Как да кажем на бабите, а и други хора да не ни целуват децата!!!!

  • 2 583
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Това за зачервяването на бузите вярно ли е?
И защо се зачервяват? Ами да не решат бабите
да почнат в устата да целуват бебетата, малей,
тогава какво клане ще настане...
Всъщност не разбирам защо така обясняваш
какво ти си обичала или не си като малка, че
то никого това не го интересува, сега бебето е ин.
Мислех си, че сме Абсурдистан, сега прекръствам в Намекостан.
Ако бабите не разбират директно и на български,
обърни на немски, тоя език и на кучетата им образува страх.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ние живеем с баба и дядо /моите родители/ никога не съм си и помислила че може те да не целуват детето. Майката на мъжа ми идва рядко и в началото забелязах че не смее да я целуне. Казах й ако иска да я целуне а тя ми каза че се притеснявала защото детето било малко. Последния път забелязах че е по-смела с целувките  Simple Smile Определено не ми е неприятно. Искам детето ми да е близко с бабите и дядовците си.
Чудно ми е ти не целуваш ли бебето? Или обривчетата по бузките се получават само като го целуват бабата и дядото от противниковия лагер  Simple Smile
Ако все пак си решила да казваш действай на принципа "Право куме в очи!"  Wink

# 17
  • Мнения: 7 640
И след време някое дете, с усмивка и сълза в очите ще казва: Помня топлината от целувките на баба и на дядо." А друго с каменно лице ще гледа,  не знаейки какво означава това.....

 

то за да помни, едва ли ще е от бебешка възраст. Crossing Arms
Освен това устата е най-мръсното място в човешкото тяло, каквото искате, това правете.
Аз персонално не приемам мен да ме мляскат, за децата ми съм още по-категорична.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 23:49 от PolarFox

# 18
  • Мнения: 326
Ааааа, зълва ми беше измислила хитро нещо: свекито й мляскаше сина и винаги когато й се отвори възможност. Тя й направи забележка, но бабата само дебнеше да остане с бебето и продължаваше. Тогава зълва ми в прав текст й каза, че може да познае кога детето й е мляскано, просто защото става червен като домат - свекито й повече не направи опит Wink

# 19
  • Мнения: 422
И ние говорихме за това с педиатърката, защото 4етох една статия, озаглавена "Не давайте да целуват бебето ви".
Ставаше въпрос то4но 4е бебешката кожа е много податлива в на4алото на инфекции, а в устата ни гъмжи какво ли не.И педиатърката ни посъветва да не даваме да целуват малкия по лицето и ръцете (защото после си ги лапа).
естествено, 4е си целувам детето, но си мия устата и ръцете по не знам колко пъти на ден. А друго е някоя баба дет влиза и нито измила ръце, нито нищо , се зашепва на детето да го мляска.Или пък става от масата на обяд за да отива да го гушка.Ами няма да се съглася естествено.

# 20
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
И след време някое дете, с усмивка и сълза в очите ще казва: Помня топлината от целувките на баба и на дядо." А друго с каменно лице ще гледа,  не знаейки какво означава това.....

 newsm10 Мойте не съм ги целувала и обичала толкова ,колкото внучето.Защо ли все бабите сме виновни - със или без причина, важно да има някои виноват!?   newsm78

# 21
  • Мнения: 4 362
Добре,всичко приемам -въпрос на личен избор,но не ви ли е съветсно поне малко как ще забраните на собствените му баба и дядо да го целуват??? А след време на вас ако забранят?

# 22
  • София
  • Мнения: 365
здрасти мами, аз не съм мама, но преди време четох, че при целувки от възрастни /по лицето на бебчето/ може да се предаде "херпес зостер", които при дечицата се проявява като варицела... не се подписвам под тези си спомени, но разбирам защо на майките е неприятно всеки да целува бебетата им, та нали те са още чисти, малки, с не изградена имунна система, не е нужна наведнъж да се сблъскат с всичките вируси. Това не значи стерилна реда, а хигиена! Naughty Имам съседски близначки, вече на 6 г. , но от бебета ги целуваме всички, даже си играеха като лапат стотинки от земята... живи и здрави са, рядко боледуват, явно са изградили силна имунна система именно благодарение на тази "ниска хигиена". Та затова съм малко объркано, но признавам, че си остава гнусно всеки срещат да ти целува бебето, а бабка и дядко да се измият преди това, така ще е гот на всички.  love001
Хайде, обичайте мъниците и ги пазете, та ако ще бабката да позеленее от яд newsm61

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки срещнат не, но бабите и дядовците имат право да се порадват на внучето си, не е честно да ги лишаваме (стига да не са заразно болни). Достатъчно е да си измият ръцете. Младите майки проявяват някакво собственическо чувство върху бебетата си (и аз съм била такава), но спрямо детето не е хубаво. Детските спомени с баба и дядо са най-скъпи.

# 24
  • Мнения: 4 362
Всеки срещнат не, но бабите и дядовците имат право да се порадват на внучето си, не е честно да ги лишаваме
Младите майки проявяват някакво собственическо чувство върху бебетата си

Съгласна съм  Peace и аз не позволявам на всеки срещнат да целува дъщеря ми,но на баба и и дядо и разбира се давам,но пък те никога не са я целували по лицето,винаги по ръчичката.
И аз докато бях бременна постоянно си виках,че няма да позволявам това и онова  Laughing

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
като си дойдохме лятото една комшийка непрекъснато го щипеше силно по бузата като ни видеше. изтраях я няколко дни и й казах директно, че не ми харесва. сега въобще не ми говори и по-добре Laughing
не понасям  и непознати със съмнителна хигиена да ми пипат детето.

# 26
  • Мнения: 27 524
Всеки срещнат не, но бабите и дядовците имат право да се порадват на внучето си, не е честно да ги лишаваме (стига да не са заразно болни). Достатъчно е да си измият ръцете. Младите майки проявяват някакво собственическо чувство върху бебетата си (и аз съм била такава), но спрямо детето не е хубаво. Детските спомени с баба и дядо са най-скъпи.

 Peace

# 27
  • Мнения: 295
И през ум не ми е минало да забраня баба и дядо да целуват малкия. Аз си го целувах редовно като беше малък, българските баба и дядо го видяха като беше на 4 месеца и си го целуваха, тукашните по-рядко го правят, но такъв им е манталитета явно. Затова пък сега малкият само мен "целува" - като се залепя за бузата ми, даже и баща си не признава. Аз също обаче не позволявах по устата да бъде целуван от племеницата. За хигиената съм, но не за прекалената. А какво ще кажете за бибирона, паднал на земята, а после облизан от мама, тати, баба и т.н. Бебето не целуваме, ама биберона му облизваме... И просто в концентриран вид всички заразки му придаваме

# 28
  • Мнения: 3 569
Да ги целуват бе. Не мога да си представя един децата ми да кажат да не целувам внуците си ... ДЪрвено ми се вижда ...Дядо/баба си му ...

# 29
  • Мнения: 3 491
Моят никой не го целуваше. А и той мрази да го пипат и целуват и си го показва от бебе.
Най-много на някоя готина мадама да даде.  Mr. Green
Скоро заяви: "Не обичам да ме целуват баби!"

И моите са такива. Прихванали са от моите гени. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт