Банално е,но моля кажете честно!

  • 6 541
  • 74
  •   1
Отговори
Здравйте мами   bouquet
Искам да ви питам колко кг трябва да съм според вас,за да съм СЛАБА.Всички онези калкулатори показват здравословно тегло...писна ми да съм нормална, ИСКАМ ДА СЪМ СЛАБА  Моля кажете ми колко кг трябва да съм за 165см  Praynig
Имам нужда от мнението ви,въпреки че темата е банална и малко тъпа  Embarassed  Confused
Знам че толкова на колкото се чувстваш добре,да ама не...аз имам доста лабилна психика и имам нужда да знам че цифричката на кантара е идеалната  Crazy

# 1
  • Мнения: 6 243
Миличка, щом си с лабилна психика, по-добре да не се обаждаме.

# 2
  • Мнения: 1 313
Миличка, щом си с лабилна психика, по-добре да не се обаждаме.
Peace #Crazy

# 3
  • Мнения: 6 167
честно ти казвам: при 165 см височина.
около 65 килограма е нормално да си.
при 60 килограма си слаба.
ай ся се успокой.

# 4
  • Мнения: 1 612
Аз съм 174 см и тежа 50 кг. Всички казват, че съм слаба.
Но това е много индивидуално. На някои хора костите тежат повече(досещате се какво искам да кажа).

# 5
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Според мен при ръст 165 трябва да си максимум 50-55 кг. Аз съм 159 и тежа 40 кг. Знам, че повечето ще ме обявят за "кльощава", но истината е че аз се чуствам перфектно с тези килограми.

# 6
  • Мнения: 6 167
Според мен при ръст 165 трябва да си максимум 50-55 кг. Аз съм 159 и тежа 40 кг. Знам, че повечето ще ме обявят за "кльощава", но истината е че аз се чуствам перфектно с тези килограми.

а аз мисля, че когато говорим на човек с лабилна психика,  би трябвало да си закачим главите на раменете и да помислим малко, преди да изтърсим цифрата 40, като перфектна.
нямам нищо против теб , лично, ( а и с и по-ниска), но мисля, че изказването ти е меко казано безотговорно по отношение на едно объркано момиче, която ще се хване като рибка за кука  на  почти анорексичната цифра 40.
момичето ясно каза, че не иска да е нормално.
ето как изглежда маaaaлко по-висока жена от нашата гостенка, която е 38-40 килограма.



ето и още жени между 30 и 40 килограма:



кое е слабо и кое не , не знам.
знам, че щастието не е в килограмите.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 14:35 от Lennie

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Наистина тежестта на костите, както и структурата на тялото,  имат голямо значение - няма идеално тегло за определена височина!

# 8
  • Мнения: 1 986
  "Слаба" е доста относително понятие и определение newsm78Както са казали и по-горе,всичко зависи от структура,костите ти може да са по-тежки....нямаме представа как изглеждаш,колко тежиш.... ThinkingПо-добре не влизай в някакви рамки Naughty

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 931
имам същият ръст като теб /164/. Харесвам се най-много на 48-49 кг. - за другите съм слаба, според мен съм нормална. На 60 се намирам едра - меко казано. Много обаче зависи от структурата ти.

# 10
  • Мнения: 2 498
Мисля, че трябва да си 50-52 кг.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Мисля, че трябва да си 50-52 кг.
Същото мисля и аз.

# 12
  • Мнения: 1 629
С твоята височина съм, в момента съм 55 кг, изглеждам добре и се харесвам. Спри се на тази цифра, огледай се с нови дрехи, покажи се на приятели и спри да мислиш за това. Успех!

# 13
  • Мнения: 6 243
Ами аз съм 60 кг. на 165 см. Вижда се на снимката в аватара ми какво е това. Не съм едра жена, всеки случай.

Но пък с тези кг. други жени са си доста дебели. Затова не може да седим тука и да мятаме във виртуалното пространство цифри - 40, 50, 60 кг. Колко кг. ще стоят добре на нашата колебаеща се, оттука кой може да каже?

Аз лично, ако стана 40 кг., ще ми спре ментруацията и сигурно ще почна да си говоря сама.

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз лично, ако стана 40 кг., ще ми спре ментруацията и сигурно ще почна да си говоря сама.

Кърмата ще ти спре първо, душо, мани я менструацията!  Laughing
Колкото до това да си говориш сама, мисля, че много го постигат и без да са 40 килограма!  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 18 542
Аз съм 170 и 50кг. Водя се под нормата. През годината теглото ми се мени от 54 зимата, до 49  Blush лятото. Аз си се чувствам добре в този диапазон...е 49 вече малко прекалено малко идват, но е за кратко.
Наистина обаче това дали на 50 кг ще изглеждаш дебела или слаба е доста индивидуално.

# 16
  • Мнения: 6 243
Аз лично, ако стана 40 кг., ще ми спре ментруацията и сигурно ще почна да си говоря сама.

Кърмата ще ти спре първо, душо, мани я менструацията!  Laughing
Колкото до това да си говориш сама, мисля, че много го постигат и без да са 40 килограма!  Mr. Green
Въййййййййй, верно бе!
Я да си се храня аз и да държа над нормата, че кърмата рууулз! Бу-то ще ме бие, ако заслабна. Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм 170 и 50кг. Водя се под нормата...Аз си се чувствам добре в този диапазон...е 49 вече малко прекалено малко идват, но е за кратко.
Наистина обаче това дали на 50 кг ще изглеждаш дебела или слаба е доста индивидуално.

 Peace

# 18
Благодаря ви за помоща   bouquet
Извода ми е 48-52кг е идеалното тегло,пък колко точно ще решавам като му дойде времето. Допитах се до вас тъй като съм склонна да залитам както нагоре,така и надолу с кг. В момента съм 59-60кг бая рабата ме чака  Rolling Eyes
Благодаря ви още 1 път  Hug

# 19
  • Мнения: 27 524
По принцип за жена е ръстът в сантиметри минус 110 - т.е. би трябвало да си 55.

Но както са ти казали момичетата - много е иднивидуално. Аз съм 166 и в момента съм 60 кг, като Сладка Хапка, но изглеждам доста по-едра от нея, а сме с еднакви мерки, така че виждаш - не е еднакво за всички. За мен идеалното е 52, 55 също не е зле. Може би 55 за теб е добра цифра, до 60-те е ок, не повече  Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
52кг !

# 21
  • Мнения: 5 103
Аз съм малко по-висока от тебе и съм 48, слаба съм, но не смятам, че килограмите правят един човек щастлив

# 22
  • Мнения: 208
Според мен 51-54 кг е иделното тегло. 48 кг е много ниско тегло за 165 см.

# 23
  • Мнения: 1 813
Да определено зависи от костите. Аз например съм 1,64 49кг,но изглеждам доооооста по-малко,понеже съм с тежък кокал.
Систара ми е също 49кг,но с малък кокал и ела да видиш като застанем една до друга.
Прецени с каква конструкция си  Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз съм 165-48 кг.Но все си седя толкова.Само лятото ставам 47, но зимата си връщам килограмчето.Каквото и да ям, каквото и да правя, все съм закована на толкова килограми, но се чувствам добре и се харесвам.Това е най-важното.Не съм нито пълничка, нито тапициран скелет.

# 25
  • Мнения: 8 470
Аз съм 167 см и идеалното ми тегло е 58-60кг.Към него се стремя в момента.Имаше период,в който бях станала 48 кг на същия ръст и изглеждах ужасно,виеше ми се свят от ниско кръвно и кокалите ми стърчаха грозно.Усетих се навреме,бях тръгнала към анорексия.Просто на всеки човек килограмите стоят различно.Аз като ученичка носех по-малък размер дрехи от моя приятелка,но винаги съм тежала повече от нея на един и същи ръст,явно имам тежък кокал.

# 26
  • Мнения: 3 447
Ами аз съм 60 кг. на 165 см. Вижда се на снимката в аватара ми какво е това. Не съм едра жена, всеки случай.


Наистина е адски относително всичко и зависи от конструкцията, ширината на таза, съотношение мускули/мастна тъкан (сланината е по-лека от мускулите). Аз в момента съм 60 или малко по-малко, при височина 173 и определено изглеждам по-закръглена от Хапката Simple Smile

# 27
  • Мнения: 565
Да не отслабнеш твърде много хей Peace Не ти трябва да сваляш много килограми. Внимавай да не се увлечеш.
Аз съм 168 и съм 52-54 кг. Имала съм моменти в които съм била 42кг и сега като си гледам снимките оттогава - ужас!-ами не е хубаво. Откакто съм с това си тегло мъжо не може да ми се нарадва. Не пазя диети и си поддържам килограмите без проблем от години.

# 28
честно ти казвам: при 165 см височина.
около 65 килограма е нормално да си.
при 60 килограма си слаба.
ай ся се успокой.
Не съм съгласна...аз съм 165см и съм 53кг а, преди да родя варирах м/у 48кг и 50кг...а не съм слаба в никакъв слу4ай поне не в този смисъл в който пита моми4ето

# 29
  • Мнения: 688
ami_sega понеже няма данни за теб, а някои в отзивите си в темата те наричат момиче - аз ще допълня че освен от всичко написано досега като конструкция на тялото, тежиш повече или по-малко отколкото изглеждаш (а аз напълно подкрепям всичко това) зависи и от това на колко години си. Ако си тинейджърка напълно е възможно да качиш килограми поради хормоналните промени, но теглото обикновено се нормализира по нататък. Peace
Аз съм 165 и тежа 50кг. - всички ми казват че съм много слаба. Аз искам да кача малко килограми но само от кръста нагоре - надолу съм си добре, също така бих искала и да съм малко по висока, но тъй като това не е възможно и си седя все на тези килограми и на тази височина Wink

# 30
  • Мнения: 4 473
Много труден въпрос задаваш. Дори и тези момичета, които са ме виждали, не могат да познаят аз колко кг съм  (1.70м)  Joy Joy Joy това като пример Mr. Green

Сигурна съм, че когато достигнеш идеалното тегло за себе си, ще го усетиш. Wink

# 31
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според индекса за идеалното тегло-трябва да си 52 кг на тази височина,нормално тегло-52-58 кг,сама трябва да прецениш как се чувстваш в този диапазон.Аз в момента съм 52 кг на същата височина,изглеждам нормално,но бих се чувствала по-добре на 49-50 кг,тогава съм слаба според моите стандарти.Но всичко зависи както са ти казали от тегло на костната ти система,ширина на таза и куп други фактори,индивидуално е.Важното е да се чувстваш добре в кожата си,независимо от кг.Успех в постигането на идеалното тегло.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
Според мен за височина 165 см трябва да си 55 кг. Но всичко зависи от структурата. Има хора с по-тежки кости, които изглеждат слаби, а пък килцата са им повечко. Аз съм 162 см и тежа 54 кг. Но за да съм истински слаба трябва да сваля 2 кг, което едва ли ще стане.
Не се старай да влизаш в някакви норми, ако се чувстваш добре в кожата си, както се казва. А и хората имат различни представи за това коя жена е слаба...  Laughing

# 33
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дай снимка да ти кажем как изглеждаш и да се успокоиш.  Simple Smile
Но колкото и да тежиш знай, че много слабите не са непременно хубави. Има момичета леко закръглени хиляди пъти по-красиви от някоя кльощава скумрия.
ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ЧАР, ОБАЯНИЕ, ВЪТРЕШНА КРАСОТА И ЕСТЕСТВЕНО ПРОПОРЦИОНАЛНО ТЯЛО.
И аз бях  много слаба /174 - 52кг/. От малка съм така, но има и проблеми от това. Като понапълнях малко и станах 58 кг. по-добре се чувствам. Пък и на мъжа ми повече му харесвам.  luvbed
Така че не се впрягай толкова колко показва кантара.   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 407
52,53 мисля ,че е добре.

# 35
  • Мнения: 6 922
имам същият ръст като теб /164/. Харесвам се най-много на 48-49 кг. - за другите съм слаба, според мен съм нормална. На 60 се намирам едра - меко казано. Много обаче зависи от структурата ти.
И аз съм същата - 164 см, но съм към 52 кг в момента и не се харесвам изобщо. Иска ми се 48 да съм и смятам, че ще се чувствам добре. А и не гледам толкова килограмите колкото това, което виждам в огледалото.

# 36
  • Мнения: 293
еми страхотна тема, мисля, че на момичето не му трябва повече, за да тръгне по пътя на анорексията  #Crazy

И какво, ако станеш 48 кг! никога не стигат! Накрая ще ни пуснеш снимки като тези на Лени, втрещиха ме, ”честно”.

Ami sega, няма какво ами сега, ако толкова те притеснява тялото ти, вземи го стегни, можеш да правиш гимнастика и в домашни условия.

И мога да съм зла колкото си искам, по тинейджърско време и на мен ми беше спрял цикъла, щото нали, тр да сме мн слаби! Трябваха ми години, за да мога да гледам нормално на храната. Ама твоя си работа. Съсипи се.

# 37
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
еми страхотна тема, мисля, че на момичето не му трябва повече, за да тръгне по пътя на анорексията  #Crazy

И какво, ако станеш 48 кг! никога не стигат! Накрая ще ни пуснеш снимки като тези на Лени, втрещиха ме, ”честно”.

Ami sega, няма какво ами сега, ако толкова те притеснява тялото ти, вземи го стегни, можеш да правиш гимнастика и в домашни условия.

И мога да съм зла колкото си искам, по тинейджърско време и на мен ми беше спрял цикъла, щото нали, тр да сме мн слаби! Трябваха ми години, за да мога да гледам нормално на храната. Ама твоя си работа. Съсипи се.


newsm10  202uu

# 38
  • Мнения: 875
Темата изобщо не е банална, защото интересува повечето жени. Аз се присъединявам към повечето мнения, че няма идеално тегло, а че всичко е въпрос на костна и мускулна структура. Аз например имам много тънки кости и затова теглото ми също е много ниско. Имам обаче приятелки, които са на моята височина (около 165) и дори и с 10 кг повече също изглеждат слаби. Така че не бива да се вглеждаш толкова много в кантара. Най-важното е как се чувстваш!!!
  bouquet

# 39
  • Мнения: 8 917
Здравйте мами   bouquet
Искам да ви питам колко кг трябва да съм според вас,за да съм СЛАБА.Всички онези калкулатори показват здравословно тегло...писна ми да съм нормална, ИСКАМ ДА СЪМ СЛАБА  Моля кажете ми колко кг трябва да съм за 165см  Praynig
Имам нужда от мнението ви,въпреки че темата е банална и малко тъпа  Embarassed  Confused
Знам че толкова на колкото се чувстваш добре,да ама не...аз имам доста лабилна психика и имам нужда да знам че цифричката на кантара е идеалната  Crazy

Като най-общо има "мерки" но при всеки е различно - зависи от структурата ти, колко тежат самите ти кости, височината и въобще хиляда други критерии, които едва ли някой от нас тук може да ги знае и съответно да ти ги каже.  Peace
Ако се чувстваш пълна - отсбални с 10 кг и тогава реши дали ще сваляш или ще се наложи да качваш Mr. Green Joy Шегичка Rolling Eyes Embarassed Wink Peace

# 40
  • Мнения: 6 164
Щом искаш да си слаба - 45кг!
Манекенският метод за изчисляване е ръстът минус 120!
Аз лично съм 175см и 55кг, но не знам що е то диета и това ми е ген.
Ако искаш да се изтормозиш, да развиеш анорексия или булимия, за си дръглива - заповядай!

# 41
Пиша анонимно тъй като не искам да бъда разпозната, а доста хора ме познават тук.

Момиче, разбирам те добре, но послушай изпатил човек като мен и се помъчи да осъзнаеш, че да се разболее човек заради погледа на чуждите хора не си заслужава. Аз от дълги години съм болна, имам проблеми с храната, след като родих този проблем нарастна в мания. Знаеш ли какво е да повръщаш след всяко ядене по няколко пъти на ден, да те боли гърлото, корема, целите вътрешности? И това от 5 години вече. Знаеш ли какво усещане е да се гледаш в огледалото и с болно съзнание да мразиш тялото си, после да изядеш една ябълка и в паника да я повърнеш? Всичко започва ей така като на шега -  гледаш модели в списания, мъжете не ти обръщат внимание защото винаги харесват някоя по-слаба от теб или просто ти лиспва друго самочувствие и се стремиш към модерното : един повърхностен идеал за красота, който една нормално устроена жена не може да достигне. Аз разруших моето тяло, но не само него, а и моята психика. Днес съм една руина, която все още не може да спре да повръща, но която си признава открито, че има сериозен здравословен проблем. Боря се за това да водя нормален живот, уча се всеки ден да ям и да задържам храната, мъча се да върна времето назад, но е късно. Имам мъж, който ме обожава, едно прекрасно дете, но вече съм с болно съзнание, болно усещане за красота и болно тяло. Незнам дали този кошмар някога ще свърши, понякога си мисля, че няма да доживея да видя как расте детето ми. Помъчи се да вникнеш в думите ми, отвори цялото си съзнание и помисли кое е наистина важно в живота - да си с нормално ( или дори закръглено ) телосложение, но усмихнат и щастлив или слаб и болен.


# 42
  • Мнения: 8 917

Браво, old addiction, за това че осъзнаваш проблема си, че го признаваш не само пред себе си и че се бориш с него. Желая ти успех Hug

# 43
  • Мнения: 6 164

Знам отлично за какво говориш, имах близка приятелка с този проблем, беше нещо страшно! Плачеше и искаше да спре, а не можеше. Опита да говори с двама психолози, но не се получи и спря. Не знам как го постигна, но изведнъж ината й надделя и сама се справи. Не помня 2 години или 3 продължи това, но спря да яде, някак намери занимания да й отвличат вниманието, каза че освен храна друго няма в съзнанието си, с тази мисъл се будела и лягала... Не знам дали сега й се случва понякога да го направи, но определено няма тази болест.

5 години ми се струва много, трябва да се пребориш! Желая ти упех и повече инат!
Hug

# 44
  • Мнения: 266
Важното е да се чувстваш добре в тялото си!
Няма нищо лошо да спортуваш, да стегнеш тялото си и тогава съм сигурна че ще се харесваш повече отколкото ако тежиш 10 кг по- малко, постигнати с цената на жесток глад. Тогава килограмите няма да имат такова значение, защото мускулите тежат повече. Просто ти ще се харесваш.
Естествено, човек не бива да се изпуска и да прехвърля разумните граници, да се тъпче безпаметно и да започне да се търкаля. Но не бива и да се вманиачава на тема килограми.
Пожелавам ти любим човек до теб (ако го няма вече), който те харесва такава каквато си и мисля че отслабването няма да ти е идея - фикс.
И ако не успееш да се пребориш със себе си, препрочитай горните постинги, вслушай се в момичетата, които са минали по твоя път и достатъчно са препатили или намери статии за анорексията- пълни са със страхотии. Защото проблема като начало е психически и започва с вглеждане в килограмите си и гонене на някакви по- ниски килограми, като границата се измества непрекъснато и ... става късно да се върнеш назад. Помисли си това ли искаш!


# 45
  • Мнения: 294
Аз знам, че "френската" мярка е ръст минус 110 равна на кг., които трябва човек да тежи. Но както и другите са споменали всичко зависи от фигура, тежъст на костите и т.н. За мен най-важното е човек да се чувства добре, да изглежда добре (здрав, изпълнен с енергия) и да подбира дрехите и аксесоартие си така, че да прикрива всичките си "недостатъци" и да подчертава своите "преимущества".  Grinning За справка аз съм също 165см. и тежа 53кг - смея да кажа, че се чувствам добре и изглеждам добре. Няма нужда човек да бъде много слаб, защото първо не е здравословно, второ дрехите не стоят добре, а и трето МЪЖЕТЕ не харесват "кльощави" жени... Laughing

# 46
  • Мнения: 597
 Ама какво зна4и мерки??? Аз съм 1,61 и  по калкулаторите на спайдърите в сита им трябва да тежа 49!  Аз на 53-55 много си се харесвам...ако стана 49 какво ще остане от мен?Нито цици,нищо...Една жена трябва да си има всичко,за да изглежда здрава,апетитна и секси..Нито ще се опъваме на някоя корица на списание,нито е необходимо да ни стърчат кокалите.А и не си мислете,че мъжете харесват скелети...Вие като жени, мършави мъже ли харесвате? Много се съмнявам...

# 47
  • Мнения: 5 647
честно ти казвам: при 165 см височина.
около 65 килограма е нормално да си.
при 60 килограма си слаба.
ай ся се успокой.

Стига,де. Аз съм 168 см. и ако съм на такива килограми, няма да ходя, а ще се търкалям.  Crazy Crazy Crazy

# 48
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Но моля по-кротко  Laughing В това да изглеждам добре,слаба и красива  НЯМА НИЩО НЕРЕДНО. За тези които не са разбрали НЕ СЪМ АНОРЕКСИЧКА Не Страдам от хранително разтрйство, слава Богу  Peace
Знам че най-вероятно нямате лоши намерения и все пак да сме наясно  Hug

# 49
Ама какво зна4и мерки??? Аз съм 1,61 и  по калкулаторите на спайдърите в сита им трябва да тежа 49!  Аз на 53-55 много си се харесвам...ако стана 49 какво ще остане от мен?Нито цици,нищо...Една жена трябва да си има всичко,за да изглежда здрава,апетитна и секси..Нито ще се опъваме на някоя корица на списание,нито е необходимо да ни стърчат кокалите.А и не си мислете,че мъжете харесват скелети...Вие като жени, мършави мъже ли харесвате? Много се съмнявам...
НЕ ТЕ ПОЗНАВАМ АМА ЕДНО ГОЛЯМО ЕВАЛА ОТ МЕН ! ТИ ГО КАЗА МНОГО АМА МНОГО ДОБРЕ ЗА КОЕТО ТЕ ПОЗДРАВЯВАМ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ! ВЪОБЩЕ НЕ ХАРЕСВАМ ТЕЗИ МИТИ СКАКАЛЦИ...ТВА НЕ СА МЪЖЕ ЗА МЕН ЕДИН МЪЖ ТРЯБВА ДА Е СИЛЕН И НАБИТ А НЕ 50КГ С МОКРИ ДРЕХИ
АЗ МНОГО ОТСЛАБНАХ ТАЗИ ГОДИНА ...... ОБАЧЕ ИСКАМ ДА КАЖА, ЧЕ ЗА МЕН НАЙ -ХУБАВОТО ЖЕНСКО ТЯЛО Е ТЯЛО КОЕТО ИМА ХУБАВИ ПРОПОРЦИИ.... ИМАШ СИ ХУБАВО,СТЕГНАТО ДУПЕ НЕ ДЕБЕЛО И СЛУЗЕСТО , ИМАШ ХУБАВ БЮСТ(ДАЙ БОЖЕ НА ВСЯКА ЖЕНА , ЧЕ КОЛКО ЖЕНИ СТРАДАТ ЗАТОВА ЧЕ НЯМАТ ГЪРДИ )Sad ЕДНИ СТЕГНАТИ И ХУБАВИ КРАКА И ЕДНА ХУБАВА УСМИВКА И МОГА ДА ВИ КАЖА, ЧЕ ДОРИ ЩЕ СМЕ ПО-ХУБАВИ ОТМ АНДЖЕЛИНА ДЖОЛИ Simple Smile
абсолютно никога няма да стана скелет защото не ми харесва ........за мен ЕДНА ЖЕНА ТРЯБВА ДА СИ ИМА ВСИЧКО НО НЕ ПРЕКАЛЕНО.... ВСЕ ПАК СМЕ ЕСТЕТИ ..НО АКО НЯКОЙ СЕ ХАРЕСВА ТАКЪВ КАКЪВТО Е НЯМА ПРОБЛЕМ ТОВА Е МНОГО ХУБАВО Simple Smile
за мен е задължително една жена да има талия защото така се подчертава женствеността .......
това е което мисля

# 50
  • Мнения: 511
До авторката - с тази психика не ти трябва да се вманиачаваш на тема идеално тегло, че си нямаш и идея докъде можеш да стигнеш...От много инат и болни амбиции моя позната изкара три месеца в болница, защото малко по малко органите й не си вършеха функциите правилно. Та покрай нея ми се наби в главата картинката на измъченото слабо, но болно тяло. Не ти трябва наистина да се побъркваш на тази тема. Ако смяташ, че искаш да изглеждаш по-добре намали сладкото и спортувай, но не се измъчвай със зверски диети, за да не съжаляваш.

# 51
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Аз съм 174 см и тежа 50 кг. Всички казват, че съм слаба.
Но това е много индивидуално. На някои хора костите тежат повече (досещате се какво искам да кажа).

Според мен при ръст 165 трябва да си максимум 50-55 кг. Аз съм 159 и тежа 40 кг. Знам, че повечето ще ме обявят за "кльощава", но истината е че аз се чуствам перфектно с тези килограми.

Това е страшно индивидуално. Абсолютно не може да се каже какво е оптималното тегло, освен от диетолог, който да вземе предвид наследствеността, структурата и костите.
Аз съм 160-162 см, тежала съм 46 кг и изглеждах отвратително. Най-добре изглеждам когато съм ок. 50 кг; в момента съм 53-54 и пак се чувствам добре. Въпреки това, поради телесната ми структура и тежестта на костите ми, винаги изглеждам повече, отколкото всъщност тежа.

Особено за по-младо момиче, което тепърва расте (а растеш до 20-22 години!) не може да се отсече категорично 'трябва да тежиш еди-колко-си'... Аз бих заложила на 57-60 кг като средно тегло, но не съм те виждала и не мога да се подпиша под това.

# 53
  • Мнения: 647
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace
Бих искала да наблегна на това:как изглеждаш в собствените си очи

# 54
  • Мнения: 712
Аз съм висока 168 см и се чувствах най-добре, когато бях около 55 кг. Сега съм 60 и се боря да ги намаля поне до 57 кг. Задължително ходи на спорт. Аз преди ходех на фитнес, но без особени натоварвания. Най-вече ходех на пътечката. Сега не спортувам, но ходя бързо пеш поне 20 минути.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 12:08 от Sarsarilka

# 55
  • Мнения: 2 897
Наистина тежестта на костите, както и структурата на тялото,  имат голямо значение - няма идеално тегло за определена височина!

Така е!Пък и не забравяй,че мазнините тежат доста по-малко,на фона на общата телесна маса.Имам приятелки с моя ръст,които тежат по-малко от мен,но изглеждаме еднакво слаби.
Съветвам те да спреш да се измъчваш за това,защото има реална опасност да залитнеш в една доста опасна посока Stop
Обърни внимание и на друго нещо-кое повече би ти харесало:слабо и отпуснато тяло,или по-закръглено,но здраво,стегнато и хармонично(естествено,че може и други комбинации да се направят,но аз давам пример с това)Важното е как изглеждаш,а не какво показва стрелката на кантара Peace

# 56
  • Мнения: 293
ама тая тема не е ли заключена, изтрита или каквото там!!

"най-вероятно" нямам лоши намерения???!! о, да не би да сме обидени - защото някой се опитва да те предпази от неговите грешки!

# 57
  • София
  • Мнения: 36 075
Ако искаш хубава фигура-спортувай.Защото само слаб не означава красив.А и мускулната маса тежи повечко ,така че не килограмите са критерий ,а това как изглеждаш в собствените си очи.Успех Peace
Peace
Гледай не килограмите - а огледалото  Grinning

# 58
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз мисля, че самият факт, че авторката повдига тази тема вече говори, че тя лекичко се е плъзнала по опасен наклон.
И не се обиждай, защото не видях никой тук да те е обидил с нещо. Като изключим няколко мнения, които те съветваха да си 45-50 кг, което за мен е абсолютна глупост. Така, че вземи се успокой.
Движи се. Храни се здравословно. Весели се и да не ти пука. Не си дебела! Гледай да се харесваш и с друго на хората около теб, не само с перфектни мерки.
И сега да не вземеш да ми се обидиш.   bouquet

# 59
  • Мнения: 743
Най-добре ще бъде да спреш да мислиш дали си слаба или не. Знаеш, че човек се усеща най-добре. Нямаш нужда някой, който не те е виждал да ти дава мнение. Ние всички сме различни и много относително е мнението на всяка жена. Ако се харесваш ,когато се погледнеш в огледалото - не обръщай внимание на кантара. Защо ти е да се затормозяваш допълнително? Я гледай по-розово на нещата и да не ти пука.

# 60
  • Мнения: 293
Гери, точно същото имах предвид, а с резкия си тон целя да "уплаша" не само авторката, ами всички, които евентуално биха се "плъзнали" по наклона, след като изчетат кой колко бил висок, пък слабичък!

Аз така го виждам - или ти е до ген, или - точка по въпроса. Ако насила се опиташ да промениш нормалното си, здраво състояние - стигаш до болест.

Но както казах и преди - света не мога да спася - всеки сам решава за себе си. Аз съм страдала от подобна мания, и предупреждавам, пък който ще да ме слуша. Моята психика може и да не е била толкоз лабилна, че да успея да измъкна, но пак - трябваха ми години.

А т'ва с лабилната психика и ти трябвало кантара да те утешава - всъщност, да не би да мислиш, че като отслабнеш, ще си по-щастлива??? ХА-ХА-ХА!

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 18:04 от Чесън

# 61
До Чесън
Знам и разбирам че се опитваш да ме сплашиш,за да мое добро,да не се разболея и т.н. Отценявам го, но не ме нападай все пак!
ДА МИСЛЯ ЧЕ АКО СЪМ ПО-СЛАБА ЩЕ СЪМ ПО-ЩАСТЛИВА Не за друго ами защото ще свършат злобнити подмятания, липсата на толкова голям номер дънки, комплексите и т.н.
Но това не означава че съм вманиатчена НЕ  БИХ РИСКУВАЛА ЗДРАВЕТО СИ ЗА ДА СЪМ СЛАБА
Пуснах тема за да знам горе-долу към какво да се стремя а то какво стана.... ooooh!  #Crazy

# 62
  • Мнения: 120
Според мен не е важно колко тежиш а как изглеждаш и най-вече се чувстваш! Няма нищо по-хубаво да живееш в мир със самия себе си Hug

# 63
  • Мнения: 105
 Важно е да се чувстваш добре в тялото си.

# 64
  • Мнения: 417
Леле като чета тук има само манекенки newsm53.А уж сме бременни или скорошни майки newsm12

# 65
  • София
  • Мнения: 4 868
Леле като чета тук има само манекенки newsm53.А уж сме бременни или скорошни майки newsm12

не, просто другите пишем в готварския  Wink

# 66
  • Мнения: 191
Ами аз пък на моите 170 и 57 кг съм си добре и добре си изглеждам.Важното е тялото ти да е красиво оформено и стегнатоо,а не слабо.Ако поповдигнеш някои части от тялото си може би ще влизаш по-лесно в 1номер по-малко дънки.Помисли си здравето на човек и най-важно ,а с ограниченията,които явно мислиш да си наложиш няма да помогнеш на тялото си и то няма да работи за теб:))Спорта му е майката за добрата и красиво изглеждаща фигура.Успех!

# 67
На мен ми е интересно, не да се обсъдят идеалните килограми, а идеалните мерки на тялото. В крайна сметка, това е много по-важно ог теглото. Според вас, за ръст около 165см, какви трябва да са мерките - бюст/талия/ханш/бедро?

# 68
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И килограмите, и мерките са строго индивидуални. Аз имам две сестри и куп братовчедки, то сме се мерили, мерили сме си и дрехите и в крайна сметка разбираш, че няма универсална истина. За пример ще ти кажа, че когато моя близка тежи 54 кг. е живи мощи, а аз на 54 кг. съм като прасенце. При ръст 165 см.
За мерките важи абсолютно същото.
Препоръчвам ти да не се втелясваш толкова в мерки и теглилки, а да се захванеш с някакъв спорт и да хапваш умерено и здравословно. Успех!   bouquet

# 69
  • Мнения: 949
Според мен не е важно колко тежиш а как изглеждаш и най-вече се чувстваш! Няма нищо по-хубаво да живееш в мир със самия себе си Hug

 Peace
Макар,че аз не мога да го постигна Cry!

# 70
ами аз съм 175см и тежа 57кг,чувствам се зле затова от месец и половина ям само ябълки и солети:)мисля че трябва да си около 53кг за височината си:)

# 71
# 72
  • Мнения: 224
Важни са не килограмите, а цялостната структура на тялото. Може да си много слаба и да тежиш повече, защото имаш по-тежък и плътен кокал! Аз съм 1,63 и тежа между 47-59 кг, в зависимост дали е лято или зима, но имам много тънък кокал. Мисля, че изглеждам перфктно за фигурата си. Имам приятелки обаче, които тежат ок 55 кг, а са доста по-слаби от мен и са на същия ръст. Прави си сама извода. Просто всичко трябва да е съразмерно. Цифрите нямат значение - важното е да имаш здраво, поддържано и женствено тяло! Но ако държиш да отслабнеш,
 най-показателен е сантиметърът в такива случаи. С него по-точно можеш да проследиш промените в теглото си.

# 73
  • Мнения: 780
и аз съм 165, но преди 5 години бях 47 кг - за всички бях много слаба, чак бях започнала да си мисля че съм болна от нещо - всички ми викаха: - много си слаба да не си болна от нещо ..... , родих 2 дете/ секцио/ и сега съм 73 кг сега пък всички ми викат че съм мнопго дебела. знам , и аз не се чувствам на седмото небе с тези килограми , но .... сега почвам някакви чайове, диети,  .... искам да стана поне 55-мах 58,60

# 74
  • Мнения: 224
имам една мааалка грешка в поста: 47-49 Grinning трябва да е

Общи условия

Активация на акаунт