Богата или професионално призната?

  • 2 364
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Приказките на Вилхелм Хауф бих чела с удоволствие и сега. Тази я помня много добре - беше за Лабакан шивача.

Феята си е таман наред. Без друго не е длъжна на никого, да ти обещае нещо хубаво, па макар и за година, си е чиста печалба.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знаех за тази приказка.
Ама, чакай сега, Дафинке, феята нищо не си взема, просто магията има срок на действие! Мисля, че ако беше "завинаги", човек щеше да се сдуха, то е като проклятие нещо да трае форевър. Феята дори е благосклонна, иначе щеше да е вещица.

# 47
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Абе тя и магията на Пепеляшка трае до полунощ, но накрая се омъжва за принца!
Така, че трябва да може нещо да ни остане след приключването на тази година.
Представи си, искам да поправя болницата в града ми, която сега се продава на търг. Всички в околността са щастливи и доволни. И след година магията свършва .... Много неприятно! За такива неща може ли да преговаряме?

# 48
  • Мнения: 24 467
Абе тя и магията на Пепеляшка трае до полунощ, но накрая се омъжва за принца!
Така, че трябва да може нещо да ни остане след приключването на тази година.
..

Е то остава нещо, макар и не точно дарът на феята. Нали това обсъждаме повечето - защо избираме точно еди кое си и предимно е за това, защото дори и да ти го отнемат, последици остават. Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Омъжва се, но ако беше някаква гаднярка, той едва ли щеше да я хареса на бала. Пепеляшка си беше хубава по рождение, беше добра и работлива. Магията просто й помогна да отиде на бала. С магиите е като с ученето - всеки взема това, на което е способен и толкова, колкото може. За една година можеш да привлечеш много  хора, които да помогнат, след като вече си започнала поправката на болницата.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 062
Професионално избирам, а ако си професионално добре реализиран и не разчиташ на държавна заплата се препдполага, че би следвало да имаш пари за приличен живот. Простовати ,но богати избягвам освен ако по някаква причина не трябва да се срещаме закратко професионално, в приятелския ми кръг такива нямам. Не се чувствам намясто  в тези среди. Рядко съм имала достъп до богати и интелигентни по причината, че тези хора контактуват с ограничен кръг хора и са много предпазливи и изолирани - такива хора постигнали много с уменията си уважавам.

# 51
  • Мнения: 2 266
Ето това е готино обобщение - богатите са простовати. Развесели ме!
Феята я чакам да ме озари с богатство. Простоватичка натура съм си аз. Grinning

# 52
  • Мнения: 24 467
Не е това обобщението. Виж пак поста на вафличка - тя говори за една определена част от богатите хора.
Цитат
Простовати ,но богати избягвам
За другата част сама казва, че не познава отблизо нейни представители и пише защо.
...
Абе най-хубав ми е първия дар на феята до тук - умът. И никакъв друг да няма - този е добре да мине и да го наръси над държавата, май.

# 53
  • Мнения: 2 266
Съгласявам се, Джуд. И други нюанси има, но аз и не го казах с лошо, наистина ме развесели.

# 54
  • Мнения: 41 273
Ама от богатството поне спомени остават - как съм яла и пила на яхтата, летяла за голф на частен самолет, спала в 7* хотел, обиколила света... После ще боли, ама здраве да е. Ама това с професионалното признание си е жива минавка - днес съм канена по симпозиуми да лея мъдрост и да ми викат "осанна" и после изведнъж идва "разпни го" - обявяват ме за мошеник и лъжеучен, лишават ме от Нобеловата награда, правят се, че не ме познават...Ползата за хората също се оказва, че я няма - термоядреният ми реактор се оказва бомба със закъснител, а не панацея за енергийната криза. И изобщо какво остава?

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, де, защо непременно трябва след професионалното признание да идва падение? Що така негативно?

# 56
  • Мнения: 2 266
Ами да, защо? Може и да умра и да ме забравят просто. Затуй - богата.

# 57
  • Мнения: 41 273
Добре, де, защо непременно трябва след професионалното признание да идва падение? Що така негативно?

А какво? Как иначе може да се заличи? Освен будиш се една сутрин и все едно си сънувала - за света никога не си била успешна, само ти помниш. Така става, ама ще е егати горчивият спомен. По-добре спомен за лайф и богатство.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко ли е да помниш? Или феята другия път да даде и амнезия към офертата?

# 59
  • Мнения: 24 467
Съгласявам се, Джуд. И други нюанси има, но аз и не го казах с лошо, наистина ме развесели.

И аз не с лошо.
Сакън!

Ама от богатството поне спомени остават - как съм яла и пила на яхтата, летяла за голф на частен самолет, спала в 7* хотел, обиколила света... После ще боли, ама здраве да е. Ама това с професионалното признание си е жива минавка - днес съм канена по симпозиуми да лея мъдрост и да ми викат "осанна" и после изведнъж идва "разпни го" - обявяват ме за мошеник и лъжеучен, лишават ме от Нобеловата награда, правят се, че не ме познават...Ползата за хората също се оказва, че я няма - термоядреният ми реактор се оказва бомба със закъснител, а не панацея за енергийната криза. И изобщо какво остава?

Аз по- не ща да ме боли. То и сега, без богатство, си правя това, което ми е кеф. И нали вече си поръчах акъл, той ми стига до там, да си видя кой кеф е здравословен и без кой спокойно минаввам. Smile
Е та що да ме обявяват за мошеник и лъжеучен? Това не е зададено в условието.

Общи условия

Активация на акаунт