Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 7

  • 30 201
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
Да попитам ако някой се е сблъсквал с това .Вече над седмица тази пратка стои някъде в София ...можете ли да помогнете къде е  ако последният и статус Ви казва нещо?

# 76
  • Мнения: 2 314
Да попитам ако някой се е сблъсквал с това .Вече над седмица тази пратка стои някъде в София ...можете ли да помогнете къде е  ако последният и статус Ви казва нещо?



Тоя статус не е много ясен. Имало е неуспешен опит за доставка, което нищо не ни казва.
Защо не се обадите на пощите и не попитате къде е пратката?

# 77
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Скрит текст:
Да попитам ако някой се е сблъсквал с това .Вече над седмица тази пратка стои някъде в София ...можете ли да помогнете къде е  ако последният и статус Ви казва нещо?

В някакъв стар файл на БГ пощи виждам, че има два техни офиса с такова име: IRM. Единият е във Враца, другия в Шумен. Ако имате връзка с някои от тези два града, може би съм на прав път.  Враца Ц - ИРМ "Кауфланд"    магазин "Кауфланд"; Шумен Ц - ИРМ "Кауфланд"    Магазин "Кауфланд". Може да питате и в темата за Алиекспрес, там също са се сблъсквали с това местоположение.

# 78
  • Мнения: 2 373
Скрит текст:
Да попитам ако някой се е сблъсквал с това .Вече над седмица тази пратка стои някъде в София ...можете ли да помогнете къде е  ако последният и статус Ви казва нещо?

В някакъв стар файл на БГ пощи виждам, че има два техни офиса с такова име: IRM. Единият е във Враца, другия в Шумен. Ако имате връзка с някои от тези два града, може би съм на прав път.  Враца Ц - ИРМ "Кауфланд"    магазин "Кауфланд"; Шумен Ц - ИРМ "Кауфланд"    Магазин "Кауфланд". Може да питате и в темата за Алиекспрес, там също са се сблъсквали с това местоположение.
ИРМ възможно да е съкращение от изнесено работно място т.е. пратката е на адрес различен от клона и ви чака да я вземете. Примерно Кауфланд както са споменали в предишен коментар. Понеже не ни информират за всички промени най-добре е да се консултирате с телефона на пощите.

# 79
  • Мнения: 5
Умишлено пропуснах един дребен детайл .Просто не исках да Ви подвеждам .Адресът за доставка на тази пратка е в Пловдив .При всички останали пратки които съм получавал винаги има движение между София и Пловдив а в тази няма такова .И ще бъде пълен провал за "Български пощи"  ЕАД основани в 1879 година ,но май са си останали в тази година  завинаги ,ако по незнайни причини са я засилили някъде надругаде  Шумен,Враца или Каспичан.
Звъннах в пощите получих потресаващ отговор "пратки с LT отпред не могат да се проследяват "  на опита ми за съпротива " ама аз я виждам на сайта Ви интересува ме какво означава ...( и тук ме прекъсват)"
 с    " не знам какво виждате ама пратки с LT ....."
ок добре не ми се спори с радио .

Последна редакция: сб, 12 дек 2020, 01:10 от pathfinder

# 80
  • Мнения: 5 255
Звъннах в пощите получих потресаващ отговор "пратки с LT отпред не могат да се проследяват "  на опита ми за съпротива " ама аз я виждам на сайта Ви интересува ме какво означава ...( и тук ме прекъсват)"
 с    " не знам какво виждате ама пратки с LT ....."
ок добре не ми се спори с радио .
Най-добре пиши имейл info@bgpost.bg
По принцип не би трябвало да може да се проследи в сайта на БГ Пощи.
От БГ Пощи:
„За международни пратки:

13 символа:  Първа буква R,С, Е или V, следва втора буква от A до Z, следват девет цифри, следват две букви с кода на държавата, от която е изпратена пратката. Например: RH054250664CN, CP004152151BG, EC610548787UA, VV015975882ES.“

# 81
  • София
  • Мнения: 940
Момичета, как стои въпроса със стоки от Япония? Отиват ли на митница? До каква сума се плаща само ДДС и после колко е митото?
Някой има ли опит?
Искам да купя нещо от ebay, но стоката е в Япония.

Последна редакция: сб, 12 дек 2020, 11:06 от magina

# 82
  • Мнения: 2 314
Момичета, как стои въпроса със стоки от Япония? Отиват ли на митница? До каква сума се плаща само ДДС и после колко е митото?
Някой има ли опит?
Искам да купя нещо от ebay, но стоката е в Япония.

Нормално стои въпроса, да, до 30тина лева, митото зависи от стоката, има някой с опит. Купувайте смело.

# 83
  • София
  • Мнения: 940
Нормално стои въпроса, да, до 30тина лева, митото зависи от стоката, има някой с опит. Купувайте смело.

За това иде реч.

На сумата ще се плати ДДС и колко ще е митото?

# 84
  • Мнения: 2 314
Нормално стои въпроса, да, до 30тина лева, митото зависи от стоката, има някой с опит. Купувайте смело.

За това иде реч.

На сумата ще се плати ДДС и колко ще е митото?

Айде днес безплатно ще ви консултирам. Тва го виждам глава 9507, мито 3.7%. Япония и EU имат договор за преференциален внос и ако изпращача има регистрация в Япония митото може да падне нс 0%. Това се удостоверява със съответния текст на фактурата.
Като си смятате таксите не забравяйте да си начислите и транспорта.

# 85
  • София
  • Мнения: 940

Айде днес безплатно ще ви консултирам. Тва го виждам глава 9507, мито 3.7%. Япония и EU имат договор за преференциален внос и ако изпращача има регистрация в Япония митото може да падне нс 0%. Това се удостоверява със съответния текст на фактурата.
Като си смятате таксите не забравяйте да си начислите и транспорта.

Благодаря Ви Flowers Hibiscus

# 86
  • София
  • Мнения: 410
Имам малка пратка на стойност 29 лв., без транспорта спряна на митнически контрол. Подготвям документите, но се питам, предвид че пратката не е за обмитяване и ДДС - ще трябва ли да платя на БГ пощи 12 лв. за посредничество или само 4,80 за митническо обслужване?

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
За да не плащаш въпросната комисиона, трябва лично да отидеш на митницата и да си вземеш пратката. Друг начин май няма. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 373
Имам малка пратка на стойност 29 лв., без транспорта спряна на митнически контрол. Подготвям документите, но се питам, предвид че пратката не е за обмитяване и ДДС - ще трябва ли да платя на БГ пощи 12 лв. за посредничество или само 4,80 за митническо обслужване?
Освободите ли я сама плащат само 4.80 Упълномощите ли пощите няма да ви спестят 12 те лева за декларацията. Дупка в разпоредбите и хранилка за боклука дето вирее в мътната вода т.е. за л..та.

# 89
  • Мнения: 5 255
Продавачът не изпраща до България.

Общи условия

Активация на акаунт