Как тренирам -26

  • 67 883
  • 813
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 531
Чесита да е новата 2021 година. Бъдете здрави и много щастливи, а късметът да е винаги с вас.
И аз подобно на Дороти се ориентирах към домашните тренировки с тежести. 9 дни не бях тренирала преди нова година, че се борих със запушен нос, но от 28.12 почнах и тренирам всеки ден. Реших до правя 30 дневното предизвикателство на Sindy Cummings и съм много доволна. Понеже тренровките й са по-късички винаги добавям и още нещо да стане поне час тренировката.
Още не мога да си вкарам храненето в час, но и това ще стане 😂

# 76
  • Мнения: 10 012
Коя формула ползвате и според вас е най-точна за изчисляване на макс.пулс? От 220 вадите годините или от 226/за жените/ вадите годините?

https://www.yulisgym.com/fitnes-kalkulator-kardio-zoni/

Здравейте!
Много ми е полезна темата, редовен читател съм. Престрашавам се за пръв път да се включа. Линкът, който пускам за различните зони на пулса, съм го видяла от тази тема. По-назад е пускан и смятам е много изчерпателен.

Темата за пулса много силно ме вълнува, защото ми е все по-важно да тренирам в правилната зона.
Ще си купя Полар с лента като се стопли малко, защото изпод толкова ката, няма как да гледам пулса. (Или може?)
Засега го следя пост-фактум след кардио тренировка.

Не мисля, че калкулаторите са точни. Точно се измерва в лабораторни условия, или човек може да прецени според положеното усилие.
Ако излъжа калкулатора с 20 години, и напиша, че съм на 25, тогава е по-близо до истината.
Мисля, че моята аеробна зона е в границите 142-162, анаеробната 162-185 . Цитирам :"Това е зоната на високоинтензивното трениране. При нея вече трудно си поемаме дъх. В нея не можем да останем продължително време."
Това, общо взето ми е пулса при полу-маратон и маратон например. Колко точно се има предвид под "продължително време"?

Ако пробвам калкулатора с пулса в покой, ме мисли за болна, а не за тренирана. Ако тичам с пулса който тичам, отдавна да съм умряла. (червена зона 162-175, абсурд).

Искам да попитам, някой употребявал ли е левзея и какво ви е мнението относно усилването на енергията и издържливостта?

За leucine/леуцин (левцин?) ли става дума? Аминокиселината която се съдържа в BCAA суплементите?
ВСАА пия, според мен помага до някаква степен, особено на гладно. Може и да си измислям, но пия, религиозно.Simple Smile
В Глутамина мога да се кълна обаче, че помага.

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 11:46 от Dez

# 77
  • Мнения: 769
За leucine/леуцин (левцин?) ли става дума? Аминокиселината която се съдържа в BCAA суплементите?
ВСАА пия, според мен помага до някаква степен, особено на гладно. Може и да си измислям, но пия, религиозно.Simple Smile
В Глутамина мога да се кълна обаче, че помага.
[/quote]

Не, това е някаква билка левзея. Препоръчаха на "Цветита херб". Не, че понастоящем правя нещо, което да изисква издържливост, но ще ми е от полза като реша да се засиля. В момента карам само на йога 3 пъти седмично, даже не мога да се стегна за домашна гимнастика... А, разхождам кучето)))

# 78
  • Мнения: 636
Dez, от около месец имам Polar H10 -  сензор за пулс с лента за под гърдите. Самият сензор няма никакъв екран, дисплей или нещо подобно. Чрез приложение на телефона става всичко - има различни видове активности ( бягане, плуване, тренировка с тежести, йога, ходене....). Отчита пулсът, калории, също има gps, съответно отчита изминати километри, средна скорост, колко време в коя кардио зона се намира трениращия, както по време на самата тренировка, така и като запис след края ѝ. Може и просто да си гледаш пулса в момента без да правиш запис на активността. Приложението е Polar beat, като с регистрация в Polar flow има и статистика на активностите.
На мен много ми допада пулсомера, харесва ми да си гледам историята назад Simple Smile
Ако нещо друго те интересува - питай.

# 79
  • Мнения: 10 012
На мен ми трябва неизгасващ часовник, който ми показва с големи цифри (защото съм кьорчо) пейс и пулс. Да става за следене докато тичам, без да забавям, или спирам, а лентата е по-скоро за възможно най-точно измерване на пулс.
Ще го купя този Полар Vantage V Titan накрая, но исках като се стопли. И без това изпод катовете няма да го ползвам както искам.  Тичам само навън. Засега ми стига Фитбита, колкото и да е неточен, все пак нямам сърдечно-съдови проблеми, и не ми е чак толкова необходимо.
Бих искала работните ми кардио зони да са точни,  за да не го карам на магия и доизмисляне.

# 80
  • Мнения: 75
Здравейте,

и аз се включвам, мотивацията ми липсва след като затвориха фитнесите тук В англия и трябва да си адапратирам тренировкара за да не си изгубя мускула. Преди да затворят бях започнала СтронгЛифтс и стигнала: (не знам как да преведа някои от упражненията)

Бенч прес: 30кг
Гребане с лост (barbell row): 35кг
Раменна преса с лост: 25кг
клякания с лост: 55кг
деадлифт: 55кг
тяга на тазобедрието (hip thrust): 70кг

# 81
  • Мнения: 1 558
Честита Нова година и от мен, момичета Blush
Бъдете здрави, щастливи, вдъхновени и вдъхновяващи Heart

При мен нищо ново - тренирам редовно, но по-леко. Намирам се в някакъв странен период - изпитвам обичайната нужда от движение и радост от тренировките. В същото време изпитвам категорично нежелание за силно натоварващи, много предизвикателни тренировки. Карам я по Вълдобрев "по-полека, забави, забави" и "засега това ми стига".

Правя по три силови тренировки и 2 табати седмично.
Силовите - за цяло тяло, с по-ниски тежести от тези в залата. Добре ми е, чувствам се в тонус и настроение.
Като всички и аз добре си хапнах (и стабилно си пийнах вино) по празниците, а килограмите са същите - между 53 и 54 кг съм, което ми е добре. За лятото може да сваля 1-2, но може и не - ММ и дъщерите ми са на мнение, че сега изглеждам по-добре, отколкото когато се бях "обелила" до 50-51. Пък и тези килограми ги усещам по-естествено и ги поддържам без никакви усилия. Нещо даже не ми се мисли за усилия напоследък, самата дума не ме радва. Принципно не съм така, амбицията ме тресе на много фронтове, но мисля, че човек трябва да се вслушва в себе си и (поне понякога) да се чува. Та.... това правя в момента.

# 82
  • Мнения: 1 949
Здравейте,

и аз се включвам, мотивацията ми липсва след като затвориха фитнесите тук В англия и трябва да си адапратирам тренировкара за да не си изгубя мускула. Преди да затворят бях започнала СтронгЛифтс и стигнала: (не знам как да преведа някои от упражненията)

Бенч прес: 30кг
Гребане с лост (barbell row): 35кг
Раменна преса с лост: 25кг
клякания с лост: 55кг
деадлифт: 55кг
тяга на тазобедрието (hip thrust): 70кг

Леле, машина.
Тези кг в този ми живот няма да ги стигна...
Интересно ми е как изглеждаш Simple Smile
Няма да се разсърдим ако ни пуснеш едно фото, пък и да раздвижим темичката.

Иначе аз си тренирам, днес гърди и рамо :*

# 83
  • Мнения: 1 290
За много години!
Като отвориха училищата и градините имам място да тренирам. Днес направих една много лека тренировка вкъщи, тип разгрявка, но над месец нищо не съм пипнала, освен вилица и лъжица...
Странното е, че очаквах да съм по зле визуално, но освен целулита и малко в бедрата телесложението ми не се е променило. Истината е, че през първото затваряне се бях притеснила за резултатите си, но за морето успях да влезна във форма и сега съм спокойна, че пуснат ли фитнесите ще наваксам бързо.
Лошото е, че след Нова година ме налегна една дъблока влажна кашлица, че чак антибиотик почнах и ми пречи да тренирам. Но надявам се да се оправя скоро и да мога да правя по-сериозни упражнения.

# 84
  • Мнения: 75
Здравейте,

и аз се включвам, мотивацията ми липсва след като затвориха фитнесите тук В англия и трябва да си адапратирам тренировкара за да не си изгубя мускула. Преди да затворят бях започнала СтронгЛифтс и стигнала: (не знам как да преведа някои от упражненията)

Бенч прес: 30кг
Гребане с лост (barbell row): 35кг
Раменна преса с лост: 25кг
клякания с лост: 55кг
деадлифт: 55кг
тяга на тазобедрието (hip thrust): 70кг

Леле, машина.
Тези кг в този ми живот няма да ги стигна...
Интересно ми е как изглеждаш Simple Smile
Няма да се разсърдим ако ни пуснеш едно фото, пък и да раздвижим темичката.

Иначе аз си тренирам, днес гърди и рамо :*

И аз мислеь че няма но стана по - бързо от очакваното понеже съм начинаещ и винаги съм била по-едра. Силните крака и прасковено дъпе ни вървят в семейството. Като отворят пак фитнеса се надявам всички тези упражнения да ги правя с по  още 20кг отгоре. Мускула го има, но не може да се види много от мазно, имам да свалям 8-10кг..

# 85
  • Мнения: 1 949
Според мен щом искаш да сваляш и чистиш, намали кг и увеличи повторенията.

# 86
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 531
Стел123 а какъв ти е начинът на хранене?? Тежестите - чудесно, ама без калориен дифицит и кардио 8-10кг не знам как се чистят.

Днес 75 мин основно долна част с прогресивни тежести + малко кардио със Синди Къмингс.

# 87
  • Мнения: 75
Според мен щом искаш да сваляш и чистиш, намали кг и увеличи повторенията.

Тази грешка сам я правела преди и никога вече. По-малко килограми за повече повторения е за хипертрофия което ми увеличава волюма на мускулите и ме прави по грамадна, високите тежести с малко повтерия са за сила, и реално мускула си остава същия размер, но по-твърд. Благодаря за съвета Simple Smile

За калориите знам, аз се бълквах 4 месеца, сега режа 1600-1800 зависимост от тренировката Simple Smile

# 88
  • Мнения: 9 748
А бълкването с каква цел? Аз всъщност не разбрах какъв ефект гониш. Ще се върна пак да чета.

# 89
  • Мнения: 75
А бълкването с каква цел? Аз всъщност не разбрах какъв ефект гониш. Ще се върна пак да чета.

С цел да кача мускул, за 4месеца качих около 3кг муслул и 1 мазнини, сега целта е да си задържа мускула и да сваля 4-5 мазнини да видя как изглеждам и ако трябва още няколко после Simple Smile Имах скъсано сухожилие в коляното и не можех да слагам пълно тегло на единя си крак почти 9 месеца, резултата бесхе ужасен мускулен инбаланс, който трябваше да се оправи ако не искам операция, такаче вместо да си поддържам мускула и да се мъча да свалям мазното последната година, трябваше да се мъча да кача мускул особено в краката и дупето.

Общи условия

Активация на акаунт