Новите думи в речника на нашите тийнейджъри, които родителят не разбира

  • 48 266
  • 146
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 247
В последната година много дръпна с такива думи. Става на 12.
НЗ- незнам, флексвам- фукам се, пранк - правя номер на някого, траш- когато нещо е кофти ( казва го и ако не е учил по нещо), чийтя- лъжа, мамя, лефкам- махам се, хайпнат съм, брат( обръщение дори към мен), ББ- чао, от игрите са безброй глаголни форми - билдя, керя, дед съм и т.н.
това са набързо...

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 07:06 от Мигла

# 106
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Само дано и английският им е толкова добър. В някои изброени думи направо е “кенлий”...

# 107
  • Мнения: 1 476
И аз да се включа с две думи и молба за техния превод Simple Smile Така и не съм схванала какво точно означават - "лекустик" и "бръ", като последното често в комбинация като "бръ момент".

# 108
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Bruh. Използват го като израз на изненада или объркване. Другото не съм го чувала. Питайте, аз като чуя нещо ново, винаги питам и се образовам. Наскоро научих и възклицанието "пог" и сега всички вкъщи го ползваме за ужас на дъщеря ми. Joy

# 109
  • Мнения: 354
Bruh. Използват го като израз на изненада или объркване. Другото не съм го чувала. Питайте, аз като чуя нещо ново, винаги питам и се образовам. Наскоро научих и възклицанието "пог" и сега всички вкъщи го ползваме за ужас на дъщеря ми. Joy

И какво значи пог Grinning

# 110
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Използват го, когато нещо им харесва - изказват одобрение или се радват на нещо. Примерно:
- Днес има сладолед за десерт.
- Пог!
Grinning

# 111
  • Мнения: 1 476
Bruh. Използват го като израз на изненада или объркване. Другото не съм го чувала. Питайте, аз като чуя нещо ново, винаги питам и се образовам. Наскоро научих и възклицанието "пог" и сега всички вкъщи го ползваме за ужас на дъщеря ми. Joy
Благодаря за bruh-то. Английските заемки са ми ясни и там не питам, но за разни от типа на "лекустик" си питам, но не винаги получавам отговор Simple Smile Намират за забавно родителите да не са съвсем наясно...

# 112
  • Мнения: 50
Пог идва от pog = play of the game, използва се, когато някой направи нещо много добре в игрите Laughing

# 113
  • Мнения: 18 080
Много се дразня, защото всички думи имат български аналог, но английското влияние навлиза.

Кънетквам - какъв е проблемът да кажеш "свързах се"
Ъндерграунд -  подземие, подземен свят (за мафия)
връзката се крашна - не можеш ли да кажеш, че се е сринала?
и пр.

някои хора си мислят, че изглеждат много умни, като използват чуждици, ами не, не са.
Да не говорим, че масово вече се използвам съкращения като Здр./от Здравей или цифра 4 с която се заменя нашето Ч по есемесите. Ако ще имитираме англичаните, те си имат свое ч - ch, немците също - tsch.

иначе когато бях по-млад  беше специфично да намалиш звук с апостроф 'кей - вместо окей, или дори оки-доки

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 21:21 от Лорд Сняг

# 114
  • Мнения: 2 985
Ясно е подрастващите защо го правят. Не е ясно порастналите вече защо продължават по навик с този жаргон.

"кънектвам" е правилното изписване доколкото е възможно защото някои дори имат варианти ъндаграунд/андаграунд в зависимост от британско/американско произношение. Въобще изписването на английско произношение на кирилица си е голямо предизвикателство.

# 115
  • Мнения: 275
Брахмапутра- по някога е съчетано с плясване по челото (собственото, не на събеседника), синоним на берй; наистина ли?

# 116
  • Мнения: 18 080
Има и някакъв възглас Йо! кой  много бе дразни. Той поздрав, но май е нещо от тип на Аве! или Мараба! Масово се използва от младежите това Йо!

# 117
  • Мнения: 2 322
Това с ЙО-то го минахме 6/7 клас Grinning

# 118
  • София
  • Мнения: 2 779
На мен любимото ми е "хиксна" употребено например в изречението "Мамо, ти ли ми хиксна играта?". В смисъл, "Ти ли затвори прозореца с играта?",  нали горе има хиксче за затваряне в червено квадратче Joy Не е още детето в тийн възраст, но първият път като го чух много се смях.

# 119
  • София
  • Мнения: 16 193
Това с ЙО-то го минахме 6/7 клас Grinning
На мен ми звучи много руско. Моите ФБ приятели руснаци много го ползват.

Общи условия

Активация на акаунт