На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 33

  • 88 866
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Хипотетично при отворени магазини може ли да се пазарува свободно? Преди малко приятелка ( малко е ЕЖК работата) ми каза, че искали някакви кодове за да влезеш в даден магазин. Това преди последното им голямо затваряне, сега знам, че изобщо не работи нищо.

# 676
  • Димитровград
  • Мнения: 807
ХЕС код се получава след попълване на формата до 72 часа преди пътуването.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 13:46 от papaone

# 677
  • Мнения: 26
В момента, може да се влезе в Бг освен с ПСР и с антигенен тест /има списък с одобрените антигенни тестове/ или със сертификат за ваксинация.

Здравейте ! Може ли линк към този списък с одобрени антигенни тестове? Благодаря.

# 678
  • Мнения: 291
Списъкт е в заповедтта от 20.04 - Приложение № 2 към т. 7

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/04/29/zabra … _29_04_2021-9.pdf

Извинявам се, но не можах да копирам таблицата директно в поста.

# 679
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Ех, кога ще отпаднат ПСР тестовете. В четвъртък си взех паспорта, та да му направя сефтето. ☺️

# 680
  • Мнения: 456
Ех, кога ще отпаднат ПСР тестовете. В четвъртък си взех паспорта, та да му направя сефтето. ☺️

Малко на принципа " една жена каза", първи вариант 17 май  и втори по вероятен 1 юни.
Със сигурност вижда се краят!
От 15 май на пристигащи от 15 страни турската държава не иска абсолютно нищо!

# 681
  • Мнения: 5 073
Надявам се от 01.06,обаче се съмнявам от наша страна, че ще ги махнат. Но пък едно е пср за 100лв,а друго бърз за 30лв.

# 682
  • Мнения: 456
РЗИ - тата признават и бързите атигенни тестове, даже и на имейл.
Ще се прежалим някак!

# 683
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Ние ще чакаме да премахнат тестовете.
Имам желание освен в Одрин на пазар да отидем и в Текирдаг или Силиври на плаж
А после и до Истанбул.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 1 752
И ние така. Много ми се иска да отидем в Текирдаг, Чорлу и Люлебургас. И Одрин, разбира се. Само да махнат тестовете.

# 685
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Не е само заради пазара.Има много приятни места за разходка и за плаж, забележителности -исторически и природни.Има какво да се види.
Доволни сме  от обслужването и по хотелите и по заведенията и по магазините...
Близо е Турция-ако не беше пандемията можеше да отидем до Лозенград на разходка,обяд и да се приберем за 1 уикенд.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 6 023
Аз пък съм заради пазара:)
Свършиха ми някои неща и съм потресена от цените у нас.
Финиш еко за миялна - 64 ст. за хапче, в Турция наполовина. Еко гелът и той двойно по-скъп. Ариел сега гледам на промоция у нас за 15 лв. 2 кг и 400 гр. В Турция е 50 лири за 6 кила.
То май и с ПСР е по-изгодно.
Стягам се за първите дни на септември.

# 687
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Перилните са по-скъпи наистина. Вчера получаваме новата брошура на Метро в офиса и колежките разглеждат. Имаха 2 страници с промоции две на цената на едно. Изгодно ли излизат вика. Казах им без да съм видяла цените, че са си сложили високи и реално нищо пак не е на промоция. Давам пример с 2 туби Первол 3,6 л срещу 25 лв. Ами последно бяха на 28 тл в Турция, което грубо по 0,23 стотинки.... смятайте колко е.

# 688
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Отдавна ми е домъчняло и на мен за Тр. Повечето неща ми свършиха, но и тук мога да ги намеря на няколко места. Ама, на ей така за самия кеф на воля да се моташ, пазаруваш ...
Преди 2 години ходихме на Разпети петък и чакахме по границите 10 часа общо. И беше много тягосно, даже написах стихотворение по случая. Тези дни го намерих и се сетих какво чакане беше.

Ивче, Метро отдавна е като музей. Там е доста скъпо, трябва да вземеш доста МЕ, за да има някаква изгода или да си фирма и да ползваш отстъпки. Давам пример веднага - бисквити Еверест там са около 1,50-1,60 лв, а аз ги купувам на 1,08 лв, а до нас магазина ги продава на 1, 35 лв. Е, за какво да ходя до Метро? Не си струва.
Отивам да хапна, че се сетих за тава джигера и кюфтенцата...

# 689
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Абе стока винаги ще има и тук, но го няма удоволствието. В града (Стара Загора), до офиса ни откриват мини магазин със стоки от Одрин. На ул. Пазарска е. Тези дни ще отварят мисля, но не ме задоволява това.

Общи условия

Активация на акаунт