Мистериите на България

  • 7 152
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 102
Аха, и чакалите бият тъпани.

# 31
  • Мнения: X
Е, тъпаните са вече плод на нечие въображение в стремеж да представи желаното за реалност. Изгледайте клипа даден по-горе на онези момчета - определено ясно се чува, че са чакали, а и самата област е позната като сборище на чакали.

# 32
  • Мнения: 2 183
Слави е пуснал и второ видео с анализ на първото.
Обяснява подробности около заснемането + къде е подсилил звуците, защото са се чували много слабо на записа.
Интересното във втора част е, че са му писали доста хора, чули необичаен шепот във видеата. Той ги е видял, чак след коментарите от първото видео.
https://www.youtube.com/watch?v=NVk6CxbOmOA&
Аз също чух "Зад теб" и "Изчакай", но идея си нямам дали не е илюзия и всъщност са техните стъпки. Този шепот пък съвпада с времето на звуковите смущения на нощната камера.
В коментарите пък доста хора пишат, че виждат сенки и силуети, а Слави казва, че лятото ще се върне там с по-добра техника.

# 33
  • до морето
  • Мнения: 2 294
Скрит текст:
Аз съм била в текето Ак Язъла баба. Във филма "И това е България" се разказва,че там е живял суфи. Висок е бил над 2 метра, за което свидетелства и големината на гроба. Общувал е с птиците и животните.Син е бил на този, който е погребан в Демир баба теке. Гробът е като, как да кажа ,измазан, но където трябва да е главата има дупка. Като се пусне монета ,тя пада дълго време. Като си пъхнеш ръката в дупката,както е обичая, целия ден я усещаш като леко изтръпнала. Това е място, на което човек получава отговори, но не трябва да се задържа дълго.
Защо не трябва да се задържаш дълго и какво значи че ще получиш отговори - т.е първо трябва да питаш нещо ли, би ли разказала повече. Не знам какво значи суфи.
Така казаха във филма. Преди години го даваха по кината. Аз го гледах на Войо срещу заплащане, но вече никъде не го откривам. Суфиите или дервишите са мистично течение на исляма, което е отхвърляно. Бих го сравнила с нашите богомили.

# 34
  • Мнения: 1 998
И аз мисля, че са чакали, или някакви други животни. Странно, че толкова време не са разследвали по-подробно, мисля, ако има такива шумове, че местните знаят какво е, просто решават да го оставят като легенда, за да привличат внимание. Въпреки, това видеото на Слави си беше страшно, да се разхождаш така в тъмното... Ходила съм на село и съм се прибрала без осветление, с фенерче, минавах изоставени къщи, добре, че имаше с мен хора...

# 35
  • Другата България
  • Мнения: 37 548
Аха, и чакалите бият тъпани.
Ходила ли си в Шишенци?

# 36
  • София
  • Мнения: 23 102
Мери, слава богу не. Grin

# 37
  • Другата България
  • Мнения: 37 548
А аз да.

# 38
# 39
  • Другата България
  • Мнения: 37 548
Joy Жива съм, щом пиша......
През деня съм била там, и то нееднократно.
Но друго имах предвид като питах Тони, тя ме разбра предполагам.
Цялата тази мистика, за която се говори, някак се усеща.
Хора, живеещи постоянно там, са категорични, че написаното е вярно и всичките тези звуци се чуват.
Селото само по себе си е доста интересно, ако имате път натам, препоръчвам да се види.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 102
Мери, напротив, не те разбрах. Помислих, че си от скептиците. 😀
Аз съм малко Тома Неверни, но специално в това село има нещо. Не знам доколко са манипулирани звуците, но определено вярвам на слуха си. Както и че чакалите вият, а не пищят и не бият тъпани. Blush

Общи условия

Активация на акаунт