БАЗЕДОВА БОЛЕСТ - ТЕМА 11

  • 16 318
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 590
Около 130 се върти.
А като се сетя, че допреди две години, като тренирах гонех, цел ми беше, пулс към 150, за да има ефект от тренировката.

# 691
  • Мнения: 99
Около 130 се върти.
А като се сетя, че допреди две години, като тренирах гонех, цел ми беше, пулс към 150, за да има ефект от тренировката.

Смятай!! Аз на тренировките преди да ни затворят часовника ми показваше 200 а си бях убедена че беше повече хаха. И тренировките ми бяха с инструктор, няма тън-мън там.. Та ясно ми е напълно!!

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Миме, ай честито, печелиш ваучер.
Аз понеже спрях алкохола, спечелих вино 😸
Благодаря!
Честито и на теб за виното!

Някой ползвал ли е мелатонин? Изобщо не мога да спя вечер.. И си купих спрей, но не смея д го ползвам..
Е уж е безвреден.
Дълго време съм пила мелатонин,няма при мен никакви странични ефекти,а доста зле ми влияят повечето лекарства.
За съня...не знам,аз направо на антидепресанти карам,не можех да спя,нищо не помагаше...
Ако все пак ти действат билковите таблетки и ти понасят,аз харесвам Дормиплант и Реламакс.

Ако не помагат-личния лекар, евентуално психиатър...Поне мен ме пращаха на психиатър,така или иначе вечер си пия лекарства за успокоение.

# 693
  • Мнения: 20 162
Ск ск, моят личен опит, а и от споделянето в темата през годините е, че нито хранителни добавки, нито спорта, нито хранителен режим помага за Базеда. Има хора дето правят чудеса от храброст, и не помага. Има хора които нищо не правят, и им се кротва жлезата.
Но няма лошо да пробваш каквото си решила.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 09:53 от Lemy

# 694
  • Мнения: 99
Ск ск, моят личен опит, а и от споделянето в темата през годините е, че нито хранителни добавки, нито спорта, нито хранителен режим помага за Базеда. Има хора дето правят чудеса от храброст, и не помага. Има хора които нищо не правят, и им се кротва жлезата.
Но няма лошо да пробваш каквото си решила.

Аз не съм съгласна с твърдението!
Точно ние разболяваме тази жлеза, смятам че и от нас зависи резултата, плюс лекарска намеса разбира се ☺️
Трябва позитивно мислене, спокойствие, начин на хранене, леки тренировки(ако човек се усеща по добре), дълги разходки в планина или парк, приятна компания. Висчко е много на вързано, а чакане само с хапчето на доктора късметлия са тия които успяват, да.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 12:08 от SK Sk 628708

# 695
  • Мнения: 106
Не знам, аз си живея много добре с децата, нямам някакви грандиозни проблеми, а ето, че ме удари в щитовидната. Не знам дали само ние сме виновни, при мен е генетично, майка ми има хашимото, моето уж Базед.

# 696
  • Мнения: 99
Не знам, аз си живея много добре с децата, нямам някакви грандиозни проблеми, а ето, че ме удари в щитовидната. Не знам дали само ние сме виновни, при мен е генетично, майка ми има хашимото, моето уж Базед.
Генетичните заболявания се отключват до 30 - 32рата година. Това го знам от приятелка ходила в Плевен при специален лекар - идея нямам как се нарича.
А иначе се случва нещо в организма. Всеки човек има предели, даже и да не кажа начина на живот влияе. Пушене, алкохол, висчко. Просто при едни се проявява проблем при други не.
Аз лично само пуша и съм ги намалила до 3 4 цигари на ден. Пуши ми се-паля и установява организма ккак направо не я иска... и я махам. В др случаи си пуша и ми е гот...
Но висчки имаме различен опит, навици и вярвания. Аз лично се надявам всички да сме добре 🌹

# 697
  • Мнения: 153
Ск ск, моят личен опит, а и от споделянето в темата през годините е, че нито хранителни добавки, нито спорта, нито хранителен режим помага за Базеда. Има хора дето правят чудеса от храброст, и не помага. Има хора които нищо не правят, и им се кротва жлезата.
Но няма лошо да пробваш каквото си решила.

Аз не съм съгласна с твърдението!
Точно ние разболяваме тази жлеза, смятам че и от нас зависи резултата, плюс лекарска намеса разбира се ☺️
Трябва позитивно мислене, спокойствие, начин на хранене, леки тренировки(ако човек се усеща по добре), дълги разходки в планина или парк, приятна компания. Висчко е много на вързано, а чакане само с хапчето на доктора късметлия са тия които успяват, да.
   Хайде и аз с моите 5 ст. по темата - това че, ние сами сме си разболяли жлезата е колкото вярно, толкова и невярно. В основата /според мен/ стои някаква генетична обусловеност, която при определени обстоятелства, някаква стресова ситуация, отключва заболяването . За някои това е бременност, раждане, за други смърт на близък човек или пък тежка служебна ситуация. Различни хора сме, различно ни влияе средата, но водещото е
/пак според мен/, че сме хора с повишена чувствителност. Аз лично винаги съм била деен човек, туризъм, йога, танци, срещи с приятели, без да прекалявам с храни, напитки и други вредности. Въпреки или напук на Базеда си продължавам по същия начин, пия витамин Д, ако нещо настина добавям витамин С, позитивна съм, но вече съм с трети рецидив. Вече не се шашкам толкова, каквото такова, правя необходимото и така.
      Асаните, които са дадени в линка са такива, които влияят на гърлената чакра - вишудхи. Ако се интересувате има интересни неща и в нета, които касаят конституцията която има всеки от нас - вата, пита и капха и как при дисбаланс на всяка от тях се проявяват различни промени в организма. Но това е голяма тема и не и е мястото тук, само малко насока.
     Пожелавам на всички ви да се повлияете от нещата, които правите и да се оттървете от тоя Базед!

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Sk Sk
Майка ми мисли като теб...
Друго освен да ме обвинява не прави обаче на практика.
Аз съм си била виновна,че имам заболявания,тя ме е родила здрава.Убедена е.
Възпали ѝ се щитовидната жлеза,имаше зверски болки и температури,не помогна лечението с кортикостероиди...Махнаха ѝ цялата жлеза.
Скъса менискус,получи инсулт...
И аз съм виновна,защото полудяла с моите заболявания...
Много е кофти нон стоп да набиваш на някого вина,че дори и на себе си.
Аз съм на мнение,че ако всичко беше в главата,нямаше да има деца с увреждания...От малки щяха да са възпитавани заедно с помощта на психолози и да преодолеят заболяванията.
Бебе с тумор,с операция виждала ли си?
Аз да.То какво ли не съм виждала в болницата,за щастие при престоя ми двата пъти в онкохирургиите аз бях най-младата...Тогава не разбрирах, сърдех се,че съм с баби в стаята,исках да ме преместят при млади жени.Други обаче нямаше за щастие.
От години ме боли корем,кървят черва,до над 60 кърваво слузни диарии на ден съм имала...Да,не помогна докторът с хапчето.Те вдигнаха ръце.Явно причината е непоносимост/алергия.Спрях глутен и млечни и съм ок.
Но изключително малко неща ми понасят.Картофи,ориз,пиле,банани яйца един път седмично,малко захар/шоколад.И това е...
Когато получих рецидива с щитовидната,бях щастлива и доволна от живота,имах хубава връзка,която за щастие продължава и се надявам да продължи докато сме живи(дай Боже,пет години вече...)
За мантри и психолози-какво ли не опитвах.
Цветове си представях,представях си как всички органи в тялото са спокойни,как жлезата е в хармония с Вселената и цялото ми тяло...
Повтарях фразите на Луиз Хей и Петър Дънов (обожавам да чета Дънов,с любимия първо затова се заговорихме,че четем Дънов и слушаме рок).
Та така...заболяванията си стоят.
Вярвам,че има съдба,карма,че нещо се случва,защото е трябвало да се случи...
Теории всякакви.
В една любима книга е казано,че всекиму според вярата(Майстора и Маргарита).
Ако ти вярваш,че силата е в теб,че ще се пребориш с болестта,съм убедена,че Вселената ще те подкрепи и от сърце ти пожелавам да се пребориш.Е,бих те посъветвала и да пиеш лекарствата и да ходиш на консултация с лекар.Лекарите също са неслучайно на този свят...
Теории много,дано всеки намери верния път за себе си.

# 699
  • Мнения: 20 162
Ск ск, моят личен опит, а и от споделянето в темата през годините е, че нито хранителни добавки, нито спорта, нито хранителен режим помага за Базеда. Има хора дето правят чудеса от храброст, и не помага. Има хора които нищо не правят, и им се кротва жлезата.
Но няма лошо да пробваш каквото си решила.

Аз не съм съгласна с твърдението!
Точно ние разболяваме тази жлеза, смятам че и от нас зависи резултата, плюс лекарска намеса разбира се ☺️
Трябва позитивно мислене, спокойствие, начин на хранене, леки тренировки(ако човек се усеща по добре), дълги разходки в планина или парк, приятна компания. Висчко е много на вързано, а чакане само с хапчето на доктора късметлия са тия които успяват, да.
Не знам защо обаче мислиш, че не съм минала през това.

# 700
  • Мнения: 99
Вай как си ме нападнахте само. 🤔🤭
Ами това което казах, че ние сме си виновни осъзнавайки или не си го написахте и вие. Това е МОЕ МНЕНИЕ.
Болести, като един грип искаран тежко, могат да отключат подобни заболявания ЯСНО МИ Е!
Но главно 80% играе стреса. Др проценти са фамилна обремененост и тн.
 ЯСНО МИ Е!
Просто реших да внеса нещо позитивно, да си говорим за начин на хранене, да дам положителна нотка не нещата че всичко ще се оправи, променяйки нещо в себе си. А не само даа пишем ресултати с треперещи ръце и чакане на отговори рефрешфайки страницата през 2 мин.
Тук се получава едно голямо оплакване, нерви,тревоги, килограми. Да това са нещата от живота, трябва и тях да споделяме.
Съжалявам, ако съм била криво разбрана!
Хубав ден и повече няма да коментирам 5ст.☺️

# 701
  • Мнения: 11 737
Не се сърди и ти.
Тук всеки новодошъл е надъхан. И ние така сме били. Като направихме "стажа" и видяхме, че е все тая и всичко е бля-бля, нормално някой да се подразни.
Мини си по пътя. Направи плануваното, пък дано при теб завърши всичко с една безкрайна ремисия.
И не се дразни ако някой подскочи за нещо. Просто сме пробвали много неща и сме някак.. Хайде да не говоря от чуждо име.

# 702
  • Мнения: 20 162
Аз мисля, че ти криво си ме разбрала, никой не те напада. Споделям си опита, съжалявам, че не съвпада с очакванията ти.
А за оплакванията, да се получава защото хората когато са добре не пишат, влизат само като го закъсат. Само ние баламите с Мереленда и чат пат още някой, се включваме и в добре и в зле.
Явно е време и аз да си взема малко почивка от темата.

# 703
  • Мнения: 1 372
Аз мисля че генетично или не, просто някои хора са предразположени към определени заболявания и каквото и да правят, дори понякога и без определен повод като силен стрес, бременност и т.н. заболяването се отключва и това е. А иначе да живеем и да се храним здравословно, да се движим умерено, нека е цел на всички, и здрави и болни.

# 704
  • Мнения: 106
Стресът е наистина фактор. Дано всички сме късметлийки и да се оправим.

Общи условия

Активация на акаунт