НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 560
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
На някои хора им харесва да си живеят на тоя режим. Не е насила, а просто се чувствам много по-добре на него.
Не ми трябват заместители на торти, пасти и вафли. Ако искам си правя една торта, ям и всичко приключва. Но обикновено не ми се струва толкова вкусна, както преди, честно казано.
А преди изяждах по цял млечен шоколад за следобедна закуска. Simple Smile
Сега не го харесвам.

# 586
  • София
  • Мнения: 1 274
...... подслаждането с еритритол ми позволява без угризения да похапвам торти, шоколад, бисквити и т.н. Разбира се в умерени количества.
И как се отразява на кръвната захар и инсулина, сравнено със захарта?
А калорично как е?
Аз си хапвам берита с маскарпоне (една кафена чашка) - ден, през ден и го смятам за безобидно...

# 587
  • Мнения: X
...... подслаждането с еритритол ми позволява без угризения да похапвам торти, шоколад, бисквити и т.н. Разбира се в умерени количества.
И как се отразява на кръвната захар и инсулина, сравнено със захарта?
А калорично как е?
Аз си хапвам берита с маскарпоне (една кафена чашка) - ден, през ден и го смятам за безобидно...
Перфектно се отразява. Еритритола не вдига инсулин и кръвна захар. Беритата са добре.

# 588
  • Мнения: 2 275
И на мен ми харесва живота, който живея и като хранене и като спорт. За МЕН това е нормално хранене. Сезонно и според желание, понякога клоня към кето, а лятото към палео. Нищо не ми липсва и хич не го мисля. Не правя никакви "режимни" печива и десерти, но съм правила и са завършвали в боклука, от приятно светлозелената кокосова тортичка до тъмновиолетовите мухолоподобни мъфини. Не, мерси.
Имам база, а изключения са наистина изключения. Живот и хранене напълно нормални за мен.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 14:20 от tania6

# 589
  • Мнения: 136
А защо е нужно да търсим заместители?Не е ли по-важно да се отучим от навика да ядем сладко,защото за мен това е навик.Ето пример-не помня от кога не съм консумирала захар или някакъв заместител и снощи обожаваният от мен алабаш,който не бях яла около месец ми се стори поръсен със захар!Защо трябва да заместваме-ако ни се прииска нещо сладко понякога хапваме и продължаваме!Не трябва да живеем за единия чийт ден,да се награждаваме,да приемаме за прегрешение почерпката по повод и т.н.За мен целта  не е да намеря заместител на нещо,а да си изградя здравословни навици!Това ми е малко като веганите,които си търсят заместители за месото и използват куп вредности  ,но не и да изядат една пържола!

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 17:12 от ddididd

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
И аз съм на мнение, че няма смисъл да се залъгваме напр.с кето хляб...най-добре без никакъв.

Но си мисля и друго..дали е възможно в един момент режима да спре да работи? Или при някои хора въобще да не започне да работи...?

На мен нещо не ми се ядат въобще храни от режима. Ще опитам поне 12ч фаст да изкарам.

# 591
  • Мнения: X
А защо е нужно да търсим заместители?Не е ли по-важно да се отучим от навика да ядем сладко,защото за мен това е навик.Ето пример-не помня от кога не съм консумирала захар или някакъв заместител и снощи обожаваният от мен алабаш,който не бях яла около месец ми се стори поръсен със захар!Защото трябва да заместваме-ако ни прииска нещо сладко понякога хапваме и продължаваме!Не трябва да живеем за единия чийт ден,да се награждаваме,да приемаме за прегрешение почерпката по повод и т.н.За мен целта  не е да намеря заместител на нещо,а да си изградя здравословни навици!Това ми е малко като веганите,които си търсят заместители за месото и използват куп вредности  ,но не и да изядат една пържола!
Ами разбира се, че е по-добре. Ако наистина никога не ти се прияжда торта, шоколад бисквита и въобще нещо сладко е най-добре. Но има хора, на които им е приятно понякога да похапват такива неща. А захарните продукти, особено когато човек е дълго на НВ режим са много вредни. Пак повтарям, че въглехидратния метаболизъм се скапва тотално при НВ и кето хранене и трябва дълго захранване за да се излезе от тях. 
И аз съм на мнение, че няма смисъл да се залъгваме напр.с кето хляб...най-добре без никакъв.

Но си мисля и друго..дали е възможно в един момент режима да спре да работи? Или при някои хора въобще да не започне да работи...?

На мен нещо не ми се ядат въобще храни от режима. Ще опитам поне 12ч фаст да изкарам.
Това не е съвсем така. Кето хляба лично на мен ми спестява нуждата от хляб, картофи, ориз и въобще от всякакви въглехидрати. Ако човек може да си кара само на салати и меса, и не му липства нищо друго е супер. Но не всички могат така. Отделно има вкусни и здравословни кето хлебчета и доста гадни такива. Струва ми се, че не особено вкусните са преобладаващи.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 15:35 от Анонимен

# 592
  • Мнения: 2 275
Вземете малко да почетете.
Модерната напоследък дума "кето" няма никакъв смисъл при някои от вас. Нито това е кето, а НВ и кето в едно изречение е идиотизъм, нито кето (не това в представата на някои) Е необходимо за отслабване,  а още по-малко за поддържането на килограмите. Кетото е за някои тежки заболявания и не е най-подходящ начин за хранене при много жени.
Какво означава "режима не работи"? За кой режим говорите ? Нали не мислите да отслабвате постоянно и непрекъснато, ежемесечно?
И не на последно място, при здравословен проблем най-напред трябва оздравяване и след това нормално и естествено идва отслабването. Не обратното.
Нещо голямо объркване става тук със самото ВМНВХ и неговите разновидности,  а като се набъркат  калорийни теории и други индустриални новости става съвсем извратено.

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Какво объркване?
Що да не може да не сработи режима...? Нима има неписано правило, че при всеки действа?
И не говоря за отслабване с дни...знам, че става бавно.

# 594
  • Мнения: 136
Niko T,нали не се мислиш за по-умен от организма си!Рано или късно това заместване,залъгване и т.н. ще излезе наяве-не дай си Боже здравословно!Кой не обича да похапва тортички,шоколади ... и точно в това е въпроса ДА ПОХАПВА,а не да се храни с това!Ако похапваш,нищо няма да ти стане!Не мога да разбера,защо не само тук,а и в повечето групи се акцентира на КЕТО СЛАДКИШИ,КЕТО ТОРТИ,ЗАМЕСТИТЕЛИ....Това не е храна,от която организма се нуждае ,за да съществува!Това е каприз,удоволствие...И защо толкова се акцентира като цяло върху храната???Нима няма друго,върху което да се съсредоточим и тогава ,повярвай ми,изобщо няма да си толкова вглъбен в нея!

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 17:14 от ddididd

# 595
  • Мнения: 2 275
Какво объркване?
Що да не може да не сработи режима...? Нима има неписано правило, че при всеки действа?
И не говоря за отслабване с дни...знам, че става бавно.
Къде пише тук за режим?
Аз виждам " ВМНВХ и палео", никъде не виждам думата "режим".
Казвано е много пъти: отслабване е вторичен ефект и зависи от
-диетичен/режимен опит
-здравословно състояние
-стрес
-сън
-начин на хранене ("режимните" печива и десерти не са храна)
-малко ли е храната
-много ли е храната
И т.н и т.н
Няма готови менюта и това е добро и лошо. Всеки трябва да си намери сам печелившата стратегия с проба/грешка.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Така де...и при някои е възможно да не работи.
А че е режим беше многократно писано. Не е диета, а режим...начин на хранене, който спазваш кажи-речи до жовот, щот кривнеш ли и става уау!

# 597
  • Мнения: 10 012
И "диета", и "режим" означават точно начин на хранене. Хайде сега.
Ако на някой не му харесва да е на режим, или на диета,  защото това зверски го напряга (о , и е срамно, нали, щото...шшш, тихо!) може и мода да му казва.
Розата е роза, както е казал поетът. Stuck Out Tongue

В тази тема е срамно да се отслабва, да светна новите. Тук се замеряме със изследвания. Упс, аз нямам. Трябва да се поправя.

Закусих яйца
Обядвах пилешко с босилек и зехтин
вечерях риба

Не съм да диета, нито на режим. Yum

# 598
  • Мнения: X
Niko T,нали не се мислиш за по-умен от организма си!Рано или късно това заместване,залъгване и т.н. ще излезе наяве-не дай си Боже здравословно!Кой не обича да похапва тортички,шоколади ... и точно в това е въпроса ДА ПОХАПВА,а не да се храни с това!Ако похапваш,нищо няма да ти стане!Не мога да разбера,защо не само тук,а и в повечето групи се акцентира на КЕТО СЛАДКИШИ,КЕТО ТОРТИ,ЗАМЕСТИТЕЛИ....Това не е храна,от която организма се нуждае ,за да съществува!Това е каприз,удоволствие...И защо толкова се акцентира като цяло върху храната???Нима няма друго,върху което да се съсредоточим и тогава ,повярвай ми,изобщо няма да си толкова вглъбен в нея
Ти да не си от някоя секта? И кой е казал, че човек не трябва да изпитва удоволствие от храната? Защо задължително трябва да се ядат буламачи? Върху какво трябва да се акцентира в тема за хранене, ако не върху храната? Не е тук мястото да си пишем за работа, почивки и т.н. 😀😀😀. Ето една рецепта за кето ореховка. Какво вредно има в нея? Белтъци, смлени орехови ядки, еритритол, ванилия  и лимонов сок.

# 599
  • Мнения: 136
От секта може би си ти-Сектата на заместителите!Аз се храня с истинска храна и не ми е необходимо нищо да сменям,замествам и т.н.Но е безмислено да влизам в какъвто и да е спор с теб-проповядвай си религията,но не я налагай!

Общи условия

Активация на акаунт