НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 593
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 379
Жълтите чушки са от Фантастико и бяха на много добра цена, ок. 3 лв.
Явно е трудно да се намери златната среда- хем да не приемаш твърде малко калории, да прегладняваш и да се откажеш бързо, хем пък ако не си твърде стриктен, може да няма ефект и пак да загубиш мотивация:)
Все пак казват, че най-добрият режим е този, който можеш да спазваш възможно най-дълго. Та сега ми е предизвикателство точно това- да се храня по този начин, защото съм се убедила , че е правилно и ми се ще без срокове и твърде амбициозни цели, а подобрението в общия тонус и кг да е бонус последица.

# 676
  • Мнения: 424
Съгласна съм, за мен е труден баланса.
Аз грам не мърдаме, даже си се чувствам за държала вода...
Но аз си знам, повечко ми е количеството за моята цел. Та сега горе долу съм си стриктна от към храна, нагласям порции те... 😁😁

# 677
  • Мнения: 1 409
Когато кантарът не мърда, а това обезателно се случва, защото няма как да сваляш праволинейно постоянно, започвам да се концентрирам върху начина, по който се чувствам, за мотивация. Може и да не е мръднал две седмици, но пък дънките са ми леки и не стискат никъде, мога да ходя с часове без да ме заболят краката, стомахът ми е редовен, вечер съм сита без да ми тежи, наспивам се добре, т.н.
Онзи ден несъзнателно се тествах на глад. До миналото лято треперех, ако в 12 не съм яла. Излизахме с приятелка на супер дълга разходка, на която бях на 2 кафета, и изведнъж поглеждам часовника - ми то станало 4 часа, а аз не съм яла още. Кво значение, че не мърда в момента кантарът, като не съм бисквитеното чудовище вече.

# 678
  • Мнения: 5 081
Моят опит с платото при отслабване, вярно, е свързан с 90-дневната диета. Макар че никога и на никого не бих я препоръчала, когато я спазвах, през втория месец имах голям застой. Тогава единственото, което ме крепеше, беше знанието, че това е нормален елемент в процеса на отслабване. Просто го приемах като част от пътя. Така и стана, изведнъж свалих 1-2 кг, вече съм забравила с точност.

Днес правя 24-часов фаст, за довечера имам свински бекон на скара, кисело зеле и кьопоолу. Преди това ще тренирам час - час и половина. През уикенда си направих кето пица (с популярната рецепта с блат от моцарела, крема сирене, яйца и бадемово брашно). Честно казано стана супер, досущ като истинската пица, но явно при мен млечните пречат. Досега не бях имала толкова продължителен период без млечни и вкарването им в менюто се отрази веднага и то негативно. Беше полезно да го знам.

# 679
  • Мнения: 170
stonefaced, в какво се изразява негативната реакция на организма ти спрямо млечните? Подуване?

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 40 822
Хапнах аз един омлет, едно кебапче и малка шопска със зехтин...ама на стомаха не ми е ок съвсем.

# 681
  • Мнения: 5 081
stonefaced, в какво се изразява негативната реакция на организма ти спрямо млечните? Подуване?

Да, подуване, но и не само - задържане на вода (което всъщност си е подуване, де...), секрети от носа, сънливост. Всъщност след консумацията на млечните върнах 400 гр. на кантара, което е ясно, че е вода, но не е малко за продукти с малко въглехидрати. Все още изпитвам и симптоми на кето грипа - главоболие и метален вкус в устата. След като консумирах млечни, леко изчезнаха тези симптоми, което ме навява на мисълта, че и лесно могат да ме изкарат от кетозата.

# 682
  • Мнения: 2 275
Хапнах аз един омлет, едно кебапче и малка шопска със зехтин...ама на стомаха не ми е ок съвсем.
Аз бих направила омлета по-голям или повечко сиренце в салатата и без кебапче. Но си е въпрос на вкус, де. И не обичам да си развалям вкуса или смесвам много вкусове.
Доядохме патешкото с дюла и моркови на обяд, закуската беше гофрети.
За дюлите: сега са много по-добри от есента и изведнъж се сетих за студените стаи с дюли върху шкаф/гардероб едно време при баби и...свекърва.
Съжалявам,  че не купих повече есента.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 14:05 от tania6

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 40 822
Хапнах аз един омлет, едно кебапче и малка шопска със зехтин...ама на стомаха не ми е ок съвсем.
Аз бих направила омлета по-голям или повечко сиренце в салатата и без кебапче. Но си е въпрос на вкус, де. И не обичам да си развалям вкуса или смесвам много вкусове.
Имах сиренце и в омлета и в салатата, ама ми беше сух...явно е трябвало повечко масло/зехтин. Но си го поръчах навън и...

# 684
  • Мнения: 1 427
О, аз навън омлети и миш-маш никога не си поръчвам, щото са ми ужасно сухи. Вкъщи блъскам адски много масло и меко сирене или крема и става пухкаво, сочно....
Ох, не мога аз без млечни, това ми е страст. Добре, че не ми пречат.

# 685
  • Мнения: 2 275
О, аз навън омлети и миш-маш никога не си поръчвам, щото са ми ужасно сухи. Вкъщи блъскам адски много масло и меко сирене или крема и става пухкаво, сочно....
Ох, не мога аз без млечни, това ми е страст. Добре, че не ми пречат.
и течна сметанка или газирана вода и...а бе нямам думи, само това мога да ям с по някоя ферментирала краставичка.
Не ям нищо с яйца навън, а и салати, но нямам нищо против кебапчета,  наденици, пържоли....
Нищо няма да ти стане, а може да не ти е добре на стомаха от много неща след като е навън.
Аз имах приключения със зелена салата и настъргано зеле и моркови вътре. Пак късмет, че други имаха по-големи проблеми с покълнали растения в салатата. От тогава не ям салати.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 18:09 от tania6

# 686
  • Мнения: 4 711
Като казахте салата, преди някоя и друга година сестра ми била на заведение и си поръчала зелена салата. Дошла мръсна, очевидно не била мита и имало... малко охлювче вътре. Извикали сервитьорката, тя явно за да обърне нещата на шега, казала: ами има протеин в салатата, хаха.

Никой нече не ходи в това заведение от нас, а аз от много време спрях да поръчвам всякакви зелении, защото едва ли някъде ги мият. А и преди време си докарах раздразнение на стомаха от дъбов лист. Едвам отидох до аптеката и ми каза аптекрката да забравя за всякакви зелени салати и аз от тогава май не съм и яла, освен айсберг.

# 687
  • Мнения: 133
Аз през първите два месеца ядях зелена салата с килограми. После от само себе си утихна този порив. Но съм сигурна, че има разлика в качеството между градинска и парникова. Тази сега, зимната, не е вкусна.
ПП Между другото, маруля за мен е сорт, а не клас на растението. Маруля е един от всичките видове зеленолистна салатка. (горчив вид) Simple Smile

# 688
  • Мнения: 2 275
Цял живот съм яла само салата, измита лично от мен или баща ми (той беше като мен или аз като него). Тогава се подмамих от морковите и зелето вътре.
Чувството беше ...незабравимо. Тежест, недостиг на въздух, сърцебиене. След това се заслушах в предупрежденията за евентуални бактерии, които обичат готовите салати. Та не е само миене и нитрати/произход на салатата.
Закусих моцарелена питка и кафе със сметана,а обяда ще е чушки с яйца и сирене, ферментирала краставичка.
Отивам да походя десетина километра,  че ни обещават карантина (най-гадното е очакването)
Лек и успешен ден.

# 689
  • Мнения: 4 711
Готова салата от тези в разни пликове или пластмасови опаковки ли? Нищо такова не взимам. Е, на заведение може да ям шопска салата, но от магазин да си взема такава, не. Като бяхме все още в офиса, си носех или от вкъщи, или си взимах зеленчуци и аз си ги миех, белех, режех. Но специално зелениите ги избягвам, а и не ми липсват. Преди години по едно време много ядях марули, но бяха домашни и не съм имала проблеми с тях.

И аз чух, че нова карантина може да има при вас, а при нас разхлабване на мерките.

Общи условия

Активация на акаунт