Свекървата..моля да споделите вашия опит

  • 15 858
  • 341
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X

 Тръгнах за подаръци, но по едно време ме сви човешка нужда и тъй като бях наблизо до жилището на майка ми на бегом влязох. Не ми мина през ума да й се обаждам предварително (то и нямаше време де 😀). Нарушила ли съм личното й пространство?
За пиш-пауза може. Simple Smile Ама, да беше звъннала един телефон, все пак. Аз бих си изкарала акъла, ако някой влезе без предупреждение.

# 286
  • Мнения: 6 733
Положението беше на зор, нямаше време за телефони 😁

Това в рамките на шегата. Няма как да си изкара акъла, защото знае кой има ключ и се радва да го види дори и за пиш-пауза.
Разни хора, разни идеали

# 287
  • Мнения: 18 595
Да не прекаляваме с обаждане, противното е без причина и повод да влезеш защото можеш.А майките са изключение, друго ако бе завела цяла тайфа с теб без обаждане.

# 288
  • Мнения: X
И аз се раздвам, ама да звънне, да предупреди. И да, сериозно, има случаи, когато не е ОК да идва. Редки и специфични са, но ги има.

# 289
  • Мнения: 5 351
Малко изкривявате казуса. Изобщо не ставаше въпрос за  предупреждение или разрешение за гостуване. Ставаше въпрос за отношения. Когато отношенията са топли,  то и гостуванията са без официалности. Говоря по принцип, че  е пресилено такова  дистанциране. Щом и за тоалетна не правите компромис, то сте  тотално безчувствени . Жалко, ама не за мен, за Динчо, за Боряна  и други майки и свекърви. Жалко за вас!  Не ви пожелавам един ден да осъзнаете,  колко не сте били прави, защото "днес не е удобно, утре не удобно" и в един момент "Хай, сиктир! Щом не ти е удобно- без мен".  Дано това да не е от страна на децата ви! Тогава вие ще сте на мястото на пренебрегнатите майки или свекърви.

# 290
  • Мнения: 1 032
Малко изкривявате казуса. Изобщо не ставаше въпрос за  предупреждение или разрешение за гостуване. Ставаше въпрос за отношения. Когато отношенията са топли,  то и гостуванията са без официалности. Говоря по принцип, че  е пресилено такова  дистанциране. Щом и за тоалетна не правите компромис, то сте  тотално безчувствени . Жалко, ама не за мен, за Динчо, за Боряна  и други майки и свекърви. Жалко за вас!  Не ви пожелавам един ден да осъзнаете,  колко не сте били прави, защото "днес не е удобно, утре не удобно" и в един момент "Хай, сиктир! Щом не ти е удобно- без мен".  Дано това да не е от страна на децата ви! Тогава вие ще сте на мястото на пренебрегнатите майки или свекърви.

Айде сега пък с клетви се почна, щели сме да видим - вие отказвате да разберете и си мелите едно и също, не правите разлика между емоционална и физическа нужда от дистанция, а тук точно за това става въпрос. И пак повтарям - разбирате ли, че 12-годишно и 40-годишно дете имат различни нужди и ниво на общуване с родителя?

# 291
  • София
  • Мнения: 12 006
Малко изкривявате казуса. Изобщо не ставаше въпрос за  предупреждение или разрешение за гостуване. Ставаше въпрос за отношения. Когато отношенията са топли,  то и гостуванията са без официалности. Говоря по принцип, че  е пресилено такова  дистанциране.
Скрит текст:
Щом и за тоалетна не правите компромис, то сте  тотално безчувствени . Жалко, ама не за мен, за Динчо, за Боряна  и други майки и свекърви. Жалко за вас!  Не ви пожелавам един ден да осъзнаете,  колко не сте били прави, защото "днес не е удобно, утре не удобно" и в един момент "Хай, сиктир! Щом не ти е удобно- без мен".  Дано това да не е от страна на децата ви! Тогава вие ще сте на мястото на пренебрегнатите майки или свекърви.
Ако за теб елементарното възпитание, да се обадиш преди да нахълтш в нечий дом, различен от твоя, е официалност и дистанциране, за някои това си е просто елементарно възпитание и култура. И не, няма лошо да ползваш пътьом WC в бащиния дом, ама е редно да се обадиш и да видиш дали е удобно и ако не е, но все пак те приемат, поне да имат 2 мин. да се пооправят, пооблекат или каквото там. Ти явно си свикнала да взлизаш в другата си къща, в която живее синът и снахата, без да се обаждаш и го смяташ за нормално, понеже нали им гледаш детето, домът е от теб, те тямат думата или по-скоро снахата, защото за синът си мама и едва ли му е неприятно, щом го позволява.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
K.A.G.
А аз повтарям, че ми е жал за снахите ти. То синовете ти така си ги научила, в стил Гераците, но за повечето от нас би било непоносимо. Не знам каква нужда имат семействата на синовете ти, или дали синовете ти не притискат жените си, но някои от нас се оправяме сами с децата си.

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 19:18 от Янтра

# 293
  • Мнения: 6 733
И аз се раздвам, ама да звънне, да предупреди. И да, сериозно, има случаи, когато не е ОК да идва. Редки и специфични са, но ги има.

И аз не се заяждам, но ми стана интересно кога не е удобно да идва синът ти без предупреждение?
Аз такива не се сещам за моя син, затова питам.

# 294
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз се раздвам, ама да звънне, да предупреди. И да, сериозно, има случаи, когато не е ОК да идва. Редки и специфични са, но ги има.

И аз не се заяждам, но ми стана интересно кога не е удобно да идва синът ти без предупреждение?
Аз такива не се сещам за моя син, затова питам.
Тя писа вече, ама кой да чете. А аз се сещам за още няколко - например време за лична грижа и разни други дейности, които нямат нужда от публика или пък спане.

# 295
  • Мнения: 6 733
Афродита, от теб не съм искала отговор, но все пак благодаря 😜
Секс по обяд на дивана в хола до 100 години минимум.

# 296
  • Мнения: 18 595
КАГ, не  е толкова страшно.Като те пренебрегват - правиш същото и животът продължава.Насила хубост не става.
Но и не става да смяташ, че нищо не е променено като се отдели "детето" с партньор.Уважение към партньора  е да не се сместваме между тях.
За себе си - доста настрани съм, че до едно време бе добро, но вече не изглежда така.Пример - вземат храна, кекс, някакъв бъркан, не нещо суперско, но децата хапнаха.Синът не иска, не му е по вкус, май му е писнал този сладкиш от време оно.Ми едно баба знае.(имаше друго ,но се изяде)Снахата обаче се намеси ,казва ,ти утре ще купиш нещо такова, но на майка си не искаш да вземеш.Взе. Аз мълча, по принцип си затварям устата при двамата.Тя може да го приеме както е, че не се меся, но и че  не я подкрепям, че ми се свиди дори.А е приготвено за тях, хапнаха.И всеки път си вземат което харесват, готвя доста неща, не винаги супер стават но това е .
Та си отчитам и  мълчанието, знаейки как се приема говоренето.И пак може да е грешка.
А държа да се разправят насаме и аз не се разправям с никой.Като се почне ,все един ще е в грешка.
И пак се чудя.
Ходила съм с дни напред уточнено, не с часове, те за часове  могат, да има време да приготвя нещо, да подготвя ,че бързаци , а аз не съм на 30 да се справя.
Няма точна рецепта.Разчитам  и се разправям с моите като има нужда.Пак може да греша.
Единствено искам да се разбират, дори като се карат, да си гледат децата като са ги създали  и да има мир, да не ми ровят нервите.За сега става.
Много е напрегнато без помощ с две деца.Знам по себе си, дори сме повдигали въпрос ,че съм имала свекърва.Да ,помага като съседка, и все пак има човеци в двора и ще спрат беля ако видят.Но те , моите, като смятат това ,не смятат ,че към пазарувала ,готвила , работила и заради още двама плюс гостите им.Че този дом е бил отоврен за техните близки, не съм правила сметка на труд и друго.Та попитах сина си, насаме ,като толкова го вижда лесно моето ще приеме ли да издържа (наистина даваха 5 лв за хляби гледаха , но и аз помагах животни  унас.)Копали сме , хранила съм, имам участие , а  и след няколко години мина на моя сметка и това, свекърът удар ,свекървата - делви, гледа си мъжа  и не може.
Та  две торби, дисаги им викаха , отпред и  отзад, не може една да е .
Който се разбира ,  браво. Който не може - надалеч. И не ги слушай, при нужда ще хукнат да помагат и  гледат дори, с пари  или друго.Спомням си като млада  и разбирам , а  и знам какво ще стане.Докато не стане , никой не иска да го мисли.Ще са хора, ако не всички ,повечето тук. За това им вярвам и разбирам.

# 297
  • Мнения: 1 726
Моите родители живеят на 5 минути път от нас, винаги са добре дошли, но да се разберем кога и в колко часа, както и аз винаги мога да отида, но трябва да кажа кога. Същото се отнася и за свекървата и за всички. Аз ходя гола вкъщи, няма зима, няма лете, така ми харесва. Представете си картинка, ако баща ми нахълта. Много емоционално го избихте. Едно е да не искаш родителите си на гостите, съвсем друго е да вдигнеш телефона и да попиташ поне удобно ли е. Толкова ли е трудно да вдигнеш един телефон, всичко друго за мен е липса на възпитание. Даже, ако си позволя така да се натреса у нашите, без да съм им казала, ще ми бъде направена сериозна забележка, нормално.

# 298
  • Мнения: 5 351
Янтра, пак  казвам, снаха ми (една е) не я мисли.   Много си далече от реалната ситуация.

# 299
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, от теб не съм искала отговор, но все пак благодаря 😜
Секс по обяд на дивана в хола до 100 години минимум.
Ами пишеш в обществен форум все пак. Ако държи на комуникация само с определени хора - има достатъчно социални персонализирани чатове за целта, където си комуникираш само с когото искаш. Вероятно се засегна, но не сме на едно мнение по върпоса за посещенията. А коментарът ти за секса на дивана - някаква завист долавям в думите ти.

Общи условия

Активация на акаунт