Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 4)

  • 66 704
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 38 211
Аз лично се нагледах и накупувах на марки още 2000-2004. Все още си пазя шалче и колан на оная марка. 😁 Имам око да видя кое е марково и кое е стилно. Но никога не натяквам за това.

# 721
  • Мнения: 2 729
Не съм от специално пътуващите до Париж и Милано за да се издокарат в невиждани по нашите ширини марки и модели, но съм купувала и имам по някоя качествена дрешка. С годините се убедих, че марката вече не е онзи знак за качество от едно време. Още повече, че вече всички са с изнесено производство в Индия, Пакистан и Китай.
Не ми е важно каква табела носи дрехата или чантата, а от каква материя е и дали изработкакта и е качествена.
Има и се намират най-нормани дрехи и аксесори по нищо неотстъпващи на известните марки.
Важно ми е цената, която плащам да отговаря на това, което купувам. Пределно яснен ми е начина на ценообразуване и себестойността на един продукт и нищо и никоя марка не е в състояние ме убеди да хвърля едни пари, без наистина да си заслужава.
Рядко купувам базови дрехи и когато подменям, не просто купувам а инвестирам в тях и ги нося с години. Наясно съм, че ще ми се изплатят стократно във времето.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 08:31 от Sysly

# 722
  • Мнения: 469
По темата за пазаруването, при мен желанието да притежавам и харча необмислено се появи след 45тата година. Детето завърши образованието си, домът ми готов, приключих с инвестициите и финансовата ми дисциплина буквално се срина. Всичко що оставаше извън семейният бюджет беше само за мен. По него време обратното на споделеното че до 40 формираме стила си, започнах да харесвам нови кройки и цветове. Може и криза на средната възраст да беше, но в рамките на няколко години купувах рокли и обувки като обезумяла. Обличах, обувах по веднъж, напълних кухнята си с ненужна техника и посуда, даже по едно време залитах по декорации за които нямах място и стилово не се връзваха с нищо. Мисля, че приключих с тази лудост, но си беше период през който трябваше да мина.
Ох, все едно мен описа....   Smiley  само дето аз съм така цял живот.
На периоди....една година съм на тема кулинария и не остава място да се завъртиш в кухнята, а всички качват по няколко кг.
После са на ред дрехите и гардероба почва да прелива ....
После чанти и се оказвам с поне 40-50, които само след месец забравям, че имам....
Сега е на ред например козметиката....не съм броила колко палитри сенки накупих, но са поне 60-70.Да, гримирам се всеки ден, ама пак ще имам за поне 10 години.А те нямат толкова трайност....
Абе, лудост отвсякъде.

# 723
  • София
  • Мнения: 13 258
Аз не мисля, че много хора в темата говорят за дизайнерски дрехи в истинския смисъл на думата. Има бюджетни качествени дрехи. Под бюджетни имам предвид по-скъпи от да речем Зара, ХМ, но по-евтини от бъбрек.
Марките са също различни и не харесват на всички. Аз с пистолет в главата не бих носила ЛВ, но за фосил бих платила.

# 724
  • София
  • Мнения: 6 768
И аз съм като A.Qwertyui и [bMagniМ][/b]. Редувам лудостите. По едно време имах година на обувките на ток. Не знам колко накупих, повечето седят необувани, предполагам така и ще си останат. Аз ходя много пеша, в София, с тези улици и тротоари е просто невъзможно на тънък и висок ток. Пък колко поводи да имам, на които отивам с кола, кифлея 2 часа и се прибирам? Приключих с този период и дойде периода на роклите, който още не ми е минал. А ходя с дънки в 99% от времето. Парфюмите са ми страст, която вече години наред не отшумява, понякога затихва за година-две и пак се връща. Последната ми мания, от една година са бижутата. Знам, че ще ми мине, чакам да видя кога. Като не споменавам другите мании - по здарословно хранене, после по гурме, по интересни рецепти, редувам ги във времето, за това и акнтарът е нагоре-надолу. В момента се опитвам да се мотивирам да вляза в манията с нисковъглехидратното хранене, без особен успех.

# 725
  • София
  • Мнения: 38 211
Аз говоря за всички от - до.
Трябва човек да има знанието, за да знае кое е и кое не е.
Дъщеря ми ми показа един нов бранд. Значи, човекът е купил 1000 бройки тъпи черни тениски, черни суичери и черни долнища. Турил им е по 1 щампа и ги е пуснал по 500 долара парчето.
И новото поколение, което не знае какво е шивач и дизайнер, ще вземе да си ги купи.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 768
Аз не мисля, че много хора в темата говорят за дизайнерски дрехи в истинския смисъл на думата. Има бюджетни качествени дрехи. Под бюджетни имам предвид по-скъпи от да речем Зара, ХМ, но по-евтини от бъбрек.
Марките са също различни и не харесват на всички. Аз с пистолет в главата не бих носила ЛВ, но за фосил бих платила.
Т.е цена под един бъбрек вече е бюджетна? Интересно мнение, още по-интересно ми е колко хора могат да си позволят да носят само Burberry.
Fossil не са чак толкова скъпи, особено като се има предвид че са почти вечни. Имам часовник на 11 години, не е мръднал, работ си. И тяхна чанта, вече няколко години я търкалям, няма никакви забележки. Подозирам, че може да ме надживее.

# 727
  • Мнения: 330
Не съм от специално пътуващите до Париж и Милано за да се издокарат в невиждани по нашите ширини марки и модели,

Шопингът в Милано далеч не е просто да купиш нещо марково. Аз обичам да ходя заради възможността да седнем в някоя от тези сладкарници със сестра ми https://www.pasticceriamarchesi.com/en/shops.html  ( тази в Галерията или тази на Монтенаполеоне ) и да разгледаме вече купеното, обмисляйки какво още искаме, да хапна сладолед или да изпия на крак едно ristretto между магазините, ако щете дори да седна в края на деня с всичките чантички  на някоя пейка на Кордузио или Сан Бабила, където са спирките на метрото, и да зяпам симпатичните мъже със задължително сини ризи, които си тръгват  след работата в офисите Simple Smile)

# 728
  • София
  • Мнения: 13 258
Бърбери също имат неща, които са не толкова скъпи.
И не, беше образно казано, но не си падам по еднодневки. Леко съм луда на тема замърсяване и "нося и хвърлям" не е моето нещо.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Аз говоря за всички от - до.
Трябва човек да има знанието, за да знае кое е и кое не е.
Дъщеря ми ми показа един нов бранд. Значи, човекът е купил 1000 бройки тъпи черни тениски, черни суичери и черни долнища. Турил им е по 1 щампа и ги е пуснал по 500 долара парчето.
И новото поколение, което не знае какво е шивач и дизайнер, ще вземе да си ги купи.

Тя и младежката мода е една такава торбеста и безформена, все едно е съшита от подръчни материали в час по трудово от нашето време.

# 730
  • Мнения: 2 359
Reunion, точно, и аз в последните години се вълнувам силно от замърсяването.
Разделям, рециклирам.
Отхвърлила съм изцяло трупането, с идеята, че после трябва да изхвърлям, а намирам за нередно.
Не се чувствам енергийно прочистена като изхвърля един куп ненужни вещи, а на тяхно място натрупам нови, енергията на дома се формира от други, по - значими компоненти, поне моето мнение е такова.
Изхвърлянето премахва само чувството за гузна съвест при мен, а има зловещ ефект върху околната среда.
Търся нови начини за разтоварване, къде успешни, къде не, но колкото мога.
Следи от предишни лудости има и при мен бол, но в много отношения вече съм много по - пестелива.
Мм има страхотно чувство за ред и самодисциплина, от години има създаден базов, до голяма степен минималистичен гардероб с добре обмислени бройки - при нужда обменя с нещо ново, но само при условие, че маха предишното.

# 731
  • София
  • Мнения: 13 258
Аз използвам групи за подаряване, давам на познати, но и наистина малко купувам. С децата е друга бира. Първо до преди няколко години растяха и нямаше как, а сега девойката иска да има много. Опитвам се да контролирам и напътствам, но си е период. Вече се спря май.

# 732
  • Мнения: 2 359
Неизхвърлените ми неща влизат в употреба при моите момичета. Малката сега е на уейв вълна - по празниците каза, че иска да си обменя гардероба. Предложих и да разгледа първо какво има при мен - хареса си няколко ризи, сака, пуловер, палто - само един панталон си купи. Прекарахме приятен следобед в мерене и комбиниране, тя остана доволна, пък и доста пари се спестиха.
Обувките и на трите ни са един номер, там редовно се набавят само нови маратонки и други спортни обувки за тях.

# 733
  • София
  • Мнения: 38 211
И ние носим един номер с дъщерята, обаче тя носи само маратонки и кецове зиме и лете. Но виждам, че прихваща по нещо от моя стил.😘

# 734
  • Мнения: 7 172
Ние с дъщерята никога не сме си носили дрехите, различни вкусове и стилове.

Общи условия

Активация на акаунт