Банално е,но моля кажете честно!

  • 6 514
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 294
Аз знам, че "френската" мярка е ръст минус 110 равна на кг., които трябва човек да тежи. Но както и другите са споменали всичко зависи от фигура, тежъст на костите и т.н. За мен най-важното е човек да се чувства добре, да изглежда добре (здрав, изпълнен с енергия) и да подбира дрехите и аксесоартие си така, че да прикрива всичките си "недостатъци" и да подчертава своите "преимущества".  Grinning За справка аз съм също 165см. и тежа 53кг - смея да кажа, че се чувствам добре и изглеждам добре. Няма нужда човек да бъде много слаб, защото първо не е здравословно, второ дрехите не стоят добре, а и трето МЪЖЕТЕ не харесват "кльощави" жени... Laughing

# 46
  • Мнения: 597
 Ама какво зна4и мерки??? Аз съм 1,61 и  по калкулаторите на спайдърите в сита им трябва да тежа 49!  Аз на 53-55 много си се харесвам...ако стана 49 какво ще остане от мен?Нито цици,нищо...Една жена трябва да си има всичко,за да изглежда здрава,апетитна и секси..Нито ще се опъваме на някоя корица на списание,нито е необходимо да ни стърчат кокалите.А и не си мислете,че мъжете харесват скелети...Вие като жени, мършави мъже ли харесвате? Много се съмнявам...

# 47
  • Мнения: 5 647
честно ти казвам: при 165 см височина.
около 65 килограма е нормално да си.
при 60 килограма си слаба.
ай ся се успокой.

Стига,де. Аз съм 168 см. и ако съм на такива килограми, няма да ходя, а ще се търкалям.  Crazy Crazy Crazy

# 48
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Но моля по-кротко  Laughing В това да изглеждам добре,слаба и красива  НЯМА НИЩО НЕРЕДНО. За тези които не са разбрали НЕ СЪМ АНОРЕКСИЧКА Не Страдам от хранително разтрйство, слава Богу  Peace
Знам че най-вероятно нямате лоши намерения и все пак да сме наясно  Hug

# 49
Ама какво зна4и мерки??? Аз съм 1,61 и  по калкулаторите на спайдърите в сита им трябва да тежа 49!  Аз на 53-55 много си се харесвам...ако стана 49 какво ще остане от мен?Нито цици,нищо...Една жена трябва да си има всичко,за да изглежда здрава,апетитна и секси..Нито ще се опъваме на някоя корица на списание,нито е необходимо да ни стърчат кокалите.А и не си мислете,че мъжете харесват скелети...Вие като жени, мършави мъже ли харесвате? Много се съмнявам...
НЕ ТЕ ПОЗНАВАМ АМА ЕДНО ГОЛЯМО ЕВАЛА ОТ МЕН ! ТИ ГО КАЗА МНОГО АМА МНОГО ДОБРЕ ЗА КОЕТО ТЕ ПОЗДРАВЯВАМ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ! ВЪОБЩЕ НЕ ХАРЕСВАМ ТЕЗИ МИТИ СКАКАЛЦИ...ТВА НЕ СА МЪЖЕ ЗА МЕН ЕДИН МЪЖ ТРЯБВА ДА Е СИЛЕН И НАБИТ А НЕ 50КГ С МОКРИ ДРЕХИ
АЗ МНОГО ОТСЛАБНАХ ТАЗИ ГОДИНА ...... ОБАЧЕ ИСКАМ ДА КАЖА, ЧЕ ЗА МЕН НАЙ -ХУБАВОТО ЖЕНСКО ТЯЛО Е ТЯЛО КОЕТО ИМА ХУБАВИ ПРОПОРЦИИ.... ИМАШ СИ ХУБАВО,СТЕГНАТО ДУПЕ НЕ ДЕБЕЛО И СЛУЗЕСТО , ИМАШ ХУБАВ БЮСТ(ДАЙ БОЖЕ НА ВСЯКА ЖЕНА , ЧЕ КОЛКО ЖЕНИ СТРАДАТ ЗАТОВА ЧЕ НЯМАТ ГЪРДИ )Sad ЕДНИ СТЕГНАТИ И ХУБАВИ КРАКА И ЕДНА ХУБАВА УСМИВКА И МОГА ДА ВИ КАЖА, ЧЕ ДОРИ ЩЕ СМЕ ПО-ХУБАВИ ОТМ АНДЖЕЛИНА ДЖОЛИ Simple Smile
абсолютно никога няма да стана скелет защото не ми харесва ........за мен ЕДНА ЖЕНА ТРЯБВА ДА СИ ИМА ВСИЧКО НО НЕ ПРЕКАЛЕНО.... ВСЕ ПАК СМЕ ЕСТЕТИ ..НО АКО НЯКОЙ СЕ ХАРЕСВА ТАКЪВ КАКЪВТО Е НЯМА ПРОБЛЕМ ТОВА Е МНОГО ХУБАВО Simple Smile
за мен е задължително една жена да има талия защото така се подчертава женствеността .......
това е което мисля

# 50
  • Мнения: 511
До авторката - с тази психика не ти трябва да се вманиачаваш на тема идеално тегло, че си нямаш и идея докъде можеш да стигнеш...От много инат и болни амбиции моя позната изкара три месеца в болница, защото малко по малко органите й не си вършеха функциите правилно. Та покрай нея ми се наби в главата картинката на измъченото слабо, но болно тяло. Не ти трябва наистина да се побъркваш на тази тема. Ако смяташ, че искаш да изглеждаш по-добре намали сладкото и спортувай, но не се измъчвай със зверски диети, за да не съжаляваш.

# 51
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз съм 174 см и тежа 50 кг. Всички казват, че съм слаба.
Но това е много индивидуално. На някои хора костите тежат повече (досещате се какво искам да кажа).

Според мен при ръст 165 трябва да си максимум 50-55 кг. Аз съм 159 и тежа 40 кг. Знам, че повечето ще ме обявят за "кльощава", но истината е че аз се чуствам перфектно с тези килограми.

Това е страшно индивидуално. Абсолютно не може да се каже какво е оптималното тегло, освен от диетолог, който да вземе предвид наследствеността, структурата и костите.
Аз съм 160-162 см, тежала съм 46 кг и изглеждах отвратително. Най-добре изглеждам когато съм ок. 50 кг; в момента съм 53-54 и пак се чувствам добре. Въпреки това, поради телесната ми структура и тежестта на костите ми, винаги изглеждам повече, отколкото всъщност тежа.

Особено за по-младо момиче, което тепърва расте (а растеш до 20-22 години!) не може да се отсече категорично 'трябва да тежиш еди-колко-си'... Аз бих заложила на 57-60 кг като средно тегло, но не съм те виждала и не мога да се подпиша под това.

# 53
  • Мнения: 647
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace
Бих искала да наблегна на това:как изглеждаш в собствените си очи

# 54
  • Мнения: 712
Аз съм висока 168 см и се чувствах най-добре, когато бях около 55 кг. Сега съм 60 и се боря да ги намаля поне до 57 кг. Задължително ходи на спорт. Аз преди ходех на фитнес, но без особени натоварвания. Най-вече ходех на пътечката. Сега не спортувам, но ходя бързо пеш поне 20 минути.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 12:08 от Sarsarilka

# 55
  • Мнения: 2 897
Наистина тежестта на костите, както и структурата на тялото,  имат голямо значение - няма идеално тегло за определена височина!

Така е!Пък и не забравяй,че мазнините тежат доста по-малко,на фона на общата телесна маса.Имам приятелки с моя ръст,които тежат по-малко от мен,но изглеждаме еднакво слаби.
Съветвам те да спреш да се измъчваш за това,защото има реална опасност да залитнеш в една доста опасна посока Stop
Обърни внимание и на друго нещо-кое повече би ти харесало:слабо и отпуснато тяло,или по-закръглено,но здраво,стегнато и хармонично(естествено,че може и други комбинации да се направят,но аз давам пример с това)Важното е как изглеждаш,а не какво показва стрелката на кантара Peace

# 56
  • Мнения: 293
ама тая тема не е ли заключена, изтрита или каквото там!!

"най-вероятно" нямам лоши намерения???!! о, да не би да сме обидени - защото някой се опитва да те предпази от неговите грешки!

# 57
  • София
  • Мнения: 35 968
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace
Peace
Гледай не килограмите - а огледалото  Grinning

# 58
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз мисля, че самият факт, че авторката повдига тази тема вече говори, че тя лекичко се е плъзнала по опасен наклон.
И не се обиждай, защото не видях никой тук да те е обидил с нещо. Като изключим няколко мнения, които те съветваха да си 45-50 кг, което за мен е абсолютна глупост. Така, че вземи се успокой.
Движи се. Храни се здравословно. Весели се и да не ти пука. Не си дебела! Гледай да се харесваш и с друго на хората около теб, не само с перфектни мерки.
И сега да не вземеш да ми се обидиш.   bouquet

# 59
  • Мнения: 743
Най-добре ще бъде да спреш да мислиш дали си слаба или не. Знаеш, че човек се усеща най-добре. Нямаш нужда някой, който не те е виждал да ти дава мнение. Ние всички сме различни и много относително е мнението на всяка жена. Ако се харесваш ,когато се погледнеш в огледалото - не обръщай внимание на кантара. Защо ти е да се затормозяваш допълнително? Я гледай по-розово на нещата и да не ти пука.

Общи условия

Активация на акаунт