Мистериите на България

  • 7 236
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Определено са чакали.

# 16
  • Мнения: 6 417
Дупката в Царичина е покрита с тонове бетон, за да не бъде отворена. Странно...

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 210
Гледахте ли видеото на Слави за село Шишенци.Мислите ли,че се случват наистина тези неща там,или това са просто чакали. Аз се съмнявам в това,което се чуваше на видеото,дали не е монтирано,тези тъпани дето се чуваха...

# 18
  • до морето
  • Мнения: 2 339
Аз съм била в текето Ак Язъла баба. Във филма "И това е България" се разказва,че там е живял суфи. Висок е бил над 2 метра, за което свидетелства и големината на гроба. Общувал е с птиците и животните.Син е бил на този, който е погребан в Демир баба теке. Гробът е като, как да кажа ,измазан, но където трябва да е главата има дупка. Като се пусне монета ,тя пада дълго време. Като си пъхнеш ръката в дупката,както е обичая, целия ден я усещаш като леко изтръпнала. Това е място, на което човек получава отговори, но не трябва да се задържа дълго.

# 19
  • Мнения: 1 509
Гледахте ли видеото на Слави за село Шишенци.Мислите ли,че се случват наистина тези неща там,или това са просто чакали. Аз се съмнявам в това,което се чуваше на видеото,дали не е монтирано,тези тъпани дето се чуваха...

Бях скептична ,но според мен монтажи няма.
Определено се чуваше тъпан, другият звук ми е непознат.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 128
Безброй пъти съм чувала виене на чакали, което няма нищо общо със звука от видеото на Слави. А и тъпанът се чува много добре. Брррр, доста е страшничко.

# 21
  • Мнения: 1 153
Аз на записа чух тъпан и подвиквания като на сватба или танци.

# 22
  • Мнения: 2 525
Не знам дали е монтаж, но много ми хареса самата легенда за сватбата. Напомни ми на легендите за призраци от 17-18в за които съм чела.

# 23
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
На мен не ми допадна видеото на Слави. Чух "тъпаните", чух и другите звуци, не ме впечатлиха. Отрицателното ми мнение е по-скоро към това, че не отиваш да снимаш мистерии, които знаем, че се появяват през нощта, и да си легнеш да спиш ... супер несериозно. Другото - стопанката на къщата станала в 4 часа и чула всичко, пък ги събуди, пък не взела телефона, че и толкова изненадана, сякаш и е за първи път ...

# 24
  • Мнения: 5 931
За Царичина аз съм меко казано скептична. През 90-те години някакви екстрасенси успяват да убедят държавата да вложат милиони левове в копаене, което е продължило 2 години. Първо копали за съкровища, после вече копали, за да открият 9- метрово, май беше, двуполово същество. Копали, копали и после явно парите за това безумно начинание спрели. Аз някак не повярвах на тази жена-екстрасенс, която е получавала информация, уж от извънземни.
Но аз много се интересувам от търсенето на гробницата на Бастет в Странджа. Гледах с интерес историята на Красимира Стоянова, племенницата на Ванга и на нея определено й повярвах. Тя е видяла с очите си някои неща, но, по странен начин търсенето приключва преди да е започнало. Може би някои неща трябва да останат неразгадани или просто не сме готови за тях точно сега.
Но на някакви си влогърчета, екстрасенсчета и изобщо тарикати, които уж снимат и качват после в You tube, изобщо, ама изобщо не вярвам!

# 25
  • Мнения: 4 291
Интересно ми е какаво ли се е случило наистина във вила Роза. Мистериозните убийства и изчезването на Васил Кирилов.
Според мен  изчезналият Васил е превъртял и ги е изтрепал, но баща му(дипломат) е задействал връзките си и го е извел от страната. След това умишлено са свързали случката с легенди, уж с Ванга, обгърнали са всичко в мистерия, страх, митични създания и т.н. След това делото е засекретено, а част от документите изчезват.

# 26
  • Мнения: 1 867
Каква е историята на вила Роза?Само за филма намерих информация,но той честно казано не ме интересува.Къде мога да прочета нещо по въпроса?

# 27
  • Мнения: 4 291
Няма много писано по случая и заметен под килима. Остава само местните хората помнят историята. Във филама има документални кадри от първоначалния оглед на тогавашната милиция. А самият филм е много зле.


"Разследването на фаталния инцидент във „Вила Роза“ е също толкова мистериозно, колкото и самият инцидент, който и до днес е с клеймо „неразрешено престъпление“. Всички оперативни разработки и документи по делото са пазени в строга тайна. Архивите са разсекретени едва през 2007г., но дори тогава информацията остава оскъдна и непълна. Светлина по случая хвърля видео-материал, документиращ първоначалния оглед на местопрестъплението. Майор Никола Иванов е пенсиониран служител на МВР, който е бил главен следовател по делото „Вила Роза“ от 1985 до 1991г. Следва кратък цитат, свързан с отношението му по случая: „Вила Роза е ахилесовата пета в моята кариера. Преди сблъсъка ми с последствията от фаталната нощ през 85-та, думата „необясним“ не присъстваше в речника ми“

# 28
  • Мнения: 1 867
Благодаря!интересно ми стана,не бях чувала за този случай.Мисля си,че нещата са представени като мистерия,но истината е съвсем друга.

# 29
  • Мнения: X
Аз съм била в текето Ак Язъла баба. Във филма "И това е България" се разказва,че там е живял суфи. Висок е бил над 2 метра, за което свидетелства и големината на гроба. Общувал е с птиците и животните.Син е бил на този, който е погребан в Демир баба теке. Гробът е като, как да кажа ,измазан, но където трябва да е главата има дупка. Като се пусне монета ,тя пада дълго време. Като си пъхнеш ръката в дупката,както е обичая, целия ден я усещаш като леко изтръпнала. Това е място, на което човек получава отговори, но не трябва да се задържа дълго.
Защо не трябва да се задържаш дълго и какво значи че ще получиш отговори - т.е първо трябва да питаш нещо ли, би ли разказала повече. Не знам какво значи суфи.

За Шишенци гледайте видеото по-добре, беше пуснато от едни момчето които специално отидоха и заснеха престоя си там през нощта в една палатка. Ами чакали са си, кратко и ясно, колкото и да ви звучи разочароващо, няма никаква мистерия - в самото място като цяло има много чакали и през нощта си се чуват. Да, с повечко въображение можеш да решиш че се чуват подвиквания или гайди или каквото искаш да чуеш, но скучната истина е, че са просто...чакали😄

Общи условия

Активация на акаунт