НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 663
  • 745
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 133
Днес в един нашенски сайт за новини - "лъгали ли са ни за мазнините" - кратичко и повърхностно, но все пак в полза на нашата кауза:
https://www.vesti.bg/lyubopitno/zdravoslovno-hranene-lygali-li-s … mazninite-6120005

# 541
  • Мнения: 365
Здравейте!
Страхотна тема и отлично синтезирана информация, за която искрено благодаря!

От няколко седмици правя по 2,3 36 часови фастове седмично. Но след тях ужасно прекалявах с храната и все въглехидрати, най - вече много, много плодове.
Сега ям вм - нв и нямам никакво желание за въглехидрати.
Правя режима, с цел това да е начинът ми на хранене по принцип. Оказа се, че много ми понася  и гладуването до 36 часа (всеки ден фаст не е моето). Обаче... Обожавам млечни и ям на корем - чедър, козе, овче сирене. Цедено кисело мляко. Доста ядки. Ям разбира се и месо и зеленчуци.
По принцип имам да сваля около 4 кг за да изглеждам както искам. Спортувам няколко пъти седмично вкъщи. Тичам и след бебе 😁
Но има някои неща, които ще съм много благодарна да ми съдействате да разбера:

1. Кога при стриктно спазване на не повече от напр. 100 гр. Въглехидрати дневно започват да се горят мазнини за енергия и това става нормално положение (или трябва да са по - малко? Ще идват само от зеленчуци и млечни) ?
2. По - нагоре пишеше, че ядене на млечни спира отслабване, защо? Аз ям основно тях (чедъра, овче, козе си е основано мазнина и белтък)
3. Хапвате ли ядки?
4. Защо не би могло да се тренира ежедневно при този режим?
5. Не броя въглехидрати в зеленчуцине освен кореноплодните нали?
6. Тези които сте стриктни - какво хапвате?
Благодаря, че ме изчетохте!

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 00:38 от Geri69900

# 542
  • Мнения: 10 030
Geri, защо да не може да се тренира ежедневно?
Според мен няма такова нещо.
С ядките внимателно, за да не последва качване, освен ако не го целите.
Аз ядки ям, но следя калорийния прием от тях.
Зависи от целите, и от стартовата ви позиция.

# 543
  • Мнения: 365
Dez, с такова впечатление останах от статия в първи пост, на някаква лекарка, че това е нещото, което е негативното в режима.
Благодаря Simple Smile

# 544
  • Мнения: 2 070
Аз преди повече от 10 години, когато бях на режима тренирах всеки ден. В началото само кардио, след това включих и други тренировки като Каланетика, Инсанити и Тае Бо.

# 545
  • Мнения: 6 622
Тренирам всеки ден. Според мен няма проблем.

# 546
  • Мнения: 365
Страхотно!
Благодаря момичета!
Около 17 часа хапнах 300 гр. Скумрия на скара и салата от морков и цвекло. Около 1100 кал, 30гр. Въглехидрат и по 70гр. Мазнини и протеин. Интересно, че въобще не съм гладна повече, а тренирах доста.
Утре щях да правя 36 часа фаст, но май ще е около 24 и вечерта ще вечерям, че иначе ще отидат над 40, а не мисля че ще се чувствам добре.
Хубава вечер!

# 547
  • Мнения: 5 105
Момичета, къде сте? Аз съм стриктна от 4ти, но едва миналата седмица се качих на кантара. Казвала съм, че теглото не ми е водещо, но все пак реших да видя какво става. От мин. седмица досега съм - 1 кг.  и 200 гр.  Храня се много стриктно, правя и фаст 18/6. Видимо съм свалила по думите на хора, с които се видях по празниците и през изминалия уикенд.

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 40 974
Незнам вече кво да ям...корема ми не спада.

# 549
  • Мнения: 2 070
При мен става бавно. От 2ри до сега 1.5 кг. Мисля, че прекалявам с прясното мляко и вчера ядох мисли, но в общи линии съм стриктна.

# 550
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 698
Онзи ден пак прекалих и с количеството и с боклуците, и вчера се бях зарекла за 24ч фаст, обаче бях наработа, и ми беше адски студено. Направо треперех като лист, и обядвах едно шкембе - топло, топло и една "меча лапа", и нещата се промениха значително...
Днес още не съм яла. Сега ще смотая едни яйцИ и ще съм доволна Grinning

# 551
  • Мнения: 476
Някой опитвал ли е черния шоколад на Линд 90 процента какао и някакво отражение върху прогреса оказал ли е? Взех си такъв и ми харесва въпреки че горчи и тъй като съдържанието му на захар е толкова ниско , че едва ли дори от кетоза може да отклони,мисля да си добавям 10 гр.за десерт през ден примерно, единствен минус е, че е много висококалоричен.

# 552
  • Мнения: 10 030
Опитвала, съм, много е гаден, предпочитам 70%.
Няма отражение върху "прогреса" ми, който варира.

CvEtEmOe, извинявай за офф-топика, но
Скрит текст:
кое е това извънземно красиво същество на аватара ти? Втрещи ме, честно. Yum

# 553
  • Мнения: 5 105
Аз съм фен на лидлските с висок процент какао, май 70% беше. С малина ми е най-любим. Сега съм го отрязала и него за няколко месеца, докато си постигна целта (овулация). Та препоръчвам и него да пробвате.

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 40 974
И на мен Линд не ми харесва...незнам що припадат по него.
Лидълските са супер. Взех 70% и е ок.

Общи условия

Активация на акаунт