Богата или професионално призната?

  • 2 359
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 925
Не ми пука за професионалното признание! От работа се гърчавее, не хубавее! И за "врага" същото, айде няма да съм кучка! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 40 913
Пък ако е само за година и от признанието няма полза. Най-добре да се каже на феята да си завре пръчката отзад и да ходи другаде, понеже в тези опции печеливша няма.

# 17
  • Мнения: 2 638
Е, цяла година ще си поживеем. Богата искам, колко места ще посетя. Направо, околосветско пътешествие ще е за цяла година, в най- най- хотелите. Помечтах си.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, че и алчна и злобна - малко й била година, феята да си завряла пръчката!  Затова феи вече няма, защото хората са алчни и неблагодарни, не могат да оценят това, което могат да получат, при това като подарък. Точно по библейски - да се мъчи като не оценява!

# 19
  • Мнения: 40 913
Каква благодарност??? Да кажем, избереш професионално признание - пишеш книги, ставаш професор, ходиш по симпозиуми. И след една година те обвиняват в плагиатство, отнемат ти титлите и ставаш парий в средите си. Та това казваш е за благодарност? За богатството писах вече. Хайде, то е малко по-добро, защото можеш да си създадеш емоции за тази година и колкото и да ти е кофти после все нещо ще ти остане. Ама признанието, което ще се загуби, е отврат.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Така го възприемаш ти за себе си. За друг може да изглежда съвсем различно.
Примерно, аз бих се зарадвала, дори мисля, че година е достатъчно дълго време, за да може човек да осмисли нещата.

# 21
  • Мнения: 24 467
Представи си, че феята се появи пред теб и ти каже:
-  Каква искаш да си - богата или да бъдеш призната в професията си? Имаш право да избереш само едно от двете. Срокът на действие на магията е 1 година.

Какво ще избереш за "врага"? Wink

Призната в професията. Удовлетворява ме повече. За средствата - стигат ми и сегашните, без да съм богата.
Ако съм призната в професията, това залага и бъдещи печалби. Името носи средства.

Пак забравих, че имало враг. Бе да богатее. Сега като гледам що народ, който не че ми е враг, но не става за чеп за зеле, пък решава съдбини, е богат... Та един повече - няма да обърне колата в по-голямо тресавище.

# 22
  • Мнения: 8 892
Богата.
Нямам врагове.

# 23
  • Мнения: 4 406
И аз +1 към това.
А също и към "и сега съм (относително) призната, но заплатата ми не знае"
Богата, не ми пука да съм професионално призната.

За врага – професионално призната. Да се занимава с плазмодии в кариерната йерархия.

# 24
  • Мнения: 10 993
Професионално призната, репутацията сама по себе си също носи пари.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не го разбирам това с феите и мсгията,нещо съм изпуснала началото на тази игра.
Избирам да съм богата.Ако съм богата,ще си имам собствен бизнес,в който сама ще се тупам по рамото колко съм успешна,ще си плащам за реклама,сама ще си изградя име на авторитет,ако нещо не става с пари,става с много пари...
И в предишната тема права или обичана,нищо не написах по въпроса за врага.Не приемам никого като враг,а и не искам да вземам решения вместо друг човек.Дори и да имам спречкване с някого,бих му пожелала да се случи най-доброто за него,но не аз съм човекът,който може да прецени кое е най-доброто.

# 26
  • Мнения: 40 913
Професионално призната, репутацията сама по себе си също носи пари.

Ама след година ще те разжалват и тогава? Загубената репутация е по-лошо от никога да не си имала висока такава.

# 27
  • Мнения: 2 925
Това е анкета да покаже, колко меркантилни сме ние жените: 79 / 21 процента. Тц, тц, тц! Не ви е срам! Joy

# 28
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Професионално призната.
Година с пари нищо не е в момента за мен - гоня дългосрочни цели. А професионално признание ще ме сблъска с казуси и случаи, дето иначе не бих видяла. Опита в професията ми е невероятин учител, и носи невероятни контакти. Независимо колко в изходна позиция ще се върна след края на годината, знанията остават, а човек винаги може да започне от начало.
За врага - пари.

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 00:24 от InaV

# 29
  • Мнения: 6 622
Определено богата. Дори и на Пепеляшка не ѝ отнемат всички ползи от магията. Да, взели са ѝ каретата, но са ѝ останали ползите от срещата с принца и след това е брала плодовете от тази си инвестиция. В този ред на мисли, бих инвестирала в собствен бизнес. Година ще ми е достатъчна за да го разработя и да може да се издържа сам. А аз с парите от феята ще си лежа на някой екзотичен плаж. Парите изкарани от бизнеса ще си заделя, ако феята не е някоя гадна кучка би трябвало да ми ги остави. След тази година бих започнала нов бизнес с изкараните пари.

Общи условия

Активация на акаунт