Как тренирам -26

  • 67 776
  • 813
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 581
Благодаря Ани, да много се зарадвах като видях упражненията на 1 стр..непременно ще започна с тях....
.Аз и сега така процедирам, като започне да ми "пари" гледам да направя още 3-4....Simple Smile Значи съм на прав път......Simple Smile Фитнес инструктора последно ми беше казал, че след като отслабвам ще ми става все по лесно кардиото, и по-трудни силовите......
Задължително ли е да имам мускулна треска?....защото вече почти нямам.....Тренирам от 4 месеца...редовно.
За храненето исках да знам най-много....Дали е проблем, че тренирам на гладно?

# 481
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Щом не ти става лошо като тренираш на гладно, значи няма никакъв проблем. Много хора тренират сутрин рано, без да са закусили, така че аз лично мисля, че е ок. На мен примерно ми става лошо, защото аз имам проблем с ниска кръвна захар и нямам никаква енергия, ако не съм закусила. Но това е по-скоро изключение, защото аз и следобед да тренирам пак трябва преди това да съм яла. Води се от това как се чувстваш.
За мускулна треска пробвай в края на упражнението, да стягаш мускула. Примерно при клека - клякаш до долу, задържаш 5-6 секунди, вдигаш и при изправянето стягаш таза. Не знам дали го обясних правилно и дали ме разбра. Другото, което можеш да опиташ е с ниски кг-ми и дълги повторения, примерно 40-50. До отказ, както се казва.
От кой град си, ако не е тайна

# 482
  • София
  • Мнения: 11 987
Винаги тренирам на гладно.
Ако тренирам след работа, тренировката започва в 18:30, обядвала съм около 13 часа.
В събота тренирам от 10 сутрин, последното ми хранене е вечеряте в петък.

# 483
  • Мнения: 581
Благодаря ви, не ми става лошо, чувствам се супер, значи мога да си тренирам така Simple Smile
Ани, мисля, че разбрах какво имаш предвид...ще пробвам. Не е тайна...от Русе съм Simple Smile

# 484
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
......за сега тренировките ми се състоят от: 10-15 мин кардио/пътека или кростренажор/ 4-5 силови упражнения х5 серии, като редувам или за крака, или ръце/само това съм запомнила/  във всяка тренировка правя и коремни преси и за финал отново 10-15 мин кардио/цялата тренировка е около 45-50 мин....имам увисване, особено в коремната област и много се надявам кожата да се прибере....гърдите ми са пълна трагедия, но не са ми чак такава болка за умиране......Калории не мога да се науча да броя, а и не виждам нужда.....знам, че се храня  правилно..с това проблем нямам, но до колко е важно за тренировките?.....нямам за цел да ставам фитнес модел, но определено сега искам да се стегна колкото може...повече . Краката никога не са ми били дебели, но имам известно отпускане от вътрешната част на бедрата, ръцете сравнително бързо ми се постегнаха, имам още малко....
Азара, сега се сетих и за друго. Ако разделиш упражненията в различни дни да правиш долна и горна част, заложи на поне 6-8 различни упражнения. По 4 серии са достатъчни. Примерно с ден за долна част:
1.Клек, 2. Тяга, 3. Напади.4. Хип тръст, 5. Аддуктор, 6. Абдуктор + добро утро или екстензии. Съответно всички тези упражния има десетки вариации.
За горна част примерно: 2 упр.за бицепс, 2 за трицепс, 2 за горна/средна/долна част част на гърба, 2 за рамо. Естествено, че може и още, но първо пробвай така.
Ще видиш, че при 8 упражнения по 4 серии всяко, изпълнени бавно и при правилна техника, стягането на отпуснатите зони ще е в пъти по - добро.
Освен това можеш да правиш само загряване в началото от 5-7минути на пъкеката, а в края да си оставиш 20минути пак кардио. Сега като гледам имаш около 25мин кардио и още 25мин с тежести. Опитай се да имаш поне 40минути силова тренировка и общо 20 минути кардио. /5 в началото и 15 на края/

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 11:13 от ani_d

# 485
  • Мнения: 581
Разбрах какво ми казваш Ани:).....тъкмо щях да питам дали мога да намаля сериите на 4, че 5 ми идват леко досадни Simple Smile МНого благодаря за съветите.....днешната тренировка мина по-добре....явно съм се "лигавила" на последните Simple Smile
Имам още доста да почета по темата, че не знам кое упражнение как се казва, но ще наваксам......за да знам какво правя и как да го правя Simple Smile))) Темата е много полезна...Благодаря отново Simple Smile

# 486
  • Мнения: 3 307
Аз правя по 3 серии, и по 4 на любимите клекове и хип тръст. Няма някакви особено строги правила, прави това, което ти е интересно и те връща в залата.
За храненето- не ти трябва да броиш калории за да имаш успех във фитнеса. Но да следиш приема на протеин определено е важно.

# 487
  • Мнения: 581
Glossycherry Благодаря за насоките, и аз си мисля, че няма какво толкова да объркам. При всички положения е по-добре ...от колкото да лежа на дивана в нас...но все пак искам да се запозная малко пове1е на тази тема...аз се храня предимно с протеини, но как бих могла да ги следя все пак? чувала съм че трябва определено количество протеин на кг/тегло ....нещо подобно.....да не се излагам, че не съм наясно......за това ли повечето активно спортуващи приемат допълнителен протеин на прах?

# 488
  • София
  • Мнения: 11 987
Между 1 и 2 грама на килограм активно тегло трябва да е протеинът.

# 489
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Следи се с кантар и апликация на телефона най-лесно.

# 490
  • Мнения: 1 290
Днес пак се върнах в залата, по мотивирана от всякога и с надежда този път да не спирам, точно на прага на желаната фигура.
Бях приятно изненадана от себе си, чевъпреки голямата пауза не съм в толкова лоша форма, колкото очаквах.
Не съм си давала зор с тежестите и вероятно между и малко отгоре, но реших да съм предпазлива.
Бедрено разгъване 60 кг
Лек преса 70 кг
Клек 30кг
Напади 15 кг
Бедерно сгъване 40 кг/ и преди паузата го правих с толкова, но супер серии с лек, седеж и тяга/
Тяга - 30 кг
Дърпане на скрипец широк хват -35 кг
Трицепс на скрипец - 10 кг
Бицепс - лост 12 кг / по 6 на ръка/
Рамо дъмбели по 7 кг на ръка
И корем...без тежести.
И се кефя, че успях да направя всичко 3 серии по 15 повторения.

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 06:18 от Punk_GirL

# 491
  • София
  • Мнения: 11 987
Пънк, поздравления за завръщането в залата.
Аз не смея да се покажа. Твърде тапицирана съм.

# 492
  • Мнения: 1 290
Бе и аз съм бая тапицирана, но пък поне има за какво да се боря.Stuck Out Tongue Winking Eye
Но пък за теб не го вярвам...

# 493
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Браво, Пънк, да постигнеш целите си с лекота.

Аз за момента нямам намерение да се върщам в залата. За момента вкъщи се справям и съм доволна. Естествено, че нямам нищо общо с формата, която имах като тренирах в залата, но си признавам, че и вече не се стремя към нея. Дадох со сметка, че поддържането на толкова ниски подкожни мазнини и мускулна маса не мога на 45 години да поддържам целогодишно и че ми е по-важно да мога да тренирам максимално дълго време още, а определено 5 дневни тренировки с тонове тежести бяха на път да ми прецакат здравето. За съжаление го разбрах по лошия начин след травма, но пък съм много доволна, че не се отказах и продължавам да тернирам Simple Smile

Р.Р. Въпреки всичко темата ми е много готина и с радост я чета и когато мога се включвам Simple Smile

# 494
  • Мнения: 2 728
Бе и аз съм бая тапицирана, но пък поне има за какво да се боря.Stuck Out Tongue Winking Eye
Но пък за теб не го вярвам...
Аз не знам дали съм тапицирана, но определено съм желирана. Тъкмо реших, че пак започвам с спортните занимания и ето ме с положителен тест. Чувствам се добре, но ще съм в къщи, мислите ли че мога да си навредя, ако се занимавам с разни упражнения в домашни условия? Нали не трябва да се натоварваш  и т. н

Общи условия

Активация на акаунт