Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Новите думи в речника на нашите тийнейджъри, които родителят не разбира

• 26 747
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • софия
Оооо тъкмо за тази твм мислех преди няколко дни. Чух нов лаф -“вайбваме си”
Идва от изкарваме си добре, приказвахме си, слушахме си музика, на едни вълни бвхме, споделяхме атмосферата.
Една девойка ми разказваше, че си е прекарала много яко няколко часа с приятелки, вайбвали си.

# 106
  • Mars Hotel
Вайбването е много популярно, да.
На мен ми излязоха пришки на езика да обяснявам на мои ученици защо "лефтвам"  не може да съществува, тъй като left е форма за минало време и не може хем да е минало, хем да е сегашно. Поне "лийввам" да е, макар че още по-тъпо. Но не разбират какво им говоря, толкова и се замислят.

# 107
Не ползвам обръщения като парцал и кучко, не ми отиват, дъщеря ми също не ги използва в общуването с приятели. Аз имам свои, споделяме си ги с дъщеря ми, когато сме си възмутени една на друга - идиотище и дебилеску - и двете  думи аз ги измислих. Когато ги ползвам, обикновено съм и възмутена, и развеселена, така че и като "любовни"обяснения могат да минат.
Сега да питам, че ми е важно, какво точно, конкретно и еднозначно значи  израз : "Ти си купидон!"? (Казан сериозно. )

# 108
  • София
Всичко се отнася за игри на компютъра. Интересното е че казва "Излязох от Класрум (не лефтнах)
Нямам неразбрани от него, по-скоро от щерката, все пак е по-голяма , а и с английска гимназия

Като чух за "хууди" и се ядосах, защото искаше точно определено на Анди Студио.
Точно от братята инфлуенсъри ще купя, че няма в обикновените магазини на половин цена.

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 17:02 от Cuckoo

# 109
Вярно е това последното. Във ВКС влизат, съответно излизат, а при игрите се джоинват и лефтват 🤣

# 110
  • София
В последната година много дръпна с такива думи. Става на 12.
НЗ- незнам, флексвам- фукам се, пранк - правя номер на някого, траш- когато нещо е кофти ( казва го и ако не е учил по нещо), чийтя- лъжа, мамя, лефкам- махам се, хайпнат съм, брат( обръщение дори към мен), ББ- чао, от игрите са безброй глаголни форми - билдя, керя, дед съм и т.н.
това са набързо...

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 07:06 от Мигла

# 111
  • в страната на чудесата
Само дано и английският им е толкова добър. В някои изброени думи направо е “кенлий”...

# 112
И аз да се включа с две думи и молба за техния превод Simple Smile Така и не съм схванала какво точно означават - "лекустик" и "бръ", като последното често в комбинация като "бръ момент".

# 113
  • Mars Hotel
Bruh. Използват го като израз на изненада или объркване. Другото не съм го чувала. Питайте, аз като чуя нещо ново, винаги питам и се образовам. Наскоро научих и възклицанието "пог" и сега всички вкъщи го ползваме за ужас на дъщеря ми. Joy

# 114
Bruh. Използват го като израз на изненада или объркване. Другото не съм го чувала. Питайте, аз като чуя нещо ново, винаги питам и се образовам. Наскоро научих и възклицанието "пог" и сега всички вкъщи го ползваме за ужас на дъщеря ми. Joy

И какво значи пог Grinning

# 115
  • Mars Hotel
Използват го, когато нещо им харесва - изказват одобрение или се радват на нещо. Примерно:
- Днес има сладолед за десерт.
- Пог!
Grinning

# 116
Благодаря за bruh-то. Английските заемки са ми ясни и там не питам, но за разни от типа на "лекустик" си питам, но не винаги получавам отговор Simple Smile Намират за забавно родителите да не са съвсем наясно...

# 117
Пог идва от pog = play of the game, използва се, когато някой направи нещо много добре в игрите Laughing

# 118
Много се дразня, защото всички думи имат български аналог, но английското влияние навлиза.

Кънетквам - какъв е проблемът да кажеш "свързах се"
Ъндерграунд -  подземие, подземен свят (за мафия)
връзката се крашна - не можеш ли да кажеш, че се е сринала?
и пр.

някои хора си мислят, че изглеждат много умни, като използват чуждици, ами не, не са.
Да не говорим, че масово вече се използвам съкращения като Здр./от Здравей или цифра 4 с която се заменя нашето Ч по есемесите. Ако ще имитираме англичаните, те си имат свое ч - ch, немците също - tsch.

иначе когато бях по-млад  беше специфично да намалиш звук с апостроф 'кей - вместо окей, или дори оки-доки

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 21:21 от Лорд Сняг

# 119
Ясно е подрастващите защо го правят. Не е ясно порастналите вече защо продължават по навик с този жаргон.

"кънектвам" е правилното изписване доколкото е възможно защото някои дори имат варианти ъндаграунд/андаграунд в зависимост от британско/американско произношение. Въобще изписването на английско произношение на кирилица си е голямо предизвикателство.

Общи условия

Активация на акаунт