ОКТОМВРИйчета 2020

  • 20 152
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 196
tinyfairy, ние ползваме спрей Д-абовит.
Спим с гащеризон и боди с къс ръкав, завити с олекотена завивка на 21-22 градуса.
Памперси на Пуфис 3ка и сме доволни.
Започнаха ни зъбите яко. Голям рев и ядене на ръцете със злоба. Не иска бибата вече, храненето е кошмар..... Мажа с бочко гелче, но ще вземам нещо с лидокаин, че много я мъчат.
Да не говоря, че лигите и с кофа да ги събирам 😄

На мамите с проблеми-кураж и търпение. Всичко ще мине!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 791
“Плешивината на татко не зараства. Това рахит ли е???” ххаххахахаха

Ето пелените. Май имаха и безплатни мостри. Нямат Джъмбо пак. https://www.bioideabg.com/category/15/eko-peleni-pampersi-za-edn … potreba-naty.html
Аз нямам много база за сравнение, но съм доволна,щом нямаме подсичането за сега.

# 707
  • Мнения: 182
JayRay и нашата слага по една всеки месец, само че интересното е, че засега само 6-валентната слага два пъти, а пневмококи каза чак към 6ти месец. 🧐 Ще попрочета по темата и ще я питам пак следващия път. Иначе витамин Д ни изписаха още след 20 ден по 2 капки и оттогава сме си все на тази доза.
С разходките ми е малко филм сега - не стига, че е супер студено (и тепърва си предстоят студове), ами и нямам “дружки” за разходки 😂 Няма ли някоя “съседка” сред вас от София в района на Овча купел, Павлово, Княжево, Лагера? Rolling Eyes

Аз съм от Овча купел и обикалям сама.
Така че, заповядай да обикаляме заедно.


Спи с боди с къс ръкав и гащеризонче, отгоре с олекотена завивка. Вкъщи поддържаме 21-22 градуса. Добре й така. Навън гледаме да излизаме почти всеки ден, стига да не вали и да не е мъгла.
Памперси ползвам на Мамиа, поръчвам ги от Фейсбука. Мажа с Бепантен само за през нощта, през деня не слагам вече.
  На мамите с проблеми бързо оправяне .

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 15:37 от pisiana

# 708
  • Мнения: 534
Моничка, дано бързо се оправите и се приберете вкъщи. Пращам прегръдки!

В момента използвам Памперс гащички 3ка, от Турция ми ги донесоха, преди това бяхме с памперси Памперс, пак от там купувани. Нямам забележки, тънки са, не спарват дупето и до сега не са пропускали. Последно слагам към 22 ч след банята и сменям към 9 сутринта. Пуфис също ми харесаха.
В началото Моника беше с много подсечено дупе, накупих всякакви кремове Судо, Бочко, Мустела, Павловича мас и все стоеше червено. Педиатърката ни каза да купим разтвор на пиоктанин 2% или "синьо" му казват. Струва под 2 лв, маже се с тампон или клечка за уши на зачервеното. Много силно цапа, за това се внимава и действа бързо. На следващия ден вече няма нищо, ползвала съм го 2-3 пъти само в спешни ситуации. Иначе мажа само вечер с крем, в момента изразходвам Судокрема, когато свърши ще продължа с другите налични.
Вигантол и Биогая давам с лъжичка и малко мляко.

# 709
  • Мнения: 209
Мони бързо оздравяване на бебко и да се прибирате скоро напълно здрави у дома! Аз изтръпвам ваксини като му бият камо ли да го боцкат постоянно! Искрено ти съчувствам!
Благодаря ви, мили мами, за хубавите думи! Аз съм си все още с камъните, но след кризата само на следващия ден (в петък) имах пак силни болки и повръщане и оттогава не съм имала драми. Пия антибиотик и неоринал форте и при стягане по едно но шпа тук-таме. Започнах да пия и пробиотици, понеже винаги правя гъбична инфекция след антибиотик и сега ме е страх, че само това ми липсва! И на бебо започнах да давам омнибиотик панда. Според е-лактация аугментин е с нисък риск, но все пак... Единствено се притеднявам, че не е акал от четвъртък, а тогава в спешното ми бяха вляли бусколизин, който може да причини запек при бебето. Бяха ме уверили, че всички Що ми вливат е съвместимо с кърмене, включително и инжекцията аналгин (който в с ВИСОК риск).
Относно памперсите - ние сме на премиум кеър 3ка и други не съм ползвала, доволна съм. Допреди месец миех след всяко яко, обаче бебо вече ми тежи, а и не седи мирен на ръката ми, докато го мия и спрях. Къпем го всяка вечер и после подсушавам добре. Мажа само след баня с бепантен, понеже не сменяме памперса през нощта.
Вкъщи се отопляваме на климатици и е доста топло - може би около 23-25 градуса. Бебко е облечен с боди с къс ръкав и ромпърче. През нощта в спалнята поддържаме около 22-23 градуса и бебко го повивам с памучните пелени за повиване с велкро и мисля, че му е добре.
Ние не сме излизали отдавна навън.. покрай моите неволи. Аз не ви споделих, че всъщбост два дни преди бъбречната криза се наложи да ми махат някаква тъкан там долу с пълна упойка. След ест раждане и хематома, който получих след първото зашиване, ме разшиха и шиха пак. Оказва се, че е останал някакъв конец и прганизмът ми, опитвайки се да го изхвърли) го обвива в някаква тъкан, която расте. Док не го забеляза на прегледа на 50тия ден, а аз като си взимах душ го опипах.
Пожелавам ни без повече несгоди пре 2021, че множко ми дойде ...

# 710
  • Мнения: 69
tinyfairy, със сълзи се смях на "бебешките въпроси" и от тръскане събудих бебчо, който спеше върху мен Grinning
Не се самообвинявай за атопизма,  ако беше резултат от липса на скъпа козметика, пробиотик и топла вода, мноооого бебета щяха да имат такава кожа. А нямат Simple Smile) просто при вас се е проявил този ген.

Аз също давам витамин D на Джеймисън, тъй като само такъв имаше тогава в аптеката. Педиатрите от болницата ми казали или Вигантол или Джймисън.

При нас във всички  стаи е 19-20 градуса. Тези дни и до 18 падна. Обличам го с боди с дълъг ръкав, памучен ромпер или памучно клинче и памучна блузка. Толкова. Аз съм облечена с 5 ката дрехи и ми е хладно, но аз съм загубена кауза вече. Него искам да каля. Майка ми ме е била калила супер мен като малка, но после какво ми стана не знам Grinning
През нощта е пак така облечен, напъхан в изцяло затворено чувалче 1 tog и отгоре слагам 1 или 2 тънки памучни одеалца. Сутрин и той много рита и сега се зачудих дали не му е топло. Иначе си е винаги топъл като пипна на гърдички, вратле и гръбче и това ми е достатъчно. Ръцете и краката понякога като е например на гимнастиката му стават ледени, но важното е да е топло тялото.
На мен ми е сложно да преценя как да го обличам като го изкарвам в количката и спи  студено. Все се притеснявам да не го простудя или прегрея. Имам дебел чувал от самата количка и покривалото си на коша. Може ли съвет от майките, които държат по-ниските температури вкъщи, как да е облечен отдолу в количката?

Памперс ползвам Pampers premium care от Фейсбук (стоки от Англия). Не знам доволна ли съм. Трябва да сравня с нещо... Протичали са ми 7-8 пъти, но си мисля, че не сме го били сложили добре. Има често червеничко при ануса. Това ли е подсеченото? Мия го при всяка смяна, мажа судокрем само ако е зачервено...подсушавам добре...не знам дали е проблем и какво повече да направя. Мисля да пробвам DM-ските, че били по-няъурални уж и имам и добри отзиви, (както и от някои от вас мами тук. Може и тези, които Дагни казва. И мисля да пробвам Бепантен крем...

# 711
  • Мнения: 335
DeeBee , не знам какви са тия тънки одеялца, но на всички чувалчета в инструкциите казват никога да няма одеяло над чувалчето заради риск от задушаване- или едното или другото. А пък и две... не ми се струва безопасно.
Судокрем хич не го пестя и досега не се е подсичал. След като го мъча на всяка смяна на памперса да го мия, поне гледам и да го мажа. Не знам колко е правилно, защото съм слушала, че е хубаво да се редува с друг крем без цинк май...а наскоро гледах уебинар с една дерматоложка, която дори за бебета без АД препоръчва 2-3 пъти седмично къпане, защото иначе се изсушава кожата, а за дупето каза 2-3 пъти на ден (тоест моите 8 пъти май са прекалени). В други уебинари натъртват за амоняка в урината и как винаги трябва да се мие. От толкова слушане, накрая тотално се обърках.

# 712
  • Мнения: 69
DeeBee , не знам какви са тия тънки одеялца, но на всички чувалчета в инструкциите казват никога да няма одеяло над чувалчето заради риск от задушаване- или едното или другото. А пък и две... не ми се струва безопасно.
Судокрем хич не го пестя и досега не се е подсичал. След като го мъча на всяка смяна на памперса да го мия, поне гледам и да го мажа. Не знам колко е правилно, защото съм слушала, че е хубаво да се редува с друг крем без цинк май...а наскоро гледах уебинар с една дерматоложка, която дори за бебета без АД препоръчва 2-3 пъти седмично къпане, защото иначе се изсушава кожата, а за дупето каза 2-3 пъти на ден (тоест моите 8 пъти май са прекалени). В други уебинари натъртват за амоняка в урината и как винаги трябва да се мие. От толкова слушане, накрая тотално се обърках.

Да, знам, че най-безопасно е без одеала и изобщо завивки в леглото, както и че трябва бебчето да спи само по гръб, но аз го завивам до кръста само с тях, а и той още спи напълно неподвижно (докато спи) и не ги мести изобщо. Вече си спи по гръб иначе. Чувалчето, което ползвам не му дава възможност и да иска да го премести, защото ръцете и краката са му вързани вътре то е swaddle тип Simple Smile иначе става дума за одеяла такива като пелена, даже са с дупки. Доста тънки. Като започне да се движи повече ще мина на по-дебело чувалче, ако вече не е по-топло тогава. Без това в този момент трябва и да се вади поне една ръчичка вече, а аз нямам преходно чувалче.

И аз съм за некъпане всеки ден на бебето, само миене на дупето след памперс, но вече го къпем всеки ден с цел уж ритуал за лягане на правим. Иначе не мисля, че е необходимо и наистина кожата му се изсушава много, нищо че го мажа и с много скъпа козметика и с обикновен кокосов крем.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 22:45 от DeeBee

# 713
  • София
  • Мнения: 7 480
В къщи е около 23 градуса през деня, 21 през нощта. Пиранките са с бодита с къс ръкав и ромпърче с дълъг ръкав отгоре. И шушони при нужда Simple Smile Нощем с чувалче 2,5 тога. Като напече през деня в детската се качва до 26-27, махам ромпърчето и слагам някакви панталонки, та си стоят по къс ръкав. Лятото не знам как ще е, ще изпукаме от жега.

Като излизаме навън с количката ги мятам както са си с ромпърчетата в зимните чувалчета (много дебели). Закопчавам ги чак навън, че пищят от жега. Слагам дебели шапки, шушони, памучни ръкавички. Количката е със зимни кошове с покривала. Като пътуваме с кошчетата им слагам поларени мечки и шапки.

Памперси досега съм ползвала Premium Care (от Амазон) - 0, 1, 2 - доволна съм, макар че миришат на химия. Лидълски Lupilu 1, 2 - също съм доволна. DM 0 ми протичаха. Puffies 2 имах тестери, мекички са, но нещо не ми допаднаха. Засега толкова.

За мазане - мажа с олио след баня, с едно мазно розово кремче (Гала-намсиквоси) от време на време, като са по-запаренки. Цинково кремче не съм ползвала досега, не се е налагало. Вчера за първи път едната имаше червено на дупето, което не изчезна след розовото, та намазах с Бепантен - свърши работа. При смяна на памперса или мия на мивката, или бърша с мокри кърпи. От мокрите кърпи харесвам лидълските, Бебо. Държа ги с отвора надолу, за да не изсъхват. Памперс не ми хареса, Бочкото е средна работа. WaterWipes са хубави, но неприлично скъпи.

Нощем голямата спи от 10 до 8, малката се буди на 3-4ч. Памперси нощем не сменям, че да не ги разбуждам. Сутрин понякога са протекли - еми нормално е след толкова часове.

# 714
  • Мнения: 4 843
И аз не къпя всеки ден, смятам ритуалите и режимите да ги оставя за по-натам, още ми се струва мъничък за това.

А за температурата знам, че е по-добре да му е леко студено, отколкото да прегрее, даже прегряването май е риск за Синдрома на внезапната детска смърт.

Аз отскоро замени Судокрема с Бепантен, много повече ми харесва.

# 715
  • Мнения: 73
Здравейте, включвам се малко със закъснение, но бързо справяне на мамите, които са имали ходения и престой в болници! Всичко да е наред и да се пребираме вкъщи по-бързо ! 🙏🍀
Иначе да кажа за спането ние спим с боди с дълъг ръкав Или къс ръкав , ромпър тъничък  памучен, чорапки и чувалче 2.5 тог като спим на 19/20 градуса и на бебка й е добре така. Видях, че доста от вас ползват кърпичките на Бебо, които са 99% вода, и ние тях ползваме почти от началото и съм много доволна, идеални са като влажност.Преди редувах с тези на памперс, но на Бебо повече ми допаднаха определено и само с тях.
За кремовете за подсичане , аз слагам крем на всяка смяна, защото моята бебка си има доста гънчици и си бухтичка , за да не се подсече слагам лек слой кремче на гънчиците - ползвам Бепантен, от който съм много доволна. Пробвала съм и на юриаж за подсичане, но в сравнение с бепантен .... по-добрият определено е вторият!
Благодарности на Деси за препоръката й за ортопед -д-р Арнаудов, с много приятно отношение и впечатление, останах. Много обяснява, упражненията показва много хубаво , живи и здрави за напред пак бих се доверила на него за прегледът на 6 месеца.
Памперси само премиум кеър и пуфис съм ползвала, чета че доста от вас ползват мамия и на лидъл , ще взема да ги пробвам  да видим.
Козметика ползваме само биодерма, сега зимата олиото, което пръскам и във водата, да омекотява водата и след това правим масаж. Къпем се всяка вечер ( освен ако е ваксинирана) понеже така от началото и на нея много й харесва , отпуска я и я успокоява.Отразява й се много добре и с козметиката на биодерма , мисля че се справяме добре и с хидратацията на този момент. Та това е от нас , надявам се да съм се включила адекватно по темите, които дискутирате.
Иии Дано скоро времето се по затопля, за да правим разходки😉

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Навън сега вече ползвам чувалчето на количката, защото вече сме с летния кои. Отдолу е облечен с боди потник/къс ръкав. По плътни блуза и долнище, чорапи. Не знам как ще го науча да носи шапка, качулка търпи, шапката с въртене на глава я маха, макар и завързана под брадичката.

g_star, радвам се, че и ти си останала доволна от лекаря.

# 717
  • Мнения: 164
Искрено съчувствам за болничните неволи, Моничка! Дъщеря ми имаше на 3г. пиелонефрит и беше ужасно. Горкото бебче и мама, голям стрес, но пожелавам да си силна и бързо да минава Heart
Аз съм в голяма чужденка за червеното дупе. Като се роди малкият миех само като е наакан и мажех с крем рядко, само профилактично. Не се беше подсичал два месеца. През това време ползвах Пуфис, лидълски и DMски памперси. Купихме много изгодно Памперс от аптека, от тези зелените и след два дни употреба започна едно зачервяване, което с нищо не можех да оправя. Минах пак на Пуфис, по-добре е, но пак от време на време се зачервява. Мажа със Судокрем и редувам с Бюбхен. Вчера купих Бепантен и се надявам да повлияе добре. Отдавна мия на всяка смяна на памперса и се чудя дали не се подсича от толкова много триене?
Искам да похваля кърпичките с 99% вода на  Baby Crema. Има ги в Метро, Кауфланд, може би и DM.
Иначе памперсите на Лидл са ок, но мнооого дебели. Тези на DM ми харесаха, но като минахме на 3ката, само малко да пишне и ужасно силно мирише на урина от тях. Имам чувството, че е мръсен постоянно. Тези на Пуфис ми допадат най-много. Памперс след подсичането ме е страх да пробвам отново.
На мен всички ми пропускат през нощта, моя младеж яко пишка Joy
Отопляваме етажа с камина и в хола е доста топло, а в спалните и кухнята е по-хладно. Обличам го само с боди с дълъг ръкав и панталони с чорапки. Може и боди потник с тънка блузка. Нищо поларено не мога да му сложа, само ако излизаме навън.
В спалнята ни е 18 градуса, той спи с тънка пижама или ромпър,отдолу с боди с къс или без ръкав. Завивам до кръста, че се захлупва с одеялото иначе. Ръцете винаги са ледени, но гърдичките и гръбчето са топли. Последно време спи на спалнята с нас и ни е идеално топличко с една мека микрофибърна завивка. Когато е до мен, ръцете са топли и се кърмим в просъница. Аз съм мързелива, не ми се мърда много през нощта Stuck Out Tongue Winking Eye

# 718
  • Мнения: 376
Здравейте мами, от няколко дена бяхме с воднисто ако , педито каза че се съмнява за разстройство. Почнахме капки линекс бебе и колийф за колики, като че ли беше отминало и беше започнала да си ака както преди, беше и доста неспокойна и ревлива като акаше воднисто. И сега днес сутринта пак по същия начин продължава да ака воднисто , на какво може да се дължи според вас. Някоя има ли идея, или да е минало през същото нещо? Педито каза малко да намаля млечните продукти , бях ги спряла , снощи малко хапнах пак някоя салатка да не би това предизвиква воднистото ако? Тя каза че не може да каже точно дали е разстройство, защото на ден акаше по 1 / 2 пъти така.

# 719
  • Мнения: 534
Аз също запазих час за Арнаудов, доста трудно е с часовете при него, но успях за февруари.
Вчера започнах да давам сироп против рефлукс Гастротус, все още не знам дали има ефект. Някоя от вас ползва ли го?
И при нас шапките са голяма мъка, върти се, сваля си я на очите, ядосва се. А навън е доста студено и само с качулка не става. Вие излизате ли тези дни, при по- ниските температури?
Ние уикенда бяхме в Банско, беше -4 градуса , но все пак направихме една кратка разходка, а тя си спа спокойно в раницата. Взех едно допълнително като чувалче за върху раницата, върши ми страхотна работа.

Общи условия

Активация на акаунт