БАЗЕДОВА БОЛЕСТ - ТЕМА 11

  • 16 361
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,всички сме минали през това явно.
Опитвали сме с всичко.Психотерапия,диета,природни средства,алтернативна медицина...
Не се сърди,никой никого не напада...
Аз от 14 години имам сериозни проблеми,на приливи и отливи...Не зависят ни от лечение,ни от нищо...
Аз наистина се моля хората да са добре,на никого да не се налага да влачи хронични заболявания...

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 09:52 от mariqivanova799

# 706
  • Мнения: 106
Здравейте момичета, ще правя изследвания за контролен преглед. FT3, 4 Иска докторката, но аз си наумила паращитовиден хормон, холестерол, триглицериди, калций, фосфор и магнезий. Никога не съм ги правила, Д ми е нисък. Съвет и мнението Ви е много важно за начинаещ като мен.

# 707
  • Мнения: 11 744
Каквото сметнеш за добре, но по принцип пълна кръвна картина, ЦРП или Суе, чернодробни- Асат и Алат. Тези са важни в началото при по-висока доза хапчета.
От витамините Д и В12.
Холестерол и захар при хиперфункция, докато не се постигне еутиреоидно състояние, няма да са много показателни. Захарта може да е повишена сега, холестеролът да е нисък, пък може и обратното- висок.

# 708
  • Мнения: 106
Благодаря ти Мери!!! Ще ги пусна.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря ти Мери!!! Ще ги пусна.
Паратхормонът е важен,да.
На мен ми беше висок,заедно с нисък витамин Д
И ми се изпочупиха жестоко зъбите,личната казваше,че от заболяванията,никой ендокринолог не ми и спомена за паращитовидни жлези...
Зъболекарят,който ми вадеше изпочупените дори в корените,и неставащи за нищо зъби,ми каза,че е виждал такъв случай при друга жена във Варна и тя имала проблем с паращитовидните.
Обаче не е била само липсата на витамин Д,май при операцията са махнали всички почти паращитовидни,били са зле,надути...Само една са ми оставили, много ги беше страх да не се схвана,изпонаизписаха ми калций,огромни дози витамин Д...
Сега нищо не пия,ок са надявам се нещата.Пусках преди година паратхормона,ок е
Като ги няма болните паращитовидни,дано другата да е ок за поне 50 години,толкова се каня още да живея.

# 710
  • Мнения: 106
Аз на 10 ще ги правя, един месец след предните. И си записах всичко в телефона. 😁Иначе се чувствам добре, правя гимнастика и йога три дни в седмицата, пия си хапчета и витамини, пръскам си мелатонин и спя втора вечер. Надявам се да успея с медикаменти да се оправя. И много Ви благодаря за всичко ❤️

# 711
  • Мнения: 153
Аз съм от тия дето пишат рядко, но ежедневно чета. Пиша рядко, защото нямам кой знае какви познания по темата, а само лични преживявания. Държа да кажа, че никога, никого не съм нападала, просто си казвам мнението и то добронамерено. Който се е почувствал засегнат от мен по един или друг начин, моля да бъда извинена.
     Още веднъж пожелавам на всички ви добри резултати и вечна ремисия!

# 712
  • Мнения: 11
Здравейте! Диагностицираха ме с хиперфукция на щитовидната жлеза - TSH<0.01, T4 и T3 над нормата. Изписаха ми Тирозол по схема. При ендокринолога не споменах проблемите ми с акнето, поликистозните яйчници, раничката на матката и косопада. Дали са свърззани тези неща и ще окаже ли Тирозола влияние върху другите ми проблеми?
Ако някой е имал същия случай.

Някой успял ли е да се излекува от тази хиперфункция въобще? С билки или лекарства ако има такъв?


Благодаря предварително за отговорите.

# 713
  • Мнения: 106
И аз имах акне, което ме мъчи от една година, но сега с Тирозол изчезна🤨. Мисля, че няма общо с другите заболявания. То потиска производство на хормони. А антитела?

# 714
  • Мнения: 11
Не съм правила антитела. Лекарката ми каза, че базедова и хиперфункция били едно и също. Притеснява ме окосмяването като страничен ефект, аз и без това го имам от поликистозата на яйчниците..
Каква е целта на антителата?

# 715
  • Мнения: 106
Глупости. Пълни
Трск/Траб и антитела. Може да имаш хиперфункция временно, от стрес, след вирусно заболяване. Имаш ли възли? Как определя, че е Базед?!?

# 716
  • Мнения: 11
Нямам възли. Само е уголемена жлезата. Ужас, уж много я хвалеха..

# 717
  • Мнения: 106
Нека кажат и другите момичета, но за мен това не е лекар. Ако си в района на Варна доцент Бояджиева. Това е лекар. Мен една друга така ме обърка, прехвалена беше, три години загубих там, за да се докарам до тук.

# 718
  • Мнения: 11
Имам всички симптоми от поне година, все си мислех и аз, че е временно, но накрая се реших и след толкова ровене из нета  и мнения посетих въпросния ендокринолог. За съжаление съм в София. Може би ще си пусна на своя глава антителата и ще го видим.
Благодаря ти. Simple Smile
Щях да попитам дали някой е пробвал при Григор Желязков, бивш АГ, в момента фитотерапевт, защото утре съм при него. Основно с билки лекува и тук там лекарства.

# 719
  • Мнения: 2 818
Имам всички симптоми от поне година, все си мислех и аз, че е временно, но накрая се реших и след толкова ровене из нета  и мнения посетих въпросния ендокринолог. За съжаление съм в София. Може би ще си пусна на своя глава антителата и ще го видим.
Благодаря ти. Simple Smile
Щях да попитам дали някой е пробвал при Григор Желязков, бивш АГ, в момента фитотерапевт, защото утре съм при него. Основно с билки лекува и тук там лекарства.

Mariyaa.L, за съжаление няма да стане с билки. И с хапчета може и да не стане. А както беше при мен - и с операция не стана. Стискам палци, дано намериш своя доктор и да ти помогне бързо да влезеш в ремисия.

Общи условия

Активация на акаунт