Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 32

  • 60 600
  • 868
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 850
Опитай и Апостолова, аз останах с чудесни впечатления от нея - два пъти ме е приемала, вместо Колева.

# 76
  • Мнения: 623
Включвам се и аз да следя тамата, защото ми предстои раждане, може би преждевременно при д-р Атанасова. Много съм доволна от нея и само се моля да е здравя и да е на линия, защото в нейни ръце ми е изключително спокойно. Сега съм в 31+5 но се очаква до към 34-36 макс да родя. Simple Smile Общо взето не се знае и сме от преглед за преглед.
При д-р Атанасова в Токуда едва ли ще има свободни часове скоро, но в МЦ Афродита се намират за след седмица- две понякога.

# 77
  • Мнения: 819
Може ли някой да ми даде на лично телефона на д-р Велева, защото имам 4 с това име записани и нямам идея коя от всичките е тя.... 🤔

# 78
  • Мнения: 73
Опитай и Апостолова, аз останах с чудесни впечатления от нея - два пъти ме е приемала, вместо Колева.
Аз се записах при нея след като прочетох добри мнения по темите. Ще споделя впечатления другата седмица за да помогна може би на още някого който се чуди като мен при кого да се запише. При Атанасова и Нашар не мога да се впиша, чака се поне месец  и половина което за мен е доста сложно особено като работя и едвам намирам време.
Малко встрани от темата, но чух че в Токуда те задължавали да те индуцират с окситоцин дори и да не искаш заради някакъв техен протокол-това вярно ли е? Аз предполагам че зависи от обстоятелствата.

# 79
  • Мнения: 623
През август лежах за задържане и дамата на съседното легло преносваше. Чакаха я 3 дни да тръгне само и чак тогава щяха да включват окситоцин, но то бебето тръгна само преди това.

# 80
  • Мнения: 275
Аз продължавам с разказа за моето секцио по време на пандемия. Сутринта на 3 ми направиха тоалета, бях се оправила с епилатоар и ми направиха само клизма. Донесоха ми от техните нощници и ми казаха, че съм второ секцио за деня. Всичко стана в същата стая. Бях си събрала багажа от предната вечер. Дойде Герганова да ме види и ми обясни какво следва. Чаках докъм 10 и тогава ме заведоха в сектора с операционните и родилните зали. Анестезиоложката ми сложи две банки с нещо си, разпита ме подробно за алергии и тн около 40 мин беше всичко и после вече в операционна ме преведоха. Там ми сложиха спинална упойка и дойде Герганова. Всичко мина по учебник не спрях да дрънкам, анестезиоложката беше много доволна. Беба я извадиха в 11:36, дадоха ми да я цункам и я взеха. После в стая четворка на същия етаж, за да ме реанимират. Имах си другарче. Донесоха вода и започнахме да пием по малко. Този ден три пъти ни доведоха бебетата и ги оставяха за малко - 5-10 мин. Смея да кажа че постепенно се променят някои неща. Първия път само веднъж ми я дадоха и ми висяха на главата. Така мина целия ден, пусна ни упойката и ни обезболяваха вече с други неща. Вечерта една инжекция аналгин и спах като пън до 6. Бият и фраксипарин против тромби. Дойде една сестра, която поиска среща с татковците за припознаване. Разбрахме се мм да дойде на другата сутрин в 9. На сутринта ни донесоха закуска - чай и една купичка каша. Аз имах шоколад и си го изядох. Не са ми казвали, че не може. Междувременно моят мъж беше дошъл да се подпише за припознаването и ми беше донесъл любимите бисквитки. Голяма радост. Припознаването е 50 лв. Плаща се накрая. След закуската ни раздвижи кинезитерапевтка, метнаха ни на една количка и всеки по стаите. И двете искахме самостоятелна стая. В тези стаи вече има хладилник, като банята е още по-голяма и хубава. Там ни доведоха вече бебоците и оттогава съм си с малката. Останалото няма да разказвам защото е същото като преди. Герганова дойде да ме види и ми каза, че всичко е супер с операцията. Диспенсърите за вода са спряни заради пандемията! Дават по две малки всеки ден, но на мен не ми стигат и си пълня от чешмата. Всички са с маски постоянно. Храната първия ден в самостоятелната стая беше супи и каши. Яжте ги, че иначе ще пиете рициново масло за изхождане.  Тази сутрин имаше за първи път хляб- хотелска закуска - кашкавал, шунка, масло, плодово мляко, домат и краставица, чай, кроасан. Всички са мили и много приятни с едно две изключения, няма как без тях. Лекари и сестри се радват на  пици и тн неща за обяд. Сега явно не могат да ходят да обядват и им е мъка. Седят гладни по цял ден, ако не си носят. Аз ще кажа на мъжа ми да ги почерпим с пици за изписването. Никакви торти и сладки. Всички ме подкрепят, че искам да кърмя, помагат ми. Първото не можах и има абкм. Бях казала на неонатолозите и те дават стриктно само фризопеп на бебока, че ме е страх и тя да не отключи. Много съм доволна от тях. В същото време не укоряват такива като мен които са имали рудности с кърменето по независещи от мен причини - казват ми спокойно, и с АМ се става човек. Аз знам, но все пак ще се опитам. Ще получите подарък чанта за количка, голяма и хубава е, вътре има памперси, комплекти козметични на мустела, хип и лансинох, комплект дрешки с логото на Токуда. Хубави неща.
 Ами, това е засега. Не съжалявам, че пак избрах Токуда и Герганова. 10 деца бих родила там. Успех на всички и бъдете здрави!

# 81
  • Мнения: 80
sylph_sis, поздравления!
Да ти е жива и здрава момата и много обич да ви носи.

Много благодарим за изчерпателната информация, която сподели с нас, със сигурност ще ни е от полза. За пореден път се убеждавам, че Токуда е най-добрият избор ❤️ Особено като ми е първа бременност и мина доста време в чудене и лутане коя болница да избера.

# 82
  • Мнения: 16 898
Сиси, дано ти допадне Апостолова.  Тя ми беше втори оператор и при двете раждания (секцио) При първото тя ме заши и се справи блестящо.
Освен това, през 2017 идваше на извънредните прегледи с моя лекар. Сега понеже имах някои проблеми, също идваше да ме види  (когато Колева физически не беше в болницата) и ме проследяваше.

# 83
  • Мнения: 230
Има ли сешоар в баните?

# 84
# 85
  • Мнения: 78
Здравейте,
Извинете за включването Simple Smile
Ще ми кажете ли прегледите от лекарите отново ли се извършват на 2рия етаж или след промените е някъде другаде?

# 86
  • Мнения: 819
Обадете се на локална регистратура и питайте за лекарят, който Ви интересува. Не съм сигурна дали вече всички са на пети етаж или още има и на втори. ☺️

# 87
  • Мнения: 623
На пети етаж са, но ако искате все пак питайте Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 899
Има ли сешоар в баните?
В баните няма, но има оборотен, който можеш да си поискаш. Аз си носех и не съм го ползвала, но една сестра му попита веднъж дали сешоарът е при мен...така разбрах, че има

# 89
  • Мнения: 275
Всички прегледи са вече на 5 етаж.
Д-р Нашар е с Ковид, днес ми казаха. Към пожеланието да сте здрави добавям и лекарите ви да са здрави. Ужасни времена... Sad

Последна редакция: пн, 07 дек 2020, 12:16 от sylph_sis

Общи условия

Активация на акаунт