Любов от различни култури

  • 16 447
  • 456
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 011
Затова писах, че обикновено тези неща си имат предистория. В повечето случаи жената вече не се е чувствала кой знае колко добре сред близките си, защото е чувала още от малка "предупреждавам те, после да не ревеш" или "аз казах ли ти". И става омагьосан кръг - тя не иска да чува тези омразни реплики, затова каквито и трудности да има, независимо за какво, иска да се справи сама, избягва да споделя всичко, което неминуемо ще доведе до тези реплики. И, да, от ужас, че в очите на близките си е провален човек, все греши, все другите прави, предпочита несъзнателно или съзнателно да се зароби и дори загроби във връзки, които са с насилие, защото психичното насилие под формата на налагане на много ограничения, обвинения и дори изолация, е точно насилие.

Съжалявам, но пак трябва да повторя, че нещо много трябва да не ти е наред, за да бъде една омразна  реплика по-важна от това, че си приравнена до слугиня и си обричаш децата на промиване на мозъка. Това си е някаква форма на нарцисизъм, ако имиджа и егото ти са най-важни.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 030
Единствените ми познати в успешен подобен брак са афганистанец и българка, но с уточнението, че той е дошъл тук на 4 г. Сираче от войната. Тя пък също е без родители. Отрасли са заедно в дом, заедно се бориха с живота и днес са успешно и щастливо семейство.
Към живял навън и с роднини съм скептична.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Поне половината от това "нещо много трябва да не ти е наред" е заслуга на възпитанието. Другата половина е от характера. Не мисля, че е нарцисизъм, по-скоро е защитна реакция - избира по-малкото зло. Родителите и близките хора са с най-висок ранг и те нараняват най-много, човек се притеснява, че може те да го сметнат за провален, а не чуждите хора. Родителите и изобщо културата, с която израства човек, го тласкат към едно или друго мислене. Родителите са първите манипулатори на едно дете още от раждането му.

# 33
  • Мнения: 1 011
Поне половината от това "нещо много трябва да не ти е наред" е заслуга на възпитанието. Другата половина е от характера. Не мисля, че е нарцисизъм, по-скоро е защитна реакция - избира по-малкото зло. Родителите и близките хора са с най-висок ранг и те нараняват най-много, човек се притеснява, че може те да го сметнат за провален, а не чуждите хора. Родителите и изобщо културата, с която израства човек, го тласкат към едно или друго мислене. Родителите са първите манипулатори на едно дете още от раждането му.

Ами нали точно това обяснявам, че не е по-малкото зло. И съжалявам, но след 18 г. човек сам е отговорен за действията си. Не може все да се оплакваш, че някой друг ти е виновен. Не може да правиш обратното на това, което родителите ти искат, пък когато нещата се прецакат, пак да обвиняваш тях.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Не казвам, че е по-малкото зло, а че хората го възприемат към онзи момент като по-малкото зло.  В момента разсъждаваш като страничен наблюдател, който не е засегнат от ситуацията, не се "вари в супата" цял живот. Всеки човек има свои мисли за своята си реалност, има свой психичен живот и картина на заобикалящия го свят. Човек, който е израснал с вечно правите роднини, а той вечно кривият или внимаващ да не стъпи накриво, влиза от беда в беда само и само да не чува назиданието на близките си.

# 35
  • Мнения: 121
Аз съм космополитен човек, отворена съм към други култури, имам приятели от цял свят. Живея в чужбина и съм женена за германец. НО! За мъжете от арабските държави винаги съм си имала едно наум.
Имах една приятелка в университета. Тя е иранка (не е арабка!) и ми разправяше как знае, че приятелият ѝ спи с други жени, но това е нещо съвсем нормално. Аз я питах дали ако тя спи с други мъже, пак ще е нещо нормално. Тя ме погледна все едно съм малоумна. Изобщо не разбра провокацията ми. В курса имахме и едно момче от Йордания. Беше много възпитан, обичаше да излиза по заведения, за РД винаги купуваше хубави подаръци (разполагаше с много пари), като си ходеше в Йордания ни носеше типичните за там сладкиши и малки сувенири. Имаше и годеница. Обаче тя никога не излизаше с нас. Даже съм я виждала само на снимка.

# 36
  • Мнения: 90
Имала съм две такива връзки за кратко време. Едната беше по-скоро опознавателни срещи в рамките на месец. Не деля хората според раса, националност или религия, но определено мъжете от арабския свят и мюсюлманите имат някои специфики. Възпитанието е различно. Това с изневерите и известно ограничаване на жената го видях нагледно. Единият ме беше извикал на сериозен разговор, защото качих обща снимка на мен и колега във фейсбук. Аргументът беше, че не е удачно да правя това, освен ако мъжът не ми е брат. От друга страна, имат много положителни качества, кавалери са и интересни събеседници. Не съм против този тип връзки, хората не са под общ знаменател, но имай предвид, че малко или много възпитанието е различно от твоето и ще го усетиш в някакъв момент.

# 37
  • Мнения: 5 903
Всичко е въпрос на възпитание. Всичко зависи от семейството. Не може с лека ръка да се отреже някой, защото е арабин. Пък, нали... Една арабска принцеса разказва и Не без дъщеря ми...
Това са пълни глупости и насаждане на глупава омраза.
Но като се замисля, тук пишат хора и от села, от малки градчета. Съвсем нормално е хора с различен манталитет и възпитание да имат крайно различен поглед върху живота.

# 38
  • Мнения: 3 587
Не е с лека ръка, авторката се колебае и обмисля. Полезно е да се вслуша в различни гледни точки от натрупан опит и да си прецени.
Важно е къде (ще) живеят.
В родината му ще е 10 пъти по-трудно. От мои приятели знам, че проблемите със семействата на съпруга са по-големи отколкото със самия съпруг.
Откакто се появи корона вирусът, аз давам този пример:
Готова ли си да изживееш живота си като в Извънредна епидемична обстановка?
- Да ходиш само до магазина и да се прибираш вкъщи?
- Да не ходиш на работа, евентуално да работиш само от вкъщи?  
- Да носиш "маска" навън?  
- Да не посещаваш нощни заведения, барове, дори ресторанти?  
- Да не можеш да пътуваш свободно?
- Да не се събираш с приятели?
- Да поддържаш външния си вид само за домашна консумация?
Ако отговорът на всички въпроси е ДА и не ти създава дискомфорт, тогава си готова на връзка с класически арабин 😀

Моля, не ме оборвайте с изключения, които само ще потвърдят правилото.

# 39
  • Мнения: 5 903
Аз останах с впечатление, че връзката е в процес да се започне.

# 40
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Само искам да кажа, че и аз съм в същото положение, да започна връзка с "чужденец". С малката подробност обаче, че там където съм, аз съм чужденката, а той ми говори, че харесвал чуждите култури. Joy
Искам да споделя опит от търсенията си. Твърд пас за: араби, руснаци и руско говорящи, латиноамериканци, азиатци и африканци . Егати и расиста съм, ама това е положението! Инак горните групи не ми пречат, но да не са в леглото ми. Simple Smile


Аха...! Що да не харесва чуждите култури? Особено ако са европейски и християнски? Кой бяга от хубавото, тоест бялото и образованото? Що не си е харесал някоя зачохлена лелка чиито роднини да го гледат на кръв?     Simple Smile

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Нищо чудно човекът да си има и зачохлена лелка в родината.
Има и такива случаи..

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Културните различия надделяват над любовта.

Ха, ха, в една друга тема обсъждаме едно реалити на ТЛС - 90 дни до сватбата. Авторката може да погледне някоя серия и може да си отговори на някои въпроси.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 15:04 от Andariel

# 43
  • Мнения: 1 376
Аз самата съм обвързана с небългарин, имала съм и други връзки с чужденци, но са били само от европейски държави. Не бих се занимавала с други (африканци, азиатци), пък било то и християни. Но пак е и до характер - на някои жени може и да им харесва подчинената роля, стига да са осигурени материално. Да не говорим и на родна почва какви чисто български семейства има.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 057
В същото предаване има - афроамериканка с йорданец. Трагедия, трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт