Коледа 2020/2021

  • 101 851
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 1 005
Слагам в скрит текст, защото не е по темата, но

Скрит текст:
наскоро имаше едно разследване по Нова ТВ. Та в него се разказваше за това, как фирма, производител на натурални сокове е сертифицирана за "БИО", като самите плодове се добиват от овощна градина, разположена в непосредствено съседство с крематориума в Пловдив. И как целия прах от крематориума (вследствие изгарянето на трупове)  пада върху овощната градина на БИО производителя. Няма да Ви разкажа за БИО прясно мляко - ще го оставя на Вашето въображение, за да не Ви натоварвам допълнително с личните си наблюдения. Даже не знам дали е възможно сам човек да си отгледа нещо "истинско" - с този радиоактивен дъжд дето го вали и това канцерогенно слънце дето го пече. Толкоз. Чакам козунаците вече.

# 1 606
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Аз също съм имала издънки с друг бакпулвер , така че си ползвам само на доктора.

# 1 607
  • София
  • Мнения: 2 521
Наскоро правих сладки с бакпулвера на Биосет - голям боклук! Не се надуха и сладките имаха кисел вкус. Предполагам че съдържа само лимонтозу или нещо им се е объркало, но защо да не си го продадат.

# 1 608
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Направо ме разбихте.... Да не би нещо партида да е имало лоша.... При първа възможност ще се хвана да направя нещо - да видя аз ли съм се объркала........... Ама пък толкова години хич да не е, ни торта, ни сладкиш би се получил...

# 1 609
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Грамажите на бакпулверите са различни, но за едно и също количество брашно.
Това не е вярно. Ползвам редовно бакпулвер от Лидл, той е по 15 гр.опаковката. Ако в рецептата ми пише 10 гр., слагам 10 от него.
Всъщност при бакпулвера количеството му не е съобразно количеството брашно, затова й на опаковката не пише за колко брашно е. Виж при маята вече е различно - винаги на опаковката пише за колко брашно е съдържанието на пакетчето (обикновено за 500 гр.)
Вярно или не и на лидълския етикет пише за 500г....


Вещи, мая ползвам основно суха - на д-р Йоткер от 7г(за 500г), и от време на време някаква френска Саф от 11г(за 1кг) . Никога не слагам целите пакетчета. На 500-600г брашно слагам не повече от 2-4 г. мая в зависимост от вида хляб, който правя. Не съм имала провал.

# 1 610
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, някой знае ли чисто технологично каква е разликата между бялата и кафявата захар, чудя се защо има рецепти и с двата вида, аз винаги ползвам кафява, за карамел само не се справям заради цвета, но за печива не съм имала проблем, слагам колкото захар пише, но кафява. Ясно ми е, че вероятно е боядисана Бяла, на мен ми харесва и затова си я ползвам, но! защо би имала значение в рецепта, в която се ползват и двата вида?

# 1 611
  • Мнения: 9 050
Кафявата захар е по-малко сладка, има различен цвят (съответно придава и друг цвят на смесите) и друг вкус и аромат. Разбира се, това е валидно само, ако е истинска кафява захар, а не боядисана бяла такава.

# 1 612
  • Мнения: 13 239
Балата е рафинирирана - преминава през топлинна и химическа обработка.
Кафявата обикновено  е нерафинирана или преминава кратка топлинна обработка и затова запазва повечето то полезните вещества, които се намират в меласата.

# 1 613
  • UK
  • Мнения: 2 831
Истинската кафява захар седи по влажна някак си. Моята става на буца и като я рзбъркам се "разлива", като на детето кенетик пясъка. 😂😂

# 1 614
  • София
  • Мнения: 1 678
То зависи каква точна кафява захар наистина, има демерара, меласа, вероятно и други видове, аз в печивата ползвам кафява захар на Лидъл, тя е като кристалната, но леко в кафяво Simple Smile просто се чудех дали има значение чисто за крайния резултат на печивото.

Направих портокаловите бисквити с шоколад, вчера като ги опитах не ми се сториха нещо невероятно, но днес явно портокаловия аромат се е разгърнал и са доста приятни; на мен ми идва даже малко силно портокалово, може би с кората на един, а не два портокала за моя вкус ще в по-добре (ползвах био портокали). Благодаря за рецептата Simple Smile

# 1 615
  • Мнения: 449
Здравейте , ще правя тутманик , но искам сутринта да го пека .
Кога да замеся тестото и колко часа да го оставя да втаса , в хладилник или наоткрито и на каква Т ? Не искам да превтаса .
Миналата година правих козунаци така с нощно втасване , но не помня колко време втасва на открито .

# 1 616
  • София
  • Мнения: 2 431
Момичета, имам нужда от помощ и пиша в тази тема, защото имам спомен, че тук четох рецептата.... става въпрос за меденки, който са слепени със сладко от кайсии, отстрани са топят в разтопен шоколад и оваляни в счукани бадеми...

# 1 617
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Момичета, имам нужда от помощ и пиша в тази тема, защото имам спомен, че тук четох рецептата.... става въпрос за меденки, който са слепени със сладко от кайсии, отстрани са топят в разтопен шоколад и оваляни в счукани бадеми...

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_27.html

# 1 618
  • София
  • Мнения: 2 431
Скрит текст:
Момичета, имам нужда от помощ и пиша в тази тема, защото имам спомен, че тук четох рецептата.... става въпрос за меденки, който са слепени със сладко от кайсии, отстрани са топят в разтопен шоколад и оваляни в счукани бадеми...

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_27.html
Благодаря за рецептата, но не са тези.
Тези, които търся са по-скоро като бисквитки, плоски.

Открих ги - Кисинджър сладки.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 14:14 от emy_emy

# 1 619
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Тъкмо тях предположих, че търсиш! Аз съм показвала такива в темата.

Общи условия

Активация на акаунт