ДЕЦА! - проблем за работодателите!

  • 6 623
  • 155
  •   2
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А как мислите - струва ли си да се работи само за "реализацията"? Не се заяждам, отдавна търся отговор на този въпрос. Ако работя, заплатата, която ще вземам ще е минимален принос към дохода на семейството ни /част от който е и мой - от наем/. В същото време ще ни е много трудно да се справим физически, децата ще пострадат, семейният ни живот ще пострада, и не на последно място, бизнесът на съпруга ми, тъй като сега помагам в някои области, не съм заета по цял ден, дори не всеки ден, но ако работя тези неща ще "увиснат". Общо взето, по-полезна съм на семейството си ако не работя. Обаче не съм удовлетворена. Мъжът ми не иска да си стоя вкъщи, дори се страхува от момента, когато според него ще дойде кризата на "нереализацията". Но пък той работи по 10 часа, често го викат по спешност нощем, пътува много, с други думи, не мога да разчитам на него. Струва ми се егоистично да тръгна на работа при това положение, а и не съм намерила работа , която да ме мотивира достатъчно. Накратко - предпочитам да си стоя вкъщи. С чиста съвест и неудовлетворена.
Да, струва си. Второто ти дете е още малко и не си даваш сметка. До преди година и аз си задавах този въпрос (и тема пусках). Получавам приличен наем (мъжа ми също има добри доходи)- все едно взимам една съвсем не лоша заплата без да работя. Е да ама децата ходят на градина, мъжо- на работа... аз ходя на фитнес, домакинствам и затъпявам. Осезателно усещам липсата на социални контакти и не се задоволявам с ролята на домакиня. Искам да харча и пари, които сама съм ги изработила. Вярно, ще е зор вкъщи- няма да мога да поддържам и да готвя всеки ден, но щем съм по-удовлетворена от себе си. Пък и още някой лев никога не е излишен, нали? Надявам се скоро да се реализирам и като човек, не само като майка и домакиня (утре са ми поредните интервюта).

# 61
  • Мнения: 7 640
РЕНИ- поздравявам те и успех!  bouquet

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ- поздравявам те и успех!  bouquet
Мерси Hug

# 63
  • Мнения: 4 965
РЕНИ,  newsm10!

# 64
  • Мнения: 281
Осезателно усещам липсата на социални контакти и не се задоволявам с ролята на домакиня. Искам да харча и пари, които сама съм ги изработила. Вярно, ще е зор вкъщи- няма да мога да поддържам и да готвя всеки ден, но щем съм по-удовлетворена от себе си. Пък и още някой лев никога не е излишен, нали? Надявам се скоро да се реализирам и като човек, не само като майка и домакиня (утре са ми поредните интервюта).
newsm10
Успех! И да докладваш как са минали интервютата Laughing

# 65
  • Мнения: 1 383
Благодаря ви за отговорите и съжалявам, че отклоних темата.
Рени, успех!

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви Hug Ще докладвам Wink Не ми е лесно да намеря нещо подходящо, защото търся работно време, което да ми позволява да водя и взимам децата от детската градина.

Благодаря ви за отговорите и съжалявам, че отклоних темата.
Нищо, важно е да сме си полезни с опита си. Предполагам и ти ще стигнеш до моя извод, понеже дотяга да се чувстваш цял живот единствено като обслужващ персонал.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 14:35 от РЕНИ

# 67
  • Мнения: 281
Благодаря ви за отговорите и съжалявам, че отклоних темата.
Ние просто споделяме мирогледа си Peace
Аз до скоро също като теб предпочитах да си седя вкъщи, но незнам какво ми прищрака  Crazy та сега виждам нещата по друг начин
 Stop Никой от нас не осъжда оставането вкъщи, а и щом теб това те удовлетворява и прави напълно щастлива - какво по-хубаво от това! Hug
Поздрави!   bouquet

# 68
  • Мнения: 253
   Честит имен ден AKILINA  cheers Пожелавам ти много хубави мигове. Стискам палци да си намериш коректен работодател и работа, която да ти харесва fingerscrossed   bouquet

# 69
  • Мнения: 281
   Честит имен ден AKILINA  cheers Пожелавам ти много хубави мигове. Стискам палци да си намериш коректен работодател и работа, която да ти харесва fingerscrossed   bouquet
Благодаря! Трогната съм от милите пожелания! newsm03

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
AKILINA, сега виждам, че имаш имен ден. Честито  bouquet Жива и здрава и много успехи, най-вече професионални Wink

# 71
  • Мнения: 281
AKILINA, сега виждам, че имаш имен ден. Честито  bouquet Жива и здрава и много успехи, най-вече професионални Wink
Винаги има още успехи , които човек може да постигне  Wink
Смятам се за щастлив човек в личен план, така че сега и професионалните успехи ще ми дойдат добре... Hug

Благодаря за пожеланията!   bouquet

# 72
  • Мнения: 504
Не съм чела абсолютно всичко в предните странички - може и да сте засягали въпроса, а той се състои и в това - работното време .

Аз също си търся работа, детенцето е на 3,8 години, ще тръгва на детска всеки момент и ... обикалям като гледам не толкова пари, не толкова нещо друго, а  работното време .
Нашият татко работи до 19ч. Не би могъл изобщо да взема малката от градина. Тази чест се пада на мен, радвам се, но какво работно време ми трябва? До 17ч! Не бях се замисляла колко малко работни места предлагат тази екстра.
Как се справяте с това?
Мислех да взема жена да гледа Карина от 17,30 след детска до 20, но ... Чисто и просто е неудачно и неизгодно...

# 73
  • Мнения: 9 990
Аз затова съм избрала градина до работата ми.Така винаги мога да си я прибера на време, ако трябва си я водя в офиса и довършвам каквото имам.Понякога не се налага да се връщам-просто съм отметнала всичко и съм свободна-зависи как съм се организирала през деня.Т.е-моето работно време по договор е от 9.00 до 18.00, но в реалността е много по- гъвкаво.Благодаря на работодателя си за което Hug

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм чела абсолютно всичко в предните странички - може и да сте засягали въпроса, а той се състои и в това - работното време .
Да, аз се спрях на този момент- търся работно време, съобразено с воденето и взимането на децата в ДГ. За това и вече отказах на няколко места- единствено работното време не ме устройваше. Имам късмет, че не ми се налага на всяка цена да започна работа и мога да отлагам до безкрай. Но не знам как се оправят майките, които са принудени да работят и няма на кой да разчитат Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт