Навици и привички на хората от други националности, които ни се струват странни

  • 107 612
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 026
Като живяла в Русия с доста приятели украинци - за пръв път го чувам това. Винаги кашата се е яла с масло.

# 61
  • Мнения: 10 918
Айде малко кулинария.
Украйна.
Супата се готви с булгур вместо с ориз или фиде.
В млякото с ориз се слага задължително нещо солено отгоре на порцията- кюфте, парче сирене.
А ръсят ли кюфтето с канела Grinning

# 62
  • Мнения: 5 280
Шницел със сладко от боровинки и изцеден лимон Simple Smile Не зная към кой регион да го броя, даже може би е баварска традиция. Но да кажем, че в Австрия го има в австрийските традиционни гостилници.

Или от Флорида Key Lime Pie, който като че ли всички при първото опитване мразят (сладкиш от лимети/лайм).

# 63
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Американците ядат солени сандвичи с боровинково сладко.

# 64
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моя мъж обожава свинска пържола с ябълков сос, или за Коледа - печена шунка с някакво сладко 🤢 типичен американец.

# 65
  • Мнения: 2 452
Германците ме побъркват като се секнат шумно на публично място.🤮
С този навик никога няма да свикна,особено в ресторант, изкарват ме от кожата.
Нидерландците са много готини хора и много ги харесвам,но това постоянно целуване и прегръщане,че и по три пъти, ми е малко странно.Прегръдка,ок,но да ме лигави човек когото виждам за първи път не ми е много приятно.
Кочината на испанците е безумна.Не разбирам,защо като ядат хвърлят всичко по земята,както яде и го пуска...луда история.С фасовете е същото.
Италианците пък могат да ме подлудят с тяхното постоянно 24 часово говорене и то на супер висок глас.Гърците са същите.
При мюсюлманите ми е странно как младите винаги се съобразяват с мнението на по-възрастните,дали ще си избират жена,кола или работа.Ако старите кажат не може,това е закон.Ако не се съобразиш,си отритнат от рода.Това не го приемам за нормално
За храната съм се нагледала на странности.Чехите като готвят зеле слагат захар.Таратора го правят с вода,краставици и захар,в чаша...Confounded
Немците на вечеря ядат хляб,салам,кашкавал,мармалад...аз,а и всички чужденци покрай мен сме в ступор.Навикът да ядат всичко с нож и вилица,също не го разбирам,изобщо фасоните им на публично място ме оставят безмълвна понякога.

# 66
  • Мнения: 10 089
Първото ми сблъскване с чужда кухня беше в Унгария.
Шунката идеална на вид, но хубаво подсладена. Не помня вече всичко, доста отдавна беше,
но подсладеното им основно ястие ми е останало в главата.
Целувките под път и над път - младежи си харесат момичета и запознанството започва
с мляскане и прегръщане. Вървиш по улицата и някой те прегръща и ти предлага запознанство почти
винаги с почерпка цигара. Разбира се, ако пушиш, не са нахалствали.
В началото го приемаш като нещо мило и приятно, но като усетиш, че това е общоприето при
тях, почваш да даваш на заден.

# 67
  • Мнения: 3 596
Като каза нож и вилица - а яденето с ръце от общо плато, дето го правят арабите? Събрали се около големи маси на празник близки и не толкова близки мъже и всеки рови в мазнотията и плюска с ръце.🤮 Виждала съм и сватби, на които има чинии и платнени салфетки пред всеки и поне си слагат в чиния от общото плато. Пак с ръце, де 😀 И разбира се, мъжете и жените са в отделни зали.
Обожавам унгарската кухня и съчетаването на месо със сладко, с плодове. Доста такива рецепти станаха част от семейното ни изхранване. Сини сливи, стафиди, редовно мятам в манджата.

# 68
  • Мнения: 3 596
Американците ядат солени сандвичи с боровинково сладко.
Аз обожавам палачинки със сирене и сладко. Затова един ден реших да експериментирам и накарах палачинкаджията да ми комбинира кашкавал и шоколад. Такава гадост стана, че не се ядеше. Този експеримент не беше успешен, да знаете 🤭😂

# 69
  • Мнения: 10 089
А, да - и при нас има основни ястия със сини сливи.
Помня, че бабите ми готвеха лучена яхния със сушени сини сливи;
ориз с парченца жълта тиква, но не като десерт, а основно.

# 70
  • Мнения: 11 573
Лично за мен е кощунство това смесване на сладко и солено в храната.
То и ние си имаме- диня със сирене. Отврат. А дядо ми и с хляб ги ядеше двете неща.
Опечи един стек, с едно картофено пюре- перфектно.
Все едно да смеся Курвоазие с лимонада.Simple Smile
Но, вкусове разни.

И китайците ядат с ръце ориз. Поне такива познати имах.

# 71
  • Мнения: 2 452
Doro,то и при нас е било така навремето.Сядат около софрата и ядат всички от една тепсия,кой с ръце,кой с лъжица...и на мен ми е неприятно.
Опечи един стек, с едно картофено пюре- перфектно.
Ох като чуя вече за картофи и изпадам в нервна криза Joy особено пък с месо.Направо ми покълнаха на челото покрай тея немци

# 72
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 856
А, да - и при нас има основни ястия със сини сливи.
Помня, че бабите ми готвеха лучена яхния със сушени сини сливи;
ориз с парченца жълта тиква, но не като десерт, а основно.
Сините сливи ги слагат в ястия с домати, за да убият киселия вкус. Яла съм такава яхния, ако не изядеш слива, няма и да разбереш, че има в манджата.

# 73
  • Мнения: 3 596
😀
Моля ви се, как картофи, как лук?
Само чия, бадемово мляко, киноа, био моцарела, годжи бери, безглутенови храни...
Не ни излагайте тука, малко имидж дайте 😂😂😂😂
Vanessa Права си. Все забравям, че по техния календар е 15 век сега.
Blue angel Никога не слагам домати, когато готвя с плодове, струва ми се, че ще съсипя манджата. Виж вино, върви 😀А за доматите и киселото, слагам директно една лъж.захар.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 668
Това за сините сливи заради домати за 1 път го чувам.
Дядо ми готвеше доста яхния със сини сливи. А той е отраснал с гръцки рецепти в гръцката махала.

А като живях в Канада, в офиса на САП ни носеха готвено за обяд. Тогава разбрах, че яхнията със сини сливи е гръцки специалитет. Пилешка е мисля винаги. Там доста често ни носеха европейски тип готвена храна. В едни огромни тави, като бюфет. Сипваш си колкото искаш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт