Как да кажем на бабите, а и други хора да не ни целуват децата!!!!

  • 2 587
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 365
Да, собствените баба и дядо е даже препоръчително да ги цункат:) иначе ще ги гледат като кукли, които е по-добре да не докосват, че току-виж се потрошили, а от тук идва по-големите проблеми на мамата защото няма да й помагат. А и се създава връзка м/у поколенията Laughing
Още помня как хапех носа на дядо ми, пък и той моя... но вече не ми дава Wink

# 31
  • Мнения: 955
Има го и тоя момент, с херпес на устатата има опасност детето да развие варицела.
Аз бях против свекито да целува бебоците защото тя винаги е с червило, дори в къщи си седи с червило.
Друга на която забраних е една комшийска бабичка, която като ни види почва да прикляква, прикляква - свива се на три и ИЗМЛЯСКВА дъщеря ми по УСТАТА! Това го изтърпях 2 пъти в потрес, не вярвайки на очите. Как е възможно чужда жена, която виждаш на улицата 2-3 пъти седмицно за по 30 секунди да си позволи такова нещо. На 3-тия път я помолих директно без заобикалки и то в присъствието на дъщеря й, която ми е набор и я попитах, ако аз си позволя да мляскам нейното бебе в устата дали ще й е приятно. И бабата и дъщерята и внучката ме погледнаха с разбиране и от тогава не мисля, че сме си развалили отношенията. Поздравявяваме се, правим си дребни услуги, както и преди забележката, така че съм на мнение, че не бива да премълчаваме, а да казваме, директно на тези, които не се сещат.
А след време моите внуци, ако съм жива и здрава си мисля, че никога не бих ги мляскала по УСТАТА!

# 32
  • Мнения: 1 547
Не давам чужди хора да ми целуват децата... бабите и дядовците ни не спадат към тази група, разбира се.
Първата бавачка на сина ми все напираше да го целува по устата - това не позволявам никому, намирам го за отвратително. Никога не съм целувала децата си така...
Колкото до бабите и техните нежности - още помня какъв тих ужас изпитвах от налитащите да ме мляскат вмирисани беззъби усти с наболи мустаци, бррррр.....  Laughing

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да ги целуват бе. Не мога да си представя един децата ми да кажат да не целувам внуците си ... ДЪрвено ми се вижда ...Дядо/баба си му ...

 Peace

# 34
  • Мнения: 11 010
Колкото до бабите и техните нежности - още помня какъв тих ужас изпитвах от налитащите да ме мляскат вмирисани беззъби усти с наболи мустаци, бррррр.....  Laughing

С дъх на лекарства, немито чене, чесън ...  Rolling Eyes

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колкото до бабите и техните нежности - още помня какъв тих ужас изпитвах от налитащите да ме мляскат вмирисани беззъби усти с наболи мустаци, бррррр.....  Laughing

С дъх на лекарства, немито чене, чесън ...  Rolling Eyes
Eее, аре ся... такива ли са ви родителите? newsm78

Това с целуването по устата е наистина гадно Shocked Такова целуване възприемам само между влюбени двойки.

# 36
  • Мнения: 2 673
  Мами, не можете да ме убедите, че не е дървено бабите да целуват децата по устата, да им дъвчат храната\и това ми се е случвало\ и да им я бутат в устата сдъвкана и прочее гадости!!! Това за мен са прости хора, необразовани и невъзпитани! \слава богу вече далеч от мен|\

# 37
  • Мнения: 3 491
Да, собствените баба и дядо е даже препоръчително да ги цункат:) иначе ще ги гледат като кукли, които е по-добре да не докосват, че току-виж се потрошили, а от тук идва по-големите проблеми на мамата защото няма да й помагат. А и се създава връзка м/у поколенията Laughing
Още помня как хапех носа на дядо ми, пък и той моя... но вече не ми дава Wink
Зависи от децата. Не мисля, че цункането е единствената възможна форма да създадеш връзка с новото поколение. Ако на децата им е приятно - бива. Но ако не - си е чиста доза наслюнчване  в интерес само на бабите и дядовците. И пак третирането е все едно децата са кукли.
Моите деца например създават близост не според това кой по-обилно ги слюнчи, а кой проявява по-голямо търпение и си играе с тях. Аз самата съм запомнила като основна любима фигура в детството си вуйчо ми, защото ми рисуваше, разказваше книги, водеше ме на кино и на разходка в града, копаеше гробче, като умре някое любимо животинче на село, много го обичах и знаех, че и той ме обича. С моите деца родствената връзка в момента осъществяват не бабите и дядовците, а братовчедките им. От бабите освен наслюнчването и заканата, че ще ги вземат от майка им, друго кой знае какво не съм видяла. Но ефектът е, че децата се вкопчват в мене и не дават бабите да ги докоснат. Когато обаче казах на едната баба да си поиграе с тях, уж за да станат близки, реакцията беше "и какво толкова искаш, кючек ли да им играя".  Rolling Eyes Ами ... при това положение не мисля, че проблемът в неосъществената връзка е мой.

# 38
  • София
  • Мнения: 365
"блажка", ама много съм съгласна с теб:)
А тази баба, която не е искал да играе кючек...  #2gunfire
Понякога и на маймуна да се направиш пред бебо му е гот, ама това е тема за друг разговор, и за това кой какво е склонен да прави Embarassed

# 39
  • Мнения: 5 877
Казвай, че се изприщва. Това е самата истина, затова бебе не се целува по бузките, а по главичката и по вратлето.
Моят никой не го целуваше. А и той мрази да го пипат и целуват и си го показва от бебе.
Най-много на някоя готина мадама да даде.  Mr. Green
Скоро заяви: "Не обичам да ме целуват баби!"

Моме Василисо, това ще си го принтна и ще си го сложа до огледалото да ме радва сутрин, защотооооо още помня как на РД Самуил ми даде и да го гушна, че и да го млясна по врата  Laughing

# 40
  • Мнения: 8 505
Нормално е да искат да го целуват, и ти като станеш баба ще искаш да си целуваш внучето. Но щом не искаш да го "мляскат"- кажи им да го целуват по косичката.

Съгласна съм!

# 41
  • Мнения: 4 076
Ако бузките изпръхват,трябва да се напомня на роднините да го целуват по главичката,това е също изключително сладко място  Simple SmileАко проблем е жестът,аз съм на мнение,че е по-добре за детето да е "удавено"в ласки и обич,отколкото нецелувано и негушкано.Като порасне,то много по-лесно ще изразява чувствата си на обич и привързаност и няма да се срамува от това.Пък и само най-близките роднини целуват децата ни-не съм забелязала някой чужд човек с подобни намерения.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Слава Богу, непознати хора не са налитали да ми целуват детето, да го закачат -да, ама той веднага започва да им се кара и да се дърпа, а напоследък ги перка през ръката  Mr. Green
като по-малък, надничаха в количката и го попипваха по крачето най-много, щото аз мятам едни огнени погледи  Close
Свекърва ми винаги ми поръчва да го целуна по дупето  Mr. Green или по крачето, като се чуем по тел. Като е у тях съм сигурна,че никой не го целува по лицето, а не дай , Бже, по устичката(това и аз не го правя  #Crazy).
Моите родители са по-свободни в целувките- но само по вратлето, ръчичките, петичките.
Аз го "мляскам" постоянно- по оченцата, по челцето, но не и по устата  Naughty
Дразня се, когато хора (продавачки, майки в парка) се спускат да го гушат и пощипват, обаче като виждам,че на него му е забавно, си трая!
Скоро бяхме на РД и Влади така се залепи за рожденничката, гуша се в нея, мен не ме щя - много криво ми стана, добре, че рожденничката е готина и моя приятелка, та изтраях, но разкара всички баби, дето му се подвмазваха същата вечер  Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 143
Тя и мойта свеки пред мен ги плещи, че целувала Марти само по косичката, но няколко пъти съм я хващала да я мляска по лицето. Иди после обяснявай, а може и това с лекарката да мине, но никога няма да бъдеш напълно сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт