Възможно ли е красивото тяло със спорт?

  • 5 697
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте,

Зная че въпросът звучи абсурден, но наистина се чудя...
Имам позната, която е много вманиячена със спортуването. Суртин ходи да тича, после ходи във фитнес зала, и така всеки ден. Наистина се пропуска.
И ако трябва да кажа как изглежда мииии... има излишни килограми, целулит, ако не знаех колко спортува никога не бих казала, че има стегнато спортно тяло.
И това е един пример от много. Дори когато видя финала на маратони, дълеч не всички бегачки издържали 20-40км бягане са с красиви тела.
Реално когато видиш упражнения за стегнато дупе или корем, резултата до каква степен е "работа" и до каква степен е генетика?

# 1
  • Мнения: X
Всеки може да си спортува колкото иска, важното е да не го прави за другите, а за себе си.
Попринцип и аз спортувам доста, но свалям трудно заради здравословен проблем. Но не ми пука особено какво мислят другите. Сваляла съм доста излишни кг с режим и спорт и знам какво е. Тогава получих подкрепа от близките си, а не коментари дали ми личи, дали не ми личи какво тренирам.

# 2
  • Мнения: 40 310
Възможно е по-красиво тяло чрез спорт. Но за супер красиво имат значение и хранителния режим, и вида спорт, и правилното трениране, а и гените.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 133
Само спорт не е достатъчен за красиво тяло, гладка кожа и тн. Щом има излишни килограми при толкова спорт, значи или хранителният й режим куца, или има някаква друга пречка, например, хормонален проблем. А може просто да не се поддава лесно, при всеки е различно.

Целулита не се чисти само със спорт, а отново с правилен хранителен режим, приемане на много течности, масажи.

Гените, възрастта... разбира се, тези неща също имат значение.  При някои се получава по-лесно, при други не. Важното е, че човек да се чувства добре в кожата си, а това че има някоя неравност някъде... да не се докарваме до истерии.

# 4
  • Мнения: 1 406
Според мен генът е в основата, но нямам предвид да оправдаваме нездравословни навици с него. Смятам, че човек трябва да има реалистична представа за гена си и какво може да постигне с него от гледна точка на външен вид. Аз примерно съм с широк ханш и никога няма да имам малко дупе, затова избирам да имам по-голямо и стегнато дупе пред това да имам по-голямо, плоско и отпуснато такова. Просто работя с каквото имам.
Естествено и усилията са от голямо значение. Тренирам в една и съща зала от вече почти 4 години и наблюденията ми са, че има жени с изключителни тела по моите критерии, виждам ги как тренират и усилията им се отплащат определено. Но пък имам и познати със страхотни тела без да са направили и 5 клека в живота си.

# 5
  • Мнения: 1 983
Много фактори са важни - например начин на хранене. За целулита има масажи и разни кремове, процедури, не става само с тичане. Също и за целулита е важно храненето - например знам, че не е добре да се пие кафе ако имаш целулит. Всеки е генетично предразположен към нещо и трябва да намери начин да го премахне.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 209
Емии. Не знам. Имам една приятелка, и тя е доста редовна на спорт, масажи, процедури, но просто има по-широка структура от кръста надолу и това е.

А пък ако нямаш хубави колене, глезени и рамене, нищо не може да ти помогне.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Личният ми опит сочи, че особено след определена възраст и особено ако имаме екстри като Хашимото и т.н., само със спорт не става нищо. Ключовият момент е храненето.
Спортът сам по себе си не може да върши чудеса, ако сме "надарени" с лош метаболизъм и разни еднокринни нарушения.

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Само със спорт няма как да стане, ако нямаш минимални природни дадености. Тоест някаква пропорционалност най-вече. Няма как да направиш корекция на къси крака и несъразмерно тяло.

# 9
  • Мнения: 2 543
Както са казали вече по-горе: храната е ключ, както количеството, така и качеството и макросите, които не е нужно да се следят, но да не са тотално извън баланс. Нагледно:
Тялото, което човек изгражда на:
1800 калории тотал от предимно джънк +много спорт е различно от
1800 калории нето от предимно джънк +много спорт е различно от
1800 калории нето/тотал от предимно здравословни храни е най-вероятно различно от
1800 калории нето/тотал от предимно здравословни храни, от които предимно вх и мазнини, е различно от
1800 калории нето/тотал от предимно здравословни храни с достатъчно протеин, умерено мазнини и въглехидрати, достатъчно фибри и антиоксиданти, достатъчно вода и грижа за кожата.

И тн. Факторите са много. И възприятието е различно кое е красиво тяло. Тя може да има доста мускул под мазнините и да е набита, което за някои е ок, за други не. Може да е 1,70 и 65 кг, което дори зависи от географската ширина дали се възприема за слабо или трътлесто. И все пак адмирации към познатата ти, че тренира, спортът е повече от хубаво тяло.

# 10
  • Мнения: 3 334
За себе си се чудя,ако правя усилен спорт, колко трябва да е усилен, за да мога да имам добре оформено дупе на пример и това възможно ли е въобще, ако нямам предпоставки да имам такова или ако с времето то просто си увисне.

Знам че при гърдите каквото и колкото спорт да правиш, ако увиснат няма ноперативно решение.

По отношение на кг наистина стоят различно на всяко тяло.  Но не зная колко време от живота си някой може да спортува 2 часа на ден , все някога ще омръзне.

# 11
  • Мнения: X
Аз мисля, че гледаш малко философски, а трябва да пробваш. Не можеш да мислиш колко ще е скучно да спортуваш ежедневно. Явно просто не го правиш и ти се струва странно. На мен пък ми носи радост. Харесва ми да спортувам и резултатите не са просто стегнато дупе или Х кг по-малко. Подобрява се тонуса, дисциплината, канализира се стреса, намираш нови контакти, приятели.

Като дете не съм спортувала, което е огромен минус. Почнах на 23-24, когато бях качила кг от работа на стол и лошо хранене.

Беше ми трудно, но ходех през ден. Осъзнах, че това не е цел, а път. Няма как да направиш тяло за месец два и то да седи така прекрасно и красиво, а ти да зарежеш спорта. Хубавото тяло изисква поддръжка и качествена храна. Намерих нови приятели в залата, дори ежегодно ходим заедно на лагер на морето за седмица. Спортът не е просто да блъскаш в някаква зала и да си гледаш часовника колко още остава до края на тренировката.

# 12
  • Мнения: 1 406
Ели, всеки има различна представа за усилен спорт, но тренировките трябва да са на първо място умни, за да са ефективни. Имам предвид, че е по-добре една тренировка да е 40 минути, но добре построена и да даваш всичко от себе си, отколкото да ходиш да тичаш на пътеката 2 часа примерно - ако не си маратонец, няма смисъл, само те мори, поти и разяжда.
На теб ти се тренира, но не знаеш какво или?

# 13
  • Мнения: 3 334
Sherylin, Харесвам много гледната ти точка.

Аз пък като дете спортувах мноооого усилено. Около 12часа на седмица 10тина години. Много е тежко като видя разликата във формата ми със сега Simple Smile

Сега ходя с триста зора два пъти в седмицата и е същия спорт, който правех като дете. Като цяло нямам усещането, че спортувам или че тялото ми напредва с издържливост или сила или еластичност. 

Rayy, би ми се искало да се надъхам да правя спорт и реално го търся,за да освободя стреса повече от колкото, за да получа физически резултат, но знам че ако виждам физически напредък, ще е по мотивиращо.
Нямам никакви килограми за сваляне.

# 14
  • Мнения: X
Супер е, че си спортувала! Според мен е задължително и много ме е яд, че не са ме записали като дете!

Пробвай нещо различно, може би си привикнала към тренировките. А и няма как да сравняваш, преди си била безгрижна, не си работела примерно, не си била толкова ангажирана. И аз на 18 не спортувах,  ама изглеждах добре. Сега съм на 29 и годините седене на стол в работа се отразяват, преди бях постоянно в движение, не качвах кила. Сега качвам лесно…

Общи условия

Активация на акаунт