Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки (3)

  • 52 827
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 334
Изгледах 1 епизод на Алев Алев, някъде коментира ли се този сериал?
Че имам някои въпроси.
Май никъде, Светле, но аз го следя и съм гледала и оригинала. Питай, може да помогнем. Grinning

# 16
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Първо, защо лекарката първоначално се обърка и взе Чичек за дъщерия си, при положение, че има толкова лесен белег за разпознаване, като татуировката?
Второ, какво видя на снимката, че разбра, че дъщеря ѝ е мъртва?
Трето, защо нагласи нещата така, че все едно Чичек е мъртвата, а дъщеря ѝ е жива? Какво ще прави, когато Чичек се възстанови и стане ясно, че не е дъщеря ѝ? Щото ако ще ѝ правяг пластична операция, това ще бъде прекалено измислено, пък и няма как да ѝ променят мозъка.
Другото, които ме тормози е защо мъж, който бие и изтезава жена си, представяйки я за луда и иска да се отърве от нея, като я затвори в лудница, се ужасява при мисълта, че може да е изгоряла в пожара, търси я като луд и даже плаче за нея? Че е психопат е ясно, ама чаак пък толкова...

Много обичам Зухал Олджай и не искам да е отрицателна героиня.
А мъжът, който играе Озан и беше толкова отвратителен в Майка, тук е толкова миличък и симпатичен, че чак си мисля, че е променил нещо във външността си. Възможно ли е ролята толкова да го променя, че от изрод да го превърне в ангел едва ли не?

Съжалявам, че Беркер ще играе кофти човек. Все още не е ясно дали егоистичен гадняр или обикновен страхливец, но явно няма да е готиният пич.

Актрисата, която играе Джемре не я познавам, не съм я гледала. Харесва ми как играе и има чувствени черти, но бретонът ѝ е малко идиотски.

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 17:06 от Светълчо

# 17
  • Мнения: 4 368
Цитат
Трето, защо нагласи нещата така, че все едно Чичек е мъртвата, а дъщеря ѝ е жива? Какво ще прави, когато Чичек се възстанови и стане ясно, че не е дъщеря ѝ? Щото ако ще ѝ правяг пластична операция, това ще бъде прекалено измислено, пък и няма как да ѝ променят мозъка.

Заради внука си. Колкото и нелепо да е това с пласт. операции, но може би точно това ще стане. Няма да й промива мозъка, защото Чичек не може да има деца и ще обикне момченцето. Така, че лесно ще се навие да се представя за негова майка.



Цитат
Другото, които ме тормози е защо мъж, който бие и изтезава жена си, представяйки я за луда и иска да се отърве от нея, като я затвори в лудница, се ужасява при мисълта, че може да е изгоряла в пожара, търси я като луд и даже плаче за нея? Че е психопат е ясно, ама чаак пък толкова...

Отговорът даде психиатърката, когато Рюя отиде при нея за консултация. Адвокатът е с псих. отклонение има необходимост да се грижи за някого. Наранява Джемре за да може след това да я лекува и да полага грижи за нея.


Цитат
Първо, защо лекарката първоначално се обърка и взе Чичек за дъщерия си, при положение, че има толкова лесен белег за разпознаване, като татуировката?

Колегата на докторката й каза, че все още я няма дъщеря й в приетите в болницата. Тя гледаше всяка носилка, която пристигаше и когато видя Чичек помисли, че е дъщеря й. Татуировката не видя, защото точно тази ръка на Чичек е обгоряла.
След това на снимките, които й даде колега й, на всички които не са разпознати, тя видя татуировката и разбра, че дъщеря й е загинала.

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 17:56 от mery_poppins1

# 18
  • Мнения: 7 851
Светълче, Беркай Атеш след Майка пак имаше положителна роля в един сериал с Фарах З., обаче мисля, че бързо го финализираха.
Сериала, не Беркай. 😀
Обаче страхотна роля направи в Чукур, невероятен беше, но то там всички мъже са класа.

Беркер вероятно ще е не по-малко гаден от брат си, който нещо му намекна за миналото в един разговор, така че и там трябва да очакваме нещо.
Аз не разбрах каква му беше идеята с пожара, че малко не го слушах като обясняваше.
Ако някой ми разкаже, да не се връщам да го търся.

Аз пък Зухал като положителен образ не съм я гледала, Светълче, и сега не очаквам  това. 😀

# 19
  • Мнения: 4 368
Пепелче, Искендер каза, че имало някакви много специални хора . Предложението е от бащата на Рюя и трябвало да стане след вечерята, когато хората излязат навън, за да не разберат какво става вътре. Сградата трябвало да я превърнат в неузнаваема.
Нали Кенан е закъсал финансово и щяха да стават с Искендер съдружници и явно правят далавери, и за да прикрият следите са измислили пожара. Само това се разбира за сега, може би в следващи епизода ще уточнят точно какви са далаверите.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 334
Значи, доста отговори вече има, ама и аз да се включа тук-там:
Първо, защо лекарката първоначално се обърка и взе Чичек за дъщерия си, при положение, че има толкова лесен белег за разпознаване, като татуировката?
Второ, какво видя на снимката, че разбра, че дъщеря ѝ е мъртва?
По-горе споменаха за пластичната операция, заради обгарянията, татуировката първоначално не се виждаше. В оригинала на беше татуировка, а отличителен белег, чрез който по-късно този, който е Али тук, позна Чичек всъщност. Мери е добавила останалото.

Трето, защо нагласи нещата така, че все едно Чичек е мъртвата, а дъщеря ѝ е жива? Какво ще прави, когато Чичек се възстанови и стане ясно, че не е дъщеря ѝ? Щото ако ще ѝ правяг пластична операция, това ще бъде прекалено измислено, пък и няма как да ѝ променят мозъка.
И в оригинала, и тук е заради детето. Бащата е пълен психопат и вреди и на детето, и на дъщерята на лекарката, затова тя иска да го предпази по всякакъв възможен начин. В оригинала майката на детето по принцип не е стабилна психически също (заради него), доколкото помня, та това му дава основание да иска попечителство над детето. И бабата просто иска да го спаси.
Има я и препратката, че Чичек вече познава детето, всъщност, и то даже я обича по свой си начин. В самото начало на сериала, в първата серия, дъщеря ѝ дава детето на Чичек, да се грижи за него по време на празненството, гласува ѝ доверие.
Няма да ти издавам какво ще стане като Чичек се възстанови, но има и един елемент на отмъщение от нейна страна, тип "всички ме предадохте". Даже във фрагмана на следващата серия, когато Чичек се обажда на Рюя, има едно "защо, Рюя?".

Другото, които ме тормози е защо мъж, който бие и изтезава жена си, представяйки я за луда и иска да се отърве от нея, като я затвори в лудница, се ужасява при мисълта, че може да е изгоряла в пожара, търси я като луд и даже плаче за нея? Че е психопат е ясно, ама чаак пък толкова...
Мери е отговорила много, много добре. Плюс, откачената мания за контрол над всичко и всички, което си е сериозно болестно състояние.

Актрисата, която играе Джемре не я познавам, не съм я гледала. Харесва ми как играе и има чувствени черти, но бретонът ѝ е малко идиотски.
Демет Евгар е Актриса с главно "А" за мен. Дано да имаме всички ние шанса да видим как се разгръща и в тази си роля.


За мен е брутален Джем Бендер (в ролята на Челеби, съпругът на Джемре). От погледа на тоя човек ме побиват тръпки, честно...

# 21
  • Мнения: 4 368
*Tincheto*,
аз не съм гледала оригинала, но в трети епизод лекарката каза на Чичек, че щяла да и даде някаква маска да носи. Не разбрах за в момента или изобщо да я носи тази маска, и дали маската ще замести пласт. операции?
И може ли заглавието на оригинала, ако го има на руски да го преметна набързо Wink

# 22
  • Мнения: 28 009
Някой да знае къде снимат сериала - в Истанбул или другаде?

# 23
  • Мнения: 630
Здравейте, и аз следя сериала Алев Алев,много жалко че няма превод. Сега от вас разбрах защо я търси толкова Джемре съпругът и.Ще следя коментарите ви Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 107
Джем Бендер игра в "Курт Сеит и Шура", английския капитан Били.
Наистина е перфектен като злодей.

Изгледах за един ден излезлите досега серии на сериала и засега много ми харесва.
Джихангир (Омер) е голяма симпатяга. Не съм го гледала досега,
знам че е участвал в Чукур,  но аз зарязах сериала към края на втори сезон.

# 25
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Благодаря ви за разясненията, момичета.
Явно е трябвало да си изгледам трите излъчени серии, а не да питам веднага след първата, ама пусто нетърпеие.
Засега ми е много интересен сериалът, само дето ми е писнало напоследък от мъже насилници или психопати или и двете.

Реших да продължа Уважение и започнах втората серия - ами и там кръв, клане и насилие, отказах се.
Насред ковид-вълненията и несигурността хич не ми се гледат жестокости и смърт.
Нещо веселичко ми се гледа или някаква хубава щастлива любов...

# 26
  • Мнения: 901
Saygı-то е интересно. На мен ми харесва. Няма толкова жестокости, добре е направено.Simple Smile

# 27
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Saygı-то е интересно. На мен ми харесва. Няма толкова жестокости, добре е направено.Simple Smile

Ами аз стигнах до сцената, в която Хелен ръгаше с ножа режисьора и всичко беше в кръв и се отказах, много ми дойде.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 334
*Tincheto*,
аз не съм гледала оригинала, но в трети епизод лекарката каза на Чичек, че щяла да и даде някаква маска да носи. Не разбрах за в момента или изобщо да я носи тази маска, и дали маската ще замести пласт. операции?
И може ли заглавието на оригинала, ако го има на руски да го преметна набързо Wink
Мери, заглавието на френския оригинал е Le Bazar de la Charité. Има го в Нетфликс, аз там го гледах преди доста време. По действителен случай е, относно пожара в парижкия Bazar de la Charité през 1897-ма.


Аз също отдавна не гледам "Чукур", само мернах клипчета между Караджата Grinning и Азер (така ли се казваше героят на Джихангир там?). И там той изглежда тотално различен от Йомер тук. Страшно ми харесва в "Alev Alev" - дори тоя му очен дефект е симпатичен (то на всички ни едното око е по-притворено от другото, просто на някои ни личи повечко, както при него Grinning). Дори с Дилян Чичек си пасват, да видиш! Grinning

# 29
  • Мнения: 901
Аз не се впечатлявам толкова. Знам, че е филм. При чуждите сериали ми е по-истинско, по-добре снимано. Wink
Озан Долунай щял да е гост-актьор в Мениджърите.
http://www.ranini.tv/haber/42614/1/ozan-dolunay-menajerimi-ara-d … sine-konuk-oluyor
Много секси тука. Heart Eyes Joy
Нов трейлър на Батман Laughing

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 12:54 от ~Carolina~

Общи условия

Активация на акаунт