ОКТОМВРИйчета 2020

  • 20 191
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 791
Гастротуса не ни помогна изобщо с рефлукса. Ползвам го, за да мажа бибата като не я иска. Корумпиран.
Всеки ден си иска разходката.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501
Аз пък сега почнах да умувам като тръгне на ясла, кой там ще му мие дупето...мисля да го пусна по някое време от втората година майчинство, да има време да се адаптира и спокойно да мога да ходя на работа.

Според мен с едно-две изхождания не става дума за разстройство.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 436
Мами, аз малко да сменя темата, но някоя да се бори с диастаза? Правя сега едни упражнения тука (от канала Не на диастазата), обаче ми се иска да разнообразя. Повечето показват едни и същи 4-5 упражнения и ми доскучава. Нещо да препоръчате?
И освен упражнения нещо друго правите ли?

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501
Аз нищо не правя за да прибера корема и много ме е яд на мене си. Дано скоро отворят залите за да си платя карта и инструктор и да няма мърдане. Уж щях да започвам вкъщи коремни преси, ама все от утре.

# 724
  • Мнения: 4 851
А как се разбира, че има диастаза? Видимо ли, или с описване? На външен вид коремът ми изглежда нормално, ама не знам вътре какво се случва.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 497
Диастазата е разстояние между коремните мускули, все едно дупка вертикално.

Аз коремче имам, диастаза нямам.

Деси, не си закъсняла.
Рехабилитаторката в Шейново каза коремни след 4м, дотогава упражнения за прибиране / гълтане на корема и за страничните мускули.

# 726
  • Мнения: 1 777
Имам абонамент за йога вайб онлайн и когато успея да си открадна време, пускам някоя сесия. Има и такива по десет, петнадесет минутки, смествам ги междудругото. Не мога да кажа, че съм във формата, която искам, но съм си дала време до април
В яслите май ползват кърпички, поне такъв ми е споменът
Моя бебка имаше две по-воднисти изхождания онзи ден. Нищо не съм правила, но аз в момента давам така или иначе биогая

# 727
  • Мнения: 258
Аз ползвам памперси на Мамиа, харесват ми и рядко пропускат. Гледам да мия дупето през 4-5 часа най-много и засега не се е подсичал.
Спи с боди с къс ръкав, пижамка и олекотена завивка. Винаги е топъл, дори понякога гърбът му е изпотен.
Днес сме на ваксина, а в четвъртък ще го водя на плуване за бебета, което Деси препоръча.
И аз нищо не правя за корема и фигурата си. С този апетит от кърменето ще се побъркам, ям повече от мъжа ми. Единственото ми движение е разходката навън, която тези дни е мираж заради студа.
Момичета, когато имам време чета книгата от снимката. Треса се от смях, много е забавна. Това е втора част, сигурно има и първа.

# 728
  • София
  • Мнения: 114
Аз досега съм ползвала памперси на Памперс, Молфикс, Лидл и Пуфис, като от последните два съм най-доволна, но все още купувам размер 2, така че нямам отзив за по-големите размери. Дупе мия след ако, след пиш не, като почти винаги мажа с Бепантен крем. Веднъж-два пъти беше се зачервило дупето, още в самото начало и само тогава мазах със Судокрем. И от двата съм доволна.
Относно къпането- не къпем всеки ден, разходките- досега винаги, с изключение на днес и вчера и денят на ваксина.
Облеклото- досега я държах само с ромперче, но последните дни добавих и късо боди отдолу. Върху същите дрехи нощем слагам само едно одеалце, като температурата последните два дни е 21-22градуса. Според инфото, което чета и вие споделяте, тази температура е нормалната, но според двете баби било студено 🙄🤔😒
За тези, които ходят или ще ходят на плуване, може ли малко информация-къде, как, що 😃 живо се интересувам Simple Smile

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501
За Пловдив с две ръце препоръчвам, то не съм намерила и инфо да се предлага другаде. Ленка е много внимателна, на Георги му е интересно, днес му беше за 4 път.
https://www.facebook.com/PluvanezabebetaPlovdiv/

За София откривам това, но нямам наблюдения
https://www.facebook.com/bebeshkopluvane/

Чета, че се препоръчват и солни стаи за бебета, ще търся тези дни да видя ще открия ли в града такова нещо.

desolina79, да кажеш на вас как ви се е сторило плуването.

# 730
  • Мнения: 423
Уф аз съм с огромна диастаза няколко см, още от голямото дете, плюс пъпна херния. Не става с коремни преси, а и кърменето не ми помага. Винаги съм била слаба, но сега съм гротескна с този корем, никаква равно разпределяне на масата. Пробвах с колан - нищо. Пробвах спорт, имам си програми, с които бях в супер форма навремето, но във въпросните дни на активност сякаш ми намаля кърмата. Еми не знам. В последните години постоянно се оправдавам, то не беше борба със стерилитет, бременностите, кърмене, връщането на работа, всичко това с много емоционално и физическо изтощение, и така и не влязох във форма. Ще почакам до захранването, да намаля калориите и да не параноясвам с количеството кърма.
Бебешко плуване имаме в Люлин, но от 10 или 12 месечни. Ходили сме с големия и страшно му хареса, бих завела и малката като дойде време. На същото място (56-то училище) сме били на солна стая, но и там трябваше да наближи годинка детето.

# 731
  • Мнения: 874
Ползваме Памперс примиум кеър и съм много доволна, нито са пропускали, нито са го дразнили нещо. Пробвахме в началото Пуфис и лидълските, ама някак си по-дебели бяха от памперса. За подсичане не го мажа всеки път, няколко пъти леко се зачерви дупето мажа със судокрем или мустела, бързо минава. Мия като е много оакан, ама напоследък ги разреди на 2 - 3 дена станаха изхожданията.
За фигурата си нищо не правя, странно 3 седмици след раждането коремът ми беше по-слаб от преди да забременея и кг също бяха надолу, ама сега се одебелих от безразборно ядене на крак и даже вече не се тегля.
Вкъщи е около 22 - 23 градуса и ходи по ромпърче/или боди с дълъг ръкав и панталонка.
Днес за пръв път бихме ваксини, две в крачетата и ротавирусната. Скъса ми се сърцето, така не беше плакал никога. Поне вече знам, че всичките ревове в къщи не са били от болка Grinning Лл каза ако искаме да даваме профилактично Панадол, ама се чудя, щом е нормална реакция температурата, не може ли да мине без лекарства?
Нашия нов номер, мисля че сте го обсъждали, е да си яде ръцете, понякога с агресия и доста шумно, опитва едната, другата, двете едновременно Grin
Не помня да сме говорили преди - на някое бебенце да му е синьо дупето? От раждането е така и все чакам да мине, а не минава Confused

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501
Сиси, моя не вдигна t° и не съм давала превантивно Панадол.

# 733
  • София
  • Мнения: 7 497
И аз не съм давала превантивно панадол, само 2-3 лепенки куулпач сменихме.

Спуки, това в 56 училище има за бебета на 5+ месеца до 4г. Линкът Деси го е пуснала, ето
https://m.facebook.com/bebeshkopluvane/

# 734
  • София
  • Мнения: 114
И аз не съм давала превантивно Панадол. Лекарката каза само в случай, че вдигне температура.

Общи условия

Активация на акаунт