Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мистериите на България

• 975
  • 7
  •   1
Отговори
  • гр.София
Здравейте,момичета! Знам,че има подобна тема за загадки,но нека си поговорим за България.Имаме доста места,обгърнати в мистерия,както и доста суеверия,митове и легенди.
А ето и някой от тях:
Дупката в царичина:Съществуват много книги и научни доклади за дупката в Царичина, но каквото и да се е изписало и изговорило за нея, жителите и до днес твърдят, че това място излъчва някаква необяснима енергия. Дали е така?

Местността „Седлото” в Странджа
Участниците в разкопките, твърдели, че мястото е заредено с особена енергия и в определен момент, най-често в нощта на 5 срещу 6 май, всяка година, на скалата може да се види сияние и две фигури. Едното на мъж, а другото на жена. Какво и дали изобщо са намерили нещо в местността „Седлото“, не може да се каже.

Дяволският мост:Всички сме чували за Дяволският мост, а повечето от вас сигурно си го спомнят и от легендарния филм „Време разделно”. Той наистина е красив и трудно може да си представим, че е направен от човешка ръка.

Село Шишенци:Шишенци е видинско село, което наброява около 120 жители. Случайно или не, 80% от тях са със сини очи. По-стряскащото обаче е, че всички разказват една история, от която могат да те побият тръпки. Бабите и дядовците твърдят, че всяка вечер в селото се чуват странни гласове – на мъже, жени и деца

Прокълнатата къща в село Мусачево
Според едни под къщата има турско гробище, а според други там са заровени прокълнати жълтици, които носят смърт на заселилите се. Местните разказват, че преди много години, семейството, което е построило къщата, мистериозно измира. Същото се случва и със следващите собственици… трагедията се разиграва и трети път. От тогава никой не смее да припари до имота.

Ще почна аз,с къщата в село Мусачево.Преди около 2 години с приятели решихме да я посетим.Беше през деня,естествено не посмяхме да влезнем вътре,но гледахме през един от прозорците.Стаята,която видяхме,беше обгорена и се усещаше много негативна енергия...Изведнъж чухме странен,силен звук идващ от тази стая,стреснахме се и си тръгнахме.Според вас,дали е възможно там наистина да витае нещо зло и историите да са истински.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 16:02 от Не се сърди, човече

# 1
Може някоя котка да витае в къщата в село Мусачево... То коя ли изоставена къща носи позитивна енергия. Не вярвам в гласове, карми и тем подобни неща. Била съм на седлото и имам невероятно позитивни спомени от това място. Нашият водач, местен, каза, че това за 5ти срещу 6ти са измислици. Никой местен не го бил виждал, а той бил ходил безброй пъти. Но мястото е красиво, има символика и препоръчвам посещението.

# 2
В Шишенци това не се случва всяка вечер, а броени пъти, които обаче звучат много плашещо - някъде близо до селото се чували и даже виждали сватбари от едновремешните с тъпаните, гайдите и прочие и гласовете им; но ако се случи човек да присъства на такова нещо в никакъв случай не бива да ги гледаш. Някой ако има още инфо за Шишенци и особено ако е бил там моля да разкаже.

# 3
В Шишенци това не се случва всяка вечер, а броени пъти, които обаче звучат много плашещо - някъде близо до селото се чували и даже виждали сватбари от едновремешните с тъпаните, гайдите и прочие и гласовете им; но ако се случи човек да присъства на такова нещо в никакъв случай не бива да ги гледаш. Някой ако има още инфо за Шишенци и особено ако е бил там моля да разкаже.
Не знам защо, но от това тръпки ме побиха... Не се шегувам.

# 4
  • гр.София
Не знам защо, но от това тръпки ме побиха... Не се шегувам.

https://www.youtube.com/watch?v=NrJmyAFjweE&t=1264s
Тези момчета са записали звуците...Според тях за чакали

# 5
Да, имаше предположения, че и чакали може да са.

# 6
Дупката в Царичина отдавна е запълнена, но определно има енергия около нея.
Бабата на един мой бивш ми е разказвала истории за Царичина. Тя е от там и като е живяла там е виждала странни неща. Ако сте ходили до там, има един голям дъб точно до дупката. Като застанете с лице към него и го попитате въпрос, той ще ви отговори да (като се наклоните напред) или не (като се наклоните назад).
Колкото и странно да звучи, когато застанах пред този дъб и го попитах наум, все едно нещо ме придърпа. Бях в абсолютен шок.
Така че всичко е възможно. Смея да вярвам на тези неща, защото малко или много съм ги усетила.

# 7
Дупката в Царичина отдавна е запълнена, но определно има енергия около нея.
Бабата на един мой бивш ми е разказвала истории за Царичина. Тя е от там и като е живяла там е виждала странни неща. Ако сте ходили до там, има един голям дъб точно до дупката. Като застанете с лице към него и го попитате въпрос, той ще ви отговори да (като се наклоните напред) или не (като се наклоните назад).
Колкото и странно да звучи, когато застанах пред този дъб и го попитах наум, все едно нещо ме придърпа. Бях в абсолютен шок.
Така че всичко е възможно. Смея да вярвам на тези неща, защото малко или много съм ги усетила.
Имаш ли някоя друга история? Много ми е интересно! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт