Детски надбавки 2021

  • 3 657
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 080
И аз не съм подавала молба за детски, но въпросът е друг. Подкрепата на държавата към децата не трябва да се свежда и определя от доходите на родителите и да се разпределя до доказване на доходи от тях. И тук не става дума само за 30-50 лв., а за цялостна социална политика към всички деца и техните семейства.
Твърдо съм на мнение, че всички деца трябва да получават детски.  А който иска да се ползва от тях.
 Това да ги пренасочиш точно от децата  ми изглежда доста неоправдано. Иначе, пари за периодично увеличение на заплати в държавната администрация има.Сега идват и бонусите.

# 16
  • Мнения: X
Не, 32 лв е за едно дете със сигурност. Освен ако и размерът на детските ня зависи от размера на дохода.

# 17
  • Мнения: 2 080
Не, 32 лв е за едно дете със сигурност. Освен ако и размерът на детските ня зависи от размера на дохода.

“Пълният размер на добавките ще получават семейства, в които доходите на човек са до 510 лв. (при 410 лв. в момента), гласи предложението. 80% от помощта пък ще се полага при официален доход между 510 лв. и 650 лв. на човек (410 - 510 лв. сега“

https://m.dnevnik.bg/biznes/2020/11/13/4139119_novo_reshenie_nia … bavki_za_vsichki/

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Където и да цъкна пълният размер поне от 2019-та е 40 лева. Ани, явно говориш за 80-те процента.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Какво стана с детските,ще има ли за всички деца?

# 20
  • Мнения: 2 080
Какво стана с детските,ще има ли за всички деца?

Не, няма да има за всички деца. Затова и мълчат по тази тема след като гръмко обявиха как ще има.

https://www.actualno.com/society/okonchatelno-detski-nadbavki-sa … news_1524153.html

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте, от много години не съм имала право да взимам детски. От началото на пандемията ми намалиха парите и вече ме осигуряват на 660лв. Бих искала да се пробвам да подам документите да видим дали ще се класирам, та въпроса ми е следния. Четиричленно семейство сме: дъщеря ми е на 13г, сина ми е на 19г, но е първа година студент редовно обучение. Не работи за да учи. Та имам ли право на детски за него ако дохода позволи и ако не, то на четири ли ще деля дохода или на три? Търсих, но не открих информация.

# 22
  • Мнения: 5 369
Доходите делите на три, той вече се води възрастен. Не се полагат надбавки за него. Дано се класирате.

# 23
  • Мнения: 21
Здравейте,
Имам нужда от малко помощ за кандидастването за детските надбавки.
1. Съпругът ми е бил на трудовата борса последната една година. Въпросът ми е, за определянето на дохода - коя сума се взима в този случай - това, което е получавал нето от Борсата ли, след като е обезщетение за безработица? Не съм наясно с тези неща Sad
Също така от Социалните искат бележка за доказване на дохода от предишен работодател. В този случай Борсата ли трябва да издаде такава служебна бележка?
2. По отношение на моя доход - от 02.2020 до 07.2020 съм била болничен. Предполагам, че за тези месеци се взима брутото, на което ме осигуряват?
След това обаче, когато вече взимам от 07.2020 обезщетение за майчинство коя сума трябва да имам предвид - това, което НОИ ми превежда или отново брутото, на което съм осигурявана?
Ще бъда много благодарна, ако някой може да ми отговори на въпросите.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 050
Правото за получаване на детски надбавки зависи от размера на брутния доход.

# 25
  • Мнения: 5
Здравейте,с мъжа ми не се водим на един адрес.Интересува ме,ако сега започнем да бъдем на един адрес ще ми спрат ли детските?Много благодаря!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 050
Ако имате брак, вие сте задължена в молбата да отпускане на детски надбавки да приложите и данни за неговите доходи. Адреса, на който се води всеки от вас е без значение, ако става въпрос за детски надбавки. Ако е за някакъв вид социална помощ обаче, тогава е важно дали и мъжа ви е на този адрес.

Общи условия

Активация на акаунт