НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 554
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 059
Готовите салати в пликче и аз не ги купувам. Не съм се замисляла за бактерии, но цените им са безбожно високи за количеството. Живея сравнително близко до Женския пазар и много често от там пазарувам зеленчуците. Често има гафове с качеството, но вече имам две сергии, от които знам, че и да взема, няма да сбъркам. Проблемът е, че единият човек нещо го няма в последно време. Дано пролетта се върне, макар че той повече есенни зеленчуци продаваше Rolling Eyes

Аз по режима няма какво да кажа ново. Днес съм на фаст 20/4. След вчерашния 24-часов видях голям минус, но е нормално, днес ще да съм си върнала някаква част от "сваленото". Важното е, че кантарът като цяло върви надолу - явно инсулинът и глюкозата са ниски. Зачетох новата книга на д-р Фънг за фаста. Уж трябва да е нещо тип стратегии и тн., а то същото като предишната. Храната пък ми е пълна скука и ще бъде такава поне до утре - печено кисело зеле с мас, суров бекон на тиган (суров от месарница имам предвид), кьопоолу. Тъпо ми е, че все още ми се дояждат вредни храни - чипс, сладко. От 4ти януари съм стрикна, днес е 26ти. Не трябваше ли вече да ми е минало?

# 691
  • Мнения: 39
Здравейте! От почти месец съм стриктна и днес за първи път усетих за няколко секунди болка в жлъчката. В началото на темата пише, че е нормално, но да ви питам дали и на вас ви се е случвало?  Да намаля ли мазнините според вас?

# 692
  • Мнения: 476
Идеи за разликата в калоричната стойност на 120 грама пилешка пържола от бут с и без кожа? Днес го хапнах с кожата и ми казват, че само от кожата това ми давало 136 калории отгоре и че трябвало да се маха Confused Но много хора, които спазват НВ - то си я ядат.

# 693
  • Мнения: 12 741
Има разлика между нисковъглехидратно и високомазнинно нисковъглехидратно хранене.
Аз ако съм, не само че ям и кожичката на пилешкото бутче, ами и ако ми се е видяло твърде "елегантно", може и малко масълце да сложа под нея преди печенето. Ама аз съм на сравнително либерално (разбирай че е предимно "на око") ВМ-НВ хранене, килата повечето ги свалих а малкото останали не ме бърка дали и кога.
Ядеш си според плана ни целите, ако правилно си спомням ти не си на ВМ хранене ами на някакъв режим изготвен от фитнес инструктор. В такъв случай храненето на тия дето пишем тук не би ти помогнало като информация.

# 694
  • Мнения: 6 622
Аз моите 27 кила си ги свалих с кожата на бутчетата, а съм сигурно х2 на възрастта на Анабел. В тийн възрастта си трябва енергия от някъде.

# 695
  • Мнения: 1 410
Аз съм 48 кила на 45 години с кожите на пилето плюс масло отгоре задължително. Освен всичкото кокосово и гхи, което поемам с кафетата. Анабел не разбра идеяра на това хранене, продължава да говори за някакви калории и безмаслени истории.

# 696
  • Мнения: 252
Пилешко бутче без кожа печено/120 грама/- 208 калории
      Пилешко бутче с кожа печено-/120 грама/- 220 калории
Анабел, има информация за калориите в нета. Можеш сама да си сметнеш. Ама така е, на който му върви литературата, не му се отдава смятането. Smiley
      И какви тинейджърски години? Та Анабел миналата година беше студентка втори курс. Любимка си ми, нали знаеш, Анабел! Green Heart

# 697
  • Мнения: 10 011
Не се ли готви за бал 2021 Анабел? Чакаме снимки.

Кожата на пилето се яде според целите. Целите във Високо-мазнинното са по подразбиране.

При подготовка за сцена и борба за едноцифрено число подкожни мазнини при мъжете- без. Но това не е тема за подготовка на Мистър Олимпия.

# 698
  • Мнения: 5 059
Та и 130 да бяха калориите, ясно е, че се метаболизират по различен начин, когато са от различни източници. Мен лично друго ме притеснява, когато говорим за кожата на пилето. Слушах подкаста на известен кето диетолог, който съветваше да се избягва, тъй като всичко вредно, с което се е хранило животното, се отлага в мазнината му и респективно в кожата. Не съм задълбавала в темата, по-нататък ще е, но засега малко ме притеснява това. Ако имате знания по темата, ще се радвам да споделите Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 410
Това се отнася за всяка животинска мазнина, която е по месото. Да, важно е да се консумира мазнина и месо от пасищно хранени животни. Но е късмет да можеш да си осигуриш такова.

# 700
  • Мнения: 2 275
Объркана е Анабел и търси отслабване с любими храни, като взима идеи от всички режими и треньори и ги прилага едновременно.
Не знам какви са вашите пилета, но има 3 основни не-био вида: в клетки, свободни в огромни помещения и свободни навън.
Отделно има фермерски, фермерски с високи вкусови качества (лабел руж) и био.
Ясно е, че най-евтините са и най-зле като вкус и хранителни стойности. Био-то не са по портмонето на всички. Аз избирам фермерски свободни label rouge  и ям кожата.
Точно вчера това беше менюто: гъста пилешка супа със зеленчуци (праз и целина клонки) и печено пилешко. Закуската: омлето-палачинка.
.....
Допълвам
Няма нищо лошо в комбинация от различни идеи от различни режими. Аз лично взех интервала между хранения от д-р Папе, големината на чинията от Сонома и съдържанието на чинията от ВМНВХ.
Докато броенето на калории се комбинира с всички режими, то има просто невъзможни комбинации. А ако се добавят и идеите на фитнес инструкторите става мисия невъзможна.
Колкото до калориите в кожата на едни бутче, най-вероятно само в някаква лаборатория може да се определи. Не се знае нито колко е голямо пилето и следователно големината на бутчето, нито колко е угоено/мазно.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 14:07 от tania6

# 701
  • Мнения: 5 059
Таня, сигурно другите знаят, но аз сега предполагам чак, че си в чужбина. Тук, доколкото съм обръщала внимание, това разделение го има, но при яйцата. Там взимаме само от свободно отглеждани, макар че това не гарантира с какво са хранени. При пилетата, признавам, не знам как е. Знам, че има едни жълти, които са хранени с царевица. Цената им е доста висока за местните стандарти.

Като цяло с пасищното месо ми е трудно, макар че живея на пъпа на София, както се казва. Ако имате любими месарници, ще се радвам да споделите.

Аз се похвалвам с четвърти свален килограм и "захапан" пети. Умният ми кантар помръдна и що се отнася до висцеларните мазнини, което ми е по-голямата радост. Знам, че не са чак толкова точни тези кантари, но смятам, че поне тенденцията я хващат. Уикенда ще си взема и глюкомер и ще следя често какво е положението там. Жалко, че няма джаджа, която да мери инсулина в домашни условия.

# 702
  • Мнения: 2 275
Вероятно има някакви критерии и за пилетата.
При нас няма: патешки фенери, сурова сланина , агнешки комплекти (така ли им казвате?) и главички. И черния дроб е скъп.
Браво за махнатата лоша мазнина. Ще станат нещата. Защо ти е глюкомер? Тук не се занимават с инсулина, а и обременяване не правят. Май само в специални случаи (диабет ?). Гледат обиколка на талията ,КЗ, гликиран хемоглобин, холестерол, кръвно налягане.
Ако 3 от тези неща не са в норма си с метаболитен проблем, ако гликиран хемоглобин е от 6,0 до 6,6 (не съм сигурна) е контролиран диабет.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 17:59 от tania6

# 703
  • Мнения: 1 775
Момичета, втора седмица вече се опитвам да се храня така. Започнах от 74кг/168см, 6 месеца след раждане, вси още кърмя. Главната причина е здравословна, тъй като най-вероятно съм събудила моята ИР, основният ми проблем е че вдигам кръвно.
Качвам обяда ми, като моля за коментар. Яйцата ги направих с 20 гр масло

# 704
  • Мнения: 1 410
Препоръчвам месарницата срещу 345 на Плиска. Има и млечен магазин и зеленчуков. Трите са на един собственик, сравнително по-скъпи са нещата (месото не), но пък с отлично качество. Оттам взимам всичко - месо, яйца, сирене, кашкавал, зеленчуци. Каймата смес, която си правят там на място е отлична. Често зареждат дроб, агнешки комплекти, шкембе, воденички, всичко е прясно. Всеки петък зареждат едни родопски пилета, които са наистина вкусни и явно добре гледани и хранени.

Общи условия

Активация на акаунт