НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 557
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 069
Вчера си взех от лидълския с 85%. Повече ми допадна от този на Била.

# 556
  • Мнения: 476
На мен пък ми е много вкусно като е горчиво и леекичко сладко, но не много, точно както е 90 процента на Линд.Много ми харесва и го предпочитам отколкото да ми е по - сладникаво.И кафето без захар почна да ми се струва много вкусно, като лакомство и изобщо не ми горчи.Явно съм луда Grinning

# 557
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
Вкусът се променя, не си луда... И аз не понасям вече сладко.
Харесвам шоколадите на Лидл с висок % какао. Обикновено около 75-80 % ми е най-добре.

# 558
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Когато си позволявам шоколад е обикновено 85%-вия на Линд. Определено се свиква с по-горчивия вкус, до степен неща, които си намирал за нормални преди, да станат непоносимо накъртващо сладки. Което ме спаси от набезите за Милка с лешници и стафиди, която обожавах преди Simple Smile
Сега ме примамва само Линд-а с морска сол само, ох.

CvEtEmOe, извинявай за офф-топика, но
Скрит текст:
кое е това извънземно красиво същество на аватара ти? Втрещи ме, честно. Yum

Ще си позволя да се включа, защото съм фен - Рик Мора на млади години. Heart Eyes

# 559
  • Мнения: X
И на мен Линд не ми харесва...незнам що припадат по него.
Лидълските са супер. Взех 70% и е ок.
Нищо ок няма в шоколад съдържащ 30 процента захар.

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
И на мен Линд не ми харесва...незнам що припадат по него.
Лидълските са супер. Взех 70% и е ок.
Нищо ок няма в шоколад съдържащ 30 процента захар.
на мен Линд ми хрускаше ...все едно захар ям.
На мен ми харесва...изказвам мнение.

# 561
  • Мнения: X
И на мен Линд не ми харесва...незнам що припадат по него.
Лидълските са супер. Взех 70% и е ок.
Нищо ок няма в шоколад съдържащ 30 процента захар.
на мен Линд ми хрускаше ...все едно захар ям.
На мен ми харесва...изказвам мнение.
Може да е вкусно, но не е здравословно. Все пак виж заглавието на темата.

# 562
  • Мнения: 2 275
Много си е добра темата
ВМ НИСКОВЪГЛЕХИДРАТНО и ПАЛЕО, в които над 70% шоколад е допустим, за безвъглехидратното хранене е друга тема, за КЕТО също. А и там вариантите на великите български откриватели на това хранене не познавам и не желая да ги знам.
Тук Е до 100 г въглехидрати така, че всеки си преценява колко и откъде. Лично аз предпочитам истински черен шоколад със захар отколкото съмнителните изкуствени-естествени подсладители.

# 563
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
Принципно много рядко ям шоколад, така, че едно-две блокчета едва ли са драма.
Забравих, че най-много харесвам всъщност "Хейди". Simple Smile

# 564
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Любимото ми лакомство напоследък е на Лидл, 74% какао. Наистина има вкус какаово масло с малко суха част в него. Отвреме на време ми е нужно нещо "сладичко" и си хапвам. Само от него не ми остава онова гадно чувство от палмовата мазнина в устата. Но не е за наяждане, или пък за изплюскаш по един шоколад, пак си има захар...

# 565
  • Мнения: 476
Не е здравословно, мисля, че го говорят като подходящо лакомство за гладните и капризните за сладко или поне леко сладко.Дори и от КЕТО не вярвам, че отклонява , защото съдържанието на въглехидрати е едва 1-2 грама за 10 грама. (За 90 процентовия проверих , за другите не знам)Естествено друг е въпроса ако се прекалява с него.Искам да опитам и този с люта чушка, изкушителен ми звучи,но се въздържам, защото него MyFitnessPal го зачита с доста повече въглехидрати.Grinning Но ще мина на 99 процента може би , интересно ми е как ще ми се стори.
Правя си и един трик ако хапна 20 грама от него не слагам зехтин в салатите на същия ден, защото калориите излизат същите колкото в 2 с.л. зехтин Grinning

# 566
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
99% е много сух. Аз не мога да го преглътна направо...
Този с лютата чушка е готин. Интересен е на вкус.

# 567
  • Мнения: X
Много си е добра темата
ВМ НИСКОВЪГЛЕХИДРАТНО и ПАЛЕО, в които над 70% шоколад е допустим, за безвъглехидратното хранене е друга тема, за КЕТО също. А и там вариантите на великите български откриватели на това хранене не познавам и не желая да ги знам.
Тук Е до 100 г въглехидрати така, че всеки си преценява колко и откъде. Лично аз предпочитам истински черен шоколад със захар отколкото съмнителните изкуствени-естествени подсладители.
Повечето хора знаят каква огромна разлика има между различните въглехидрати. Някои са полезни, други допустими, а трети направо вредни. Сама се сети захарта към коя група спада 😀😀😀.

# 568
  • Мнения: 476
NikoT, съгласна съм, има дупка разлика между въглехидратите от салатите и въглехидратите от сладкишите примерно,както казах за задоволяване на капризите е дето се вика, защото 1-2 грама захар в 10 гр.шоколад са нищо.И в протеина на прах сигурно има захар, защото е овкусен с шоколад, или ягода, или бисквитка и прочие, но пък е много препоръчван за закуска.
Другото възможно е Слим паста или стевия в кафето, но са гадни.

# 569
  • Мнения: 10 012
Пак ли сектантски екстреми?
До вчера яли през просото, за малко шоколад по някога ще се правите на интересни.
Но щом ви доставя удоволствие, всеки с психозите си.
Нико визирах, ако някой не е разбрал.

Общи условия

Активация на акаунт