Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 7

  • 30 171
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 014
Добър ден!
Искам да внеса едни мебели от Турция, но не мога да разбера какво мито трабва да платя.
Гледах, уж четох и пак не ми стана ясно. Някой може ли да ме насочи или да провери вместо мен? Става въпрос за маси.
Благодаря предварително.

# 616
  • Мнения: 2 314
Добър ден!
Искам да внеса едни мебели от Турция, но не мога да разбера какво мито трабва да платя.
Гледах, уж четох и пак не ми стана ясно. Някой може ли да ме насочи или да провери вместо мен? Става въпрос за маси.
Благодаря предварително.


Мн зависи кви са мебелите, ама не ми се обяснява. Голяма част така или иначе нямат мито. Най-добре поискайте изпращача да ви издаде АТР щом са с турски произход и няма да плащате мито със сигурност.

# 617
  • Мнения: 4 014
Jedinait благодаря за отговора. Става въпрос за обикновенни маси.
Отгоре МДФ, долу се държат на метални крака. Нищо особено, просто искаме да внесем малко. Произвеждат се в Турция и затова от там ги взимаме.
Извинявам се, а какво е АТР?

# 618
  • Мнения: 2 314
Jedinait благодаря за отговора. Става въпрос за обикновенни маси.
Отгоре МДФ, долу се държат на метални крака. Нищо особено, просто искаме да внесем малко. Произвеждат се в Турция и затова от там ги взимаме.
Извинявам се, а какво е АТР?

ATR е документ, който се издава от изпращача и доказва турския произход на стоката. А стока с доказан турски произход не плаща мито при внос в ЕС.

# 619
  • Мнения: 4 014
Jеdinait сърдечно благодаря за разясненията! Flowers Hibiscus

# 620
  • Мнения: 26
Здравейте , при надлежно попълване на МД и натискане на бутон подаване не се случва нищо. Не ми изписва никаква грешка, просто отказва да подаде МД. Имате ли идея дали проблема е в системата, браузъра, ел.подпис? В търсене не излизат никакви МД. Благодаря на отзовалите се!

# 621
  • Мнения: 2 314
дали проблема е в системата, браузъра, ел. подпис?

да

# 622
  • Мнения: 26
дали проблема е в системата, браузъра, ел. подпис?

да


Идея за справяне с проблема?

# 623
  • Мнения: 2 314
дали проблема е в системата, браузъра, ел. подпис?

да


Идея за справяне с проблема?

рестартирахте ли компютъра?

# 624
  • Мнения: 26
дали проблема е в системата, браузъра, ел. подпис?

да


Идея за справяне с проблема?

рестартирахте ли компютъра?

Рестартирах, пробвах с различни браузъри без ефект.

# 625
  • Мнения: 1 020
Четох в по-стара тема, че браузъра трябва да е стара версия, защото системата на митницата била някаква остаряла и ако ти е по-нов стават бъгове като в твоя случай. Лесно ли попълни декларацията, откъде намери помощна информация, тъй като ми предстои освобождаване на пратки, а не ми се иска да има давам по 12 лева за всяка


дали проблема е в системата, браузъра, ел. подпис?

да


Идея за справяне с проблема?

рестартирахте ли компютъра?

Рестартирах, пробвах с различни браузъри без ефект.

# 626
  • Мнения: 26
Stensfild, декларацията попълних според образеца в началото на темата, но не иска да я подаде. Аз по същата причина се наех сама да освобождавам,защото и аз очаквам повече от една пратки иначе въобще нямаше да мисля и щях да си използвам БП .Мисля че таксата е 12  + 20 + 4.80 ,отделно ддс-то,което наистина излиза доста солено ако пратките са повече от една.

# 627
  • Мнения: X
Сигурно ли е че е попълнена точно и на правилното място?

# 628
  • Мнения: 26
Сигурно ли е че е попълнена точно и на правилното място?

Нямам полета светещи в червено, какво имате предвид под правилното място?
Избирам МИСВ>Нов МД>декларация за свободно обращение.И оттам насетне по начина , обозначен в заглавието на темата.Не виждам какво може да пропускам.Прикачам и снимка за да бъде по-ясно какво имам предвид.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 16:01 от fearless962

# 629
  • Мнения: X
Продавач е празно. Бутона изпрати не е активен.

Общи условия

Активация на акаунт