Богата или професионално призната?

  • 2 373
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Тая фея е садист! Вече и амнезия предлага 🤣

# 61
  • Мнения: 41 796
Малко ли е да помниш? Или феята другия път да даде и амнезия към офертата?

Да помня, че съм била полезна и уважавана? А как може да не съм, ако не съм низвергната? Ето на, Чирков почина, лека му пръст, и вече го няма, но признанието му остава. Тогава как може да се отнеме една репутация, освен с низвергване? Ами ползата за хората? И тя ще е изтрита, така ли?

Абе, я си представи, че ти дадат едно детенце да си го гушкаш, гледаш и обичаш и ти го вземат след година, а? Хубаво ли ще ти е да помниш?

Казах, че като цяло неща да имам  нищо общо с тази фея. За богатството пак може, ама за другото не.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Черна станция, не че ми пречи, това е свободна тема, но така и не разбирам защо една тема, която е създадена за забавление, клюкарене, хипотетични някакви приказни желания, ти я превръщаш в трагедия.

За детенцето - първо, никой не ти го дава, а ти го искаш и го вземаш доброволно, при това си напълно наясно с условието. Ако смяташ, че не можеш да понесеш последствията от избора си, не го вземаш. Затова приемните родители ги обучават и им се разяснява, че  трябва да са наясно, че децата, които вземат в дома си, те не ги осиновяват, а ще са в дома им някакво време и тези деца или ще бъдат реинтегрирани в биологичните си семейства, или ще бъдат осиновени. Насила на никого не можеш да дадеш, ако той не иска.

Колкото до амнезията - за  някого би била спасение да не помни, щом ще му е толкова травмиращо да си спомня, че е бил признат или каквото там е имал като благинка за една година.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 14:59 от Andariel

# 63
  • Мнения: 24 467
По повод амнезията - тази седмица срещнах една приятелка, чиято майка е с много тежък Алцхаймер, дори понякога не си познава близките, спомените много й се губят, разбира се, пълна дезориентация.
И моята приятелка ми се пооплака и сподели разни лични нейни неща, като накрая обобщи: "Сега най-доволна и щастлива е майка - по цял ден е нахилена, нищо не й пречи."
Жената до преди две години е живяла изключително тежък живот с мъж - пияница. Сега Алцхаймерът й идва направо като дар от тая фея.

Това пък ме подсеща /пусти и асоциации, не знам татко Фройд как ще ги тълкува/, че навремето в юридическия факултет имахме и някакви общи икономически теории и там асистентката ни даваше примери за цената на стоката и обвързаността й с ползата, която тя допринася за човека - как една блузка като на баба, която е синтетика и пуска ток, за един ще е много ценна и полезна, понеже си имал само още една блузка, а за друг - пълен булшит, понеже той си носи памук, вълна и коприна само и е зарит в блузки. На него и цената двойно да му намалиш, поради липсата на полза няма да си купи въпросната синтетика.
Та  тъй и с амнезията и Алцхаймера и сие - за един - болести, за друг - манна небесна! 

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 15:03 от Judy

# 64
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Да помня, че съм била полезна и уважавана? А как може да не съм, ако не съм низвергната?
Когато даден подход или умение биват заместени с нещо по-добро, това не означава че измислилият предишните е низвергнат, или отритнат. Означава, че просто му е отминало времето. Айде без краен негативизъм, че идват празници, и предпочитам да светим кат крушки Grin Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 65
  • Мнения: 41 796
Колкото до амнезията - за  някого би била спасение да не помни, щом ще му е толкова травмиращо да си спомня, че е бил признат или каквото там е имал като благинка за една година.

Както е казано в онази притча - ако в гората падне дърво и никой не го види или чуе, то дали е паднало?
Ако няма спомен, дали е имало нещо изобщо?

Явно това не е моята тема. Авторката я е мислил от една гледна точка, но има и други и според тези други не всеки такъв избор си струва.

# 66
  • Мнения: 24 467
Е, нали си говорехме, че последици няма как да не останат от тази година.
А и феята последно май не гарантираше амнезия. Или гарантира?

# 67
  • Мнения: 2 928
Ето това е готино обобщение - богатите са простовати. Развесели ме!
Феята я чакам да ме озари с богатство. Простоватичка натура съм си аз. Grinning
И мен. За да станеш богат в Канада си трябва много труд, ум и талант. А и да не ме дават по телевизията....ще го преживея! Смотана съм и няма да знам, какво да кажа. Joy

Па като гледам колко простовати има и в южната ни съседка. Това Бил Гейтц, Илон Мъск, Джеф Безос и много други, направо ще ми е кеф да се наредя до тях. Joy
А, или тях първо ги бяха признали? Ама то признанието не става за година! Време си иска.

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, но българските милионери не са спечелили пари с талант и знания, а с далавери, кражби или са част от организираната престъпност или наследници на бивши комунистически величия

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Феята ще се придържа към първата оферта. Бонуси не предлага, модификации не извършва. Ако на клиента не му харесва -  да не занимава феята с глупости! Wink Каквото - такова!

# 70
  • Мнения: 3 054
Тази фея вече я признах за сексистка. Винаги с точни предпочитания за пола на клиентите.

# 71
  • Мнения: 5 654
Анди, дисертация ли пишеш😀

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, защо? Ако е нещо официално ще си кажа, защото така е редно. Сега предлагам забавление, за да не се сдухваме заради проблемите покрай епидемията.
А иначе не ми напомняй, че още се моткам за едни домашни. Де да бяха като дилемите с феята, ама са доста по-скучни. И все не мога да ги измисля.

Ааа, моля, моля, не съм сексистка! Ако мъжете искат, също могат да се включат в темата и да отговорят, все едно въпросът е в мъжки род. Някак куцо щеше да изглежда "какво би избрал/ла да бъдеш". А и основно пишат жени, като никога да реша нещо по-женско да измисля и пак недоволни, ей! Феите затова се крият, все някой ще се опита да ги докара до нервна криза. Накрая ще стане отмъщението на феята и току-виж мрънкачите се превърнали в жаби!

# 73
  • Мнения: 57
Статистиката показва, че българката е практичен човек- не се интересува от егото Grinning

# 74
  • Мнения: 2 638
А, те, пък парите не го хранят него Grinning

Общи условия

Активация на акаунт