COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 6

  • 1 010 002
  • 22 903
  •   2
Отговори
# 12 915
  • Мнения: X
В Германия са открили 1-ви случай на Юарската мутация в страната.

Мутацията на вируса, получила наименованието В.1.351 (или 501Y.V2), е установена в южния регион при пациент, който неотдавна се върнал със семейството си от дългосрочно пребиваване в Южна Африка. На всички членове на семейството е направен тест за коронавирус пет дни след пристигането им. Те дали отрицателна проба, но седмица по-късно започнали да проявяват леки симптоми.
https://nova.bg/news/view/2021/01/12/311310/в-германия-е-открит-новият-щам-на-коронавируса-от-южна-африка/

Правителството обсъжда много сериозни мерки чак до Великден.

Германия се подготвя за локдаун до Великден, съобщават местни медии. Те се позовават на проведено правителствено обсъждане, по време на което канцлерът Ангела Меркел е предупредила, че най-вероятно ще се наложи още 8 до10 седмици пълно затваряне.
https://nova.bg/news/view/2021/01/12/311288/германия-се-подготвя-за-локдаун-до-великден/

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 21:36 от Анонимен

# 12 916
  • Мнения: 2 931
Аз съм абсолютно убедена, че британският вариант е и в България отдавна.

# 12 917
  • Мнения: X
Британия е обезпокоена от появата на бразилската мутация на вируса

Британският премиер Борис Джонсън каза, че неговото правителство е обезпокоено от новия щам на коронавируса, който е бил идентифициран в Бразилия, предаде ДПА.

По време на изслушване в парламентарна комисия Джонсън бе засипан с въпроси за начина, по който правителството управлява епидемиологичната криза в страната.

Той обаче заяви: "Ние сме обезпокоени от новия бразилски вариант. Ние вече взехме твърди мерки, за да защитим тази страна от нови инфекции, идващи отвън. Ние предприемаме стъпки и по отношение на бразилския вариант"

Джонсън добави, че все още не е ясно дали новия щам е устойчив на коронавирусните ваксини, създадени от Пфайзер/Бионтех, Модерна и АстраЗенека/Оксфорд, които са одобрени за спешна употреба във Великобритания.
https://nova.bg/news/view/2021/01/13/311470/великобритания-е-обезпокоена-от-появата-на-бразилски-вариант-на-коронавируса/

# 12 918
  • София
  • Мнения: 11 464
За съжаление дежа вю-то се усилва, почваме да броим бройките на мутациите, подобно на март 2020, всяка държава почва да съобщава определени, засега единични, бройки. На оптимистите България отново им се вижда оазис....

# 12 919
  • Мнения: X
На мен от всички мутации най голямо впечатление ми прави тази в ЮАР. Много ще е важно там мерките да проработят. Защото ако там и с мерки, и с топло време 25-30 градуса, непрекъснато отворени прозорци, и всичко това не е достатъчно да спре вируса, държави които няма да могат да си ваксинират населението навреме преди да се е разпространила тази мутация, отсега могат да го зачеркнат лятото.

# 12 920
  • Мнения: 5 634
В какъв смисъл да го зачеркнат лятото, Тесла?

# 12 921
  • Мнения: X
Ми да имат спокойно лято, без мерки и без вирус. Поначало вируса е слаб през лятото, това го видяхме както тук така и в цяла Европа. Там обаче вируса не се държи нормално, все едно не е лято и не са температурите 25-30 градуса. Там очевидно вируса е много по заразен откъдето и да е другаде. От абсолютно никъде от никакво разпространение с  висока скорост за отрицателно време посред лятото, въпреки отворените прозорци, въпреки маските, вируса се чувства прекрасно. Заради мутацията. Сега ще видиме с мерките какво ще стане.

# 12 922
  • София
  • Мнения: 5 136
Скрит текст:
За съжаление дежа вю-то се усилва, почваме да броим бройките на мутациите, подобно на март 2020, всяка държава почва да съобщава определени, засега единични, бройки. На оптимистите България отново им се вижда оазис....

Аз не знам оптимист или песимист съм, но смятам, че ако тази мутация е толкова заразна, тя отдавна е в България и се разпространява, доколкото може. Как така някакъв щам ще е с цели 70 на сто по-заразен и в държава с доста симпатични мерки няма да се разпространява? Ми... никак.
В крайна сметка всички отбелязаха - мутацията е по-заразна, но не и по-тежка като протичане. А и за "по-заразна" имаше някакви съмнения. Съвсем реално погледнато този "нов щам" може да е у нас, да заразява и хората да си го карат.
Ей затова съм против масмедии да се занимават с профилирани теми - защото Гичка от ФЖМК-то не разбира нищо от медицина и от вирусология, ама са я чучнали на един компютЕр и тя бълва за нови щамове и за какво ли не още. И Гичка има десетки колежки в европейски мащаб.

# 12 923
  • Мнения: 3 841
Гледам, че и в Испания, и Италия случаите пак набират скорост и растат.

# 12 924
  • Мнения: 5 000
Да не се окаже, че ракията и БЦЖто верно ни пазят...

# 12 925
  • Мнения: X
Пазят ви градските легенди, нищо друго.

Португалия налага нов локдаун и задължителен хоум офис, когато това е възможно.

https://www.n-tv.de/panorama/20-35-Portugal-verhaengt-neuen-Lock … icle21626512.html

# 12 926
  • Пловдив
  • Мнения: 4 665
През лятото при нас не е било спокойно положението около вируса. Просто така изглежда, като го сравняваме вече с това, което се случваше през октомври и ноември. Но през лятото вирусът беше много по-разпространен отколкото през периода март-май. Всичко зависи от мерки и пазене на всеки един човек.
Сега много се надявам да не отварят ресторанти и кафенета до времето, когато ще могат да работят на открито. А дотогава биха могли да работят с доставки и взимане на храна от място, което за тях е много добра компенсация.

# 12 927
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Tesla, какво си се притеснил? Та на ЮАР данните за смъртите са по-оптимистични от нашите Simple Smile
Там над 20% от населението е с ХИВ, огромен проблем с ТБК. На този фон пак мрат по-малко ...

# 12 928
  • Мнения: X
За тази мутация са по-големи опасенията, че ваксините не я покриват.
То май 2021-та ще е годината на мутациите. Кой знае каква веселба ще става тепърва.
https://www.aljazeera.com/news/2021/1/13/who-uk-virus-variant-no … tries-territories

# 12 929
  • Варна
  • Мнения: 1 119
..............
Сега много се надявам да не отварят ресторанти и кафенета до времето, когато ще могат да работят на открито. А дотогава биха могли да работят с доставки и взимане на храна от място, което за тях е много добра компенсация.
И каква толкова храна има в кафенетата и баровете, точно тези не могат да разчитат на печалби от разнос на храна.
Иначе, ще отворят когато реши държавата.

Общи условия

Активация на акаунт