НОЕМВРИйчета 2❤2❤ ТЕМА 10

  • 15 520
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
И аз първите 3-4 дни ревах и имах моменти тип "мамка му в какво се забърках".

# 256
  • Мнения: 3 031
Всички сме така. Аз плаках след първото раждане, както и след второто. Не мислете, че тази тревожност е характерна само за първискините. За мен това състояние е естествено. Идва промяна в живота, нещо ново и различно и заедно с осъзнаването на факта, че сме  отговорни за едно малко човече ни кара да се чувстваме по този начин.
Мен лично в момента ме подтиска и лошото време, липсата на слънчева светлина.

# 257
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
И при мен имаше такъв емоционален срив след един самотен ден, в който бебка реши да бодърства и нервничи 7 часа подред без да заспи, съответно изнервена и ревове само, не издържах и ревах и аз с нея без да мога да се успокоя😭 Тогава хомеопата ми каза да си взема от готовите смеси на Бах за депресия и Седатив ПС и успях да се успокоя. Бебка усети,че съм по-спокойна и се успокои и тя. С тези бошуващи хормони, няма как да сме само щастливи от новото човече. Всяка вечер имаме по 2-3 часа бодърстване и прехвърляне на баща й и в мен,докато заспи.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 497
О, да, нормално е. Вече трабва обаче да се следите, защото има.Някои състояния, които изискват помощ.
Аз с първото дете имах сериозна следродилна депресия. Сега уж по-леко ме удари, но съшо като Хелинор времето много усложнява нещата и сда нетърпение чакам психоложката ми да се върне, за да се видя с нея. Поревах си преди да родя, онзи ден също (останах сама с бебетата, спяха, а аз размишлявах, беше ми много странно), снощи по време на маратона по реване също си поплаках. Промяната е стряскаща, а комбинирана с недоспиване и липса на слънце и разходки е направо съсипваща.

Да измрънкам аз - тия моите бебета им засякох спането з едно денонощие вчера. Правят по 15-7часа, едната близначка поспа малко повече. Само че през по-голямата част от другото време реват. Направо как все ревливи бебета ми се падат не знам. Едната снощи от 23ч до 1, никакво успокоение. Мъжа ми я дондурка, накрая я взех да суче. Хапна пак, уж се кротна, почна другата. Рева един час неутешимо, докато изпръцка всичко, после заспа и пак другата почна. Да съм придремнала един час и пак някой се събуди - гледам по едно време - 5.30. Като ревнах.... Викам на мъжа ми че не издържам, да я носи в хола да си реве там - наядена, сменена, не иска да суче, плюе биберона, огъва се като червей. И той явно я е приспал там и я е сложил в гнездото, поспяли сме още три часа.

# 259
  • Мнения: 1 132
Оф моите снощи реваха от 6 до 23часа. Млъкнаха само докато ядяха. Честно казано по едно време ревах и аз с тях. Понякога ми идва в повече, въпреки, че при мен и мъжът ми и свекървата помагат. И аз се чудя как ми се паднаха такива ревливи бебета Wink Нямам търпение да станат човечета и да почнем да си говорим 😂

# 260
  • Мнения: 3 031
Мен не бебето, а баткото ме довежда до нервен срив преди всичко. Сега е на фаза да казва за всичко НЕ. Изключително палав, непослушен и това повединие в комбинация от недоспиването от бебето ме депресира.

# 261
  • Мнения: 49
Благодаря ви от сърце за милите думи! ❤ Надявам се да утихнат тези хормони. Чувам се с приятелки, роднини иначе ще лудна съвсем. За съжаление бабите не са наоколо, но пък онзи ден излязохме с нея и кучето ни и наистина и аз бях по същия начин- с огромна усмивка на лице.
Благодаря пак за куража, надявам се всички бебчета да са най вече здрави, пък другото ще се нареди. Simple Smile

# 262
  • Мнения: 4 841
И аз ревах няколко пъти с него, като не мога да го успокоя и като знам, че го боли коремчето и нищо не помага. Като се успокои и аз се успокоявам, и си казвам, че е бебе, нормално е да плаче, не може само да спи и да мълчи. Като се изнервя много, го оставям за пет минути сам, после се връщам по-спокойна при него.

# 263
  • Мнения: 579
Момичета , ако съвсем от нищо не се успокояват бебчетата , пуснете им сешоара някъде на шкаф , пода без значение , само да е на студена струя  ама не приложение , а истински сешоар . Колкото по-шумен , толкова повече се успокояват . Пробвайте , работи .

# 264
  • Мнения: 1 911
Аз си изтеглих приложение. Пускам сешоар и много го харесва, както и прахосмукачка.
Има възможност да работи при заключен телефон или докато си чета нещо в нета и го люлея.
Има и таймер колко време да шуми и спира. Така понякога го настройвам, залюлявам и излизам от стаята. Не винаги заспива, но се успокоява и имам възможност поне до тоалетна да отида по-спокойно.
Според вас колко малко може да е бебето, че да бъде свикнато да се приспива на ръце?
Имам чувството, че Марти има такива претенции вече, но не знам дали не е рано или ми плаче защото има нужда да бъде гушкан и да ми чува сърцето.
Нали има такава теория, но докато се успокоявам с това и май съм го свикнала да го приспивам на ръце.

# 265
  • София
  • Мнения: 2 497
При нас тези приложени не работят. Само понякога истинския абсорбатор....

Спрете да слушатв баби и стринки с това свикване. Първо, не е ли това най-хубавото на майката да гушка детето си? Няма да го носите на ръце като стане 15 кила, спокойно. И второ - до края на третия месец бебетата имат извънредно голяма нужда от гушкане, близост. Затова и в този период са толкова гушливи и спят върху нас, искат само на ръце и тн.

https://www.innerlab.eu/gushkaime.html

# 266
  • Мнения: 1 132
Приложения, бухали, сешоари, изпаднат ли в истерия, нямат укротяване. Лошото е, че така се захласват понякога, че не могат да си поемат дъх. Най-тежко ми е като съм сама с тях, но да се надяваме, че и това ще отмине Wink

# 267
  • Мнения: 1 911
Po3u, на това мнение съм и аз. Точно тази статия не съм я чела, но съм попадала на подобни други къдетонсе обяснява за четвъртото тримесечие Blush
С удоволствие си гушкам бебето. Аз успявам да го приспивам по-добре, но когато има колики, баща му се правя. Имам чувството, че усеща хладнокръвието му и това е ключа към успеха.

# 268
  • София
  • Мнения: 39 741
Моля пуснете нова тема в  Родени 2020 г.

# 269
  • Мнения: 220
По колко капки и колко пъти на ден давате от БИОГАЯ?

Общи условия

Активация на акаунт