Нарцисизъм

  • 36 077
  • 583
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10
pinko.lover и при описаните от теб неща правите опити за бебе?!?!!
Момиче, не знам той нарцис ли е, манипулатор ли е или обикновен лентяй, но при теб определено има сериозни проблеми в отношенията с другия пол. Първо мъж, който е изцяло на твоя издръжка, по-нататък как виждаш нещата когато забременееш и родиш, разходите ви се увеличат, а ти не можеш да работиш? Второ отношенията ви са ненормални, дори да оставим на страна манипулациите и нарцисизма (хайде така да го наречем). При описаните от теб неща правенето на дете е чиста проба безумие. Прочети теми из форумите как се развиват подобни връзки и в какво положение се оказват жени като теб. Има достатъчно писано, ако ти харесва, продължавай...

Напълно сте прав/а. Именно затова прекратих опитите. Мислила съм всички неща, които сте описал/а. Напълно осъзнавам, че няма как да имам дете с такъв човек.

Моля ти сe, не създавайте дете. Аз съм с бебе и е ад...След раждането моят мъж стана неознаваем. Отскоро се информирам за нарцисизма. Това , което съм приемала за особеност на характера е било патология. С появята на бебето поведението му се влоши в пъти. Бягай. Бягай колкото се може по-бързо и не се обръщай назад. Сега аз трябва да спасявам и себе си, и детето.

# 241
  • Мнения: 68
Аз мисля, че липсата на чувство за вина си е ясен пеизнак за нарцисизъм.Когато в отношенията между двама човека единият винаги обвинява другият за даден конфликт,неразбирателство, кавга и никога не казва, че е сгрешил, не е поне малко критичен и не чувства никога вина си е нарцисизъм. В една връзка отношенията ако не вървят има причина и вдвамата. Нарциса дори сякаш се наслаждава другите да страдат и удря точно в слабите им места. Когато се извинява го прави неискрено и изпросено. Не зачита чувствата на другите, изобщо така му е устроено мисленето, че не изпитва никакво състрадание, съпричасност. Възприема себе си  сякаш е винаги прав.Също друг признак е  невъзможната комуникация и обсъждане при възникване на конфликт. Там няма търсене на решение и разговор, а само обвинения, че си виновен.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 10:09 от Bojidar11

# 242
  • Мнения: 202
Аз мисля, че липсата на чувство за вина си е ясен пеизнак за нарцисизъм.Когато в отношенията между двама човека единият винаги обвинява другият за даден конфликт,неразбирателство, кавга и никога не казва, че е сгрешил, не е поне малко критичен и не чувства никога вина си е нарцисизъм. В една връзка отношенията ако не вървят има причина и вдвамата. Нарциса дори сякаш се наслаждава другите да страдат и удря точно в слабите им места. Когато се извинява го прави неискрено и изпросено. Не зачита чувствата на другите, изобщо така му е устроено мисленето, че не изпитва никакво състрадание, съпричасност. Възприема себе си  сякаш е винаги прав.Също друг признак е  невъзможната комуникация и обсъждане при възникване на конфликт. Там няма търсене на решение и разговор, а само обвинения, че си виновен.

А пф нормална комуникация с нарцис.. с 5 годишно дете има по голям шанс да се разбереш. Честно казано, никога не съм вярвала, че има чак такива хора, аз даже още не мога да го асимилирам макар и все още да съм с такъв човек.. 🤢

# 243
  • Мнения: 68
Аз мисля, че липсата на чувство за вина си е ясен пеизнак за нарцисизъм.Когато в отношенията между двама човека единият винаги обвинява другият за даден конфликт,неразбирателство, кавга и никога не казва, че е сгрешил, не е поне малко критичен и не чувства никога вина си е нарцисизъм. В една връзка отношенията ако не вървят има причина и вдвамата. Нарциса дори сякаш се наслаждава другите да страдат и удря точно в слабите им места. Когато се извинява го прави неискрено и изпросено. Не зачита чувствата на другите, изобщо така му е устроено мисленето, че не изпитва никакво състрадание, съпричасност. Възприема себе си  сякаш е винаги прав.Също друг признак е  невъзможната комуникация и обсъждане при възникване на конфликт. Там няма търсене на решение и разговор, а само обвинения, че си виновен.

А пф нормална комуникация с нарцис.. с 5 годишно дете има по голям шанс да се разбереш. Честно казано, никога не съм вярвала, че има чак такива хора, аз даже още не мога да го асимилирам макар и все още да съм с такъв човек.. 🤢
. Разговори може да се водят на всякакви теми, но стигне ли се до общи решения и обсъждане кауза пердута. Ще извядят от 10 кладенеца вода за да ти обяснят колко си лош, крив, драматизираш, разговорите са тежки и т. н само и само да си остане всичко както те си го искат.

# 244
  • Мнения: 10
Аз мисля, че липсата на чувство за вина си е ясен пеизнак за нарцисизъм.Когато в отношенията между двама човека единият винаги обвинява другият за даден конфликт,неразбирателство, кавга и никога не казва, че е сгрешил, не е поне малко критичен и не чувства никога вина си е нарцисизъм. В една връзка отношенията ако не вървят има причина и вдвамата. Нарциса дори сякаш се наслаждава другите да страдат и удря точно в слабите им места. Когато се извинява го прави неискрено и изпросено. Не зачита чувствата на другите, изобщо така му е устроено мисленето, че не изпитва никакво състрадание, съпричасност. Възприема себе си  сякаш е винаги прав.Също друг признак е  невъзможната комуникация и обсъждане при възникване на конфликт. Там няма търсене на решение и разговор, а само обвинения, че си виновен.

А пф нормална комуникация с нарцис.. с 5 годишно дете има по голям шанс да се разбереш. Честно казано, никога не съм вярвала, че има чак такива хора, аз даже още не мога да го асимилирам макар и все още да съм с такъв човек.. 🤢
. Разговори може да се водят на всякакви теми, но стигне ли се до общи решения и обсъждане кауза пердута. Ще извядят от 10 кладенеца вода за да ти обяснят колко си лош, крив, драматизираш, разговорите са тежки и т. н само и само да си остане всичко както те си го искат.

Както обещания за блестящо бъдеще, които никога не се изпълняват...

# 245
  • Мнения: 68
Както обещания за блестящо бъдеще, които никога не се изпълняват...
[/quote].    Това не мисля, че е нарцистично.Нарциса по-скоро смята, че другият е  длъжен да му ги осигури. При тях рядко има взаймност.Бъдещето се гради от двама човека, планират заедно, борят се заедно и т.н.Нарциса е възприел, че е толкова специален, че другият е длъжен да прави всичко. Поне когато се разкрие е така. В началото може и да показва наченки на емпатия докато те оплете. На него така му работи мозъка, не го прави нарочно или със зла умисъл. Така си го възприема. Никой не е толкова специален, че друг да му осигурява блестящото бъдеще. Това по-скоро си е подвеждане за да те спечелят. Връзката е от двама, не може единият само да се раздава и да покрива очаквания, а когато пожелае нещо става крив и изобличен от нарциса, който удря точно в слабите му места. Не претендирам за достоверност аз така си ги обяснявам нещата. Все пак хора много и проявите на егоизъм и нарцисизъм са много, но липсата на основни чувства като  вина, проява на обич, желание да даваш, а не само да получаваш, липсата на самокритика за мен са признаци.Говоренето и обещанията може да са си просто лъжи не е задължително да са от нарцис.

# 246
  • Мнения: 38
Здравейте отново! Включвам се с ъпдейт след предишните ми мнения. Искам да благодаря на всички за съветите, дори и на тези, които бяха по-"остри", защото именно те ми помогнаха да прогледна. След Нова година се разделихме - след многократни повтаряния как иска да се изнесе и т.н. В момента, в който казах добре, бях обвинена, че съм го изгонила. Но този път устоях и не се поддадох на тези думи. Казах: да, нека е така, гоня те. Такава агресия излезе от мен и такива обиди (с които не се гордея), че не можах да се позная - всичко, което съм таила толкова време. Чашата преля, когато изпаднах за първи път в живота си в състояние, което ме докара до спешен център и психиатричен кабинет и по-късно ми бе обяснено, че всъщност е Паническа атака. Наистина си мислех, че умирам. Буквално. Уплаших се за живота си и видях какво всъщност си причинявам. Намерих специалист, с когото да работим над проблема и сега се чувствам далеч по-спокойна и уверена. Да, няма да крия, че страхът от това да остана на тази възраст сама (когато се предполага, че вече трябва да съм се ориентирала съм семейство) е голям. Боли от разбитите мечти, но вярвам, че ще срещна най-правилния за мен човек, когато обичам себе си и премахна тази фикс идея от главата си. И когато най-малко очаквам. Simple Smile) Или поне така се надявам! Simple Smile

# 247
  • Мнения: 202
Оле колко се радвам, като разбера, че някой е напуснал такава връзка. 🥳може би, защото аз още се опитвам. А за страха от това, че ще останеш сама, аз също го имам, а съм на 20 🤦🏼♀Надявам се и аз да успея да се измъкна. 🤞

# 248
  • София
  • Мнения: 12 180
Оле колко се радвам, като разбера, че някой е напуснал такава връзка. 🥳може би, защото аз още се опитвам. А за страха от това, че ще останеш сама, аз също го имам, а съм на 20 🤦🏼♀Надявам се и аз да успея да се измъкна. 🤞
По-сам, отколкото във връзка с нарцис човек трудно може да бъде. Затова и така се активира страха от самота в подобни връзки, защото я има във възможно най-големите количества. Дори на случайните минувачи по улицата им пука повече за вас, отколкото на нарциса.
Кураж и никога повече такава самота!

# 249
  • Мнения: 2 002
Аз първо осъзнах, че оградена от хора, живеща в семейство се чувствам безкрайно сама и самотна. И усещането, че никой не го е грижа за мен и как се чувствам, липсата на лично време и място ... Всичко това ми помогна да се изнеса. Знаех, че ще съм сама, но поне няма да се разочаровам. Няма го очакването другите около теб да се сетят за теб.

# 250
  • Мнения: 68
https://www.google.com/amp/s/nestesami.wordpress.com/2019/01/20/ … ia-narcisist/amp/.      Ето една полезна статия по въпроса.

# 251
  • Мнения: 202
Аз съм страшно шокирана и не знам как да реагирам. Моя нарцис два пъти подред пуска една песен, която се казва “Нарцис” първия път се направих на ударена. Сега пак я пусна и аз естествено се направих на луда и го питам какво е “нарцис”. И той ми отговаря или пеят за цветето “нарцис” (не се пее за цветето) или, че са нарцисисти. Аз съм потресена, шокирана и не знам какво да си мисля. 😃

# 252
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Аз съм страшно шокирана и не знам как да реагирам. Моя нарцис два пъти подред пуска една песен, която се казва “Нарцис” първия път се направих на ударена. Сега пак я пусна и аз естествено се направих на луда и го питам какво е “нарцис”. И той ми отговаря или пеят за цветето “нарцис” (не се пее за цветето) или, че са нарцисисти. Аз съм потресена, шокирана и не знам какво да си мисля. 😃
Защо си потресена и шокирана?

# 253
  • Мнения: 202
Аз съм страшно шокирана и не знам как да реагирам. Моя нарцис два пъти подред пуска една песен, която се казва “Нарцис” първия път се направих на ударена. Сега пак я пусна и аз естествено се направих на луда и го питам какво е “нарцис”. И той ми отговаря или пеят за цветето “нарцис” (не се пее за цветето) или, че са нарцисисти. Аз съм потресена, шокирана и не знам какво да си мисля. 😃
Защо си потресена и шокирана?

Защото не разбирам как така от нищото почва да слуша песен свързана с държанието му. И съм шокирана, че знае изобщо какво е това😅и не знам как да го разбирам?!

# 254
  • Мнения: 597
Открил е себе си в песента и му харесва.
Те много добре знаят какви са и си знаят недостатъците. Не се заблуждавайте.

Общи условия

Активация на акаунт