ОКТОМВРИйчета 2020

  • 20 159
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 376
Благодаря ви момичета , ще видим как е днес ,снощи за  малко я оставихме без памперс за половин час и се успокои дупето , направо си беше пожар! Ще пробвам и с бепантен , първия месец използвах само него, но после не знам защо минахме на судокрем.

Ние сме с климатик пускаме го на 27 градуса , сега като стана малко по- студено на минусовите темп , малко даже го увеличихме. Водим се по бебка , проверям отзад вратлето, коремче и гръб. Иначе вътре в стаята термометъра показва около 25 градуса. Веднъж климатика като беше на 25 оставен през нощта като се събуди беше ледена. Имаме също така овлажнител в стаята , бебешки , иначе преди да го купим постоянно беше със запушен нос, и всеки ден чистихме с физиологичен разтвор, направо беше някакъв ужас. Между другото кардиолога ми беше казал че също така децата, които ги държат на по- топло били  по предразположени към рахит😐

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 06:04 от Pinky35

# 691
  • Мнения: 3 037
25 е много за сън - до 22 макс го дават

# 692
  • Мнения: 1 762
Да, и аз мисля като Ален мак, 22 е някакъв компромисен вариант. Лятото на 26 градуса
Т в помещенията ще ги държим почти голички. Хриси на 22 спи по боди с къс ръкав, клинче и топла олекотена завивка. Топличка е сутрин. Откакто е така не рита, да се отвива. Преди, като беше с ромпър, блъскаше с крака.
Whiterubi, 6-8 кърмения ми се виждат малко. Явно не е лакома, но пък педи си иска мерките. Има начини да не стигнете до смесено-консултант Hug
Дагни, кажи как се получава плуването в контейнера Simple Smile
Памперс ми миришат, на пуфис сме. Много ми харесва био кремчето на Арома срещу подсичане. С пчелен восък и био слънчогледово масло е, струва ми се щадящ вариант.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 09:55 от Amelin

# 693
  • Мнения: 335
Моника, пожелавам ти да се оправите възможно най-скоро и повече да нямате такива лоши преживявания !

Аз съм доволна от Судокрем, досега не се е подсичал, но и аз мажа на всяка смяна на памперса, като преди това мия с вода за кратко (на всеки три часа, дори през нощта). Няма да го сменям, защото сме с атопия и след като му е ок, изобщо не искам експерименти. Даже това, че го мъча с честото миене не е било засега проблем за атопията, защото е само с вода, а и после мажа скъп крем за атопици (балсам Авен Ксеракалм-много е добър). Иначе атопичната кожа, повече от 2-3 пъти седмично не се къпе (естествено изключвам зоната на памперса).
Първите месеци бяхме с Памперс и никога не съм била доволна, пропускаха, гадно миришеха...след като отключи атопията даже и се обрина под памперса, което с Лидълските и Пуфис не е ставало. Май само Молфикс бяха по-ужасни от Памперс. А Лидълските номер 2 бяха съвършените памперси, 3 са ни големи още и пропускат (дано само това е причината) и пак сме с Пуфис. За Памперс всички, които са ползвали от чужбина твърдят, че качеството няма нищо общо с тези, които се продават тук. Не ми се занимава да поръчвам, но от Бг повече не бих купила.
Таблицата в сайта на Angel baby е малко по-обширна, защото има и варианти с една и съща температура, но различна дебелина чувалче. Аз например го слагам в дебел зимен чувал без ръкави и без крачета, но с боди с дълъг ръкав и чорапки без панталонче. За атопиците е много важно да не се претоплят. Даже май и така му е топло, температурата в стаята е 22-23. Ако това за рахита е вярно, ще взема да намаля градусите, колкото и да ми е зъзнещо когато трябва да кърмя...С капките Вигантол също сгреших, защото му слагах по една в лъжица с Биогая 5 капки. Какво изобщо е поглъщал от тях... Два вида капки смених, и двете пускат супер трудно, тръскам яко и накрая, или уцелвам пода, или падат по 3 наведнъж, затова сега ще търся спрей.
Може ли да ми препоръчате марка ?
И му поръчах Омнибиотик панда, защото аз самата съм много доволна от Омнибиотик 6, съжалявам, че не го пих през бременността, можеше и да не отключи атопията... Много са скъпи, но са най-добрите.

# 694
  • Мнения: 4 843
Аз в началото мажех обилно Судокрем, на всяка смяна, но сега вече само за през нощта, защото не сменям памперс. Аз пък съм доволна от Памперс, само два пъти бяха пропуснали, но като не сменям цяла нощ, нормално 😄

Ние държим 20 градуса вкъщи, като понякога пада на 18 или се вдига до 22. Спи с боди с къс ръкав и ромпър, завивам до кръста с леко одеало.

Аз също слагам Вигнтола в Биогаята, мъчих се директно в устата, но супер трудно пускат.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 791
И му поръчах Омнибиотик панда, защото аз самата съм много доволна от Омнибиотик 6, съжалявам, че не го пих през бременността, можеше и да не отключи атопията... Много са скъпи, но са най-добрите.
Глупости. Нищо общо.
Амелин, ок е плацикането. Утре пак.
Аз все още не мажа гъзето с нищо. Мием само след ако и нощем сменяме, само ако е пропуснал памперсът. Все още сме на ecco by Naty, много съм доволна, вече намерихме откъде да ги поръчваме в България и не се занимаваме с Амазон от Англия. Минахме направо на 3-ка.
Ревльо спи само навън през деня (изключаю 1-3 много къси неспокойни дремки), така че студ не студ, излизаме навън. Нощем спи с боди, ромпър и тънко одеяло.
Давах му до сега Вая Д3 (пробиотик с витамин д), но утре го свършваме и се връщам на Джеймисън една капка вит Д. Прави ми впечатление, че никой друг не го ползва. Лош ли е?

# 696
  • Мнения: 376
Вигантола го давам директно в устата , като отварям шишенцето и дърпам с капкомер и й ги капвам на бързо.

# 697
  • Мнения: 423
Дагни, Джеймисън Д3 ми изписаха през бременността, а док доста подбира какво да дава на бременните. Аз така и не го намерих, беше изкупен в този момент заради короната.
Ние сме от ден 20 на Вая с витамин Д и допълнително не давам.
Вкъщи сме на климатици уж топ ниво, не се усещат. В този студ ги държим на 25 на най-тих режим, което значи в помещенията да е 21-22 реално. Бебка я обличам с боди дълъг ръкав + памучен ромпър + чувалче 1 тог, но нощем я усещам студена, та мятам памучна пелена. Зимен чувал не мисля да купувам. Изобщо, за чувалчетата бях размислила, но девойката така майсторски си захлупва одеалото на главата, ни гък, ни стон, колко пъти я отвивам в очакване отдолу да заваря зачервено бебе, а тя ми се хили нахално. От тогава одеалце само под надзор.

# 698
  • София
  • Мнения: 418

Мони, дано скоро да сте си вкъщи и да няма повече такива изживявания.
Аз давам вит.Д на Джеймисън. Капя направо в устата сутрин преди кърменето.
Ползвам пелени на Мамиа, поръчвам от фейсбук и съм много доволна. Дупето го мия всеки път без през ноща. Тогава, ако се наложи да сменям пелената, ползвам water wipes, като и тях поръчвам от фейсбук. Ползвам Судокрем и не е имала проблеми. Но нейната кожа си е добре, не е суха.
Спи с боди с дълъг ръкав, памучен гащеризон и зимен чувал, а температурата е 21-22 градуса. Явно предпочита по-топличко, защото на по-ниска температура или по-леки дрехи е неспокойна през ноща. Не слагам одеала или пелени, че почна да се завива през глава.

# 699
  • Мнения: 4 843
Междудругото има кърпички 99 процента вода на Памперс и на Бебо, които са на половин цена на Water wipes. Имат ли някаква разлика, или само името им вдига толкова цената?

# 700
  • София
  • Мнения: 3 401
Моничка, дано скоро сте вкъщи и повече да нямате такива притеснения!

Ние сега опитваме да изразходим 3ката на лидълските. Не ми допадна този номер. Всеки път е влажен като го сменям. Много по-доволна съм от ДМ-ските. Винаги е сух. Сутрин след като стане му слагам пудра, судокрем вечер преди сън. През деня на чешмата, само ако е акал, иначе нито го мия, нито мажа всеки път. Засега нямаме проблеми. Пробвах water wipes,  не са моето нещо. Много са подгизнали и той става ужасно мокър. Струват ми се прехвалени. Пак ползваме тези на ДМ и са ми супер, за чувствителна кожа, без какъвто и да е мирис.

За спането спи с боди с дълъг ръкав и ританки, мятам едно одеяло тънко отгоре. Чувалчето само понякога го приема (1 тог е), но в стаята е 23-4 градуса. На мен ми идва много топло, но на ММ и малчо им е идеално. Ако е по-топло или по-студено малкия само се върти и не спи. Пробвах го веднъж на тази температура само с чувалчето и бодито и хич не му хареса. Та си се водя по него. Сутрин заспива на спалнята завит с моята завивка, която се води по-прохладна на икея. През деня също е с клинче/ританки и боди при 23 градуса кажи речи. Гледам колкото може повече да е бос. Сутрин единствено след като съм отворила за проветряване слагам горнище и панталонче докато се стопли пак стаята.

# 701
  • Мнения: 1 762
Дагни, тези пелени намираш ли ги в Джъмбо пакет. Аз не успях. Ако да, дай линк, моля. Нека се плицика Малчо, хубаво е Simple Smile нашата баба ни връчи вит Д на Джеймисън от самото начало. Не съм го почнала обаче, защото й давам един, който си купих по време на бременността - на viridian от Зоя
Деси, мислила ли си за варианта менструална чашка? Гледах ги преди време, ааа да взема и забременях. Като ми се възстанови цикъла, ще ги пробвам. Много ги хвалят

# 702
  • Мнения: 335
И му поръчах Омнибиотик панда, защото аз самата съм много доволна от Омнибиотик 6, съжалявам, че не го пих през бременността, можеше и да не отключи атопията... Много са скъпи, но са най-добрите.
Глупости. Нищо общо.
Атопията се дължи на гени, но отключващите фактори са много, може въобще да не се развие ако се вземат мерки. Понеже аз самата не съм имала такава кожа, нито знам някой в рода да е имал, не обръщах внимание на превенцията. Не пих никакъв пробиотик, не ядох риба, като се роди не купих скъпа козметика и не мазах достатъчно, използвах доста топличка вода за къпане (съдейки по себе си) и още кой знае колко грешки съм допуснала без да знам. А това за Омнибиотик панда го пише в листовката - че ако се започне през бременността и се продължи да се дава на самото бебе когато се роди, може да предпази от атопия и други състояния. След като вече е отключена, няма влияние върху атопията. Но пък моята храносмилателна система е потрес и понеже се предава донякъде и на бебето, реших да му купя най-доброто. На мен Омнибиотик 6 ми беше предписан за по 3 месеца веднъж годишно, така че мисля да давам пандата на бебето пак за толкова.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Дагни, би ли споделила от Бг от къде ги взимаш и какви пари са, така бих експериментирала с поръчка.

Амелин, имам приятелки, които са мега доволни от тези чашки, аз май още нямам куража за експеримент с тях, че съм толкава прибързана и все си мисля, ме няма да я поставя като хората и ще стане мазало.

Моят спи с боди потник/къс ръкав, нормално боди и долница, като често е с голи кълки или ръце. Завивам го до гърдите с олекотена завивка. През нощта не отоплявам стаята, а често и през деня не паля камината.

Давам Вигантол с лъжичка.

# 704
  • Мнения: 335
Малко да ви развеселя, откраднах го от една група:

Ако бебетата пишеха по форуми… какви ли биха били заглавията ? 😂🤣😆😂🤣😆
“Опитват се да ме хранят с цветно зеле: как да реагирам?”
“Не съм акал само от два дни, как да се спася от тръбичката, “Дуфалак”-а, и т.н.?”
“SOS! Мама спи през цялата нощ!”
“Не ми дават да късам тапетите!!!”
“Как да се промъкна до котката?”
“Поход в поликлиниката. Писна ми!!!”
“Не дават да разхвърлям котешката тоалетна: реакция?”
“Слагат ме да спя в 9 вечерта. Как да се борим с това?”
“Помощ! Мои снимки по голо дупе са в Интернет! Как да протестирам?”
“Почивка в чужбина - струва ли си да вземам и родителите?”
“Свирене с уста и други начини на творческо самоизразяване”
“Защо пакетите със салфетки стигат само за половината стая и къде мама държи втория пакет?”
“Някой пробвал ли е на вкус “Фастум-Гел”-а? Искам, но досега не ми се е удало…”
“Какво трябва да може мама на 27 години?”
“А вас целуват ли ви по дупето?”
“Препоръчайте ми логопед за баба”
“Колко джиесема сте осмукали досега?”
“Help! Обуха ми обувки - как да стана прав?”
“Как да се науча да спя, без да изпускам цицата? След като заспя, ми се изплъзва..”
“Услуги: художествено размазване на каша по лицето”
“Носът на мама изобщо не е еластичен. Нормално ли е това?”
“Помогнете! Расте ми коса!”
“Продавам комплект мамини дрехи, размер 46″
“Каква поза да заемем, докато спим, така че домочадието да изпада в умиление. Споделете опит!”
“Какво да изям, за да акам виолетово?”
“Слънчите, зайче, миличко, сладичкият ми… Как да узнаем истинското си име?”
“Мама като ненормална се радва на акото ми - към какъв специалист да се обърна?”
“На мен - пюре от моркови, на тях - шоколад. Къде е справедливостта?”
“Плешивината на татко не зараства. Това рахит ли е???”
“Коремът на мама се поду. Какво значи това?”
“Анкета: кой е опитвал на вкус стайните растения? Кои са по-вкусни?”
“Защо сестра ми постоянно ми прави физиономии и се плези: ниска култура?”
“Анкета за кърмачетата: какво искате мама да хапне в новогодишната нощ?”
“Писна ми от мамината цица! Искам татковата! Някой с подобни проблеми?”
“НАЯДОХ СЕ!!! Как да обясним това на родителите?”
“Къде ни е носленцето?”, “Къде са ни очичките?”… Те наистина ли не знаят???”
“Как да се избавим от космите по гърдите на татко? На отскубване реагира с вик. Препоръчайте безболезнен начин”
“ВИК НА ДУШАТА: Котката я хранят с по-вкусна храна! А всички опити да възстановим справедливостта се наказват жестоко! Защо???”
“Трябва ми социална помощ. Нямаме сол и захар. Ям гола каша. Повръща ми се!”
“Помощ! Новият памперс ме кара да изглеждам пълен. Посъветвайте ме за нормален модел”
“На 25 години не може да пее! От кого да потърся помощ?”
“Всеки ден ме къпят. Има ли и други толкова мръсни?”🤣🤣🤣

Общи условия

Активация на акаунт