Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 4)

  • 66 884
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 11 987
Както се затичах, че няма да си купя скоро нищо, така си купих това

# 736
  • Мнения: 7 719
Все по- често я заварвам дъщеря ми пред моя дрешник. Преди да облече/ обуе нещо мое, обаче, съм я инструктирала да пита.
Сега отиде да се пързаля с шейни с приятелки и облече моето скиорско яке.

# 737
  • Мнения: 3 548
Както се затичах, че няма да си купя скоро нищо....
На прекрасни места да ги разхождаш! Изглеждат много добре за туристически обувки. Simple Smile

# 738
  • Мнения: 10 011
Змия, много хубави! Честито!

Бърбери също имат неща, които са не толкова скъпи.
И не, беше образно казано, но не си падам по еднодневки. Леко съм луда на тема замърсяване и "нося и хвърлям" не е моето нещо.

А какво са еднодневки? Неща които носим един сезон?
Няма да ми се откъсне от сърцето за Бърбъри, дори с 50% намаление, но кой знае какво ще ми щукне като ударя 50.
Далеч съм от "нося и хвърлям", но не виждам защо така се поляризира темата- чували с ненужни неща версус дизайнерски гардероб. Има и златна среда, и за себе си съм я намерила.

Съществува ли изобщо "базов гардероб" що се отнася за обувки?
Колко чифта ботуши? (Едит: имам нужда от попълнения- 2х равни, "военни" има казват тук,  и 2х за рокли)
А кубинки? Two Hearts (2х си подарих за РД)
Колко чифта елегантни боти за работа? ( Имам нужда от попълнение, на по-нисък ток, че ще се претрепя)
Колко класически на ток (ежедневни и формални)? (нямам нужда, неее, нямам tanned heels, а ми трябват! Two Hearts)
Колко сандали? (Изцяло поднових това лято, но нямам wedges, дарих моите, оказаха се умалени,а бяха чудни)
Колко спортни? ( поднових това лято, нямам нужда)
А Оксфорди? (още са ми ок, на 3 сезона)
А Челси? ( за първи път си взех, това е ново за мен)
А балерини (на лек ток, не съвсем плоски, тези на стават за ходене)? (и тук съм ок)
А кецове? ( ок, нямам нужда от попълнения)
Лоуфъри? ( 1ми стигат)

А връхни дрехи?
Как става номера с "базов гардероб"?

Досега имах абсолютния минимум. Ами писва. И аз искам размах на въображението, да си отпусна душата малко, и да спра да се чудя кое как да вържа. Писна ми да няма моя номер, всичко да ми е въздълго, с ръкави като за орангутани, и крачоли за шведки. Satisfied
Сега с това онлайн пазаруване по-лесно става, и не се губи такова време. Започвам да го предпочитам. Мако е рисковано, но засега нямам гафове. Но и нямам много поръчки. Придържам се към познатото.

Някой постна снимка на "лелесто" облекло преди няколко страници- жена в тъмносин костюм. Ами ако бях бабата на кръщене на внуче, подобно щях да облека за церемонията в църквата. Съвсем подходящо за събитието ми се струва. Не бих избрала този оттенък на синьото, не ми отива, но жената беше руса, и синеока може да е била- друг цветотип. Сложила бих перли, а лакът нямаше да е розов, в никой случай. Обувките на дамата бяха неподходящи изцяло обаче. Затова е по-добре да се купува със "замах", и наведнъж, за да не изпадаш в такива ситуации. Предполагам, не е имала време да се занимава. В крайна сметка е празник, а не модно ревю, или надцакване в Инстаграм. Какво толкова. Да сме живи и здрави!

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 18:55 от Dez

# 739
  • Мнения: 1 325
Dez, мисля, че лелческия тоалет е моят😉😁.В черно, обаче беше всичко и ...беше за академичен, официален повод-не че имам извинение☹. Но, всъщност, тогава бях с базови неща-черна рокля и черно сако.А, обувките са мнооого удобни за 8-часа висене, мислех, че са неутрални, но...всичко стана мнооого суховато.

А, относно обувките-сигурна бях, че нямам достатъчно😁, колко много изброии🙂.
От една година залагам на малко по-ниски  спрямо предишни мои, предпочитам платформи, но..взех си и с токове.За себе си установих, че по-тънки токчета на Не-малкото ми дупе не отиват🙄, та си взимам малко по-дебел ток. Колежка ме запали по маратонките, та накупих и доста такива.Много ми харесва комбинацията дълга, права рокля, с цепки отстрани и с маратонки😁.

# 740
  • Мнения: 2 399
Дезка, защо така ни подреди високите?! Joy
На мен са ми къси всички ръкави - кое ли е по - лошо от орангутан.Joy

# 741
  • Мнения: 10 011
Аз затова сложих "лелчески" в кавички,  защото си личеше, че има повод. Особено академичен, няма как. Тогава и украси не бих си сложила, но аз съм сухарка.
Извинявай за обувките, не съм искала да те засегна....Аз също бих избрала удобността, а за 8 часа направо щях се изтипосам с ниски. Просто не мога да издържам на ток вече, и престава да ми пука кой ме гледа, и какво си мисли.
Инстинктът за самосъхранение е много висок вече. Smile
Та, както каза Сиска по-горе, всичко има значение.

Силвър, шегувах се. Ревяло ми се е в магазин от яд. Всичко ми е голямо! А аз не съм ниска, нормална съм. Stuck Out Tongue Всички други са огромни. Innocent Smile

# 742
  • Мнения: 1 325
Аз затова сложих "лелчески" в кавички,  защото си личеше, че има повод. Особено академичен, няма как. Тогава и украси не бих си сложила, но аз съм сухарка.
Извинявай за обувките, не съм искала да те засегна....
О, не, не, напротив-коментарите са ми много полезни. Ще ми се моята консервативност да я изкореня😂.

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Схванах се да пренареждам обувките си днес, час и половина на стълбата. Открих няколко чифта,  които бях забравила че притежавам. Към 120 кутии, отделно една врата , украсена с токчета от горе до долу. Sweat Smile

# 744
  • Мнения: 2 566
Това съм го виждала във филмите, и по модни предавания, десетки чифта обувки Joy Не мога да си го представя като място, което заемат. Аз съм много практична, що се отнася до обувки. Имам по 2-3 чифта за сезон, и не нося всичко. Токове, разделих се с тях преди 25 години.

# 745
  • Мнения: 10 011
Схванах се да пренареждам обувките си днес, час и половина на стълбата. Открих няколко чифта,  които бях забравила че притежавам. Към 120 кутии, отделно една врата , украсена с токчета от горе до долу. Sweat Smile

Ехааа, шампионка си ти! Със здраве да си ги носиш!
Кажи сега, как ги организираш, и как правиш попълнения?
По цвят? По вид и сезон? Спонтанно? Всичко наведнъж?

# 746
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз много редуцирах обувките. Причините са няколко- промени ми се ежедневието, вече не работя в офис и нямам нужда по- официални обувки изобщо; ходилата ми се промениха и всички абсолютно равни обувки не мога да ги нося и повечето ги изхвърлих.
И пак, като се замисля, имам бая. Велурени ботуши, 3 чифта боти, маратонки 4-5 чифта, кожени обувки 2-3, платненки 2, сандали 5-6, ако не и повече, балеринки са ми останали няколко. Не е като да нямам, ужас!

# 747
  • Мнения: 3 548
Абсурд да запомня всичките 120 Joy Ще съм като в магазин за шоколад всеки път щом тръгна да търся определен чифт. Всъщност аз и половината на половината не помня. Blush Обаче имам над 120 цвята лак за нокти. Пък ползвам 10 от тях.
Dez, всичко което съм купила последните години за душата - както ти се изрази, си го пазя. Хвърлям само ежедневни неща, които са износени, изтънели от пране и опредлено се нуждаят от подмяна. Най-често бельо, тениски, чорапи. Роклите си стоят, стилето обувките също - отдавна не мога да издържам дълго време в такива, да ходя също, затова си имам резервни балеринки в колата. И така си имам една забавна колекция, която някой ден ще има ретро стойност. Joy Помня преди много години, току що омъжена, открих на тавана на свекината къща, чували с нейни дрехи и обувки. Ако щете вярвайте, ама някои дори си ги изпрах и носих. Бях очарована от модата на 60те миналия век. Simple Smile
А забравих дънките. Толкова обичам, че никога не хвърлям. Тях няма да ги броя. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 748
  • Мнения: 2 399
Обувки успявам да нося не повече от 5 чифта на сезон. Значи 20 е оптималната бройка за мен плюс туристически.
Токовете подарих преди няколко години - оставила съм си няколко чифта за повод.
Останалото е ужас, грижа и заемане на място. Имам сума ти необувани, чакат повод, ама къде го, особено сега.
Най - много нося боти Челси в последните години и други ниски, на които не знам името, по изтумбени.
Два чифта черни, кафяви, сиви, тъмносини, бордо и бежови.
Спокойно мога да изкарам само с три от тях.
Кубинките заминаха, няма да подновявам засега.
Най - ме мъчат ботушите на ток, заемат място, а рядко нося.
Ще подновявам само всекидневните, по някой чифт сандали и оксфордки - те са ми най използваните.
Сандали откривам много трудно удобни и да не приличат на бабешки, вие какви носите?
На парти, сватби и подобни нося едни балеринки с мен, не ми се мъчи вече часове наред. Имам само едни черни и те са за смяна почти.
Всичко купено уж за радост и отпускане на душата, си стои необувано повече от веднъж - дваж. На точки, на дупки, това ти, онова ти - само ми отнемат време да ги местя и подреждам.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 14:32 от silver pearl

# 749
  • Мнения: 10 011
Tова, на което казвам "за душата", обикновено е цветен акцент, който експлоатирам до дупка. Като любимите Конвърси в различни цветове, или шал с животински принт, чантЕ в ярък цвят, подобни неща.
Нося наистина всичко, защото не е много. Нищо не залежава, или почти нищо- официални неща, концертни дрехи. Но и те са от 2017та нататък и купувани за поводи.

Обемните кецове, които са така актуални,  хич не ми отиват на крайниците, и ме правят тромава и още по-къса.  Та ще си ходя с Конвърсите. Актуално или не - все ми е тая. Те за са за уикенд само и без това, и само когато има много ходене пеша.

Общи условия

Активация на акаунт