Къде София да си изхвърля боклука?!

  • 1 155
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Sf
  • Мнения: 808
Кремиковци - това недоразумение...
Нали се говореше нещо такова..какво стана?

Кремиковци го продадоха на индийския индустриален магнат Митал...

Иначе преди време даваха предаване за екипа по чистота в Берлин. С шеф българин и екип от 20-тина човека само. Всичко механизирано, опростено и най-вече чисто. Да не забравяме също и отношението на германците към разделното събиране на отпадъци!!!

Та нали Б.Борисов беше на посещение в Берлин:

цитат от вестник Стандарт:

Ще пакетираме сметта като в Берлин
Площадката за пакетиране на боклуците ще представлява огромно хале, изолирано по специална технология. По същия начин се преработва сметта в центъра на Берлин.
Подът на халето ще е със специално покритие, за да не изтичат разтвори в почвата. До него ще се построи и лаборатория, която непрекъснато ще измерва състоянието на подпочвените води и въздуха.
В халето ще влизат камионите с боклуците, които ще бъдат изсипвани в специален бетонен леген. От него товарач ще качва отпадъците в нещо като огромен ТИР, където ще се преработват на три етапа. Първоначално преса със сила на удара 80 тона ще надробява боклуците. След това ще отиват във втора камера, в която с много силен магнит ще се "изтеглят" металите. След това боклуците ще се опаковат с цилиндри с диаметър 1,20 м и височина 1,20 м. Балите с отпадъци ще се обвиват в 8-пластова мрежа от полиетилен, която е устойчива на много високо налягане. Накрая те ще се бинтоват в специално фолио. Така при целия процес боклукът се изолира от кислорода и силно се забавят процесите на гниене.
Няма опасност птици да накълват обвивката на балите или пък мишки да ги разкъсат. Материалът е много устойчив и няма да поддаде.
5 млн. лева струва инсталацията за преработване на боклука, която столичната община купи.
Машината ще пакетира една бала за 3 минути.

# 16
  • Мнения: 2 550
Joy Joy Joy Добър план, но трябва да се започне от смяната на репуликата с монархия и ти да си цар:))))))))
Иначе нема как да стане...


Хахахха, взе ми думите от клавиатурата  Mr. Green

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кремиковци го продадоха на индийския индустриален магнат Митал...

 ooooh! ooooh! ooooh!
Май не исках да знам това...

# 18
  • Мнения: 6 167
Joy Joy Joy Добър план, но трябва да се започне от смяната на репуликата с монархия и ти да си цар:))))))))
Иначе нема как да стане...


Хахахха, взе ми думите от клавиатурата  Mr. Green

вий само ме издигнете за премиер - аз оттам нататък ш'са оправя)))

но като се замисля монархията също ми отръва  Wink
златен век ни чака под моето царуване  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Кризата с боклука на София и на мен взе да ми писва ама много. Как е възможно непрекъснато да има някой недоволен за площадки, сметища и т.н.
Колко години питам аз този гейзер на отрови "Кремиковци" работи ? Някой да се е изнесъл от околностите му или да е протестирал ? А това, че трови цяла София ? Пък те за едно сметище надигат глас.
Явно има нещо много по-голямо за да не се намери площадка. Пустеещи земи бол, защо никой не им обръща внимание ?
Ейййййй това българина е ужасно нещо. Градовете на Запад ще се избият при кой да е сметището, а при нас ще се избием при кой да не е. Вече направо не ме интересува - да се оправят. Аз си плащам такса смет и си хвърлям боклука в контейнера. Оттам нататък не ме интересува. И нещо друго - ако всички столичани осъдим Общината когато ни зарият с боклук поради липса на площадки ще видите колко бързо ще намерят сметище, та и две даже  Naughty

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Къде София да си изхвърля боклука?! - отг: На боклука. Mr. Green
Извини ме, Lennie, че ще съм малко рязка, но само София ли има боклук? Как другите градове си намират къде да го хвърлят, а София все няма място. Омръзна ми да слушам за софийски боклуци, да го изсипят на жълтите павета ако щат, аз като Буба ще си го преместя в другия крачол. Tired

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Как другите градове си намират къде да го хвърлят, а София все няма място.

Мащабите са несравними...
Премести си го...нали не ти е на носа...

# 22
  • Мнения: 948
Кремиковци го продадоха на индийския индустриален магнат Митал...

 ooooh! ooooh! ooooh!
Май не исках да знам това...

  offtopicСамо да кажа, че "индийския" Митал е в момента най-голямата компания за метали в света, след като купи френския Арселор за 26.6 милиарда евро преди месец.

Не знаех, че са взели и Кремиковци, няма лошо Peace  Ако някой може да го направи печеливш, те са.

Ето го индиеца Митал, невероятна история, започнал като леяр. http://www.forbes.com/static/bill2005/LIRR0YG.html?passListId=10 … p;datatype=Person

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
  offtopicСамо да кажа, че "индийския" Митал е в момента най-голямата компания за метали в света, след като купи френския Арселор за 26.6 милиарда евро преди месец.

МНОГО ми е интересно френския Арселор дали бълва такива гадости?
Факта, че Митал  си позволява подобно нещо означава не само, че някой му го разрешава, а и че той не намира нищо  нередно в това.
Хич няма да му чета биографията...част от нея дишам всеки ден.
Не ми харесва и това си е.

# 24
  • Мнения: 948
Казвам само да не го дискриминираш, че е индиец; не му е това проблема.  Peace

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...имам лек проблем с индийците...признавам си  Embarassed

# 26
  • Мнения: 1 462
златен век ни чака под моето царуване  Mr. Green
Земля – крестьянам, фабрики – рабочим!
Каждому по потребности, от каждого по способности!
Been there, done that.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 808
  offtopicСамо да кажа, че "индийския" Митал е в момента най-голямата компания за метали в света, след като купи френския Арселор за 26.6 милиарда евро преди месец.

МНОГО ми е интересно френския Арселор дали бълва такива гадости?
Факта, че Митал  си позволява подобно нещо означава не само, че някой му го разрешава, а и че той не намира нищо  нередно в това.
Хич няма да му чета биографията...част от нея дишам всеки ден.
Не ми харесва и това си е.

Няма да правят подобрения... За това, че индийският магнат е най-големата индустриална компания, знаем Simple Smile И затова в един или друг смисъл договорът беше изгоден за наша страна... Затова Митал не прави нищо в Кремиковци...

# 28
  • Мнения: 7 474
Аз съм за "твърда ръка" по въпроса. Ясно е , че никой не иска боклук под носа си , но и завод за два дни и без пари не се строи.   Naughty  Не може цял град да е заложник на шепа хора Naughty  Да ги изселват, компенсират или каквото там измислят, докато се построи завод.

Общи условия

Активация на акаунт