🐑''Фермата 6: Пътят на една мечта'' - тема 13 /29.11 - 06.12/🐑

  • 86 987
  • 2 413
  •   1
Отговори
# 2 235
  • Мнения: 1 723
Очаквам Даю да се "самоубие" ритуално и да извика на дуел Боби, но като го знам какъв е, ще извади от ръкава на ританките Соянчо Animal Rabbit2

Точно Боби ли?Нали с него се уговаряха да си пазят гърбовете взаимно.Не е толкова сложен Данчо.Ще си избере Стоян.Той си каза,  че едната причина да избере женски дуел е за да си осигури по-лесен съперник за дуел в последната седмица.

# 2 236
  • earth
  • Мнения: 1 334
При започване от битка за 4т, битка за 3т може да стане излишна.
При игра подред, тази за 4т може да е излишна.

При първия вариант се дава допълнително преимущество на този, който реди точките, защто се гарантира, че най-слините му/и игри се играят.

Днес за Надя допълнителен бонус беше, че силните и битки се играха когато е отпочинала, защото се видя, че Даяна е по-издържлива.

# 2 237
  • Мнения: 1 726
Очаквам Даю да се "самоубие" ритуално и да извика на дуел Боби, но като го знам какъв е, ще извади от ръкава на ританките Соянчо Animal Rabbit2

Точно Боби ли?Нали с него се уговаряха да си пазят гърбовете взаимно.Не е толкова сложен Данчо.Ще си избере Стоян.Той си каза,  че едната причина да избере женски дуел е за да си осигури по-лесен съперник за дуел в последната седмица.
Там е номерът - да са "самоубие" означава да избере Боби и да се остави да го бият, за да са заедно навън с Дая сега и завинаги или докато продукцията ги раздели.

# 2 238
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Хубав дуел се получи. Хареса ми. Дуел между силни и равностойни съперници винаги е интересен.
Но не се развълнувах много, всъщност в този сезон изпитах някаква емоция на дуелите само два пъти - първия път - радост от победата на Поли над Антония, втория път - разочарование от отпадането на Ангел.

Да видим как ще започне последната седмица. Надявам се през цялата седмица да гледаме интересни и динамични битки. Simple Smile

# 2 239
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Тъпо е с това непрекъснато пререждане и отпадане на битки на дуела. Теглят 5 битки, играят 5 битки, какво има за умуване. Първо премахнаха 4 битка при равен резултат след трета. Да речем, че има логика. Ама тази простотия първо да се играе битката за 4 точки беше малоумна. Било зрителите да гледат повече битки. Но се вижда, че така трета може да стане излишна. Да връщат най-първите правила, играят до четвърта включително задължително и по ред, а при голяма разлика в резултата да отпада петата. Няма друг справедлив начин за провеждане на дуела.

# 2 240
  • София
  • Мнения: 4 429




Фермата - Сезон 6, Епизод 79 (05.12.2020)

# 2 241
  • Мнения: 3 865
Айде Наде! След моста идва най-фермерската битка.
То това е Фермата. Рязане, сечене и коване. А не патенца и символчета. Stuck Out Tongue
Сериозно?
И кога три месеца Надя прави нещо от трите?
Не ковала пирони, току що каза, че и с трион не е рязала....та кое казваш, е фермата?
Мандрата, интригите, лицемерието и подмолните битки?

Тази на финала ще я отнесат мъжете, освен зрителския вот, фермерския също, ще я отнесе всеки един от останалите мъже.
Защото показа, че не е нищо особено на арената.

Във фермата не е правила тия трите, но съм сигурна, че преди формата ги е правила и сериозно се е подготвила. Няма как да вземеш триона и да почнеш  да режеш все едно цял живот си го правил, защото просто си го можеш - така си се родил научен. Айде бе - лъже като дърта циганка.

Стига с това - развалила му годежа, развалила му семейството. Той семейство не е имал и преди Дая, сам си каза, че това е поредното му залитане встрани. Това, че Камелия няма достойнство и си мисли, че ще го задържи с два буркана лютеница, си е неин проблем. Ако Пижамчо държеше на Камелия, нямаше не само точно на нея да ѝ обяснява, че Даяна е перфектната жена, но и нямаше да се лигави с Дая. Никой не му е виновен, че са му слаби ангелите и му се иска агнешко.
Даяна допусна много грешки в отношенията с мъжете във Фермата, но няма вина за провала на отношенията между сгодените. Пижамчо сам се справи успешно.

разбира се, че му ги е развалила. И на Стоян да се беше метнала и неговото семейство щеше да развали. Само Петър не поддава щото е разумен и не на последно място - щото се е наситил на Даянки. Сега вече си търси стабилна жена за женене. Сигурна съм, че навън ако Даяна му се натисне много вероятно е да се възползва.  Но от друга страна я видя, че не е от еднодневките, на които е свикнал, а сериозно си е хлътнала по него и правилно прецени да не и дава напразни надежди.
Все повече ми харесва тоя Петър.

# 2 242
  • earth
  • Мнения: 1 334
Ето аз какво бих предложил - играят се всички игри подред, а при краен резултат 8:7, се играе още една, допълнителна, решаваща игра. Така  всяка една игра ще има смисъл да се играе.

# 2 243
  • Мнения: 10 934


PS: НЕ Е СПРАВЕДЛИВО

1 - Само един човек да реди битките
По-справедливо би било да се редуват - като се изтеглят всички битките да се почне от втория дуелист - колко точки слага на първата, после първият дуелист да определи точките на 2-та, и така да се редуват!

2 - Един човек да спечели 3 битки, срещу 2 за противника, и да загуби играта!
Абсурд!
Тук не визирам само Даяна, а много други участници преди това и през предишните сезони.
Дали няма да е по-справедливо да няма точки, а победителят да печели с 3 от 2 битки ?!

Това е ФОРМАТНО предаване, излъчва се в много страни по света И СИ ИМА ПРАВИЛА. Не може ние да си измисляме... кой да редил битките, па да се редували, па не знам си какво.  Гледал съм малко сръбската FARMA, още като я даваха по Pink Plus, правилата са същите

# 2 244
  • SF
  • Мнения: 21 096
При започване от битка за 4т, битка за 3т може да стане излишна.
При игра подред, тази за 4т може да е излишна.

При първия вариант се дава допълнително преимущество на този, който реди точките, защто се гарантира, че най-слините му/и игри се играят.

Днес за Надя допълнителен бонус беше, че силните и битки се играха когато е отпочинала, защото се видя, че Даяна е по-издържлива.


Да, и на мене не ми харесва идеята, този който реди точките, да си гарантира, че ще се играе игра за 4.
При предишните правила трябваше да има едно наум, че игра за 4 точки може и да не се играе и да се отиде направо за играта на 5 точки. Така трябваше да мисли повече коя игра да сложи за 4.

Както не беше редно Надка да се откаже от играта за имунитет и така да даде шанс на Ванчето или на Мария да се имунизират и да не могат да бъдат избирани за съперници. Какво е това ограничаване на избора на този, който трябва да избира!!!
Или да има правила, или да няма. Днес можеше например Ванчето да е отупаната и да си ходи вкъщи.

# 2 245
  • София
  • Мнения: 27 142
Е, нормално е, Даяна да е по-издръжлива. С 14 години по-млада е. Но и кардиото на Надя си го бива. Аз съм впечатлен.

Второ и много важно,
Няма 'ако' в живота. Всички знаете за лафа, 'ако Левски беше с ботуши, а Ботев с каска.'

=

Ма Ко,
За пореден път ще го напиша, дано ме разбереш най-накрая. В нито един момент не съм си мислел, че Надя ще спечели убедително. Посочи ми къде е този мой пост? Напротив бях притеснен въпреки, че исках много да видя Надя на Арената. Моите тълкувания идват от факта, че въпреки победата на Надя се носи вода от девет кладенци да се омаловажи победата и. И си размишлявам, откъде ли идва всичко това. Или от чиста омраза към нея или от очаквания, че е изключително силна и всеможеща. Или Даяна е била подценявана.
Ако Милена беше победила Даяна в такъв дуел тук щяха за президент да я издигнат, но за Надя нито една похвала от противниковия лагер.
Ами така не може. Не е ОК.

Мери Ан,
Ами да познавам доста, сама знаеш много добре, защото се знаем от много години. Е, този сезон ме водиш с поне една обиколка, ама няма да ти се давам. Stuck Out Tongue
Та, за конкретния дуел посочи ми кое е невярното което съм написал за дуела. Лесно може да ми намериш мненията. И то при положение знаеш, че съм пристрастен. Знаеш, че е трудно хем да си пристрастен, хем и обективен. И да, тежко е да защитаваш участник като Надя, защото тя просто е силно мразена и много хора няма да и признаят нищо каквото и да направи. А това също не е обективно.Осъзнавам всичко това, а и никога не съм бил в такава роля в реалити формат. Simple Smile

# 2 246
  • Мнения: 3 068
Прав си, силно мразена е , и сигурно има за какво.

# 2 247
  • earth
  • Мнения: 1 334
А забелязахте ли как преди дуела Даяна на няколко пъти подхвърли как Надя щяла да сложи 5т на алманаха. Държеше се все едно я е страх от това. Чудя се дали не е било стратегия, да подведе Надя да направи точно това.

# 2 248
  • Мнения: 14 064

А Даяна аз ли не видях или тя не си взе довиждане с никой освен в Йордан. Даже и Петър пренебрегна.



Първо се прегърна с Калоян, после с Мария, Петър и нататък не гледах.

# 2 249
  • Мнения: 4 394
Diavolo,  не знам за какво са тези задълбочени размисли защо хората не харесват Надя. Просто си силно пристрастен и не можеш да видиш някои факти. 😉
Не мога да поздравя човек, чиято първа природа са злорадството, интригата и арогантността.

Общи условия

Активация на акаунт