме в спешното и след втория вече не я пускам там макар, че много иска.
Бях я научила да пишка в гърнето през около час, но трябваше да ходим за няколко дни до София и по цял ден бяхме насам натам и нямаше как да я слагам и сега пак се върнахме в начална позиция. Имам доста работа покрай отварянето на центъра и не мога да й обърна внимание, но се надявам до месец вече да приключим и я отпочвам, тъкмо ще се стопли.

# 752
  • Мнения: 1 694
Много ми хареса идеята за морковена торта, крада я Simple Smile иначе ние празненство няма да правим за РД, защото на баткото се падаше в пика на пандемията и му казахме, че няма да празнуваме. Сега не върви да правим парти на малкото. Ще сме само семейството с баба и дядо и ще украсим и така.
За гърнето аз процедирах едно към едно като Silverdream,махнем ли го веднъж- край! Заболя ме устата да питам, да приканвам, но не се отказах. Също бях решила да не разчитам да се научи да ми казва. Аз си го приканвам и толкоз, важното е да научи да стиска и да върши на гърне. С баткото така мина година докато започне да си казва. С малкото много бавно се случиха нещата, но пък много бързо взе да си казва и вече мога на 90% да разчитам, че не е нужно да го следя, ще ме повика. При нас проблемът е, че все още не ще да пиша прав и навън е много сложно. Купих сгъваемо гърне и ходим с него навсякъде, голяма досада

# 753
  • Мнения: 1 024
Ние имаме напредък с памперса, около Великден го махнах. В началото беше пишкане нон стоп, имахме и доста в гърнето. Има 2 книжки за гърне, все четем и давам пример с тях, тя се впечатлява много. И сега вече се случва в парка да се напиша, но нося резервни дрехи. Притесняваше се да се изпишка навън и се стискаше, но днес 2 пъти пиша. Също много аплодисменти, целувки, насърчаване след всяко попадение. Постоянно я хваля на всички, колко е голяма, как няма памперс и т.н.. Резултатът днес е ден без напишкване. За сън слагам памперса, много трудно. Казва,че не е удобен, че я дразни и е драма. Иначе обедният е сух, ако се изпиша след като обядва вече няколко дни. Ние май ще празнуваме вкъщи с 3-4 деца,нищо специално. Остава ни последната ваксина, има ли още деца с непоставени ваксини?

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 22:15 от 33hope

# 754
  • Мнения: 2 461
А кои са книжките, благодаря Simple Smile

# 755
  • Мнения: 1 024
Мого сам на изд. Пух и Мими и гърнето.
Първата е за полезните навици с прозорчета, много и харесва, в стихотворна форма текст.
В началото като сядаше и давах тези книжки, купих гащичщи с ягода като на Мими 😁😁😁
И напоследък и говорих, че памперсът през лятото ще я спарва, като е по гащички и казвах, нали ти е много леко, удобно и.т.н, тя много разбира и говори и имаме диалог, изобщо не съм я насилвала за махането, но ми отне около 17-18 дни. Обикновено за пишане аз подсещам на около 1час, за ако си казва, за пишане понякога казва Мамо бързо имам 😆😆

# 756
  • Мнения: 285
И ние мислим да правим рожден ден на двора. Ние предлагаме надуваеми замъците за рожденни дни тук в Кипър, така че ще надуем един от тях и ще поръчаме пици и торта. Започнахме да го водим за по 1 час на ясла но не е много доволен, а и аз се притеснявах някой да не му дръпне лепенката от раната на челото. Вчера махнаха конците. Ще прикача снимки на раната, която е на 8 дни. Моля мамите, които са се сблъсквали с шити рани да ми кажат дали изглежда добре



# 757
  • София
  • Мнения: 4 011
И ние мислим да правим рожден ден на двора. Ние предлагаме надуваеми замъците за рожденни дни тук в Кипър, така че ще надуем един от тях и ще поръчаме пици и торта. Започнахме да го водим за по 1 час на ясла но не е много доволен, а и аз се притеснявах някой да не му дръпне лепенката от раната на челото. Вчера махнаха конците. Ще прикача снимки на раната, която е на 8 дни. Моля мамите, които са се сблъсквали с шити рани да ми кажат дали изглежда добре




Перфектен е шева. На баткото ми е ужас е сравнвние с това. Според мен ще изчезне напълно!

# 758
  • Мнения: 285
И ние мислим да правим рожден ден на двора. Ние предлагаме надуваеми замъците за рожденни дни тук в Кипър, така че ще надуем един от тях и ще поръчаме пици и торта. Започнахме да го водим за по 1 час на ясла но не е много доволен, а и аз се притеснявах някой да не му дръпне лепенката от раната на челото. Вчера махнаха конците. Ще прикача снимки на раната, която е на 8 дни. Моля мамите, които са се сблъсквали с шити рани да ми кажат дали изглежда добре




Перфектен е шева. На баткото ми е ужас е сравнвние с това. Според мен ще изчезне напълно!

Дано, сложихме силиконови протектори на ръбовете на тв шкафа. Надявам се главата му да не намери някой друг ръб.

# 759
  • Мнения: 819
Здравейте, момичета. Ние днес правим 2 годинки, но на мен ми е свито сърцето. Малката пак е болна, от вторник вечерта е с температура. Личната по телефона каза да изчакаме 3 дни. Ами минаха, днес е четвърти, а тя е зле, запуши и се и нослето и цяла нощ поддържа над 38 градуса. Много ми е мъчно, на Великден лежахме в Пирогов за стомашен вирус, сега какво е това на знам, но детето няма да има и рожден ден. Поръчахме огромна торта, бяхме поканили деца на двора, но всичко се разтури. Имаме час за 8:30 в един медицински център, където имат и оборудване за кръвни изследвания и стават веднага. Много се притеснявам какво ще излезе, не искам пак да лежим в болница:(
Отделно почнах и работа преди две седмици, слава Богу от вкъщи, баща ми ми помага с малката, но аз не съм спала не знам от кога от притеснения и с работата е пълен хаус. На ръба съм, сега съм се затворила в банята и плача. Съжалявам, ако съм ви натоварила, просто имам нужда да споделя, защото ще се пръсна.

# 760
  • Мнения: 892
Евче, прегръщам те и стискам палци всичко да отмине бързо! Hug
Иначе и ние сме болни отново. Вече като пускам децата на ясла ревем и 3те, защото знам какво ни чака.. Не знам кога ще се изгради тая пуста имунна система, но имам цял шкаф с лекарства - за тях и за нас.

# 761
  • Мнения: 3 252
Evcheto, спокойствие, деца са, всичко минава. Не знам дали ще си по-спокойна, ако ти кажа, че и нашата беше с ангина за Великден (от 21. 04)и за 21.05 пак беше болна. Този път е и някакъв мутирал вирус, 14 дни стоя вкъщи, сополите минаха за 9 дни и продължава да накашля (4-5  пъти дневно). Водих я на преглед, пускаме кръв, нищо й няма,казаха остатъчна кашлица. Боледуват. Вашето прилича на отит или ангина с тази 39 градусова температура, но всичко се лекува, не го мисли песимистично. Един съвет от мен (аз вече не ходя при личната), след първия ден температура, бягайте на поликлиника с лаборатория. Ти каза, че не си доволна от България, аз лично съм доволна от София мед детското (вярно от 8 до 18),но пак е нещо. Пускате кръвни и започвате лечение. Нашата мома все пак 16 вируса изкара и абсолютно те разбирам какво ти е, аз се лутах между лекари и поликлиники и вече знам - ден 1 - педиатър + кръвни ако е имала температура. Не чакам, така имахме 2 отита с температура 39 (от чакането на личната) . И една шарка с 3 дни над 38 и до 39.4., за която личната каза - ковид е.

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 08:42 от Димитрова_87

# 762
  • Мнения: 819
Димитрова, излезе напълно права, както казват хората - не питай старило, а патило. Отит се оказа, червено и е тъпанчето на едното ушенце, кръвните изследвания показват вирусна инфекция. Предписаха капки за уши и ако температурата не падне още два дни, ще трябва да включим Панцеф. Ами още си ми е мъчно, почна да вика "ушенцето боцка". Sad

# 763
  • Мнения: 954
Бързо оздравяване!

Момичета, новата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1340543

Мишето тръгна на ясла на 10ти и след 3 дена до обяд се разболя за 2 седмици. Сега ни беше първата седмица до следобяд, всеки ден плачка по-малко от предния. Изпращаме ви целувки! Kiss

Общи условия

Активация на акаунт