ОСМИ клас 2020/2021 - С маски, без ли, ДО ли, ПО ли? Пак сме в ОСМИ КЛАС с неволи.

  • 22 082
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 25 458
Ползвам хирургическа (лесно дишам с нея) и неопренова. Знам, че втората не върши почти никаква работа, но то никой не следи за това, важното е да имаш нещо на лицето. Детето също ходи само с неопреновата.
Имаме от тези с клапата на др. Фрей. Ужасно запарява и трудно се диша.
Заради ходенето по болници поръчах маски на БАН с активен въглен и ще пробваме тях.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 755
И на мен не ми пречат, дори установих че не съм си търсила шал досега, защото маската топли 🤪 В работа се налага да я нося постоянно също и с еднократните ми е по-добре. Имам и една с някакъв фф, май 2 беше, но ми е ужасно с нея.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
С маски с кръгли клапи сме ние. На мен пък ми е по-лесно да дишам с нея. Обаче вчера, хем бях само час на вън и клапата беше ужасно мокра от конденз върху клапата...

# 18
  • София
  • Мнения: 5 755
Точно, и моята се овлажнява. Докато с еднократните не забелязвам такъв ефект. Малкият ми син носи очила и не знам дали ще му е много добре цял ден с маска, но каквото- такова...

# 19
  • Мнения: 8 230
Благодаря за новата тема, а заглавието отново е един път, Red 🌹
Ние ползваме от тези маски, които от едната страна са сини, от другата бели. На тях пише, че са уж от трислоен нетъкан текстил и за многократна употреба. Добре се диша с тях, но като започнеш да говориш ти влизат власинки в устата и е гадно, особено след едно препиране. Имам и една друга от плат, която сигурно нищо не пази, но е удобна и за дишане и за говорене. Бях я дала на малкия за училище, но пък той сега е вкъщи. Ако ще носят маски и в часовете, ще трябва да купя повече такива.

# 20
  • Мнения: 4 967
Ние сме с маски от плат. Най-удобни са медицинските, но ще си трябват поне по 2-3 на ден, за две деца.
Иначе като говорим за разходи. Ние го закъсахме с ремонти на колата. Пустите му модерни коли с тяхната електроника. Това не разпознава, онова не разпознава... Към 1500 лв вече отидоха.
Аз с родители не общувам. Имах няколко добри приятелки, и още са, от началните класове на големия. После с наборката не случих на родители. От гимназията при големия имам две майки приятелки, с които си споделяме понякога. При наборката... предстои да видим, дай Боже. Засега само с Vesana сме приятелки, ама виртуални.

# 21
  • Мнения: 8 230
При нас в Школо, когато има разни информационни съобщения от ръководството, независимо в каква връзка, отговорите са забранени. Все пак вече трета година го ползват. В началото беше хаос. След всяко съобщение въпроси или  десетки "благодаря". Добре че бързо се изучиха и спряха тази говорилня.

# 22
  • София
  • Мнения: 476
Страхотна нова тема, дано я напълним с позитивни мисли и всички бързо да оздравяват. Аз учебния процес през деня няма как да следя, защото съм в офиса. От наборката знам, че часовете се водят както трябва и доста сериозно. Единствено по англ. език им е доста скучно защото нивото от което започват е А2, а средното на класа е В1 и нагоре. Онзи ден девойката ми обясняваше как докато седяла в последния час по англ.ез.,  изведнъж било много тихо и се чудела какво е станало - ами познайте, тя заспала, часът минал и така Simple Smile

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
При нас в Школо, когато има разни информационни съобщения от ръководството, независимо в каква връзка, отговорите са забранени. ....

Нашите очевидно не са дорасли това ниво.
Най-тъжното в цялата нелепа ситуация е, че автор на съобщението за епидемичната обстановка е жената, която отправи и апела за помощ в другото нейно съобщение. Разбирам в какво емоционално състояние е и че е забравила да забрани отговорите, което даде поле за тая словестна вакханалия, която настана. Наистина ми е болно само като си представя, че влизайки в Школо вижда 1100 отговора плюнки и логорея. А другото й съобщение имаше два-три адекватни.
Прост народ. Прост.

# 24
  • Мнения: 2 208
Благодаря за новата тема! Да споделяме повече положителни емоции и повече забавни истории.

Единствено по англ. език им е доста скучно защото нивото от което започват е А2, а средното на класа е В1 и нагоре. Онзи ден девойката ми обясняваше как докато седяла в последния час по англ.ез.,  изведнъж било много тихо и се чудела какво е станало - ами познайте, тя заспала, часът минал и така Simple Smile
JoyJoyJoy
Ето едно предимство на ДО - можеш да си заспиш в час, без това да направи впечатление никому! Grinning
Ситуацията с изучаваното ниво на английския наистина е много досадна. Синът ми беше решил да си попълни учебните тетрадки от начало до край и повече да не го занимавали с глупости. Stuck Out Tongue Winking Eye
Направо от скука в часовете по английски му идва да си пререже вените с лъжица....

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 458
Поради липса на фантазия за коледни подаръци, за мрън днес импулсивно поръчах това onesie (ЖДНБ и тази дума я научих тук). ХП надделя над Френдс, защото свети в тъмното Laughing И без това краят на ДО не се вижда, а тя е топлолюбива и ще може да ходи до тоалетна без да светва лампата, ще пестим от ток Laughing Дано само прането не угаси светлината.
На половин, който все има и искам нещо да майстори, от темата за коледни подаръци, поръчах дигитален лазер (беше по-евтин сутринта). Как винаги в Амазон цените са по-ниски от тези в нашите магазини на промоция за мен ще остане вечна загадка Simple Smile За компенсация от Дъглас съм му купила парфюм. Очерта се като традиция всяка Коледа да слагам такъв под елхата.

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Представете си на Стивън колко му е скучно по английски тогава 🤣 Една събота се хвана и попълни половината тетрадка и граматика, ама разбра, че наистина в часовете ще заспи ако не прави нищо. За това работи с другите - за да не заспи. Особено в сряда когато има 6 часа английски.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 561
Хайде и аз в новата тема. Днес и утре съм home office. Ще гледам да не ги следя моичките много-много, че най-много да ги хвана...

# 28
  • Мнения: 1 402
Ние сме с маски от плат. Първите,  които направих, са с джоб за филтър, но новите не Simple Smile
Имаме и от неопрен, лятото бяха супер запарващи...А и ръбчетата драскат..Simple Smile

Подаръци още не съм измислила никакви.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 10:10 от MollyBy

# 29
  • Мнения: 8 230
Току-що получих съобщение в Школо, нова анкета само за осми клас. Тази седмица нашите са присъствено, по план другата трябва да са онлайн. Анкетата е дали искаме другата седмица да са също присъствено. В момента 30% от осми клас са в ОЕСР, така че класовете не са пълни. При набора са около 17 присъствено. Утре по обяд ще е известен резултатът от анкетата.

Общи условия

Активация на акаунт